Koliko knjiga ste u poslednjih mesec dana pročitali?

Obično mesečno pročitam do 10 knjiga. Trudim se, čak i kad mi stvarno manjka vremena... A to je vrlo često. :) Volim da čitam.
Obožavam rusku, francusku, nemačku, englesku književnost...
Poeziju takođe mnogo i redovno čitam.
Slabo čitam novije pisce, ali recimo Parsonsov stil mi se baš dopao.
Čitam skoro uvek i najviše noću. Danju teško uklopim s drugim obavezama.
 
Трилогију Миленијум, Кратку историју трактора на украинском и Пана. Завршавам Венчаницу. Дакле, шест, и то зато што сам на распусту.
Број књига је релативна ствар. Нека има 600 а нека 120 страница. Лака литература се чита брже, тешка спорије. Нека има толико ситна слова да једва видим да читам.
Обично прочитам једну, некад две књиге недељно. У аутобусу, док путујем на посао и натраг.
 
Ah...
da je prosek citanja
minimum pet knjiga mesecno,
jer deset je savrseno preterivanje,
gde bi nasoj nacitanosti bio kraj...
Steta sto se ove date forumske statistike
ne slazu sa onim globalnim proracunima.

Ne bih ja rekla da su to forumske statistike. Ove stranice konkretno posećuju ljubitelji knjige, a to nije pravi uzorak za statistiku. Naravno da mladi ljudi koji još uvek uče nemaju toliko vremena za neobavezno čitanje, jer ima toliko toga što ih još interesuje.
Mi stariji, sa manje obaveza, otuđeni na neki način jedni od drugih, uglavnom zbog nedostatka novca za neka sadržajnija druženja i izlaske, a koji ne nalazimo interesantne sadržaje na televiziji, pri tom patimo i od nesanice, šta drugo da radimo no da čitamo?
 
Ne bih ja rekla da su to forumske statistike. Ove stranice konkretno posećuju ljubitelji knjige, a to nije pravi uzorak za statistiku. Naravno da mladi ljudi koji još uvek uče nemaju toliko vremena za neobavezno čitanje, jer ima toliko toga što ih još interesuje.
Mi stariji, sa manje obaveza, otuđeni na neki način jedni od drugih, uglavnom zbog nedostatka novca za neka sadržajnija druženja i izlaske, a koji ne nalazimo interesantne sadržaje na televiziji, pri tom patimo i od nesanice, šta drugo da radimo no da čitamo?

Grubo sam se izrazio kada sam rekao forumske statistike.
Mislio sam na podatke sa ove stranice. Ma koliko oni bili neobavezni,
ipak su me iznenadili.
(Isprva pozitivno, a potom je pocelo sve da nalikuje
na uspostavljanje nekog citalackog rekorda)
.
Iskreno, ja se ne secam da sam nekada procitao deset knjiga
za mesec dana i smatram da je to ipak preteran broj.
(Pritom sam pasionirani ljubitelj knjiga.)
Dobro, mora da se doda da sve zavisi od tezine i izbora literature.
Govorim uopsteno.
Naravno da ne mislim na tebe. :)

Opet, ko sam ja da govorim o preteranosti...
Nikada nisam bio za kvantitet, vec za kvalitet.
A deset knjiga spakovanih u trideset dana
neminovno ubija kvalitet citanja.
 
Poslednja izmena:
Grubo sam se izrazio kada sam rekao forumske statistike.
Mislio sam na podatke sa ove stranice. Ma koliko oni bili neobavezni,
ipak su me iznenadili.
(Isprva pozitivno, a potom je pocelo sve da nalikuje
na uspostavljanje nekog citalackog rekorda)
.
Iskreno, ja se ne secam da sam nekada procitao deset knjiga
za mesec dana i smatram da je to ipak preteran broj.
(Pritom sam pasionirani ljubitelj knjiga.)
Dobro, mora da se doda da sve zavisi od tezine i izbora literature.
Govorim uopsteno.
Naravno da ne mislim na tebe. :)

Opet, ko sam ja da govorim o preteranosti...
Nikada nisam bio za kvantitet, vec za kvalitet.
A deset knjiga spakovanih u trideset dana
neminovno ubija kvalitet citanja.

Gospojica je napravila temu iskljucivo da bi se pohvalila kako je procitala 9 knjiga.
Mislim da je namera vise nego ocigledna.
 
jednu.
"Nepodnošljiva lakoća postojanja" - Kundera

Je l to ono , a secam se tek pocetka, kad je on najpre u neko vezi sa ceskom/poljskom(ne drzi me za rec) kelnericom, ona se zarko zaljubi u njega, razboli se, on je neguje, ozeni je ? Je l to to?

Unikatno dosadna knjiga, mada sam zapisala nekoliko redova odatle. A mozda se i varam, ali mislim da jesam.
 
Moze joj se. Procitaj i ti devet komada, i to harcover, od toga tri enciklopedije aforizama i resto Balzakovi , Keselovi i Stendalovi romani, pa se hvali, a mogo bi i da castis pice.

Kakva je svrha ove teme?
Molio bih te da mi odgovoris na to jednostavno pitanje.
Jel vidis neku svrhu osim hvaljenja sebe.Da ili ne?
O cemu moze da se povede diskusija vezano za ovu temu?
Jer mislis da se teme postavljaju da bi se diskutovalo o njima, radi saznanja, to im je cilj, zar ne?
Hajde da otvaramo teme "Ja imam grudi broj pet, a vi?, "Ja imam IQ 3000, i mene ne zanima kolko vi imate vec samo hocu da se pohvalim, pa eto radi teme da vas pitam kolko vi seljaci imate?"
 

Back
Top