Pretucene zivotinje

terapeut

Primećen član
Poruka
988
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?
 
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?

Па поприлично немогуће, јер су обе стране ту за екстремне мере. За једне је поводац или недајбоже корпа ко да помињеш Сотону, а за друге је сваки куцов општа опасност коју треба почистити са улице. Закони постоје за обе стране, али их обе уредно не поштују.
 
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?

Дај бре, како вас не мрзи више, толико тога не ваља али кучиће треба приоритетно да решавамо. :roll:
 
Волим псе, мачке, голубове, хрчке....

Али, у држави у којој народ нема шта да једе, медији по петнаест дана брује о случају керуше Миле. Да се разумемо, починиоце бих затворила у затвор, али зар није све то мало пренаглашено?
Зар нам се не чини да медији акценат стављају на мање битне ствари?

Дакле, објавити да! Али писати 15 дана о случају...:roll:

Иначе, правници кажу да Србија има добре законе. Али шта вреди кад нам се закони не спроводе ни у једној сфери.
 
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?

po zakonu je kaznjivo mucenje i ubijanje zivotinja
kazna je ili novcana ili zatvorska
zakon je dobar
sto se sprovodjenja tice,jos uvek shkripi,ali je bolje nego ranije

i to sto je zakonom zabranjeno mucenje i ubijanje zivotinja,ne znaci da ce to prestati
na zapadu su strozije kazne i sprovode se sasvim fino,pa ljudi opet krse taj zakon

a uostalom,zabranjeno je i mucenje i ubijanje ljudi,pa poremeceni umovi opet to rade
 
Волим псе, мачке, голубове, хрчке....

Али, у држави у којој народ нема шта да једе, медији по петнаест дана брује о случају керуше Миле. Да се разумемо, починиоце бих затворила у затвор, али зар није све то мало пренаглашено?
Зар нам се не чини да медији акценат стављају на мање битне ствари?

Дакле, објавити да! Али писати 15 дана о случају...:roll:

Иначе, правници кажу да Србија има добре законе. Али шта вреди кад нам се закони не спроводе ни у једној сфери.

pazi,psiho koji psu odsece sape nije bas neko pored koga bih volela da sedim u autobusu ili da mi se put ukrsti sa njegovim ,na bilo koji nacin

a to sto su pisali o toj kerusi,nije umanjilo druge vesti
uopste ne vidim na koji nacin ta vest ugrozava druge bitnije vesti i zbog cega jedan tekst dnevno u novinama nekome smeta,ko da je ne znam sta
 
Vec sam pisao pricu, pa da je pomenem i ovde...

Pre par godina, kada se komsija vracao sa posla kuci, neki klinac u naselju je drzao neku kutiju sa nekoliko macica (ne starijih od dve-tri nedelje)... Tu je bio sa nekom decurlijom i samo je odjednom izvadio jednom mace, uhvatio ga za zadnje noge i razbio mu glavu o zgradu, pa poceo sa onako krvavim macetom da juri devojcice...

Komsija je naravno uhvatio dete, lupio mu samar i naredio mu da pozove roditelje. U korpi su bila jos dva maceta sa izlomljenim glavama... Kada se sve to zavrsilo, komsija je morao da plati kaznu zato sto je udario dete... To je bilo sve...

Naravno da mi je bitniji gladan ili bilo kako drugacije ugrozen covek, ali kada pogledam oko sebe i vidim ovakvu decu koja se igraju sa zivotima drugih zivih bica i koja su zeljna krvi... ne verujem da ce stanje bilo kako da se popravi.
Ljudi koji maltretiraju zivotinje pokazuju kako zele i vole da imaju nadmoc nad slabijima prema kojima ama bas nista osecaju... Mislite da bi takvi dali nekom siromasnom coveku parce hleba?

Jos jedna pricica:
Covek koji uzgaja pse za borbe, sedi u kaficu na glavnom setalistu i prilazi mu dete i pita za dinar. On uzme pivo, polije dete, smeje se i vice kako to pivo kosta vise od jednog dinara i kako bi zbog toga dete trebalo da bude zadovoljno...

