Djukanovic ce se povuci kada CG postane kandidat za EU

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
http://www.in4s.net/crna-gora/58-cg/19706-2010-07-14-12-42-02

У унију па у пензију
СРЕДА, 14 ЈУЛ 2010 13:33 ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ


Црногорски премијер Мило Ђукановић повући ће се са

државне функције када Црна Гора добије статус кандидата за улазак у Европску унију, сазнају "Новости" из извора блиских државном врху.

То би , према досадашњим најавама, могло да се догоди веома брзо. Ђукановић, међутим, за сада не најављује ни својим блиским сарадницима, да би се истовремено могао повући и са места председника Демократске партије социјалиста, односно да се више неће кандидовати за ту позицију.

"Добијање статуса кандидата уследиће вероватно убрзо након брзог пријема најмлађе државе у Европи у НАТО алијансу. После стицања независности Црне Горе, уласка у најмоћнију алијансу света, статус кандидата за пријем у ЕУ био би уједно и круна Ђукановићеве политичке каријере - каже извор "Новости", наводећи да би цела ствар могла да се озваничи на предстојећем конгресу ДПС.

Наш саговорник, који заузима и високу позицију у владајућој партији, наглашава да конгрес неће бити одржан ове године, већ, највероватније на пролеће.

"Како ствари тренутно стоје, Ђукановић после напуштања функције премијера неће напустити политику. Највероватније ће задржати место лидера ДПС - тврди наш саговорник који је добро упознат са комбинаториком у врху владајуће партије коју на предстојећем конгресу, без икакве сумње, чека "спремање".

Велико или мало, остаје да се види, али нема сумње да ће са политичке сцене сићи неколико дојучерашњих и садашњих "великих играча" из редова ове странке.

"Доћи ће неки нови људи, који доста "потежу", али су некако у другом плану. С друге стране, отићи ће они, за које је очигледно да су се уморили, али и неки кадрови медијски експонирани, нажалост у лошем светлу, што није по вољи готово никоме у ДПС Црне Горе - објашњава извор "Новости".

На питање да ли је у редовима владајуће странке у току унутрашњи сукоб између две струје, оне коју предводи Ђукановић са једне, и присталица Светозара Маровића с друге стране, одговара:

"Нема потреса у редовима ДПС. Сада смо сви концентрисани око важних послова, међу којима је избор директора Агенције за националну безбедност, али и гувернера Централне банке Црне Горе. Међутим, током лета биће дефинисана готово сва решења. Може се рећи да је господин Маровић један од незамењивих делова "оркестра", док је министар финансија Игор Лукшић, због младости и способности, сматрамо у ДПС, будућност партије али и Црне Горе - наглашава извор "Новости", најављујући више него радно лето у табору ДПС.

Лукшић или Марковић

Саговорник"Новости" каже да су медијске спекулације око Ђукановићевог наследника на месту премијера, управо то - само спекулације.

Ипак, између Игора Лукшића који већ дуже време слови као "будући први министар", и "конкуренције" коју је последњих месеци у медијима добио у Душку Марковићу, шефу црногорске тајне службе, наш саговорник би пре "типовао" на Лукшића.

"Верујем да би сагласност у партији и шире много пре добила кандидатура Лукшића, не због тога што Марковић није способан, напротив, већ искључиво због позиције коју је до сада покривао, а која га не препоручује за премијера и по неким међународним стандардима - каже наш саговорник из ДПС.
 
zar on vec nije ranije izdavao slicna obavestenja kako ce otici u penziju,samo je to bilo ranije,uslov je bio neki drugi.
ja mislim da on sa vlasti nece nikad otici,jedino ako se u CG ne desi "5 oktobar"posto je on pored Belorusije poslednji "crveni"diktator.a i ne sme da ode jer postoji opasnost da ode u zatvor zbog mahinacija,kriminala itd..

Što bi se desio 5. oktobar kad su Crnogorci zadovoljni vlašću, a posebno premijerom
 
Sve poslove koje su zadale gazde je obavio!Samim tim prestaje potreba za njim,kao i sa svakom potrosnom robom!

