Crkva i zablude oko nje

ne razumem komentar?
Постоји много различитих цркви које проповедају и друге ствари осим или невезано за наведено. Зато сам коментарисао јер овде има верника других цркви код којих ова тврдња не стоји...
 
Crkva i zablude oko nje?
Jedna od najvecih zabluda je da ako si pripadnik neke crkve da ces se spasiti. Crkva ne spasava i nije ona umrla na Golgloti vec Hrist.

Raspalis neku recenicu i mi sad trebamo da je grizemo ko ker kost.
Pre svega niko ne tvrdi da ce covek biti spasen (samo) na osnovu pripadnosti crkvi.
Nego se spasava svojim delima, da si makar prelistao bibiliju to bi znao.
 
Raspalis neku recenicu i mi sad trebamo da je grizemo ko ker kost.
Pre svega niko ne tvrdi da ce covek biti spasen (samo) na osnovu pripadnosti crkvi.
Nego se spasava svojim delima, da si makar prelistao bibiliju to bi znao.

pa ne spasavas se dobrim delima vec Verom u Hrista, a dela su plod vere. Tako pise u Bibliji. A recenica je bila jasna jer mnogi ljudi misle da ce ih pripadnost nekoj crkvi spasiti a istina je da mozes biti clan svih crkava i da bude ne spasen.
 
pa ne spasavas se dobrim delima vec Verom u Hrista

Ovo si lose protumacio! ...nije potrebno da verujes u Hrista da bi se spasao, dovoljno je da zivis po svojoj savesti (preko koje ti se Bog obraca) i bices spasen.....dakle pre svega treba se drzati zakona!
To bi znacilo da se nece niko spasiti ko nije procitao Sveto pismo! ...naravno da ce se mnogi spasiti, naravno, oni koji su ziveli po svojoj savesti i drzali se zakona!
Naravno da je lakse kada procitamo Sveto pismo, kada se uputimo u to kako je do svega ovoga doslo, i kada se upoznamo sa Bogom, onda nam je lakse da istrajemu u drzanju zakona!
 
Ovo si lose protumacio! ...nije potrebno da verujes u Hrista da bi se spasao, dovoljno je da zivis po svojoj savesti (preko koje ti se Bog obraca) i bices spasen.....dakle pre svega treba se drzati zakona!
To bi znacilo da se nece niko spasiti ko nije procitao Sveto pismo! ...naravno da ce se mnogi spasiti, naravno, oni koji su ziveli po svojoj savesti i drzali se zakona!
Naravno da je lakse kada procitamo Sveto pismo, kada se uputimo u to kako je do svega ovoga doslo, i kada se upoznamo sa Bogom, onda nam je lakse da istrajemu u drzanju zakona!

Pa onda nije bio potreban Hrist jer sami jevreji su imali zakon, ako citas apostola pavla:
Rimljanima 3,20 Jer se djelima zakona nijedno tijelo neće opravdati pred njim; jer kroz zakon dolazi poznanje grijeha.
Rimljanima 3,21 A sad se bez zakona javi pravda Božija, posvjedočena od zakona i od proroka;
Rimljanima 3,22 A pravda Božija vjerom Isusa Hrista u sve i na sve koji vjeruju; jer nema razlike.
Rimljanima 3,23 Jer svi sagriješiše i izgubili slavu Božiju,
Rimljanima 3,24 I opravdaće se zabadava blagodaću njegovom, otkupom Isusa Hrista.
Rimljanima 3,25 Kojega postavi Bog očišćenje vjerom u krvi njegovoj da pokaže svoju pravdu oproštenjem pređašnjijeh grijeha;
Rimljanima 3,26 U podnošenju Božijemu, da pokaže pravdu svoju u sadašnje vrijeme da je on pravedan i da pravda onoga koji je od vjere Isusove.
Rimljanima 3,27 Gdje je dakle hvala? Prođe. Kakijem zakonom? je li zakonom djela? Ne, nego zakonom vjere.
Rimljanima 3,28 Mislimo dakle da će se čovjek opravdati vjerom bez djela zakona.
Rimljanima 3,29 Ili je samo Jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.
Rimljanima 3,30 Jer je jedan Bog koji će opravdati obrezanje iz vjere i neobrezanje vjerom.
Rimljanima 3,31 Kvarimo li dakle zakon vjerom? Bože sačuvaj! nego ga još utvrđujemo.

Dela su posledica prihvatanje Hrista zato se i zovu rodovi duhovni, oni su posledica primanja Hrista u Srce. Ono sto spasava je prihvatanje Hrista kao svog spasitelja i vera u njega a on je taj koji nas menja na sliku njemu. I posledica je da radimo dobra dela koja su rod pokajanja. e sad ima razlike djavoli veruju i drhcu ali onaj koji se pokaje zivi po toj veri stavlja je u srce dok je djavoli odbacuju...

