Iskrenost je tesko odrziv pojam

Marjan!

Primećen član
Poruka
964
Ovde se konkretno radi o tome da svi mi budemo nekada izlozeni tome da na ovaj ili onaj nacin moramo prikrivati neku istinu pa da odredjenim argumentima ubedimo partnera da je to zaista tako kao sto smo rekli.

Mnogo je glupo ali smatram da svaki covek ima potrebu,ne znam kako ,ali ne znam... nikad nije iskren do kraja sa nekim,makar mora da slaze curu/decka za najbanalniju stvar,i sad zasto je to tako - ne znam?

znaci ne postoji potpuna iskrenost,ali se javlja termin poshtede nekoga,mada ta posteda se granici sa lazima ja mislim,opet je to laz:dontunderstand:

znaci niko nikada nije izgovorio od 100% svojih recenica 100% tacno sve partneru. I uvek je tako i uvek nisi nacisto sa nekim i nakon 100 godina.

TEMA JE UTOPIJA ALI ME INTERESUJU MISLJENJA.
 
Ovde se konkretno radi o tome da svi mi budemo nekada izlozeni tome da na ovaj ili onaj nacin moramo prikrivati neku istinu pa da odredjenim argumentima ubedimo partnera da je to zaista tako kao sto smo rekli.

Mnogo je glupo ali smatram da svaki covek ima potrebu,ne znam kako ,ali ne znam... nikad nije iskren do kraja sa nekim,makar mora da slaze curu/decka za najbanalniju stvar,i sad zasto je to tako - ne znam?

znaci ne postoji potpuna iskrenost,ali se javlja termin poshtede nekoga,mada ta posteda se granici sa lazima ja mislim,opet je to laz:dontunderstand:

znaci niko nikada nije izgovorio od 100% svojih recenica 100% tacno sve partneru. I uvek je tako i uvek nisi nacisto sa nekim i nakon 100 godina.

TEMA JE UTOPIJA ALI ME INTERESUJU MISLJENJA.

E, znas sta. Kad god cujem osobu koju mnoooogo zulja iskrenost i glorifikuje tu osobinu do besmisla, upravo pomislim da je ona sama neiskrena.
Ili je prosto bezobrazna i bahata, pa joj se dopada da to pravda iskrenosu
Iskrenost u partnerskim i prijateljskim odnosima DA
Iskrenost u svakoj situaciji i po svaku cenu NE

Ja bih svim iskrenima, predlozio da tri dana svog zivota zive zaista najiskrenije prema svima oko sebe. Neka direktoru priznaju da je strucnjak, ali da je sujetna peezda koja ih maltretira
Neka svekrvi kazu da je uobrazena i drska prostakusa sa lovom ,
Neka muzu priznaju da ih ebe sve losije i losije
Neka prijateljici kazu da se promenila i postala bezdusni idiot od kad je unapredjena
Neka ocu kazu da ga vole, ali da je oduvek gubitnik
Neka jednom detetu priznaju da ga vole vise od drugog i da znaju da od njega u zivotu nista nece biti

I tako dalje i tako dalje
Sve su to jelte, iskrenosti. Pjurifikovana esencija najvrednije osobine u ljudskom rodu

I neka onda izbroje sa koliko ce zivih osoba uoopste imati bilo kakav odnos
I da...na kraju neka zamole svaku od tih osoba da bude potpuno i do kraja iskrena prema njima
 
I doooobro promislite pre nego sto nasednete na molbu nekog bliskog da mu na njegovo-njeno pitanje odgovorite potpuno iskreno ili da mu date potpuno iskreno misljenje o nekom njegovom postupku, navici, osobini, delu i sl.

