STOP robstvu!!!

andronik VI paleolog

Primećen član
Poruka
506
U Januaru ove godine spoljni neto dug Republike Srbije iznosio je 29,7 milijardi JEVARA, ako se zna da je u Aprilu prosle godine(2009-e) spoljni neto dug Repulike Bugarske (kao ubedljivo najsiromasnije i najkorumpiranije clanice EU koja samom tom cinjenicom povlaci i najvise para iz EU i MMF fondova) iznosio 37,7 milijardi JEVARA, dakle tek nekih 8-9 milijardi vise, mislim da Srbija zapada u ozbiljno duznicko ropstvo. Olaksavajuca okolnost je da su podaci za Bugarsku od prosle godine tj. da je ista do januara 2010 verovatno povukla jos koju milijardu, ali je ipak porazavajuce za Srbiju da duguje toliko s obzirom da nije clanica EU, koliki li ce nam biti dug kada budemo clanica EU, ako uopste budemo...Mozda je bolje da ne budemo...???
 
Више од 35 милијарди долара дуга? Нешто не верујем у тај податак, 22 млд €
Уласком у ЕУ био би нам олакшано уласком приступним фондовима, лакше би се примали кредити. Један део инвсестиција стигле би за "џабе", али ништа није за џ, а сам кредит би био нешто што би нам помогло само у случају добро вођеног домаћинства, а ми то овде немамо и због тога људи зазиру од приступа у ЕУ.
 
U Januaru ove godine spoljni neto dug Republike Srbije iznosio je 29,7 milijardi JEVARA, ako se zna da je u Aprilu prosle godine(2009-e) spoljni neto dug Repulike Bugarske (kao ubedljivo najsiromasnije i najkorumpiranije clanice EU koja samom tom cinjenicom povlaci i najvise para iz EU i MMF fondova) iznosio 37,7 milijardi JEVARA, dakle tek nekih 8-9 milijardi vise, mislim da Srbija zapada u ozbiljno duznicko ropstvo. Olaksavajuca okolnost je da su podaci za Bugarsku od prosle godine tj. da je ista do januara 2010 verovatno povukla jos koju milijardu, ali je ipak porazavajuce za Srbiju da duguje toliko s obzirom da nije clanica EU, koliki li ce nam biti dug kada budemo clanica EU, ako uopste budemo...Mozda je bolje da ne budemo...???

ne! nema tih para kojim će nas kupiti.
 
U Januaru ove godine spoljni neto dug Republike Srbije iznosio je 29,7 milijardi JEVARA, ako se zna da je u Aprilu prosle godine(2009-e) spoljni neto dug Repulike Bugarske (kao ubedljivo najsiromasnije i najkorumpiranije clanice EU koja samom tom cinjenicom povlaci i najvise para iz EU i MMF fondova) iznosio 37,7 milijardi JEVARA, dakle tek nekih 8-9 milijardi vise, mislim da Srbija zapada u ozbiljno duznicko ropstvo. Olaksavajuca okolnost je da su podaci za Bugarsku od prosle godine tj. da je ista do januara 2010 verovatno povukla jos koju milijardu, ali je ipak porazavajuce za Srbiju da duguje toliko s obzirom da nije clanica EU, koliki li ce nam biti dug kada budemo clanica EU, ako uopste budemo...Mozda je bolje da ne budemo...???

Moraš te podatke o dugu , malo da prelomiš preko glave stanovnika ; onda da ga
prelomiš preko radno aktivnih glava stanovnika ( u privredi / VAN NJE) ..... i tako to .

Onda možeš da vidiš ko više duguje ( mi ili Bugari ) , i kakve su šanse kome da NE zapadne dužničko poverilačko ropstvo .

Na slepo tipujem za nas !

Sva zaduživanja , banditska oligarhija prevalila je na radno aktivno stanovništvo
u takozvanoj proizvodnoj privredi ( ostali samo trpe određene koristi ili
pak uzgredne štete ) i napunila inosreane banke preko naše ratno profitersko
zločinačke '' buržozije '' ; koja se u karakteru razlikuje od bugarske , čija
buržoazija nastaje iz političkog kriminala ( što naše nije zadovoljilo , već su
ratom izvršili dokapitalizacije svojih kriminalno zločinačkih organizacija ) .

Dakle , kod njih će pre nastupiti pošteniji odnosi ( političkom smenom );
kod nas politička smena nema rezultata ( svi su jeli pečenje na palama ,
i bili na ovaj ili onaj način na mitinzima : mnogo smo jaki - srbija -
srbija
), a hapšenja tog obima su nemoguća .

