Svemir vrvi od zivota

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Jos dan danas postoje ozbiljni ljudi, naucnici koji smatraju da samo na Zemlji postoji zivot...

Od toliko bilijardi i trilijardi suncevih sitema diljem ogromne Vasione....

Ti naucnici su toliko zaslepljeni da ne shvataju da je ceo Svemir ustvari VECITO KRETANJE malih i velikih cestica...

Za cestice kosmicke prasine ne postoji vreme, postoji samo kretanje...I u tom vecitom kretanju koje je veliko koliko i sama Vasiona, cestice se privlace, dodiruju, sudaraju stvaraju narazlicitije spojeve kojih je takodje bezbroj...

U citavom svemiru...

I u tom prostoru bez vremena po nekda se spoje u takav spoj koji mi zovemo ZIVOT..
Zivo je ono sto se radja, razmnozava i umire

U celoj vasioni, u svim njenim delovima, takvih spojeva je - bezbroj.

Ali, ne podlezu svi ljudskoj logici razmisljanja pa ih ne primecujemo. Kako tehnologija bude napredovala (a mi uspemo da sami sebe ne unistimo) naici cemo na najraznovrsnije oblike ZIVOTA u Svemiru..Neke ce biti slicne nama, a neke vrlo, vrlo razlicite..

Nikad ne treba da zaboravimo da smo i mi samo kosmicki prah koji se u jednom momentu tako spojio da to nazivamo ZIVOTOM.

Nakon sto se dezintegrise, ponovo ce lutati prostorom bez vremena dok se negde, ko zna gde i ko zna kad, ponovo ne slozi tako da stvori nestio ZIVO...
 
Jos dan danas postoje ozbiljni ljudi, naucnici koji smatraju da samo na Zemlji postoji zivot...

Od toliko bilijardi i trilijardi suncevih sitema diljem ogromne Vasione....

Ti naucnici su toliko zaslepljeni da ne shvataju da je ceo Svemir ustvari VECITO KRETANJE malih i velikih cestica...

Za cestice kosmicke prasine ne postoji vreme, postoji samo kretanje...I u tom vecitom kretanju koje je veliko koliko i sama Vasiona, cestice se privlace, dodiruju, sudaraju stvaraju narazlicitije spojeve kojih je takodje bezbroj...

U citavom svemiru...

I u tom prostoru bez vremena po nekda se spoje u takav spoj koji mi zovemo ZIVOT..
Zivo je ono sto se radja, razmnozava i umire

U celoj vasioni, u svim njenim delovima, takvih spojeva je - bezbroj.

Ali, ne podlezu svi ljudskoj logici razmisljanja pa ih ne primecujemo. Kako tehnologija bude napredovala (a mi uspemo da sami sebe ne unistimo) naici cemo na najraznovrsnije oblike ZIVOTA u Svemiru..Neke ce biti slicne nama, a neke vrlo, vrlo razlicite..

Nikad ne treba da zaboravimo da smo i mi samo kosmicki prah koji se u jednom momentu tako spojio da to nazivamo ZIVOTOM.

Nakon sto se dezintegrise, ponovo ce lutati prostorom bez vremena dok se negde, ko zna gde i ko zna kad, ponovo ne slozi tako da stvori nestio ZIVO...


Ali, nije dokazano da je zivot na Zemlji nastao tako slucajno. Jedan naucnik je jednom izjavio da je verovatnoca da zivot tako nastane (slucajnom interakcijom cestica nezive materije) ista koliko i da tornado prodje kroz otpad i da od gvozdenih predmeta formira avion.
 
Blajbingeru, uvodni post ti je u najmanju ruku - vickast. Nepopravljivo fundamentalno romantičan.

Gde čoveće u našem svemiru vreme stoji?
Kako možeš definisati kretanje bez vremena?

Koje se to čestice "tale" da bi napravile, slučajno, život?


Ja jesam pobornik teorije da u tim nebrojenim solarnim sistemima postoji život (pa dokazano je da u našem solarnom sistemu, na Marsu, a najverovatnije na Jupiterovim satelitima postoji ili je postojao život.

Ali, isti ne nastaje kako si ga ti opisao. Mislim, tolika koincidencija se ne može ćak ni u nemerljivom svemiru desiti, zato što su to obična romantićna scenarija iz trećerazrednih sf filmova.
 
Jos dan danas postoje ozbiljni ljudi, naucnici koji smatraju da samo na Zemlji postoji zivot...

Od toliko bilijardi i trilijardi suncevih sitema diljem ogromne Vasione....

Ti naucnici su toliko zaslepljeni da ne shvataju da je ceo Svemir ustvari VECITO KRETANJE malih i velikih cestica...

Za cestice kosmicke prasine ne postoji vreme, postoji samo kretanje...I u tom vecitom kretanju koje je veliko koliko i sama Vasiona, cestice se privlace, dodiruju, sudaraju stvaraju narazlicitije spojeve kojih je takodje bezbroj...

U citavom svemiru...

