У Србији одмор за 10 евра дневно

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/198539/Odmor-za-10-evra-dnevno
BOGATA TURISTIČKA PONUDA SRBIJE
Odmor za 10 evra dnevno

Za sve turiste koji ovog leta hoće da se dobro odmore, a žele da izbegnu skupe destinacije i morsku obalu idealno rešenje je odmor u banjama i odmaralištima u Srbiji. Najjeftinija opcija je privatni smeštaj.
Iako su građanima Srbije nedavno ukinute vize, zbog krize i besparice većina njih nije u mogućnosti da putuje van granica zemlje na odmor. Za sve one koji na raspolaganju nemaju mnogo novca idealno rešenje je privatni smeštaj koji u proseku košta 10 evra dnevno. U prirodi, daleko od buke i stresa idealna varijanta je iznajmljivanje kuće na planini na nekoliko dana. Zoran Milojković već nekoliko godina se bavi rentiranjem kuće turistima na Kopaoniku.

- Ima dosta ljudi koji dođu i odsednu desetak i više dana. Kuća se nalazi u turističkom naselju, može da primi 10 ljudi i kompletno je opremljena. Iznajmljivanje cele kuće na dan košta 70 evra, a ukoliko dođe porodica troje ili četvoro ljudi, onda je cena 10 evra po danu - kaže Milojković.

Samostalni savetnik u „Turističkoj organizaciji Srbije“ Olgica Miljković kaže da svi oni koji zbog krize ne mogu da putuju u inostranstvo ili na more, imaju priliku da upoznaju razne delove Srbije i saznaju nešto novo.

- Naša organizacija je odštampala brošuru „Srbija moja zemlja, moje putovanje“ u kojoj smo prezentovali predloge kuda ići za 52 vikenda u godini. Turistima koji žele da se odmore i napune baterije predlažemo salaše ili seoski turizam, svakako i banje koje koje su veoma tražene. Za mlade i radoznale tu su karneval u Vrnjačkoj Banji, „Bir fest“, Guča - kaže Miljković.

Suočeni sa saznanjem da poslednjih nekoliko sezona turisti pogođeni opštom besparicom beže od skupih aranžmana i odmor skraćuju na nedelju ili manje dana u hotelima i banjama odlučili su da snize cene i daju određene pogodnosti.
Hotel „Grand“ na Kopaoniku do 21. avgusta ima akciju u toku koje svi gosti koji odsedaju šest noći plaćaju za pet, a sedam noćenja plaćaju po ceni od šest. Ukoliko se odluče da ostanu 10 dana, plaćaju osam prenoćišta.

Menadžer za prodaju i marketing Vesna Gogić kaže da gosti imaju polupansion na bazi švedskog stola i na raspolaganju im je korišćenje bazena, saune, velnesa i fitnes sale.

- U ponudi imamo i apartmane „Konaci sunčani vrhovi“ gde je cena po osobi 2.100 dinara. Za sve goste koji se odluče da odsednu ovde, takođe imamo akciju da za sedam prenoćišta plate pet, a za 14 dana plate 11 prenoćišta, tako da jedan dan sa ovim povoljnostima turiste košta 1.650 dinara - kaže Gogić.

Brojne povoljnosti i popuste nude i banje koje penzionerima daju 10 odsto popusta i plaćanje na više rata. U „Zavodu za rehabilitaciju“ u Prolom Banji kažu da za penzionere imaju posebne pogodnosti. Potrebno je samo da ponesu poslednji ček od penzije na uvid.

- Penzioneri imaju dva lekarska pregleda dnevno, u svakoj sobi „prolom“ vodu, bazen i teretanu koju mogu da koriste. Troškove boravka mogu da plate na šest rata - kažu u „Zavodu za rehabilitaciju“.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ебеш море...сунцобране и лежаљке...Ебеш гужве и врућине...
Ебеш нервозне домаћине који гледају твоју таблицу на ауту
и који слушају на ком језику причаш....
Ми имамо нашу Србију...Лепу и јефтину са понудама ка разним дестинацијама.
И најважније од свега, што је доступна већини грађана .
:super: :D :super: :D :super: :D
 
Šta dobije turista za deset eura dnevno, samo krevet i čašu vode?
To se zove odmor?