Ljudi koji vole da maltretiraju zivotinje, vole da maltretiraju i ljude slabije od njih....
 
pazi,psiho koji psu odsece sape nije bas neko pored koga bih volela da sedim u autobusu ili da mi se put ukrsti sa njegovim ,na bilo koji nacin

a to sto su pisali o toj kerusi,nije umanjilo druge vesti
uopste ne vidim na koji nacin ta vest ugrozava druge bitnije vesti i zbog cega jedan tekst dnevno u novinama nekome smeta,ko da je ne znam sta


Да да, керуши шапе одсечене недељу дана пре него што је нађена, и то хируршки прецизно, па подвезане, да не би искрварила. Сасвим "случајно", керуша је остављена испред зграде вође активиста за права животиња Сандре Споје, коју ју је, опет сасвим "случајно" пронашла и која је наравно знала коме да се обрати за помоћ, како да случај добије публицитет, новинари су сасвим случајно били ко запете пушке, па је чак председник усвојио керушу.
Тако да, ако већ пазиш поред кога не би села у аутобус, најпре припази на активисте за права животиња..
 
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?

Nemoguce je cistom represijom bilo koju sferu dovesti u red. To ce ti svaki pandur reci. Neophodno je menjati svest kod ljudi. A to je u nasem slucaju mnogo, ali mnooooooogo tesko, i ne treba da odes dalje od ovog foruma pa da vidis koliko svako tvrdo zastupa svoju poziciju... i ni makac. Sto se konkretnog slucaj tice, vlasnica je odogovorna jer je pse bez nadzora pustala da se igraju u dvoristu zgrade, sto ni u kom slucaju ne umanjuje krivicu umno poremecene osobe koja je psa tukla do oslepljenja. To nije normalna reakcija.

Sto se tice decije okrutnosti...ja ne znam da li mi je ista odvratnije na ovom svetu. Prema takvoj deci i njihovim roditeljima osecam cistu mrznju i silan bes.
 
Да да, керуши шапе одсечене недељу дана пре него што је нађена, и то хируршки прецизно, па подвезане, да не би искрварила. Сасвим "случајно", керуша је остављена испред зграде вође активиста за права животиња Сандре Споје, коју ју је, опет сасвим "случајно" пронашла и која је наравно знала коме да се обрати за помоћ, како да случај добије публицитет, новинари су сасвим случајно били ко запете пушке, па је чак председник усвојио керушу.
Тако да, ако већ пазиш поред кога не би села у аутобус, најпре припази на активисте за права животиња..
Apsolutno se slažem sa tvojom izjavom.Sve je to uradjeno osmisljeno.Na kraju krajeva,svi ti aktivisti imaju od koga da uce o medijskom ratu koji se i te kako sprovodi nad ovim nasim narodom,a narod naivan......
 
:roll:
Kao sto su neki vec spomenuli,zakon postoji,ali i kao sve drugo u ovoj drzavi,po teoriji ok,a u praksi nista.
I iako se nazalost zivotinja vrednuje manje od zivota ljudi,sutra ovo moze preci na tezi i tezi cin.
Nikad necu razumeti ljude koji vrse nasilje nad zivotinjama,niti gde im je srce pa da tako nesto urade.
Zao mi je.:(
 
Posle keruse Mile,jos jedan primer nasilja nad zivotinjama.U Beogradu je vlasnica agencije za cuvanje dece pretukla komsinicino kuce zbog prevrnute solje kafe.Kuce je oslepelo od udaraca po glavi.
Na koji nacin u ovoj zemlji moze da se donese zakonska regulativa kojom bi se uredilo ponasanje i ljubitelja i ne ljubitelja zivotinja.Da li je stvarno toliko nemoguce ovu sferu naseg zivota dovesti u red?

To se dešava svakodnevno, samo su mediji sada počeli o tome da izveštavaju. Kao što su ti već napisali - zakon postoji, problem je primena. U mnogim manjim mestima policija ne reaguje na poziv za nasilje u porodici, i ne pišu krivičnu prijavu... kako onda očekivati da će reagovati na prebijanje psa. Sreća je da ovaj pas ima vlasnicu, šta je sa psima koji žive na ulici?
Ništa dok ne oformimo policiju za životinje, niko to neće ozbiljno shvatati.
 
Да да, керуши шапе одсечене недељу дана пре него што је нађена, и то хируршки прецизно, па подвезане, да не би искрварила. Сасвим "случајно", керуша је остављена испред зграде вође активиста за права животиња Сандре Споје, коју ју је, опет сасвим "случајно" пронашла и која је наравно знала коме да се обрати за помоћ, како да случај добије публицитет, новинари су сасвим случајно били ко запете пушке, па је чак председник усвојио керушу.
Тако да, ако већ пазиш поред кога не би села у аутобус, најпре припази на активисте за права животиња..
Ју, још увек те није нико прозвао да верујеш у теорије завере?:eek:

Ће да видимо кој ће бидне први!:lol:

п.с. наравно, све је јасно.
 