Dakle , okreni obrni , neki će uživati u tom dužničko poverilačkom
ropstvu pored vladajuće oligarhije ; oni što su opljačkani do gole
kože , njima je sve jedno - nadrljaće oni koji robuju u proizvodnim
delatnostima za koru hleba ( jer će premudro razbojničko rukovodstvo
da je pretvori u mrvu ) .

Ako vidiš bolje --- :rtfm:JAVI !
 
Moraš te podatke o dugu , malo da prelomiš preko glave stanovnika ; onda da ga
prelomiš preko radno aktivnih glava stanovnika ( u privredi / VAN NJE) ..... i tako to .

Onda možeš da vidiš ko više duguje ( mi ili Bugari ) , i kakve su šanse kome da NE zapadne dužničko poverilačko ropstvo .

Na slepo tipujem za nas !

Sva zaduživanja , banditska oligarhija prevalila je na radno aktivno stanovništvo
u takozvanoj proizvodnoj privredi ( ostali samo trpe određene koristi ili
pak uzgredne štete ) i napunila inosreane banke preko naše ratno profitersko
zločinačke '' buržozije '' ; koja se u karakteru razlikuje od bugarske , čija
buržoazija nastaje iz političkog kriminala ( što naše nije zadovoljilo , već su
ratom izvršili dokapitalizacije svojih kriminalno zločinačkih organizacija ) .

Dakle , kod njih će pre nastupiti pošteniji odnosi ( političkom smenom );
kod nas politička smena nema rezultata ( svi su jeli pečenje na palama ,
i bili na ovaj ili onaj način na mitinzima : mnogo smo jaki - srbija -
srbija
), a hapšenja tog obima su nemoguća .

Dakle , okreni obrni , neki će uživati u tom dužničko poverilačkom
ropstvu pored vladajuće oligarhije ; oni što su opljačkani do gole
kože , njima je sve jedno - nadrljaće oni koji robuju u proizvodnim
delatnostima za koru hleba ( jer će premudro razbojničko rukovodstvo
da je pretvori u mrvu ) .

Ako vidiš bolje --- :rtfm:JAVI !

