Sportske naocare - Fudbal

Mental91

Početnik
Poruka
1
Treniram fudbal i imam dioptriju -7.5.
Interesuje me dali neko zna gde bi mogao da se nabavi poseban ram i stakla koja su izdrzljiva i pritom se nebi slomila,okvir koji je specijalno dizajniran za sport ?

Probao sam sa socivima al lako se desi da dobijem infekciju,pa posle duze vreme ne mogu da ih nosim.

Hvala unapred :)
 
Postoje posebne naocare koje su po formi nesto izmedju obicnih i skijaskih naocara. To su naocare bez dioptrije koje imaju predvidjeno mesto u koje se uglavljuje za to predvidjen dioptrijski umetak. Mislim da sam vidjao da slicne naocare (verovatno bez dioptrijskog umetka ali ko zna) nose NBA kosarkasi. Citava kombinacija nije bas jeftina ali meni se cini sasvim solidno resenje za kratkovide koji ne nose sociva - pa cak i za one koji nose sociva ove naocare nisu losa zastita.

Vidjao sam ih pre dve-tri godine u adidasovoj prodavnici u Knez-Mihailovoj, ali i h u poslednje vreme ne vidjam. Trebalo bi se raspitati.

Inace, bas za fudbal ne znam da su predvidjene naocare. Jedini koji ih je nosio bio je Davids, a i on je ako se ne varam moram da dobije nekakvu saglasnost.
 
Poslednja izmena:

Back
Top