Savet..

mrs X

Zainteresovan član
Poruka
122
imam stampac Epson stylos C42UX koji je ostao bez tonera pre mnogo meseci. Želim da ga osposobim za rad, ali kako. Moze li neko da mi objasni to neko korak po korak. Gde da kupim toner. Kazu da je tu nesto sad zapeklo pa sta povodom toga... I tako to. Dakle zelim da postanem sam svoj majstor pa pomozite. Ovi reciklirani toneri sto se spominju treba li izbegavati u sirokom luku.
 
mrs X:
imam stampac Epson stylos C42UX koji je ostao bez tonera pre mnogo meseci. Želim da ga osposobim za rad, ali kako. Moze li neko da mi objasni to neko korak po korak. Gde da kupim toner. Kazu da je tu nesto sad zapeklo pa sta povodom toga... I tako to. Dakle zelim da postanem sam svoj majstor pa pomozite. Ovi reciklirani toneri sto se spominju treba li izbegavati u sirokom luku.
Prvo ne mogu svi toneri da se pune u kućnoj varijanti a taj tvoj pogotovo jer mu je posle tolikog stajanja potrebno ultrazvučno čišćenje. Da kupiš toner imaš na svakom ćošku a što se tiče recikliranih ne znam šta da ti kažem, ako napuniš taj tvoj i on je recikliran jel da!
 
a što se tiče recikliranih ne znam šta da ti kažem, ako napuniš taj tvoj i on je recikliran jel da![/quote]

Mozete li objasniti nedostatke recikliranih tonera
 
mrs X:
a što se tiče recikliranih ne znam šta da ti kažem, ako napuniš taj tvoj i on je recikliran jel da!

Mozete li objasniti nedostatke recikliranih tonera[/quote]Retko kad mozes u njega utrefiti tacnu kolicinu boje kao kod novog :lol: .
Ako si nespretan moze se desiti da isprljas ruke il jos gore tepih.

No, nekih vecih nedostataka nema, jedino ako ostane duze bez boje moze se desiti da neke boje brljaju ili blokiraju, pa umesto zelene, dobijes crvenu i tako slicno. E kad se to desi onda toner na ultrazvuk :) a ako ni to ne pomogne onda moras uzeti nov
 
Koliko ja znam na vecini epsonovih stampaca, glava se nalazi na samom stampacu, a ne na ketridzu. Ako je to slucaj, onda je tesko da ce ti pomoci bilo koji ketridz, moraces ga nositi u servis.
Ako je kojim slucajem, glava na ketridzu, trebalo bi da ti pomogne stavljanje ketridza(naravno ne ceo ketridz, vec samo deo gde se nalazi glava) u destilovanu vodu na par sati.
 
Kao prvo ukoliko imaju cip na kertridzu mora da ga resetujes. Reseter kosta 20 evra.
Kao drugo napuni kertridze alokoholom.
Pune se "odozgo"
Pusti stampac da produva kertridze i pusti da stampa sto vise (u Corelu napravi stranicu sa cetiri pravougaonika crne, zute plave i crvene boje)
ja se nadam da ces tako uspeti da ocistis glave jer sam ja uspeo posle godinu dana stajanja.
kad se sve dizne ociste izvuci alkohol koji je ostao i napuni ga bojom.
u prvo vreme ces imati malo "isprane" boje ali ce na kraju proraditi kako treba.
Samo budi uporan
 

Back
Top