Ali ono sto je najvaznije ne moze nas spasiti ni dobra dela, niti pripadnost crkve, niti religija.. nista osim Hrista.
 
Pa onda nije bio potreban Hrist jer sami jevreji su imali zakon
Pa da li si ti svestan zasto je Isus Hrist dosao na planetu Zemlju?! ....On nije dosao da menja zakon (kako bi rekli pojedini ljudi iz pravoslavlja) ne, On je upravo ziveo po Mojsijevom zakonu. A dosao je da plati greh, koji smo mi pocinili!

Dela su posledica prihvatanje Hrista zato se i zovu rodovi duhovni, oni su posledica primanja Hrista u Srce. Ono sto spasava je prihvatanje Hrista kao svog spasitelja i vera u njega a on je taj koji nas menja na sliku njemu. I posledica je da radimo dobra dela koja su rod pokajanja. e sad ima razlike djavoli veruju i drhcu ali onaj koji se pokaje zivi po toj veri stavlja je u srce dok je djavoli odbacuju...

Ali ono sto je najvaznije ne moze nas spasiti ni dobra dela, niti pripadnost crkve, niti religija.. nista osim Hrista.

Slazem se sa tim da primanjem Hrista u srcu, sa ljubavlju drzimo Njegov zakon....
I naravno, da sve sto ti i ja trenutno radimo ne zasluzuje nase spasenje, ama bas nista! ...ali Bog je obecao da ce se spasti svako ko drzi Njegov zakon! ...i to je obecanje!
 
Pa upravo to sam rekao, mada danas svako moze da kupi Bibliju a Sveti Duh ce ga vec uputiti na istinu.. samo je malo onih koji traze Boga.

Ok ja sam na svoj nacin rekla... tacno je to da malo njih trazi Boga...

a u Bibliji lepo pise da ko trazi Boga svim srcem da ce Boga dati da ga nadje...

znaci problem je i u iskrenosti osobe kao i zelji da ga nadje...i spozna...

ja sam ga nasla kada sam ga pocela traziti....
 
pa ne spasavas se dobrim delima vec Verom u Hrista, a dela su plod vere. Tako pise u Bibliji.
A dali si čitao kako piše u Evanđelju Isusovom???
Matej 27
26. Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?
27. Јер ће доћи Син човечији у слави Оца свог с анђелима својим, и тада ће се вратити свакоме по делима његовим.

Šta vredi vera u Hrista kada smo zlim delima duši svojoj naudili?
Takođe na sudu Božjem će po delima našim suditi,a ne koliko smo imali vere u Hrista.
Samo naša dela će presuditi nama dali ćemo biti spašeni ili ne.
 
