Prevare sa iznajmljivanjem stanova

Whodunnit

Obećava
Poruka
57
Sada tražim stan za iznamljivanje i pitam se kako da izbegnem scenario koji se desio mom prijatelju.

Otišao je da pogleda stan, dogovorio se o ceni sa vlasnikom, platio kaparu (50% pune cene) pošto mu je taj stan trebao tek za dva meseca, kada je posle dva meseca došao da se useli u stan zatekao je drugog podstanara, a vlasnik je tvrdio da ga vidi prvi put u životu i naravno nije mu palo na pamet da vrati kaparu.

Kako rešiti ovaj problem? Ugovor skoro niko ne pravi tako da ne mogu da tužim prevaranta, ako pozovem policiju i oni su nemoćni, a ako napadnem vlasnika on će pozvati policiju... koja će napasti mene. Pare moram dati vlasniku u napred, kako da znam da me neće zavrnuti?
 
Poslednja izmena:
Pa srpski metod je kapara i batina.
Ne znam za drugi....
Znaci das kaparu, ali imas i bejzbolku.
I to se jasno precizira, kapara se vraca da se ne bi lomili vratovi...
To uplasi neke gazde, sasvim sigurno , ali u beogradu nemas postenog gazdu , ni za lek...
To sto bude da ste u dobrim odnosima , to je iskljucivo zasluga podstanara koji je odradio posao na neki nacin i bio idilican....
Sa agencijama imas i one fore sa lazno praznim stanovima, gde agencija zakupi od gazdi 6,7 stanova , i plati 50e spisak 2 dana pre izlaska halo oglasa.
Zatim napuni poznanicima ili studentima koji zele da ucestvuju u toj akciji , te stanove, a dovode ljude sa pricom iseljenje za 7 ili 15 dana....
Izmisljeni gazda sa vama prica telefonom , obicno nije iz bg, ostavio je kljuc agenciji bas zbog toga i to vozanje traje do tih 15 dana, a onda vi opet odradite krug, naravno ako vam se zuri, onda na kraju spadnete na onih halo oglase precice tj imate ih 1 dan pre izlaska, ako je neka in agencija, a ako je bezobrazna onda ne azuriraju pa imate spisak koji je star i po petnaest i mesec dana...

Najbolje agencije imaju halo oglase oglase 2 dana pre, sto je dovoljno da prvi ukebate solidan stan od ponude te nedelje...

U bg je sve u parama....nista u ljudima...

A ako si vidjeni beogradjanin onda je obrnuto , onda je sve u ljudima, nista u parama...ovo drugo ne razumeju dodjosi...
 
Sada tražim stan za iznamljivanje i pitam se kako da izbegnem scenario koji se desio mom prijatelju.

Otišao je da pogleda stan, dogovorio se o ceni sa vlasnikom, platio kaparu (50% pune cene) pošto mu je taj stan trebao tek za dva meseca, kada je posle dva meseca došao da se useli u stan zatekao je drugog podstanara, a vlasnik je tvrdio da ga vidi prvi put u životu i naravno nije mu palo na pamet da vrati kaparu.

Kako rešiti ovaj problem? Ugovor skoro niko ne pravi tako da ne mogu da tužim prevaranta, ako pozovem policiju i oni su nemoćni, a ako napadnem vlasnika on će pozvati policiju... koja će napasti mene. Pare moram dati vlasniku u napred, kako da znam da me neće zavrnuti?

insistiraj na ugovoru, overi ga u opstini ;) priznanice su obavezne kad mu budes dao kintu ;)
 
Ako nemas sanse da tuzis, a to moze da se nekad odokativno proceni, ugovor ti nece nista vredeti, kao za vecinu studenata...
Tada se koristi metod bejzbolke...

To je potpuno ravnopravan metod, u drzavi u kojoj se osoba ne stiti osim ako nema para za advokata...
Ne samo ovde, svuda je to u svetu...
 
Ako nemas sanse da tuzis, a to moze da se nekad odokativno proceni, ugovor ti nece nista vredeti, kao za vecinu studenata...
Tada se koristi metod bejzbolke...

To je potpuno ravnopravan metod, u drzavi u kojoj se osoba ne stiti osim ako nema para za advokata...
Ne samo ovde, svuda je to u svetu...

danas advokati ne traze pare u napred vetj po okoncanoj parnici ;)
 
Sada tražim stan za iznamljivanje i pitam se kako da izbegnem scenario koji se desio mom prijatelju.

Otišao je da pogleda stan, dogovorio se o ceni sa vlasnikom, platio kaparu (50% pune cene) pošto mu je taj stan trebao tek za dva meseca, kada je posle dva meseca došao da se useli u stan zatekao je drugog podstanara, a vlasnik je tvrdio da ga vidi prvi put u životu i naravno nije mu palo na pamet da vrati kaparu.

