ПОЧЕЛО ВОЂЕЊЕ МАТИЧНИХ КЊИГА ДРЖАВЉАНА PC

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
У свим матичним уредима у Републици Српској и дистрикту Брчко данас је почело вођење матичних књига држављана.

У матичну књигу држављана РС уписују се држављани БиХ и Федерације БиХ и њихова дјеца, који су уписани у матичне књиге рођених у ФБиХ, а који по основу пребивалишта стичу право на држављанство РС.

У складу са Законом о држављанству РС, у матичну књигу држављана РС уписују се и дјеца рођена у ФБиХ која држављанство стичу по поријеклу родитеља, саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе РС.

Упис држављанства РС врши се у мјесту пребивалишта, о чему орган који је извршио упис обавјештава надлежни орган ФБиХ, док се упис држављанства РС за дјецу врши у мјесту пребивалишта родитеља.

У случају да родитељи немају пребивалиште у РС, упис се врши у матичној књизи држављана у Бањалуци.

Министарство управе и локалне самоуправе РС, у циљу провођења прописа о матичним књигама, раније је уручило матичним уредима у РС и Брчко Дистрикту 265 књига држављана, за шта је из буџета Министарства издвојено 21.000 КМ.

С.В.


http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=24707



Jos jedan korak ka nezavisnosti
 
..:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:...RS..je entitet...:hahaha::hahaha: :hahaha:..pazi razvoj situacije..ima Tadić..da odere..preko pizdenjaka..Dodiga....reko ti ja...vidjet..ćeš..ili to ili ode...Vojvodina i Sandžak.....:rtfm:..:hahaha: :hahaha: :hahaha:...mislim..da će Tadiću biti lakse..s par šamara..smiriti Dodiga..nego da u dvoristu..ima..urnebes....;)...

Sve što sam razumeo od cele ove tvoje nepismenosti je da Boris Tadić šuruje sa vama...
 
za mene je Beograd ustaski grad,ustase su na vlasti,b92 ,rts itd nadmasuju htv po antisrpskoj propagandi ,ako nosis srpsku zastavu po beogradu mogu da te uhapse,majicu sa likom mladica ili karadzica isto,sve vrvi od nekakvih nezavisnih analiticara ,nvo i drugog ustaskog sljama,Beograd je ustasko leglo

Ne vidim razlog da sve generalizuješ. Ali dobro ako vam pomoć iz Srbije nije potrebna, uživajte onda sami!
 
za mene je Beograd ustaski grad,ustase su na vlasti,b92 ,rts itd nadmasuju htv po antisrpskoj propagandi ,ako nosis srpsku zastavu po beogradu mogu da te uhapse,majicu sa likom mladica ili karadzica isto,sve vrvi od nekakvih nezavisnih analiticara ,nvo i drugog ustaskog sljama,Beograd je ustasko leglo

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: idi operi noge i na aksam jaciju dok nisi zakasnio:hahaha::hahaha::hahaha: uljepsa mi dan:super:
 

Back
Top