I u tom prostoru bez vremena po nekda se spoje u takav spoj koji mi zovemo ZIVOT..
Zivo je ono sto se radja, razmnozava i umire

U celoj vasioni, u svim njenim delovima, takvih spojeva je - bezbroj.

Ali, ne podlezu svi ljudskoj logici razmisljanja pa ih ne primecujemo. Kako tehnologija bude napredovala (a mi uspemo da sami sebe ne unistimo) naici cemo na najraznovrsnije oblike ZIVOTA u Svemiru..Neke ce biti slicne nama, a neke vrlo, vrlo razlicite..

Nikad ne treba da zaboravimo da smo i mi samo kosmicki prah koji se u jednom momentu tako spojio da to nazivamo ZIVOTOM.

Nakon sto se dezintegrise, ponovo ce lutati prostorom bez vremena dok se negde, ko zna gde i ko zna kad, ponovo ne slozi tako da stvori nestio ZIVO...

Ma znaju nego hedu vnago...
 
Blajbingeru, uvodni post ti je u najmanju ruku - vickast. Nepopravljivo fundamentalno romantičan.

Gde čoveće u našem svemiru vreme stoji?
Kako možeš definisati kretanje bez vremena?

.

Sal, vreme UOPSTE NE POSTOJI!

Postoji samo KRETANJE.

Ljudi su izmislili vreme da bi mogli da MERE KOLICINU KRETANJA u prostoru.

Znaci verme je samo MERA KRETANJA KOJU JE SMISLIO COVEK, a ne neka zasebna i nezavisna pojava.
 
Poslednja izmena:
Ali, nije dokazano da je zivot na Zemlji nastao tako slucajno. Jedan naucnik je jednom izjavio da je verovatnoca da zivot tako nastane (slucajnom interakcijom cestica nezive materije) ista koliko i da tornado prodje kroz otpad i da od gvozdenih predmeta formira avion.

Nekada NEKI naucnici lupe i najvece gluposti...

Na to se ne mozemo oslanjati kao referencije.

Cak i da je tako kako taj naucnik tvrdi, u vasceloj navioni se to moze MILIJARDE puta i dogoditi, jer je prostor toliko veliki da ne staje u mentalni kapacitet ljuskog bica da moze da ga shvati.
 
Sal, vreme UOPSTE NE POSTOJI!

Postoji samo KRETANJE.

Ljudi su izmislili vreme da bi mogli da MERE KOLICINU KRETANJA u prostoru.

Znaci verme je samo MERA KRETANJA KOJU JE SMISLIO COVEK, a ne neka zasebna i nezavisna pojava.



Znači, kad bih celi život mirovao, ne bi ostario?
I šta znači, MERA KRETANJA?

Vreme je zasebna dimenzija u ovom, prostor-vremenskom svemiru.
Vreme ne možeš iskljućiti iz igre, da se naopako nasadiš!

Da nema te dimenzije, vremena, sve što je bilo, što je sada, i što će biti, desilo bi se istovremeno, ali i rastegnuto zamrznuto zauvek.


Elem, od rađanja zvezde ili (čoveka)o njenog kraja (ili planete, ili ma kog drugog nebeskog tela) bez vremenske dimenzije, ta zvezda, ili čovek (ili ma koje drugo nebesko telo) bi se rađala, doživela svoju evoluciju, i umirala istovremeno, ali i zauvek. Kontaš? Malo zakukumljeno, ali ne umem drugačije da objasnim.

Pokušajmo ovo:
Da nema neke druge dimenzije, recimo prostorne, ne bi imali 3D svemir, nego 2D.
Sve bi bilo spjlošteno, toliko da bi se naša psihologija zasnivala na sasvim drugačijim osnovama. Mogli bi samo percepirati levo desno, ali nikako gore dole. Gore dole bi bila fantastika, kao gledanje u budućnost ili prošlost...

Sad, oduzmimo našem svemiru sve dimenzije. Sve se dešava istovremeno i zauvek, u jako kratkom intervalu :) bez prostora.

I dobijamo, šta?
Dobijamo stanje, uslovno rečeno svemir (pod uslovom da ga možete zamisliti bez širine, dužine, i trajanja) pred big bang, i stanje koje se nalazi iza granica našeg, prostorno-vremenskog svemira.


Znaći, vreme je USLOV krtanju, a ne MERA.
 
Vreme nije isto sto i linija. Vreme kako se uobicajeno uzima u refleksijama tkz. prostog, sirovog, "zdravog razuma" ili u refleksijama onih koji bi da sve znaju a da knjigu filozofije ne uzmu u ruke. Za njih je vreme isto sto i linija u prostoru. Ali, to je obicna zabluda zasnovana na apsurdu. Potrebno je samo malo razmisljanja da bi se to shvatilo.

