Promeniti ime....

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
.....ili ne!?
Meni se moje licno ne svidja i uvek se predstavljam nadimkom, skoro mi pade na pamet da uzmem nadimak kao ime,samo ne znam kako se to radi, gde i dal bi to bio ok potez s obzirom da sam krstena u crkvi jos dok sam bila beba?
Dakle da li bi vi menjali ime.......ako vam se bas, bas ne svidja, a poprlicno je i staromodno?! :roll:
 
Ja nikada ne bih menjala ime. Doduse meni se moje svidja tako da...
Ne ozbiljno, ime je nesto cime su te "darovali" roditelji po rodjenju, mozda ima i neko posebno znacenje za njih ili neku zanimljivu pricu. To je nesto licno. Moje ime je deo mene, tako me ljudi zovu ceo zivot i osecala bih se glupo kada bih me neko odjednom zvao drugacije.
Poznajem dvoje ljudi koji su promenili imena. Sada mi zvuci strasno glupo kada se predstavljaju novim ljudima, zvuci mi kao da lazu. Uostalom niko od njihovih "starih" prijatelja, poznanika, porodice ih ne zove tim novim imenom, tako da ustvari ne vidim svrhu. :roll:
 
Kraj reke Lim rodio se sin, osrednje ljep, i osrednje fin,
pijani kum, ko to da zna, dade mu tad ime Cabrija.

U skoli je on bio los, u ljubavi, i gori jos.
Cabrija, hej, savjet je nas, ime promeni, baksuzno je bas.
Danas je normalno to,
sto na primer ne zoves se Dzo, ha, ha.

Normalna stvar, normalna stvar,
strana imena moderna su sad,
vrvi od njih i selo i grad, strana imena moderna su sad.

Normalna stvar, normalna stvar,
kad mogu svi, sto ne bi i ti,
uspjeh je tvoj garantovan s tim, kad mogu svi sto ne bi i ti.
Danas je normalno to, sto na primer ne zoves se Co, ha, ha.

Rijesio sam ja, rece Cabrija,
puko mi je film, i svega sam sit,
zasto da cijeh sto pada smijeh,
mjesto kuma ja, ja placam ceh.

U skoli sam beskrajno los, u ljubavi i gori sam jos.
Iskren je znam, savjet vam vas,
promenicu ime, baksuzno je bas.
Danas je normalno to, sto se ne bi ja prozvao Dzo, ha, ha.

O Cabrija.




"Nekako u sumrak disco ere u Sarajevu se pojavio bend Mirzino jato za koji se dugo vjerovalo da je nesto najgore na jugoslavenskoj pop i rok sceni, na kojem su se izivljavali bas svi domaci kriticari i koji je sluzio kao ocita potvrda da nema tog papanluka na svijetu od kojeg mi ne bismo napravili jos gori papanluk"
 
Ni mene niko ne zove po imenu...
U principu većina ni ne zna kako se zovem već me znaju po nadimku...
A trebalo je da se zovem Olga ali deda imao kobilu koja se isto zvala pa eto ,ne dobih to ime :)

A Jelisaveta je baš lepo ime!!!!
 
A sto ce ti to u zivotu, ne mogu da verujem cime se ljudi sve opterecuju.
Ako to ime nosis od rodjenja, kako bi se osecala da neko zove jednim, a neko drugim imenom?
I moje ime je zaista retko, ali se ne bunim, kome se svidja ne mora ni da me zove po imenu.
A dobio sam ga od nekog pradede koji je opet dobio p nekom 'junaku' za vreme Turske vladavine, pa je i porodicna tradicija. :lol: :lol:
 
Meni je Jelisaveta jedno od omiljenih imena. I na prvom mestu zbog toga glasam da ga zadrzis. Pored toga,neko je vec pomenuo da promena imena u praksi i nema nekog efekta jer svi nastavljaju da te zovu kako su te zvali i ranije. Ja imam lepo ali extra cesto ime i malo mi smeta sto se tako zovem jer nikada ne mogu nekome preko telefona da se predstavim samo imenom,vec moram da navedem jos neke podatke kako bi shvatio o kome se radi. I kada me neko tek upozna nikada me nece zapamtiti bas po imenu jer ga ionako moze cuti svakoga dana pa se vise ne seca ni ko se sve tako zove... Tako da ja bas volim ta retka imena. Ali,i pored toga, ne nameravam da promenim ni svoje ime ni svoje prezime. Inace, koji ti je nadimak?
 
ej,pa jelisaveta nije tako lose... ja znam neke dve cure koje se zovu jaglika i jevrosima... a to je gore.

ja licno,nikad nebi promijenila svoje divno( :lol: ) ime.ne,stvarno potpuno sam zadovoljna :lol: :wink:
 

Back
Top