Prosecan covek

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Svi ovde idealizujemo sebe.
Idealizujemo i druge koje mislimo da pustimo blizu sebe.
A kakav je covek ustvari?


Sta na primer da ocekujemo od izuzetno inteligentnog coveka sa kojim se sprdaju samo zato sto je tih, cutljiv, kratak, jasan, sto ne objasnjava ako vidi da neko ne razume.
Mozda da se uhvati u kostac i da spreci da postane frustriran.
To moze uraditi na tezi ili laksi nacin...laksi nacin je da pocne da ebe kevu svima, znanjem, umecem, nemilosrdnom primenom onoga sto su primenjivali oni koji su ga ismevali...

Meni se cini to najverovatnija opcija.
Ili da ostane isti.
Mnogo manje verovatna opcija mi je da ce on prici svakom pojedinacno i pokusati da se zblizi sa njima preko pomaganja, preko sazaljenja tih podjebaca itd...

Da li ikada razmisljate sta bi uradio prosecan covek?
Verovatno da.
A kako ce reagovati na vase promenjene uslove ili zahteve?
Manje verovatno, ali nekad da, npr kad ste gazda.
A kako ce razvijati i menjati prosecan covek?
To najmanje ljudi razmisljaju, obicno tumace, ja bih ovako , ili nesto sto je vec sugerisano kao normalno.....npr ne mito ,ali poznanstvo i "prijateljstvo" sa bogatim i uticajnim covekom..."pametnim" kako se to kaze...
 
Svi ovde idealizujemo sebe.
Idealizujemo i druge koje mislimo da pustimo blizu sebe.
A kakav je covek ustvari?


Sta na primer da ocekujemo od izuzetno inteligentnog coveka sa kojim se sprdaju samo zato sto je tih, cutljiv, kratak, jasan, sto ne objasnjava ako vidi da neko ne razume.
Mozda da se uhvati u kostac i da spreci da postane frustriran.
To moze uraditi na tezi ili laksi nacin...laksi nacin je da pocne da ebe kevu svima, znanjem, umecem, nemilosrdnom primenom onoga sto su primenjivali oni koji su ga ismevali...

Meni se cini to najverovatnija opcija.
Ili da ostane isti.
Mnogo manje verovatna opcija mi je da ce on prici svakom pojedinacno i pokusati da se zblizi sa njima preko pomaganja, preko sazaljenja tih podjebaca itd...

Da li ikada razmisljate sta bi uradio prosecan covek?
Verovatno da.
A kako ce reagovati na vase promenjene uslove ili zahteve?
Manje verovatno, ali nekad da, npr kad ste gazda.
A kako ce razvijati i menjati prosecan covek?
To najmanje ljudi razmisljaju, obicno tumace, ja bih ovako , ili nesto sto je vec sugerisano kao normalno.....npr ne mito ,ali poznanstvo i "prijateljstvo" sa bogatim i uticajnim covekom..."pametnim" kako se to kaze...

како се оно каже на ученом језику? медиум? крикет?
 
Ako je izuzetno inteligentan covek on ce uspeti da na neki nacin ne zavisi od tih koji bi ga ismevali.
Da obezbedi sebi neki posao gde nece biti u kontaktu sa takvima i da oformi krug ljudi oko sebe koji ga postuju i/ ili su dobrodusni i krotki, sa kojima ce mu biti prijatno da se druzi.
 
Pazi koje pretpostavke imas...
Carobni stapic....
>>>>Ako je inteligentan, sto ja nisam,onda ce uspeti , sto ja ne mogu, da na neki nacin ne zavisi od tih koji bi ga ismevali, tj bukvalno ocekujes da inteligentan bude u hendikep polozaju , plasljiviji i da se sklanja od onih neinteligentnijih....cak iako su isti u snazi, lukavstvu i ostalom...
Da moze da leti i da se ne zove supermen.<<<<<
To su neke tvoje princeza bajke, ne ide to tako u realu....iako se sklanjaju naravno , jer imaju jednu vazniju teoriju , a to je deset budala je jace od jednog pametnog....deset budala ima vise vremena za bacanje ,od jednog pametnog....

Ne verujem da sam jasan sta hocu da kazem, ali tortura glupih nad inteligentnima nece uvek biti bas po vasem resenju, u korist glupih...

A suvise se rec tolerancija koristi za muzu jacih prema slabijim i popustanje primitivizma i torture glupih prema ostalima...
Kod inteligentnog to nije radikalizam, ali moze biti vrlo ebitacan odgovor, gde niko od glupih nece shvatiti sta se desava...
 

Back
Top