Manjine most prijateljstva

Poruka
4.285
- Predsednik Srbije Boris Tadić i predsednik Hrvatske Ivo Josipović prisustvovali su danas u Subotici proslavi 20. godišnjice osnivanja Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) i ukazali na značaj manjina u razvoju odnosa dveju zemalja.

Računamo na manjine, kao na most prijateljstva i saradnje, poručio je Josipović.

Tadić je ocenio da su odnosi Srbije i Hrvatske suštinski važni za stabilnost jugoistočne Evrope, ali i za očuvanje "naših kultura i jezika i budućnost naših ljudi, Srba u Hrvatskoj i Hrvata u Srbiji".

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/manjine_most_prijateljstva_.83.html?news_id=22913
 
Manjine mogu da budu most prijateljstva samo kad pripadaju drzavama koje se ne granice s tvojom.

Mozda postoji neki izuzetak koji mi sad ne pada na pamet, ali ja mislim da bez izuzetka u uslovima gde se drzave kojima manjine pripadaju medjusobno granice, manjine uglavnom imaju tu neprirodnu potrebu da samodestruktivno podrivaju drzavu koja ih hrani na razun ,,matice''.

A jos, ako i manjine i matice imaju podrsku sa Zapada da ti podrivaju drzavu, e, onda je tek veselo... KRTICNJAK!
 
Само што је хрватска мањина у Србији настала од комунистичког похрваћивања Буњеваца и Шокаца по Бачкој, а српска мањина у Хрватској геноцидом и протеривањем конститутивне нације која је на тлу Хрватске била аутохтона. :neutral:

Али шта се то Тадића тиче... и он као и Дачић: "Ово је, значи брдо, значи река, а Кале значи брдо". :roll:
 
Manjine mogu da budu most prijateljstva samo kad pripadaju drzavama koje se ne granice s tvojom.

Mozda postoji neki izuzetak koji mi sad ne pada na pamet, ali ja mislim da bez izuzetka u uslovima gde se drzave kojima manjine pripadaju medjusobno granice, manjine uglavnom imaju tu neprirodnu potrebu da samodestruktivno podrivaju drzavu koja ih hrani na razun ,,matice''.
A jos, ako i manjine i matice imaju podrsku sa Zapada da ti podrivaju drzavu, e, onda je tek veselo... KRTICNJAK!

tocno...:ok:
uz mali dodatak...te iste manjine bivaju najcesce i obavezno manipulirane i zloupotrebljavane od matice
 
14081533144c43048065022535002524_246x195x363500.jpg


homoerotichnost prosto izbija iz svakog pixela
 
Nece...

To gazde traze od njih.

A gazde kontrolisu izbore...

mogu se sloziti ali njih dvojica bas pretjerase...
sve ektremno nevodi nigdje, nicemu dobrom...
iako je za pozdraviti poboljsanje odnosa, ali ne ljubakanjem nego cistim racunima...
p.s. kad sam procitala da njih dvojica predlazu zajednicku nogometnu ligu pitala sam se dali su oni totalno odljepili od stvarnosti svakidasnje nam...
gdje su najveci izljevi mrznje?
na nogometnim stadionima, bilo bi pitanje dana kad bi pala prva zrtva :mrgreen:
mislim da ni hrv. ni srp. drustvo jos nisu zreli za neko duboko prijateljstvo, pogotovu ne ako se namece "odozgo"
 
mogu se sloziti ali njih dvojica bas pretjerase...
sve ektremno nevodi nigdje, nicemu dobrom...
iako je za pozdraviti poboljsanje odnosa, ali ne ljubakanjem nego cistim racunima...
p.s. kad sam procitala da njih dvojica predlazu zajednicku nogometnu ligu pitala sam se dali su oni totalno odljepili od stvarnosti svakidasnje nam...
gdje su najveci izljevi mrznje?
na nogometnim stadionima, bilo bi pitanje dana kad bi pala prva zrtva :mrgreen:
mislim da ni hrv. ni srp. drustvo jos nisu zreli za neko duboko prijateljstvo, pogotovu ne ako se namece "odozgo"

..izgleda da ce uskoro da se otvori sezona lova na soviniste..ima da cute ko u titino vreme..
 

Back
Top