Vežbe i razne tehnike

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Na ovoj temi ćemo smeštati razne opšte Tarot vežbe i tehnike koje nisu toliko složene da bi se za njih otvarala posebna tema.



Tarot vežba za učenje o Arkanama


Ova vežba može da se praktikuje sa svakom kartom, i to će nam pomoći da više naučimo o njoj. Udobno sedite na dobro osvetljenom mestu sa kartom Lude ispred vas, i sa sveskom pored vas. Primirite se i stabilizujte se. Kada osetite da ste smireni:
- Gledajte u kartu i opišite šta vidite.
- Ponovo je pogledajte i opišite ono što ste izostavili; boju i obrasce, pozadinu i istaknute delove na karti. Pogledajte delovanje figure, zamislite njene misli i proučite njen izraz lica.
- Šta svi ti simboli vama lično znače? Pomislite na konkretan primer iz vašeg ličnog iskustva.
- Šta bi još ta karta mogla da znači? O čemu vas navodi da razmišljate?
- Svako ima svoj sistem verovanja, religiju ili slično. Kako se ova karta uklapa u vaš sistem verovanja? Kakvo je njeno značenje kada je smestite u taj kontekst?
- Sada okrenite kartu naopačke. Opišite i definišite šta vidite, šta mislite i šta osećate povodom njene izokrenutosti.
- Na šta bi ta obrnuta karta ukazivala u rasporedu?
- Sastavite nekoliko ključnih reči koje će prikazivati sve vaše gore navedene asocijacije.

(ovo sam prevela iz "Tarot - life planner" od Lady Lorelei)
 
Poslednja izmena:
Vežba oblikovanja ličnosti

Ova vežba koristi koncept „modeliranja“, u smislu „glumi dok to i ne postaneš“. Prvi korak u tome da postanemo određena vrsta osobe jeste da se ponašamo kao da smo već postali takva osoba. Jedino vas vreme odvaja od željenog rezultata. Ovu vežbu probajte sa bilo kojom kartom koja sadrži energiju kojom želite da uobličite vaš život.
- Uzmite vaš špil i izvucite kartu Carica.
- Napravite listu u vašem Tarot dnevniku o tome šta Carica radi, nosi, gde je, čak i o tome šta razmišlja. U nekim špilovima je trudna ili je u bašti, ili je na tronu.
- Razmislite šta biste mogli da upotrebite kao potporu glumljena Carice. Možda biste mogli da napravite skiptar, ili nakit poput njenog, ili možete preobraziti omiljenu stolicu u tron.
- Napravite odeću sličnu njenoj, u tim bojama, i dodajte sve što vam može pomoći da se osetite poput nje.
- Krunišite sebe kao vladara svoje sudbine.
- Recite sebi da zaslužujete obilje u svim stvarima zato što ste vredni. Vi ste izuzetno ljudsko biće i ne zaslužujete ništa manje od najboljeg.


(ovo sam prevela iz "Tarot - life planner" od Lady Lorelei)

E sad :) Lady Lorelei je navela primer Carice - kako ćemo pomoći sebi da sami postanemo kao ona.
Ono što posebno treba podvući jeste da sve ovo treba raditi i uz pomoć vizuelizacije - što je jača naša koncentracija, to će efekti biti veći.
I na kraju krajeva, ne moramo se zadržati samo na toj karti, na ovaj način možemo prizvati i impregnirati u sebe energiju bilo koje Arkane koja nam je u tom momentu potrebna.
(ja sam ovo radila sa Kraljicom Mačeva)
 

Back
Top