Dela, zanimljivo pa onda Hrist nije morao da umre, zar ne?
Pa Mojsijev zakon je pre Hrista i onda on nije morao da umre samo smo trebali da drzimo njegove zapovesti. DA ME NE SHVATITE POGRESNO NE UMANJUJEM ZAKON.
Zakon je bitan jer kao sto apostol pavle kaze jer zakon da spoznaju za greh a mi se opravdasmo sa Isusom Hristom koji za nas umre na krstu. procitajte opet rimljanima poslanicu, Rimljanima 4,1 Šta ćemo dakle reći za Avraama, oca svojega, da je po tijelu našao?
Rimljanima 4,2 Jer ako se Avraam djelima opravda, ima hvalu, ali ne u Boga.
Rimljanima 4,3 Jer šta govori pismo? Vjerova Avraam Bogu, i primi mu se u pravdu.
Rimljanima 4,4 A onome koji radi ne broji se plata po milosti nego po dugu.
Rimljanima 4,5 A onome koji ne radi a vjeruje onoga koji pravda bezbožnika, prima se vjera njegova u pravdu.
Rimljanima 4,6 Kao što i David govori da je blago čovjeku kome Bog prima pravdu bez djela zakona:
Rimljanima 4,7 Blago onima koji se oprostiše bezakonja, i kojima se grijesi prikriše.
Rimljanima 4,8 Blago čovjeku kome Gospod ne prima grijeha.
Rimljanima 4,9 Ovo dakle blaženstvo ili je u obrezanju ili u neobrezanju? Jer govorimo da se Avraamu primi vjera u pravdu.
Rimljanima 4,10 Kako mu se dakle primi? ili kad je bio u obrezanju ili neobrezanju? Ne u obrezanju nego u neobrezanju.
Rimljanima 4,11 I primi znak obrezanja kao pečat pravde vjere koju imaše u neobrezanju, da bi bio otac sviju koji vjeruju u neobrezanju; da se i njima primi u pravdu;
Rimljanima 4,12 I da bi bio otac obrezanja ne samo onima koji su od obrezanja, nego i onima koji hode po stopama vjere koja bješe u neobrezanju oca našega Avraama.
Rimljanima 4,13 Jer obećanje Avraamu ili sjemenu njegovu da bude našljednik svijetu ne bi zakonom nego pravdom vjere.
Rimljanima 4,14 Jer ako su našljednici oni koji su od zakona, propade vjera, i pokvari se obećanje.
Rimljanima 4,15 Jer zakon gradi gnjev; jer gdje nema zakona nema ni prijestupa.
Rimljanima 4,16 Zato od vjere da bude po milosti da obećanje tvrdo ostane svemu sjemenu, ne samo koji je od zakona nego i koji je od vjere Avraama, koji je otac svima nama,
Rimljanima 4,17 (Kao što stoji napisano: postavih te oca mnogijem narodima) pred Bogom kome vjerova, koji oživljuje mrtve, i zove ono što nije kao ono što jest:
Rimljanima 4,18 On vjerova na nad kad se nije bilo ničemu nadati da će on biti otac mnogijem narodima, kao što mu bješe rečeno: tako će biti sjeme tvoje.
Rimljanima 4,19 I ne oslabivši vjerom ne pogleda ni na svoje već umoreno tijelo, jer mu bješe negdje oko sto godina, ni na mrtvost Sarine materice.
Rimljanima 4,20 I za obećanje Božije ne posumnja se nevjerovanjem, nego ojača u vjeri, i dade slavu Bogu.
Rimljanima 4,21 I znadijaše jamačno da što obeća kadar je i da učini.
Rimljanima 4,22 Zato se i primi njemu u pravdu.
Rimljanima 4,23 Ali nije pisano za njega jednoga samo da mu se primi,
Rimljanima 4,24 Nego i za nas, kojima će se primiti ako vjerujemo onoga koji vaskrse Isusa Hrista Gospoda našega iz mrtvijeh,
Rimljanima 4,25 Koji se predade za grijehe naše, i ustade za opravdanje naše.
Jasno apostol pavle kaze kako se spasavamo alli da li to umanjuje zakon, NIKAKO vec kako Pavle kaze utvrdjujemo ga to ne znaci da ga mozemo krsiti. Jer bi bili kao Djavoli koji veruju i drhcu ali nisu prihvatili Hrista u svoje srce i samim time nemaju plodove pokajanja i dela Hristova.
 
A dali si čitao kako piše u Evanđelju Isusovom???
Matej 27
26. Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?
27. Јер ће доћи Син човечији у слави Оца свог с анђелима својим, и тада ће се вратити свакоме по делима његовим.

Šta vredi vera u Hrista kada smo zlim delima duši svojoj naudili?
Takođe na sudu Božjem će po delima našim suditi,a ne koliko smo imali vere u Hrista.
Samo naša dela će presuditi nama dali ćemo biti spašeni ili ne.

Zar nisi procitao da kaze "Jovan 14,6 Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me. Nema drugog puta.
 
Dela, zanimljivo pa onda Hrist nije morao da umre, zar ne?
Pa Mojsijev zakon je pre Hrista i onda on nije morao da umre samo smo trebali da drzimo njegove zapovesti. DA ME NE SHVATITE POGRESNO NE UMANJUJEM ZAKON.

Sta bre ti pricas, pa nije Isus dosao da bi nam dao zakon, koji nam je vec dao preko Mojsija...vec da plati za nas greh....to bi trebalo da znas.....takav je zakon, kada neko prekrsi zakon, on treba da bude unisten, jedini nacin da ne bude unisten je taj da neko podpuno nevin plati za njega, i Isus je na to pristao! i dalje valjda i sam znas.
 
Pa vi u opste ne procitaste sihove koji jasno govore da se mi Verom spasavamo a dela su posledica vere. Ja sam upotrebio sarkazam Hrist je morao da umere i SAMO ONO MOZE DA NAS SPASE, nikakva dela jer mojsijev zakon si imao i pre Hrista ali samo kroz njega mozes se spasiti kao sto pise apostol Pavel u rimljanima 4 glavi. kao Hriscanin to bi trebao znati!!!!
Ne postoji drugo ime osim imena Hrista pod kojim se mozemo spasiti poznate reci, dela su samo reakcija na akciju. kada prihvatis Hrista reakcija na to su dobra dela, jer PIsmo uci svako DOBRO DELO OD GOSPODA JE.
Tako da mi nista ne raadimo vec Hrist koji je u nama, mi mozemo samo da mu otvorimo vrata naseg srca kao sto je pisano u otkrivenju 3:20
 

Back
Top