Kuda sa stenetom?

Dragonballdzija

Početnik
Poruka
6
Sinoc sam pokupio jedno stene sa ulice,tek sto je prohodao,bio je sam,verovatno ga je neko ostavo.Pokupio sam ga na nagovor devojke,kao da ga odnesem sutra u orcu ili tako nesto.Posle silne pretrage shvatam kakvo je stanje sa azilima i koliko su prebunkirani.Ne mogu ni adresu na nadjem,kriju da im ljudi ne bi ostavljali zivotinje.Sta daradim sada i kuda da vodim psa?Pomagajte molim vas,iz Beograda sam by the way.
 
Nemoj da odustaješ tako lako, oglasi ga kao hitno gde god možeš, mada jeste sad "sezona", ima puno štenaca i mačića... :( A da ga devojka uzme bar na neko vreme? Na kraju krajeva, ipak je to bila njena ideja. ;)
 
U Beogradu, i nigde u Srbiji, ne postoji mesto gde možes da odvedeš psa/mačku koga si pronašao. Sve je prepušteno ličnoj inicijativi gradjana koji rade individualno ili organizovani u udruženja. Pošto životinja ima previše i stalno iskaču nove, jer nadležni ništa ne rade po pitanju napuštanja a neodgovorni vlasnici izbacuju štence i mačiće kako hoće i gde hoće ili ih rasturaju po gradu ne bi li rešili svoj problem, ljudi koji se bave zaštitom su na ivici očaja. Azili su prenatrpani, to si već shvatio, a njihovi vlasnici jedva održavaju normalno stanje. Neki odavno ne održavaju ništa pa se takva mesta mogu nazvati usporenom eutanazijom.
Jedina, i najbolja, varijanta je da zadržiš kucu i da je uz pomoć udruženja oglasiš na sajtovima i udomljavaš na štandu kad Dejan iz Noe bude organizovao isti. Trebalo bi i mi uskoro da imamo štand, ali pošto još uvek nismo dobili dozvole ne mogu ništa da kažem.
Ako nikako ne možeš da zadržiš kucu vrati je na isto mesto odakle si je uzeo, ako mesto nije mnogo grozno, jer je moguće da mu je majka negde u blizini, ili da ipak postoji staratelj koji hrani. Tako mala kuca ne može sama da opstane na ulici zato je važno da okruženje bude koliko je to moguće prijateljsko.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam Dejana iz Noe,rekao mi je isto kao i ovde.U principu u azilu su male sanse da bi preziveo zbog virusa,a i generalno zbog losih uslova.Jedni opcjia je da ga zadrzim neko vreme,vakcinisem i dam oglas i cekam.Ja nemam uslova za tako nesto,zvao sam i gomilu priatelja,koji imaju dvoriste ili zive sami,jbte niko nece.Zajebao sam se kad sam ga uzeo sinoc i verovatno cu ga ostaviti isperd maksija u nekoj kutiji i to je to.
 
Zvao sam Dejana iz Noe,rekao mi je isto kao i ovde.U principu u azilu su male sanse da bi preziveo zbog virusa,a i generalno zbog losih uslova.Jedni opcjia je da ga zadrzim neko vreme,vakcinisem i dam oglas i cekam.Ja nemam uslova za tako nesto,zvao sam i gomilu priatelja,koji imaju dvoriste ili zive sami,jbte niko nece.Zajebao sam se kad sam ga uzeo sinoc i verovatno cu ga ostaviti isperd maksija u nekoj kutiji i to je to.

Nemoj me shvatiti pogresno, ali onda ce neko napisati kako je nasao kutiju sa stenetom ispred Maksija, a mi cemo reci ovo isto sto smo rekli tebi. Krug ce se vrteti dalje dok jadno stene bude izdrzalo. Humanost u ovakvim uslovima mnogo kosta, ne mislim samo na novac, pogotovo kad je sve improvizacija kao sto je ovde, to je nacin zivota. Dobrodosao u pakao.
Sorry, nisam htela da te uplasim, ali to je realnost.
 
Zvao sam Dejana iz Noe,rekao mi je isto kao i ovde.U principu u azilu su male sanse da bi preziveo zbog virusa,a i generalno zbog losih uslova.Jedni opcjia je da ga zadrzim neko vreme,vakcinisem i dam oglas i cekam.Ja nemam uslova za tako nesto,zvao sam i gomilu priatelja,koji imaju dvoriste ili zive sami,jbte niko nece.Zajebao sam se kad sam ga uzeo sinoc i verovatno cu ga ostaviti isperd maksija u nekoj kutiji i to je to.

A da ipak postavis neku fotkicu i sacekas par dana?
Mislim, ako ikako mozes?
 
Udomljavanje ne ide lako ni brzo...sad kad si ga već uzeo potrudise da ga udomiškako treba....malo fb...oglasi...prijatelji i sl....slika obavezna......
Budi srećan što je zdrav.....inače morao bi i da ga lečiš....
 
Da, to sa azilima... Neki komšija mog momka je pronašao malo štene i zvao je azil u Budisavi gde mu je ona žena, upravnica preko telefona rekla: da nema mesta, da su svi *kerovi* zaraženi gljivicama i krpeljima i da tu DŽUKELU USPAVA. Tako zbori upravnica azila u Budisavi...

Ovo je Srbija, nema šta više da se priča...
 
Ljudi, prenosim samo jer sam verovala u isto što i vi kažete... Ne znam, druga priča bi bila da sam ja nazvala, jer bih momentalno otišla lično sa njom da razgovaram! Marsupilami, to je takođe moguće, ali mi opet nije jasno ko bi se javio da kaže nekšto tako... No nema veze, bila sam ogorčena, i sada sam, ali ću ako meni bude trebala, otići lično da govorim sa njom. ;)
 
Ljudi, prenosim samo jer sam verovala u isto što i vi kažete... Ne znam, druga priča bi bila da sam ja nazvala, jer bih momentalno otišla lično sa njom da razgovaram! Marsupilami, to je takođe moguće, ali mi opet nije jasno ko bi se javio da kaže nekšto tako... No nema veze, bila sam ogorčena, i sada sam, ali ću ako meni bude trebala, otići lično da govorim sa njom. ;)

Joooj, znam kako moze da se oseti neko ko dobije takav odgovor.
Ko bi se javio da kaze tako nesto? Postoje takvi sticaji okolnosti da se ja jos uvek iznenadjujem ...

Ljudi mogu iz razlicitih razloga da budu neprijatni kad im neko trazi mesto u azilu i vrlo cesto ne mogu da shvate kako ovi koji traze ne shvataju njihovu situaciju i kako uopste mogu da ih pitaju. Ne kazem ni da jeste ni da nije Zorica, ja jednostavno ne verujem da je ona, ali jedno znam - a to je da niko od zastitara nikada ne bi psa nazvao dzukelom.
 

Back
Top