У Белгији покојнике у канализацију

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.jutarnji.hr/belgijanci-ce-posmrtne-ostatke-bliznjih-bacati-u-kanalizaciju-/845207/
DOSTOJANSTVENA SMRT

Belgijanci će posmrtne ostatke bližnjih bacati u kanalizaciju

Prostora za ukop nema, a kremiranje previše zagađuje zato u Belgiji postaje sve popularnija 'resomacija' iliti kemijsko uništavanje ostataka preminulih
Ako ste se ikada našli u razmišljanju o dostojanstvenom pogrebu, u Belgiji ga sigurno nećete naći. Naime, belgijske vlasti planiraju odustati od tradicionalnih pogreba i kremiranja te tijela preminulih rastapati, piše Daily Mail.
Ovaj bizaran prijedlog našao se na točkama dnevnog reda zbog pomanjkanja pogrebnog prostora te zabrinutosti za okoliš jer kremiranje tijela u atmosferu pušta gotovo 259 kilograma ugljičnog dioksida.

Tijekom procesa specifične alkalne hidrolize, 'resomacije' (resomation), tijela se pri velikom pritisku i temperaturi (oko 180 Celizijevih stupnjeva) obrađuju kalijevim hidroksidom u čeličnoj komori. Povišena temperatura i tlak tijelo dovode do stanja sličnog kremaciji te preostaju samo kosti za uništiti, a to traje dva do tri sata.

Šest američkih saveznih država već je prihvatilo zakone koje dopuštaju 'resomaciju' jednoj škotskoj kompaniji koja je razvila tehnologiju potrebnu za obavljanje ove vrste pogreba. Iako se pepeo može reciklirati tijekom sanacije otpada, ostaci pokojnika se također mogu staviti u urne te predati obitelji.

Resomation Ltd je kompanija osnovana u istočnom Glasgowu 2007. godine i trenutačno pregovara s vlastima Velike Britanije o pokretanju poslovanja i u svojoj matičnoj zemlji.

- Proces treba odobriti država prije nego što se počne s obradom tijela. 'Resomacija' je postala uobičajen način sahrane diljem svijeta - stoji na internetskim stranicama kompanije.

Sandy Sullivan, osnivačica kompanije, napominje kako 'resomacija' pruža novi inovativan način pristupa sahrani koji koristi manje energije i proizvodi manje stakleničnih plinova od kremacije.

- Ponestaje nam prostora za ukop preminulih, a primili smo već velik broj zahtjeva i samo čekamo da proces postane legalan u Škotskoj. Svjesni smo da je ovo vrlo osjetljiva tema, no vjerujemo da je javnost spremna - zaključila je Sullivan.

Međutim prije nego što postane legalan o procesu će raspravljati i članovi EU komisije zbog bojazni da bi otpad iz 'resomacije' mogao završiti u kanalizaciji.

Tijekom procesa 'resomacije' tijelo se stavlja u svilenu vreću, a potom u metalni kavez te u uređaj zvan resomator. Čelični se cilindar puni mješavinom vode i kalijeva hidroksida.

Rezultat je mala količina zeleno-smeđe tekućina koja sadrži aminokiseline, peptide, šećere, soli te meke ostatke kosti koji se zatim mrve. Bijeli se pepeo tada može predati obitelji pokojnika.

Preostala tekućina može biti reciklirana natrag u ekosustav koristeći se u memorijalnom vrtu ili jednostavno otpremiti u kanalizaciju.

Riječ 'resomacija' dolazi od grčke riječi 'resoma' što znači ponovo rođenje ljudskog tijela.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :dash: :dash: :dash:
Још једна бизарност из ЕУ.....
Али кад боље размислим, можда би смо ово могли прихватити,
јер у Србији има доста оних, којима је и канализација...пирамида...
:rotf: :rotf::rotf:
 