Kako rešiti ovaj problem? Ugovor skoro niko ne pravi tako da ne mogu da tužim prevaranta, ako pozovem policiju i oni su nemoćni, a ako napadnem vlasnika on će pozvati policiju... koja će napasti mene. Pare moram dati vlasniku u napred, kako da znam da me neće zavrnuti?
:eek:kako je smeo bez ikakve priznanice da mu da kaparu?
samo da te utesim ako je moguce...ali zasigurno postenih gazda ima.moj je takav.nije mi unapred trazio novac,kiriju mu placam za mesec unazad,sve sto se pokvari u stanu on placa majstora ili po zelji kupuje nov aparat (bio je problem sa ves masinom),cak mi dozvoljava da izdajem jednu sobu koja mi je visak,zivotinje mogu u stan...ma,da covek ne poveruje...+ ganjam ga po 2 meseca da dodje za kiriju (bajagi zaboravi;) )...a sad mi nudi i da mi okreci stan.
eto,ipak ima postenih gazda,samo da znas
 
Ugovor ti nece prihvatiti 95% stanodavaca, a jednak broj ti nece prijaviti boraviste na toj adresi, niti potpisivati bilo kakve priznanice o primljenom novcu za stanarinu. To ovde ne ide tako, mi volimo da trubimo kako smo za red i zakon, sve dok se to ne odnosi na nas. Ljudi vole da takve prihode i odnose drze daleko od ociju bilo kakvih zakonskih regulativa.

Za kaparu je normalno napraviti priznanicu i napisati na sta se ona odnosi. Ko to nece da prihvati, nece ni dobiti kaparu i tacka. Sve placene racune tokom stanovanja treba fotokopirati pre predavanja stanodavcu i to je uglavnom sve sto realno mozes u zemlji srbiji
 
Ma nema toga u realu.....pricas ti, ali toga nema...
Pa poumirali bi advokati od pravde....kad se pravda isplatila....
Uopste ne znam odakle ti ideja da ovako nesto iznosis...
Pa stanovi se maznjavaju porodici umrlog preko laznih ugovora , a ne moze se osporiti jedan neovereni ugovor....???

Ko je faca advokat , on je faca....mozes ti u knjigama da trazis pravdu kako hoces...
 
Ja čim treba da dam neke pare, tražim ključ.
Obično je takav i dogovor, odnosno sve se taj dan završava, prvog dana zakupa.
Jednom sam bila u prilici da dajem kaparu, jer je trebalo u stanu nešto da se završi (krečenje i sl.) ali sam uzela rezervni ključ i uselila se dogovorenog datuma.
 
Nikad ne davati pare ako se ne dobije naka potvrda u zamenu.

Iznajmnjivati stan ISKLJUCIVO UZ UGOVOR, potpisan i overen.

Overen ugovor povlači obavezu stanodavca da plaća porez na izdavanje stana što onda on lagano zaračuna povrh kirije.
Ja sam već 12 godina podstanar i promenio sam nekoliko gazda (bilo je ovakvih i onakvih) i nisam do sada nikad pravio ugovor, a niko me nije zavrnuo za pare jer sam koristio zdrav razum. Kad dam kaparu uzmem klučeve i isti dan promenim bravu. Po izlasku iz stana vratim staru bravu i vratim ključeve. Čist poso duga ljubav kaže narod.
 
Sada tražim stan za iznamljivanje i pitam se kako da izbegnem scenario koji se desio mom prijatelju.

Otišao je da pogleda stan, dogovorio se o ceni sa vlasnikom, platio kaparu (50% pune cene) pošto mu je taj stan trebao tek za dva meseca, kada je posle dva meseca došao da se useli u stan zatekao je drugog podstanara, a vlasnik je tvrdio da ga vidi prvi put u životu i naravno nije mu palo na pamet da vrati kaparu.

Kako rešiti ovaj problem? Ugovor skoro niko ne pravi tako da ne mogu da tužim prevaranta, ako pozovem policiju i oni su nemoćni, a ako napadnem vlasnika on će pozvati policiju... koja će napasti mene. Pare moram dati vlasniku u napred, kako da znam da me neće zavrnuti?

Kako da znas..tako sto neces nasedati na rekla kazala i srpsku rec..nego ces napraviti ugovor:idea:
 
:eek:kako je smeo bez ikakve priznanice da mu da kaparu?
samo da te utesim ako je moguce...ali zasigurno postenih gazda ima.moj je takav.nije mi unapred trazio novac,kiriju mu placam za mesec unazad,sve sto se pokvari u stanu on placa majstora ili po zelji kupuje nov aparat (bio je problem sa ves masinom),cak mi dozvoljava da izdajem jednu sobu koja mi je visak,zivotinje mogu u stan...ma,da covek ne poveruje...+ ganjam ga po 2 meseca da dodje za kiriju (bajagi zaboravi;) )...a sad mi nudi i da mi okreci stan.
eto,ipak ima postenih gazda,samo da znas

Takvi su retki:zper:
Mada je to sasvim normalno kad neko vodi racuna o svom stanu.
Bukvalno te natera da i ti vodis racuna o tome u kakvom je stanju stan.
Drugim recima ponudio se da okreci jer je vreme krecenju.Tek da ti stavi do znanja:zcepanje:
Mada je sve sto si do sada pisala o njemu covek za primer svima:rtfm:
 

Back
Top