Čiji je Isus sin?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
U prvoj knjizi Novog Zaveta u prvom stihu prvog poglavlja taj stih kaze:

- Ovo je rodoslovlje (poreklo) Isusa Hrista. Isus je sin Abrahamov i sin Davidov.

-Zatim u Jevanđelju po Luki kaže : Isus je sin Josipov ( Josip stolar je njegov otac).

-Zatim u Markovom Jevanđelju kaže : Isus je sin Božiji

On je sin Abrahamov, on je sin Davidov, on je sin Josipov, on je sin Božiji.

Ispada da je Isus sin od 4 oca..

Ne dobih odgovor na ovo pitanje koje sam postavio nekome, pa reko možda će neko od vas znati..
 
U prvoj knjizi Novog Zaveta u prvom stihu prvog poglavlja taj stih kaze:

- Ovo je rodoslovlje (poreklo) Isusa Hrista. Isus je sin Abrahamov i sin Davidov.

-Zatim u Jevanđelju po Luki kaže : Isus je sin Josipov ( Josip stolar je njegov otac).

-Zatim u Markovom Jevanđelju kaže : Isus je sin Božiji

On je sin Abrahamov, on je sin Davidov, on je sin Josipov, on je sin Božiji.

Ispada da je Isus sin od 4 oca..

Ne dobih odgovor na ovo pitanje koje sam postavio nekome, pa reko možda će neko od vas znati..

sama Biblija kaze da je Isus sin Bozji ... :)
 
U prvoj knjizi Novog Zaveta u prvom stihu prvog poglavlja taj stih kaze:

- Ovo je rodoslovlje (poreklo) Isusa Hrista. Isus je sin Abrahamov i sin Davidov.

-Zatim u Jevanđelju po Luki kaže : Isus je sin Josipov ( Josip stolar je njegov otac).

-Zatim u Markovom Jevanđelju kaže : Isus je sin Božiji

On je sin Abrahamov, on je sin Davidov, on je sin Josipov, on je sin Božiji.

Ispada da je Isus sin od 4 oca..

Ne dobih odgovor na ovo pitanje koje sam postavio nekome, pa reko možda će neko od vas znati..

Marijin je sigurno... a ko je tata, ni ona sama ne zna... :mrgreen:
 
U prvoj knjizi Novog Zaveta u prvom stihu prvog poglavlja taj stih kaze:

- Ovo je rodoslovlje (poreklo) Isusa Hrista. Isus je sin Abrahamov i sin Davidov.

-Zatim u Jevanđelju po Luki kaže : Isus je sin Josipov ( Josip stolar je njegov otac).

-Zatim u Markovom Jevanđelju kaže : Isus je sin Božiji

On je sin Abrahamov, on je sin Davidov, on je sin Josipov, on je sin Božiji.

Ispada da je Isus sin od 4 oca..

Ne dobih odgovor na ovo pitanje koje sam postavio nekome, pa reko možda će neko od vas znati..

Auuu dechko pa jesi li chitao stari zavet ?
Da jesi bilo bi ti jasno i ne bi lupao takve gluposti i to shvatao tako bukvalno...
 
...Isus Hristos je sin bozji netjelesno zacet i blagovijescu najavljen 'majci' Mariji a u zemaljskom braku Josifa-stolara i Marije . Njegovo poslanstvo u izbavljenju Covjeka je bozje djelo i sve sto ide od 'vrbovanja ' ucenika-apostola pa do prvog bijesa u hramu Jerusalima i' izdajstva' Judina , cudotvorstva su samo ukazivanje malovjernom ljudskom rodu i sumnjama a on je bio protiv toga nego samo za milosrdje cist put i medjupomoci ljudske i nezavist i sablaznost da je covjeku strana...Njegovo krstenje na rijeci Jordan stradanje na krstu , smrt i vaskrsenje su svete tajne i spadaju u stubove hriscanstva ...da li su to sve praslike koje covjek i njegova cula mogu da osjete a bozje poslanstvo i nije drugacije moglo biti od covjeka primijeceno i jos puno toga , to je sigurno za drugacije polemisanje...
 
Auuu dechko pa jesi li chitao stari zavet ?
Da jesi bilo bi ti jasno i ne bi lupao takve gluposti i to shvatao tako bukvalno...

Auu pa zašto odmah ružne reči..?
Pitam jer sam zbunjen, a to što sam shvatio bukvalno je verovatno zato što nigde nisam naišao na neko uputstvo za shvatanje, imaš li ga ti?

dakle, budi fini hrišćanin..i podeli znanje sa nama
 
Jevanđelje (ili evanđelje; grč. ευαγγέλιον, evangelion, jevr. בשורות טובות, besurut tovot - dobra vest, blaga vest, starosrpski blagovestje) je spis koji se smatra svetim u hrišćanstvu i koji opisuje život Isusa Hrista. Četiri jevanđelja su ušla u kanon Svetog pisma, dok se sva ostala smatraju nekanonskim.


jevanđelje je naziv za prva četiri spisa Novog zaveta. Oni opisuju život i dela Isusa Hrista. Po hrišćanskom predanju oni su dela četiri autora, apostola Mateja, Marka, Luke i Jovana. Za najstarije jevanđelje danas važi Jevanđelje po Marku. Jevanđelje po Mateju, Marku i Luki broje se isto u takozvana sinoptička jevanđelja.


Dakle, ovo što sam pitao s početka su kontradikcije iz sinoptičkih jevanđelja. Po njima Isus je dete od 4 oca.
 
1. Племе Исуса Христа, сина Давида Аврамовог сина.
17. Свега дакле колена од Аврама до Давида, колена четрнаест, а од Давида до сеобе вавилонске, колена четрнаест, а од сеобе вавилонске до Христа, колена четрнаест.
http://www.biblija.info/ekavski/index.htm
Ово је тачан навод, било би лепо да нам укажеш на свој извор...
Значи, не син Давида и Аврама већ опис лозе из које је потекао.
Два оца мање...
Јосип је био супруг Марије, не биолошки отац Исуса, већ "законски" отац...
Остало их један...
 
1. Племе Исуса Христа, сина Давида Аврамовог сина.
17. Свега дакле колена од Аврама до Давида, колена четрнаест, а од Давида до сеобе вавилонске, колена четрнаест, а од сеобе вавилонске до Христа, колена четрнаест.
...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top