Lako se moze desiti da izgubite prijatelja, cak i da steknete neprijatelja
Samo ce retki biti dovoljno razumni ili zreli da cuju ono sto im se nece svideti, a da ne ubiju glasnika
 
Mislim da ti pises direktno sa Jupitera.
Mozda su tamo ziva bica lisena sujete, predrasuda, laznih slika o svetu i sebi, laznih nada, prevelikih ili premalih ambicija, strahova, projekcija, prebacivanja krivice itd

Kako ja zivim na Zemlji, ne smatram se mnogo boljim od ostalih
 
E, znas sta. Kad god cujem osobu koju mnoooogo zulja iskrenost i glorifikuje tu osobinu do besmisla, upravo pomislim da je ona sama neiskrena.
Ili je prosto bezobrazna i bahata, pa joj se dopada da to pravda iskrenosu
Iskrenost u partnerskim i prijateljskim odnosima DA
Iskrenost u svakoj situaciji i po svaku cenu NE

Ja bih svim iskrenima, predlozio da tri dana svog zivota zive zaista najiskrenije prema svima oko sebe. Neka direktoru priznaju da je strucnjak, ali da je sujetna peezda koja ih maltretira
Neka svekrvi kazu da je uobrazena i drska prostakusa sa lovom ,
Neka muzu priznaju da ih ebe sve losije i losije
Neka prijateljici kazu da se promenila i postala bezdusni idiot od kad je unapredjena
Neka ocu kazu da ga vole, ali da je oduvek gubitnik
Neka jednom detetu priznaju da ga vole vise od drugog i da znaju da od njega u zivotu nista nece biti

I tako dalje i tako dalje
Sve su to jelte, iskrenosti. Pjurifikovana esencija najvrednije osobine u ljudskom rodu

I neka onda izbroje sa koliko ce zivih osoba uoopste imati bilo kakav odnos
I da...na kraju neka zamole svaku od tih osoba da bude potpuno i do kraja iskrena prema njima
Evo ja cu da krenem od pocetka spiska, pa cu redom sada da saljem poruke i zovem i da ti kazem koji su utisci!
Ali mislim da je vaznije biti iskren prema sebi i onda reagovati !
 
Poslednja izmena:
Ovde se konkretno radi o tome da svi mi budemo nekada izlozeni tome da na ovaj ili onaj nacin moramo prikrivati neku istinu pa da odredjenim argumentima ubedimo partnera da je to zaista tako kao sto smo rekli.

Mnogo je glupo ali smatram da svaki covek ima potrebu,ne znam kako ,ali ne znam... nikad nije iskren do kraja sa nekim,makar mora da slaze curu/decka za najbanalniju stvar,i sad zasto je to tako - ne znam?

znaci ne postoji potpuna iskrenost,ali se javlja termin poshtede nekoga,mada ta posteda se granici sa lazima ja mislim,opet je to laz:dontunderstand:

znaci niko nikada nije izgovorio od 100% svojih recenica 100% tacno sve partneru. I uvek je tako i uvek nisi nacisto sa nekim i nakon 100 godina.

TEMA JE UTOPIJA ALI ME INTERESUJU MISLJENJA.
Ne mozes biti bas skroz iskren sa svima,ili u svim situacijama.Jednostavno,ne koristi nikome.Mozes izazvati haos oko sebe.
 
Ovde se konkretno radi o tome da svi mi budemo nekada izlozeni tome da na ovaj ili onaj nacin moramo prikrivati neku istinu pa da odredjenim argumentima ubedimo partnera da je to zaista tako kao sto smo rekli.

Mnogo je glupo ali smatram da svaki covek ima potrebu,ne znam kako ,ali ne znam... nikad nije iskren do kraja sa nekim,makar mora da slaze curu/decka za najbanalniju stvar,i sad zasto je to tako - ne znam?

znaci ne postoji potpuna iskrenost,ali se javlja termin poshtede nekoga,mada ta posteda se granici sa lazima ja mislim,opet je to laz:dontunderstand:

znaci niko nikada nije izgovorio od 100% svojih recenica 100% tacno sve partneru. I uvek je tako i uvek nisi nacisto sa nekim i nakon 100 godina.

TEMA JE UTOPIJA ALI ME INTERESUJU MISLJENJA.

Istina oslobađa, koliko god teško palo, nema smisla trpeti i odugovlačiti i jer se uostalom kad
tad otkrije. A taktizirati, pažljiv biti, da. Ako ne može da je prihvati, onda svako na
svoju stranu. To je možda, između ostalog, ispit ljubavne zrelosti.
 

Back
Top