Ваше мишљење о умереним десничарима и конзервативизму

Ваше мишљење о умереној десници и конзервативизму ?

  • У принципу позитивно

  • Делимично позитивно

  • Негативно


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Оно иза чега већина политичких покрета окренутих десном центру стоји јесте:
-приватна својина као преоблађујући облик власништва над предузећима
-мања оријентисаност ка субвенцијама, јача оријентација на тржиште и смањење пореза где год је то могуће
-очување позитивне националне традиције
-поштовање религијских и моралних норми
-изградња квалитетног правног система

Пошто себе сматрам умереним десничарем и конзервативцем, волео бих да чујем Ваше мишљење о овим идеологијама.
Саставићу и некакву анкету...

Едит- Конзервативци се залажу и за идеје слободе, што ће значити :
-људска права
-грађанска права
-слобода мишљења, деловања...
 
Poslednja izmena:
ja se zalazem za konzervativnu i liberalnu opciju.mesavinu.
И ја.
Сматрам себе конзервативцем, са понеким либералним елементима.

Да се надовежем на свој први пост- Конзервативци се залажу и за идеје слободе, што ће значити :
-људска права
-грађанска права
-слобода мишљења, деловања...
 
И ја.
Сматрам себе конзервативцем, са понеким либералним елементима.

Да се надовежем на свој први пост- Конзервативци се залажу и за идеје слободе, што ће значити :
-људска права
-грађанска права
-слобода мишљења, деловања...

da nije tako bili bi fasisti-)
 
Тачно, велика је разлика између та два појма. Рецимо, Британија тридесетих година је била далеко слободније друштво од Немачке.

pa tada je i Britanija podrzavala nemacku.mada kad kazes tridesetih,recimo 35 su uvedeni nirnberski zakoni koji zabranjuju nemcu bilo kakav kontakt sa jevrejima.
 
-поштовање религијских и моралних норми
-

u koje moralne norme spada šutiranje novinara, pozivanje omladine da je ok razbiti po koji prozor (a centar grada demoliran), pozivanje naroda da je ok kraduckati po malo i tako dalje.

jel su to ekstremno ili umereno desničarske norme?
 
u koje moralne norme spada šutiranje novinara, pozivanje omladine da je ok razbiti po koji prozor (a centar grada demoliran), pozivanje naroda da je ok kraduckati po malo i tako dalje.

jel su to ekstremno ili umereno desničarske norme?
Снаге десног центра, у принципу не би требало да позивају на демолирање објеката, крађу, напад на представнике седме силе или било ког човека.
Такво понашање се не може окарактерисати као поштовање етичких и моралних принципа.
 
Оно иза чега већина политичких покрета окренутих десном центру стоји јесте:
-приватна својина као преоблађујући облик власништва над предузећима
-мања оријентисаност ка субвенцијама, јача оријентација на тржиште и смањење пореза где год је то могуће
-очување позитивне националне традиције
-поштовање религијских и моралних норми
-изградња квалитетног правног система

Ekstra, samo jos da javis Nenadu Popovicu da onda ne trubi previse o subvencijama malim preduzetnicima i finansiranju radnih mesta iz budzeta + da prestanu malo sa tolikim kukumavcenjem oko Telekoma.
 
Ekstra, samo jos da javis Nenadu Popovicu da onda ne trubi previse o subvencijama malim preduzetnicima i finansiranju radnih mesta iz budzeta + da prestanu malo sa tolikim kukumavcenjem oko Telekoma.
Колико сам упознат, проблем са Телекомом није у томе, да ли он треба да буде продат или не, већ се поставља питање тренутка продаје.
У актуелном тренутку, просечан профит у телекомуникационој грани, на светском нивоу је доста низак + на глобалном нивоу (до скоро и на домаћем) је изражен ефекат рецесије, те сматрам да треба сачекати повољнији тренутак.
 
Колико сам упознат, проблем са Телекомом није у томе, да ли он треба да буде продат или не, већ се поставља питање тренутка продаје.

Problem je hoce li Telekom ostati vecinski u vlasnistvu drzave kako se zalaze DSS, a ne kao sto to recimo zeli DS, koji zeli da proda vecinski paket privatnoj stranoj firmi.
Dakle obe stranke su dijametralno promasile neka ideoloska nacela pozicija kojim pripadaju, naravno ciji su motivi ispravni je u ovom slucaju irelevantno.
 
И ја.
Сматрам себе конзервативцем, са понеким либералним елементима.

Да се надовежем на свој први пост- Конзервативци се залажу и за идеје слободе, што ће значити :
-људска права
-грађанска права
-слобода мишљења, деловања...

То ти даје Светосавље.
 
К.
У актуелном тренутку, просечан профит у телекомуникационој грани, на светском нивоу је доста низак

Onda je anomalija što je baš u toku prošle godine Gejtsa na listi najbogatijih ljudi prešišao vlasnik telekomunikacione kompanije?
 

Back
Top