Lažu bre!!! :rtfm:
Kad ga lepo skuvaju i smrve zašto bi ga bacili???? :eek:
Pa ekološkije je da ga samelju u mesno-koštano brašno i prodaju ga kao dodatak stočnoj hrani (ako to već i ne rade). Ja sam svedok da je to moj ujak (seljak je) tvrdio još pre 30 godina. Još tad je govorio da kako su počela pravila, te ne smeš ovo, te moraš ono, te stočne pasoše, te obavezna vakcinacija svinja, te borojevi na ušima, te čipovi....da će na kraju zabraniti i zakopavanje mrtvih nego će da nas melju u stočnu hranu, kao što se odavno radilo sa psima iz kafilerije.
DakleM proces nije ništa novo, do skoro su uginuli konji krave, svinje i psi i mačke iz kafilerije išli na sušenje u pogon gde ih vreo vazduh suši i dezinfikuje, pa se onda melju u mesno-koštani brašno, koje mi onda skupo plaćamo u polj.apotekama. Međutim da li primetite kuda ide EU-ropska zajednica??? Psi i mačke se ne smeju ubijati, ko ubije kera......ROBIJA. Čopori lutalica haraju gradovima i nikom ništa, kao postali smo HUMANO društvo. E vidite to humano (reč dolazi od korena homo-čovek) dakle to čovečno društvo uzdiže psa na nivo veći od čoveka, a čoveka će "humanim" metodama da melju u brašno ili prosipaju u kanalizaciju. MI ĆEMO ZAVRŠITI U KANALIZACIJI KAO GOVVNA ZATO ŠTO SMO STAVILI GOWNA NA VLAST!!! :evil:
Verovatno je to neka viša kosmička pravda.

p.s. pradlažem da pre nego nas puste u kanalizaciju, mi uzmemo vile u ruke, potovarimo tu đubrad u klozet (odakle su i isplivali) i da povučemo vodu...neka gowna odu. :hvala:
 
Poslednja izmena:
Lažu bre!!! :rtfm:
Kad ga lepo skuvaju i smrve zašto bi ga bacili???? :eek:
Pa ekološkije je da ga samelju u mesno-koštano brašno i prodaju ga kao dodatak stočnoj hrani (ako to već i ne rade). Ja sam svedok da je to moj ujak (seljak je) tvrdio još pre 30 godina. Još tad je govorio da kako su počela pravila, te ne smeš ovo, te moraš ono, te stočne pasoše, te obavezna vakcinacija svinja, te borojevi na ušima, te čipovi....da će na kraju zabraniti i zakopavanje mrtvih nego će da nas melju u stočnu hranu, kao što se odavno radilo sa psima iz kafilerije.
DakleM proces nije ništa novo, do skoro su uginuli konji krave, svinje i psi i mačke iz kafilerije išli na sušenje u pogon gde ih vreo vazduh suši i dezinfikuje, pa se onda melju u mesno-koštani brašno, koje mi onda skupo plaćamo u polj.apotekama. Međutim da li primetite kuda ide EU-ropska zajednica??? Psi i mačke se ne smeju ubijati, ko ubije kera......ROBIJA. Čopori lutalica haraju gradovima i nikom ništa, kao postali smo HUMANO društvo. E vidite to humano (reč dolazi od korena homo-čovek) dakle to čovečno društvo uzdiže psa na nivo veći od čoveka, a čoveka će "humanim" metodama da melju u brašno ili prosipaju u kanalizaciju. MI ĆEMO ZAVRŠITI U KANALIZACIJI KAO GOVVNA ZATO ŠTO SMO STAVILI GOWNA NA VLAST!!! :evil:
Verovatno je to neka viša kosmička pravda.

p.s. pradlažem da pre nego nas puste u kanalizaciju, mi uzmemo vile u ruke, potovarimo tu đubrad u klozet (odakle su i isplivali) i da povučemo vodu...neka gowna odu. :hvala:

Лепо збориш...Ова твоја реченица на крају ми се посебно свиђа,
само што би ја заменио једну реч, па би она гласила...
.... pradlažem da pre nego nas puste u ЕУ, mi uzmemo vile u ruke, potovarimo tu đubrad u klozet (odakle su i isplivali) i da povučemo vodu...neka gowna odu.
:per: :per: :per:
 
Лепо збориш...Ова твоја реченица на крају ми се посебно свиђа,
само што би ја заменио једну реч, па би она гласила...
.... pradlažem da pre nego nas puste u ЕУ, mi uzmemo vile u ruke, potovarimo tu đubrad u klozet (odakle su i isplivali) i da povučemo vodu...neka gowna odu.
:per: :per: :per:

EU i kanalizacija se mogu smatrati sinonimima.
 

Back
Top