Cena zakupa prostora za restoran u krugu dvoje, BG ?

crazy13

Obećava
Poruka
56
Ok, koliko sam upoznat cene zakupa su u proseku 8-12 evra po kvadratu, znam da u okviru kruga dvojke ima varijacija u ceni, ali recimo da trazim nesto srednje i po lokaciji i po ceni. Dakle dal je realno da ocekujem da ako trazim prostor za zakup, velicine od 70-90 m2, u opisanoj lokaciji, platim oko 10 evra po m2 mesecno? Dal ima nesto da nisam uzeo u obzir i jeli ovo realno za ocekivati kad se dam u potragu? Hvala
 
Cena svakog zakupa, u normalnim uslovima, trebala bi da bude procenjena vrednost nekretnine podeljena sa 120 (meseci ili 10 godina).

Znaci, ako je vrednost zakupa jednog lokala recimo 700 eura, vrednost tog lokala u prodaji bi trebla objektivno da bude 840.000 eura (700 x 120).

Isto se racuna i sa stanovima i kucama.


Ovo jednostavno nije tacno.
Ispada da stan od 60m2 cija je trzisna vrednost recimo 80k evra(dakle 1300e/m2,nije neka posebna lokacija) mozes da izdajes za 650e mesecno,sto je apsolutno nemoguce.
Realno je da se kroz rentu nekretnina otplati za 20godina,sto ce reci-350e mesecno u ovom slucaju.
 
Ovo jednostavno nije tacno.
Ispada da stan od 60m2 cija je trzisna vrednost recimo 80k evra(dakle 1300e/m2,nije neka posebna lokacija) mozes da izdajes za 650e mesecno,sto je apsolutno nemoguce.
Realno je da se kroz rentu nekretnina otplati za 20godina,sto ce reci-350e mesecno u ovom slucaju.



Zapravo, pre ce biti da je tacno. Ovde se prica oceni m2 lokala koja je daleko veca od m2 stana. Meni deluje potpuno logicno da lokal vredi cena zakupa puta 120 (meseci). m2 lokala se iznajmljuje vise nego m2 stana ( i to za mnogo vise u proseku) tak oda to ne mozes da poredis.
 
@ Blaybinger - Informacija bas koja mi je trebala. Doduse nepovezana sasvim s temom, ali vrlo korisna. Naime, ne mogu ja da znam koliko je renta na osnovu toga sto si rekao jer kako ja da znam koliko koji lokal kosta, nije da im pise na vratima cena lokala pa ja to da podelim sa 120. Hvala i ostalima na odgovoru. pozzz

Prvo, zahvaljujem se na ispravci u racunu.

Znas Nemanja u svim gradovima postoji zvanicna PROCENA vrednosti kvadratnog metra prostora, da li stambenog ili polovnog u zavisnosti od lokacije u gradu.

To mozes da proveris u opstini, a ponekad se nadje i u stampi da na toj i toj lokaciji metar stambenog ili poslovnog prostora kosta toliko i toliko.

I na osnovu tog podatka mozes sve dalje da izracunas.
 
Zapravo, pre ce biti da je tacno. Ovde se prica oceni m2 lokala koja je daleko veca od m2 stana. Meni deluje potpuno logicno da lokal vredi cena zakupa puta 120 (meseci). m2 lokala se iznajmljuje vise nego m2 stana ( i to za mnogo vise u proseku) tak oda to ne mozes da poredis.

Ne,pa covek je sam napisao da se to odnosi i na stanove i kuce,ne samo na lokale
 

Back
Top