Да да, керуши шапе одсечене недељу дана пре него што је нађена, и то хируршки прецизно, па подвезане, да не би искрварила. Сасвим "случајно", керуша је остављена испред зграде вође активиста за права животиња Сандре Споје, коју ју је, опет сасвим "случајно" пронашла и која је наравно знала коме да се обрати за помоћ, како да случај добије публицитет, новинари су сасвим случајно били ко запете пушке, па је чак председник усвојио керушу.
Тако да, ако већ пазиш поред кога не би села у аутобус, најпре припази на активисте за права животиња..

Kakve to ima veze kad su psu svakako odsečene šape? On je patio bilo da je to teorija zavere ili ne, a to je suština ove teme.
Neverovatno kako sve teme o nasilju nad životinjama obavezno idu u dva pravca: prvi - da je to sve teorija zavere koju sprovodi vlast, a druga da ima puno gladne dece...
 
Да да, керуши шапе одсечене недељу дана пре него што је нађена, и то хируршки прецизно, па подвезане, да не би искрварила. Сасвим "случајно", керуша је остављена испред зграде вође активиста за права животиња Сандре Споје, коју ју је, опет сасвим "случајно" пронашла и која је наравно знала коме да се обрати за помоћ, како да случај добије публицитет, новинари су сасвим случајно били ко запете пушке, па је чак председник усвојио керушу.
Тако да, ако већ пазиш поред кога не би села у аутобус, најпре припази на активисте за права животиња..

ne znam nista o tome ko je kako i zasto to uradio,znam samo da predsednik NIJE usvojio kerusu i da je kerusa jos uvek u vet stanici
nije je usvojio,niti ce
to je bila glupa prica


i bio neko aktivista ili ne,ako radi tako nesto,to je poremecena osoba
 
Kakve to ima veze kad su psu svakako odsečene šape? On je patio bilo da je to teorija zavere ili ne, a to je suština ove teme.
Neverovatno kako sve teme o nasilju nad životinjama obavezno idu u dva pravca: prvi - da je to sve teorija zavere koju sprovodi vlast, a druga da ima puno gladne dece...

upravo to
i opet je zivotinja na mukama
al to nije bitno znas,bitno je sta je tadic rekao ili nije rekao,a psa ko shisha
 
:roll:

Nikad necu razumeti ljude koji vrse nasilje nad zivotinjama,niti gde im je srce pa da tako nesto urade.
Zao mi je.:(

a ja ne razumem ni one koji su ravnodusni prema tome ili to opravdavaju na ovaj ili onaj nacin

kao da ne shvataju da je izivljavanje nad bilo kim jednostavno nenormalno
uopste nije bitno dal je u pitanju pas,macka,ptica,zmija....
nije to samo zivotinja
to je zivo bice sa osecajem straha,bola i svega kao i covek

sadista danas muci psa,sutra mozda predje na coveka koji je slabiji(u mnogo slucajeva predju na ljude jer im se granica cesto polako gubi)

a to "mozda".....jel treba da cekamo da vidimo hoce li muciti ljude,pa tek onda da reagujemo i da se zgrazavamo nad tragedijom?
 
i sta se hvatate mile?
nije ona jedina zivotinja kojoj se desilo nesto lose
sta je sa psima koje vlasnici muce u dvoristima
ili sa mackama kojimaq stavljaju petarde u analne otvore ili ih bacaju sa krova zgrade?
jel i to neka zavera mozda?
 
a ja ne razumem ni one koji su ravnodusni prema tome ili to opravdavaju na ovaj ili onaj nacin

kao da ne shvataju da je izivljavanje nad bilo kim jednostavno nenormalno
uopste nije bitno dal je u pitanju pas,macka,ptica,zmija....
nije to samo zivotinja
to je zivo bice sa osecajem straha,bola i svega kao i covek

sadista danas muci psa,sutra mozda predje na coveka koji je slabiji(u mnogo slucajeva predju na ljude jer im se granica cesto polako gubi)

a to "mozda".....jel treba da cekamo da vidimo hoce li muciti ljude,pa tek onda da reagujemo i da se zgrazavamo nad tragedijom?