Pravo vreme je tkz"intuicija trajanja" ili duhovna kategorija. Spolja nema niti kretanja , niti vremena.
Da ponovim : U spoljanjem tkz"realnom"svetu nigde neces naci niti opaziti kretanje, samim tim ni vreme, a ako je neko ovim zacudjen ...bolje umesto tog cudjenja neka prouci Bergsonovu filozofiju. Za pocetak moze i ovaj moj blog.
Bergson -Trajanje
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=6636
 
Sal
Elem, od rađanja zvezde ili (čoveka)o njenog kraja (ili planete, ili ma kog drugog nebeskog tela) bez vremenske dimenzije, ta zvezda, ili čovek (ili ma koje drugo nebesko telo) bi se rađala, doživela svoju evoluciju, i umirala istovremeno, ali i zauvek. Kontaš? Malo zakukumljeno, ali ne umem drugačije da objasnim.

Ne moras da se trudis. Bolje pojasni samom sebi.. :mrgreen:.

Polazis od sirovog materijalizima?
Ili postavljas aksiom "Svet objekata postoji po sebi izvan svesti" i onda izvodis na osnovu njega svoje konkluzije.

Zadrzi taj aksiom za sebe. Ja ga ne priznajem i smatram ga apsurdom, sto on i jeste. Zato necu da trosim reci ..... :mrgreen:
 
Kako ces izmeriti sve promene i kretanja na Zemlji, recimo od postanka dinosaurusa do danas, ako ne uzmes u ruke metar koji se zove VREME? :think:

Nikako. Vreme nije merljivo. Jedino liiniju u prostoru mozes meriti a to nije sukcecija vec jukstapozicija tacaka u prostoru.

Takodje. Zemlja izvan svesti ne postoji kao takva...vec kao "stvar po sebi"

Ma svi ste vi posadjeni na pogresne temelje razmisljanja, zarobljeni u apsurde realizima i materijalizma.
Veliko je preduzece srusiti jedno a graditi drugo. Ovi sto se mnogo smaraju pravo znanje nece nikada u zivotu ni videti a kamo li preispitati svoje pogresne stavove o svetu i zivotu.
 
Poslednja izmena:
Ponekad verujem da smo jednostavno oaza u pustinji zivota... :)

Iskreno se nadam da zivot tamo negde postoji, i to na mnogo planeta, u mnogo oblika...

@Vreme
Vreme je nemerljivo, nama neshvatljivo, svako filozofiranje o vremenu je od pocetka osudjeno na propast. Tako da nemojte mnogo o vremenu, nego se vratite na temu. :)
 
Sal


Ne moras da se trudis. Bolje pojasni samom sebi.. :mrgreen:.
:D

Zadrzi taj aksiom za sebe. Ja ga ne priznajem i smatram ga apsurdom, sto on i jeste. Zato necu da trosim reci ..... :mrgreen:

A ti sebi pojasni odakle ti pobude da se guraš nepozvan gde stigneš, eksponiraš se sa svojom instant naučenom filozofijom, i negiraš sve tekovine nauke, ispoljavajući time koliko si u stvari nesrećan, usamljen i antisocijalan?

Moj post te pogodio, srušio ti sve tvoje smešne postavke, i ako još dodamo koliko me obožavaš, koliko si ljubomoran na mene (i večeras mi Alexanna dolazi, da znaš :mrgreen:) ne treba se čuditi tvojoj reakciji. Idi sad pumpaj stereoide, diži tegove, i napumpaj svoj ego još malo... :hahaha:
 
Jos dan danas postoje ozbiljni ljudi, naucnici koji smatraju da samo na Zemlji postoji zivot...

Od toliko bilijardi i trilijardi suncevih sitema diljem ogromne Vasione....

Ti naucnici su toliko zaslepljeni da ne shvataju da je ceo Svemir ustvari VECITO KRETANJE malih i velikih cestica...

Za cestice kosmicke prasine ne postoji vreme, postoji samo kretanje...I u tom vecitom kretanju koje je veliko koliko i sama Vasiona, cestice se privlace, dodiruju, sudaraju stvaraju narazlicitije spojeve kojih je takodje bezbroj...

U citavom svemiru...

I u tom prostoru bez vremena po nekda se spoje u takav spoj koji mi zovemo ZIVOT..
Zivo je ono sto se radja, razmnozava i umire

U celoj vasioni, u svim njenim delovima, takvih spojeva je - bezbroj.

Ali, ne podlezu svi ljudskoj logici razmisljanja pa ih ne primecujemo. Kako tehnologija bude napredovala (a mi uspemo da sami sebe ne unistimo) naici cemo na najraznovrsnije oblike ZIVOTA u Svemiru..Neke ce biti slicne nama, a neke vrlo, vrlo razlicite..

Nikad ne treba da zaboravimo da smo i mi samo kosmicki prah koji se u jednom momentu tako spojio da to nazivamo ZIVOTOM.

Nakon sto se dezintegrise, ponovo ce lutati prostorom bez vremena dok se negde, ko zna gde i ko zna kad, ponovo ne slozi tako da stvori nestio ZIVO...

Ako je tebi mrdanje cestica u svemiru i eksplozija zvezda i vulkana zivot, onda ne znam...
Ali zivot, u smislu planeta na kojoj postoje uslovi za zivot bilo kakvog slozenijeg (mikro)organizma sa svim faktorima koji uticu i garantuju da ce taj zivot opstati, je vrlo malo moguc.
 

Back
Top