pitanja oko legalizacije bespravno sagradjenih objekata

zokiloki

Domaćin
Poruka
3.603
O.K. , ovo sam zamislio kao mesto gde mi nesrecnici koji moramo sa ovim da se bakcemo mozemo jedni drugima pomoci , putem konkretnih pitanja ( problema ) i odgovora onih koji su odedjenu fazu ove peripetije vec prosli .

moje pitanje je : da li je neko radio promenu poljoprivrednog zemljista u gradjevinsko ? najvise me interesuje procedura ( potrebna dokumentacija ) i cena te zajehancije . :dontunderstand:
 
he , pre 8 god . znas li koliko su novih nacina za pljackanje sirotinje raje smislili od tad . ovo je jos jedan od njih , za sada baratam cifrom izmedju 1000 - 2000 e za 90 m2 . :dash:

Ne razumem baš kakve veze ima kvadratura kuće...ti plaćaš prevođenje placa iz poljoprivrednog u građevinsko i plaća se neka taksa koju obračunavaju na osnovu fiktivnih prihoda koje bi to parče zemlje donelo da se obrađuje u periodu od 50 god. Raspitaj se ti malo bolje...
 
O.K. evo ti cela situacija u kojoj sam : u posupku sam legalizacije , prikupljam raznoraznu dokumentaciju ( 17 000 din ovo , 10 000 din ono ) . onda dobijem neko resenje " upis drzaoca na dogradjenom objektu od 90 m2 na zemlji " ( plac mi je inace 2,5 ara ) . i u tom resenju kazu : " nedostaje resenje o placenoj naknadi za promenu namene polj. zemljista za zemljiste pod zgradom " . onih 160 m2 sto ostaje od placa valjda i dalje vode kao vocnjak prve klae , tako ga i navode uresenju .

e , sad zaplet : odem ti ja u katastarsku sluzbu u kragujevcu i oni mi kazu : kod nas se to i vodi kao gradjevinsko zemljiste , ali idi u nasu pravnu sluzbu po pojasnjenje . a oni ce ( e ovo je vrh ) : iako se to vodi kao gradj. zemljiste sad moras da platis naknadu za prevodjenje u gradj. zemljiste ?! to ti radi poljoprivredna agencija gradske uprave u krag . e , onda su mi oni rekli za onu proceduru za zahtevom , komisijom , procenom , o kojima sam ti pricao .

procitaj ovo za neka pojasnjenja : http://www.beodom.com/sr/education/...-of-a-land-from-agricultural-to-constructible

P.S. pogledaj komentare ispod teksta , pa ces videti neke primere cena ( jedan od njih : 7 ara 987 000 din )
 
Poslednja izmena:

Back
Top