:ok:
Potpisujem.

Da dodam, ne bitno je da li je čitava buka oko keruše Mile organizovana, da li je sve smišljeno zarad nekog čina, bitno je da sve dok deo populacije umesto zgražavanja i tuge nad takvim postupkom koga god, razrešava teoriju zavere da li je to smišljeno ili ne nikada ni jedan zakon to neće promeniti. Biće samo gore, iz dana u dan.
 
a ja ne razumem ni one koji su ravnodusni prema tome ili to opravdavaju na ovaj ili onaj nacin

kao da ne shvataju da je izivljavanje nad bilo kim jednostavno nenormalno
uopste nije bitno dal je u pitanju pas,macka,ptica,zmija....
nije to samo zivotinja
to je zivo bice sa osecajem straha,bola i svega kao i covek

sadista danas muci psa,sutra mozda predje na coveka koji je slabiji(u mnogo slucajeva predju na ljude jer im se granica cesto polako gubi)

a to "mozda".....jel treba da cekamo da vidimo hoce li muciti ljude,pa tek onda da reagujemo i da se zgrazavamo nad tragedijom?

Bas tako.I ovo je samo jedan od mnogobrojnih slucajeva koji se svakodnevno desavaju( stanje ocaja u azilima,zloupotreba polozaja sintera..).Ljudima je postala navika da dominiraju i da se izivljavaju na svaki dostupan nacin nad nemocnijim bicem od sebe...
 
Nije mi jasno čemu tolika polemika oko mučenja životinja.Zakon postoji,treba ga sprovoditi, možda i pooštriti, gotova priča.
Čemu se vi bre nadate i na šta racunate?
Zar ne vidite da ljudski život nema više nikakvu vrednost,ko će još voditi brigu o zivotima životinja???
Moj predlog je eutanazija svih pasa lutalica i resena stvar.Narod neće imati šta više da sakati i da muči a ukoliko predju na ljude,tu je zakon jasan...samo opet ni za te bolesnike nema mesta u zatvorima,posto su zatvori prepuni sitne boranije koja nije imala da plati kazne za razne prekrsaje,pa nam pravi psihići i razbojnici svrljaju slobodno po gradu čekajuci GODOA.
 
i sta si time uradio? eutanaziras postojece a majmuni izbacuju nove..bez prestanka
Znam o cemu pricas.Čini mi se da će čipovanje pasa doneti malo reda po tom pitanju.Nemoj da mislis da ja mrzim životinje,naprotiv,volim ih ali naravno mora da se zna red.Apsolutno sam protiv divljih i napustenih pasa da se slobodno setaju gradom jer predstavljaju opasnost po ljude i decu ma sta i ko god rekao da su bezopasni ja licno znam da mogu biti opasni i da se sa tim nije igrati.
A te majmune sto spominjes,njih bi kažnjavao da se puše narednih par godina i to finansijski na kredit.Ako ne možeš voditi brigu o kućnom ljubimcu,nemoj ni da ga uzimas.Samo dok se po tom pitanju malo uvede reda u ovoj nasoj državi,mnogo će vode proteći Dunavom i Savom.Jedini nacin za brzo donosenje ovakvog zakona o kažnjavanju vlasnika koji napuste svoje pse je da VLAST skapira da će kazne koje ubere na ovaj način poprilično napuniti državni budžet.
 
Poslednja izmena:
Kakve to ima veze kad su psu svakako odsečene šape? On je patio bilo da je to teorija zavere ili ne, a to je suština ove teme.
Neverovatno kako sve teme o nasilju nad životinjama obavezno idu u dva pravca: prvi - da je to sve teorija zavere koju sprovodi vlast, a druga da ima puno gladne dece...
Веома је битно зашто је нешто урађено.
Ако је пас остао без шапа јер је то неки умоболник урадио на своју руку, то је за друштво много мањи проблем.
Али ако је читава папазјанија направљена зарад медијске манипулације и покушаја скретања пажње са суштине проблема које држава има, онда је наше друштво у жестоком проблему.
Како ствари стоје, наше друштво је у жестоком проблему.

Иначе, жао ми је што не могу да се саосећам превише са болом пса Миле, јер свакодневно гледам људе (без којих ни псима нема живота на планети) у много горим проблемима.

Што се мене тиче, приоритети су јасни: човек, па онда сви остали.

И увек су ми били битнији узроци. Склањањем узрока, нестају и последице.
 

Back
Top