Dobro a navedi mi imena tih oligarha-pljackasa?????, mozda i ti politicari i nisu bas svi tako mutni i crni kakvima ih mi zamisljamo i predstavljamo, mozda vecina medju njima ima jaku zelju da izvuce drzavu iz ogromnih problema lai ih neke finansijsko-interesne grupacije ljudi pre svega spolja ali i iznutra sprecavaju u tome. Takodje moras imati u vidu da su ljudi koji donose vazne odluke rastrgnuti izmedju pre svea vise struja pa samim time i interesa unutar svojih politickih stranaka, pa jos vise razlicitih interesa tj zahteva unutar koalicija ciji su clanovi njihove partije, pa zahtevi velikih biznismena koji finansiraju politicku kampanju, zahtevi naroda a sredstava na raspolaganju jako malo posto se velika vecina tih zahteva odnosi na novac kojim bi ista bila i resena. Mislim da nije resenje u tome da samo pljujemo po politicarima i njih okrivljujemo za sve. Po tom pitanju Sumadinci(Kragujevcani,Smederevci i NIslije..) a jos vise Pirocanci, Vranjanci, Zjecarci itd mogu dosta nauciti od: Sremaca, Bacvana pa i Banacana. Kada si poslednji put cuo na RTV-u ili bilo kojoj televiziji da neki stanovnik npr. Novog Sada ili Indjije ili Sombora pljuje po: Pajticu, Vasinu .... ili Tadicu, Djelicu,Dacicu.....Cak i kada mu je preduzece pred propascu i stecajem, plata nema itd. Somborac ce reci sebi" Cekaj da prvo pokusam da svojim zalaganjem na poslu pa i skupstini radnika zajedno sa ostalim zaposlenima preduzeca pokusam da izvucem isto iz ovih zabokrecina, pa tek ako vidi da ostali radnici zajedno sa njim daju sve od sebe a resenja nema onda ce pristupiti strajku i pljuvanju Pajtica i ostale demokratske oligarhije u Novom Sadu kao i u BG-u. To je najveci problem kod vecine Srba pa cak i onih sa severa zemlje, koji je kod: Bugara, Rumuna, Albanaca pa i Madjara jos vise izrazen, svi ocekuju sve od vlasti i politicara, svi bi hteli da imaju sve a da pri tome ne uloze nista. Mafije je bilo i bice i u Srbiji i u Albaniji i u Nemackoj pa cak i u Japanu i Skandinaviji, ona nije uvek direktno vezana sa vladajucim politickim strukturama, bar ne sa svim ljudima iz iste, dakle takva sitvacija je prisutna u svim drustvima i drzavama, ali razlika je u tome sto severni narodu i kada su pred ponorom daju 200% svojih mogucnosti nebi li se izvukli iz istog a juzni narodi odmah pocinju da kukaju na druge itd. Imas miliona primera i kontrasta za ovu teoriju. Od Nemacke posleratne bede i krize pa jos extremniji slucaj sa Japancima,......kada je nastupila recesija u SAD ocekivao sam da ce Americko drustvo poceti da puca po svim savovima medjutim pokazalo se da je to mnogo cvrsci sistem nego sto sam ja mislio, a cvrstinu mu daje pre svega mentalitet ljudi, pa tako magistru istorije nije bio blam da nakon posla u muzeju pocne da se bavi rucnim ciscenjem cipela, profesorici engleskog da radi u kafileriji za pse,...... a u Grckoj...spustili im plate za 15% i odmah strajkovi, rusenje Atine itd. sto je samo jos vise produbilo krizu jer:1.unistena je drzavna imovina 2. i ono malo turista sto je planiralo dolazak u Atinu i Grcku uopste odkazalo je dolazak osim Srba koji su prebacili proslogodisnjih 100% dolazaka na grcko primorije. 3. izgubljen je ogroman novac zbog zastoja rada u preduzecima strajkaca kao i svim firmama i organizacijama koje su ostecene raznim blokadama: puteva, luka i saobracajnica. Uvek sam se pitao kako to da npr Swedjani sa grupom prosecnih igraca uglavnom iz fudbalskih klubova swedske lige uspevaju da naprave jako dobre rezultate u reprezentativnom planu a Srbija sa vanserijskim zvezdama najvecih evropskih klubova nije u stanju d predje prvi krug, kako to da swedjani igraju mnogo stabilnije od srba i prave mnogo manje kikseva i kako to da za raliku od srba nikada ne posustaju od 1-og do 120-og minuta Prema tome.....kljucni problem je u narodu iz koga politicari dolaze a ne u samim politicarima i oligarhijama pa cak i onim iz senke koje "vladaju" u drzavi.
 
Poslednja izmena:
@ postavljac teme: pretpostavljam da znas kako se prave pasusi, pa preporucujem da tu mogucnost krenes da koristis

@ tema: dug koji se spominje je sve sto mi uopste dugujemo. Ipak, to je iz dva dela. Postoji dug drzave Srbije a postoji i dug privatnih gradjana. Dug drzave je opasan ako poraste previse - i srecom nije. Druga tema su dugovi gradjana, ali to nije strasno. Ako izvestan broj gradjana bankrotira - drzava nece.
 
@ postavljac teme: pretpostavljam da znas kako se prave pasusi, pa preporucujem da tu mogucnost krenes da koristis

@ tema: dug koji se spominje je sve sto mi uopste dugujemo. Ipak, to je iz dva dela. Postoji dug drzave Srbije a postoji i dug privatnih gradjana. Dug drzave je opasan ako poraste previse - i srecom nije. Druga tema su dugovi gradjana, ali to nije strasno. Ako izvestan broj gradjana bankrotira - drzava nece.

Pa strasno je, dug Srbije prosle godine je bio blizu 20 milijardi JEVARA a sada je blizu 30. Ako to nije strasno onda neznam sta je?.
 
Pa strasno je, dug Srbije prosle godine je bio blizu 20 milijardi JEVARA a sada je blizu 30. Ako to nije strasno onda neznam sta je?.

Opet bruto sve na gomilu :whistling:

Nije strasno ako gradjani duguju, strasno je ako se drzava prezaduzila - a nije.

Da li su nasi dugovi toliko porasli jer je dolar porastao prema evru? Pa ako smo uzimali kredite u dolarima - pogodite sta se dogadja?

I naravno, ne treba razmisljati kao da tih 20, 30 ili koliko vec milijardi duguje jedan covek. To bi stvarno bilo previse. Ali ako se to razbije na nekoliko miliona ljudi, to i nije tako mnogo.
 

Back
Top