Па рецимо, знам да на Дивчибарима добије комплетан пансион...
Здраву храну, спреману по старим српским рецептима...
Иначе, најбољи одмор сам провео баш на селу у подножју Копаоника...
Али кад кажем одмор...мислим на ОДМОР...
;) ;) ;)
 
Па рецимо, знам да на Дивчибарима добије комплетан пансион...
Здраву храну, спреману по старим српским рецептима...
Иначе, најбољи одмор сам провео баш на селу у подножју Копаоника...
Али кад кажем одмор...мислим на ОДМОР...
;) ;) ;)

Meni to liči na plaćeno mučenje sa dijetom a ne na odmor :hahaha1:
 
Meni to liči na plaćeno mučenje sa dijetom a ne na odmor :hahaha1:

Мислим да би се пријатно изненадила,
како и у којој количини домаћини нуде своју здраву храну...
Велики избор у количини коју можеш да поједеш...
Деца и ја смо уживали, док је супруга кукала....
Она води рачуна о броју калорија које уноси у органитзам...
:D :D :D
 
U inostranstvo odem turisticki tek kada se zazelim mora. Kada mi nije do mora, nema potrebe da idem van Srbije jer u njoj ima i vise lepih mesta nego negde vani (osim u Indiji...). Bas sam skoro isao na vikend u Vrnjacku banju i odusevio se koliko moze da se uziva i naodmara za samo dva dana.
U Srbiji ima i mnogo lepsih mesta od Vrnjacke banje...

А ни Гоч ти није далеко...
Могао си отићи горе и попити воде са Дражиног извора...
Иначе...Гоч је диван, како зими тако и лети..
;) ;) ;)
 
Mnogo je to....imas po banjama 300din prenociste plus 300 din obroci, i izadje u sred banje 600 din...dan.
Bas skoro su bile dve gospodje, i izaslo ih 5000 za hranu zajedno (nesto ponele svoje, punjene pap) i 3000x2 smestaj deset dana, i prijatno ugadjanje...

Ali mislim da nije to dobro...
Prateci trend i zelje iznutra, kod ljudi, ipak je pametnija ponuda 10evra bez obroka ali u modernom , sljastecem , enterijer dekor stilu, nego ova "starinska".

Ja sam gledao ponudu po nekim banjama i dole po cg...
I ispalo je sto je starinskija atmosfera to je niza cena, a od nestarinskih , ispalo je skuplje je vojnicki prazna soba nocni stocic i dva kreveta ,minimalizam, nego starinska full soba...

Mani pojedince, misli globalno....
 
U inostranstvo odem turisticki tek kada se zazelim mora. Kada mi nije do mora, nema potrebe da idem van Srbije jer u njoj ima i vise lepih mesta nego negde vani (osim u Indiji...). Bas sam skoro isao na vikend u Vrnjacku banju i odusevio se koliko moze da se uziva i naodmara za samo dva dana.
U Srbiji ima i mnogo lepsih mesta od Vrnjacke banje...

Svaka cast. :super:

Jedina mana Srbije su malogradjani u velikom broju.
 
Mnogo je to....imas po banjama 300din prenociste plus 300 din obroci, i izadje u sred banje 600 din...dan.
Bas skoro su bile dve gospodje, i izaslo ih 5000 za hranu zajedno (nesto ponele svoje, punjene pap) i 3000x2 smestaj deset dana, i prijatno ugadjanje...

Ali mislim da nije to dobro...
Prateci trend i zelje iznutra, kod ljudi, ipak je pametnija ponuda 10evra bez obroka ali u modernom , sljastecem , enterijer dekor stilu, nego ova "starinska".

Ja sam gledao ponudu po nekim banjama i dole po cg...
I ispalo je sto je starinskija atmosfera to je niza cena, a od nestarinskih , ispalo je skuplje je vojnicki prazna soba nocni stocic i dva kreveta ,minimalizam, nego starinska full soba...

Mani pojedince, misli globalno....

Можда си у праву, али исто тако мораш знати, да и у Србији
постоје дестинације и хотели где су цене у рангу високог туризма...
Ипак, ако хоћеш нешто ново да промовишеш, то иде на набржи начин...малим ценама...
Поента је, да рецимо наши људи, плаћају сунцобране до 15 евра...
а у Србији цео пансион могу платити 10 евра.
;) ;) ;)
 
Zanimljiv podatak, samo malo udaljen od realnosti. Ja ove godine letujem u Srbiji, Bogu hvala, i dosta sam pratio ponudu. Uglavnom se za dobar apartman traži od 20-30€. To uključuje kompletnu kuhinju sa trpezarijom, dnevni boravak i krevete za 4 osobe. Oni skuplji nude odvojenu sobu za decu. Naravno, u ponudi su klima, kablovska ili sat TV i sve što nam ne treba na odmoru. Hoću da kao prošli put kad smo letovali po Srbiji (obilizali Žiču i Studenicu i ostale lepote naše zemlje) nemam domet na mobilnom, nemam TV, ali imam veverice ispred prozora, orla iznad kuće i pastrmke u rečici ispred kuće.
 
Ali placa ko ima, i voli da placa i treba da placa...

Ko ne zeli da placa, on kupi veliki suncobran za 200 dinara u idei.

Poenta je cudna stvar, moze se nategnuti na sve strane...
Poenta je npr exit gde se jos jednom pokazalo da vazi srpsko pravilo stalnog musteriju treba odrati a novom treba spustati cenu....i navabiti ga...

Tako da kod nas ceo zivot prolazi u promocijama ,dok nam biznis slabo ide...zar nije tako....
 
Zanimljiv podatak, samo malo udaljen od realnosti. Ja ove godine letujem u Srbiji, Bogu hvala, i dosta sam pratio ponudu. Uglavnom se za dobar apartman traži od 20-30€. To uključuje kompletnu kuhinju sa trpezarijom, dnevni boravak i krevete za 4 osobe. Oni skuplji nude odvojenu sobu za decu. Naravno, u ponudi su klima, kablovska ili sat TV i sve što nam ne treba na odmoru. Hoću da kao prošli put kad smo letovali po Srbiji (obilizali Žiču i Studenicu i ostale lepote naše zemlje) nemam domet na mobilnom, nemam TV, ali imam veverice ispred prozora, orla iznad kuće i pastrmke u rečici ispred kuće.

Да...То се зове ОДМОР....:klap: :klap: :klap:
 
Treba reci i da se cine razna cuda....
Npr ako se proceni da treba hidroakumulacija, onda potope ceo prelep kraj, ne odrzavaju branu, ali zato se pozicioniraju elitni zakupci i kupci zemljista tamo gde ce progurati nacionalni park....

A to cini da domace gostoprimstvo kojeg negde jos ima, ostane po strani i da je upravo najbolja varijanta apartman jer onda gazdu ne vidis....
 
Aj bacite neku preporuku za odmor (supruga, ja, i devetomesečni junior:lol:).
Pasoše nismo vadili tako da je letovanje na moru otpalo, a da idem dole u montenegriju - ne pada mi na pamet!!!:evil:
Daklem, neka proverena preporuka (zbog juniora), za neko jezero, banju, planinu, etno ... A može i neki info i na PP.

Drina i okolina Bajine bašte npr. a na oko pedesetak km je dostupna i Tara,Zlatibor,etno sela.Ja se upravo spremam na par dana da vidim Perućac,zatim neko etno-selo Vrhpolje i malo vožnje čamcima niz Drinu.
 

Back
Top