Jedino sto se ne zna,a sto je vrlo verovatno,da ce se njegovim odlaskom,njegova partija urusiti kao kula od karata,jer je,jednostavno,to autoritarna partija koja se odrzava zahvaljujuci bespogovornim slusanjem gazde!

Ajde lave... tu priču slušam najmanje 5 godina :mrgreen:
 
Ajde lave... tu priču slušam najmanje 5 godina :mrgreen:

Zike,moze da potraje jos 5,ali ce na kraju tako biti!

Mislim da ce gospodin Djukanovic ostati dozivotni lider Crne Gore, funkcija je nebitna.
Ipak je on prevelika legenda, otac crnogorske nacije i drzave pa da da tamo nekim picopevcima da to spiskaju.

E,moj sinko,kako se ''zasluge'' brzo zaboravljaju,samo da znas!

A,ovo oko ''oca nacije'',to necu ni da komentarisem,samo si uvredio debelo C.Goru,koju toboz toliko volis!Klasicno poltronstvo!
 
E,moj sinko,kako se ''zasluge'' brzo zaboravljaju,samo da znas!

A,ovo oko ''oca nacije'',to necu ni da komentarisem,samo si uvredio debelo C.Goru,koju toboz toliko volis!Klasicno poltronstvo!

Ja volim C.Goru ali ipak to nije moja drzava.Moja drzava je Srbija.
Postujem i crnogorsku naciju, njihovu veru i jezik. No ti cak mrzis sopstveni narod kojem genetski pripadas. Mozda sam ja poltron, ali ti imas dakako veci problem.
 
Ja volim C.Goru ali ipak to nije moja drzava.Moja drzava je Srbija.
Postujem i crnogorsku naciju, njihovu veru i jezik. No ti cak mrzis sopstveni narod kojem genetski pripadas. Mozda sam ja poltron, ali ti imas dakako veci problem.

Decko,moja drzava je i Srbija i Crna Gora!

Ja se svojih predaka ne odricem,zbog Mila Djukanovica,jer ona nije njegova babovina!

A,moji preci su bili i jesu Srbi!

Ne postoji crnogorska nacija,jos manje jezik,jos najmanje vera!

Postoji C.Gora kao geografska odrednica!

A,znas zasto ne postoji crnogorska nacija!Zato sto je izmisljena!

Sad ces pitati kako izmisljena?

Evo kako!

Negde davno sam na forumu pisao da u C.Gori imam rodjenog brata od strica!Da ti bude jasnije,moj otaci i njegov otac su dva rodjena brata,od istog oca i iste majke!

E,taj brat od strica se izjasnjava nacionalno kao crnogorac!Kada sam ga pitao,da li zna sta mu je bio djed(moj i njegov) i sta mu pise u krstenici,a hvala bogu ga i zapamtio,dok je bio ziv,on mi je odgovorio SRBIN!

Pitam ga,pa kako ti sad mozes biti nesto drugo od onoga sto ti je bio djed,on mi,zamisli.kaze,briga mene za djeda od para se zivi!Ubrzo nakon toga mu je DPS vlast zaposlila zenu u opstini da radi u racunovodstvu!


I sad ti meni reci,ko je izmisljen i zbog cega!!!
 
Decko,moja drzava je i Srbija i Crna Gora!

Ne branim ti da volis Srbiju, ali ti nisi njen deo, niti deo srpskog naroda.
Uopste ti ne mogu verovati da volis Srbe, kad sam svoj narod Crnogorce ne volis.

A,moji preci su bili i jesu Srbi!

Tvoji preci su Crnogorci. Zabluda u kojoj se ti nalazis posledica je decenijske torture i okupacije u kojoj je nekada bila CG.

A,znas zasto ne postoji crnogorska nacija!Zato sto je izmisljena!

Na tvoju zalost, ta nacija postoji.Na prethodnom popisu u CG najvise se gradjana izjasnilo Crnogorcima.

Pitam ga,pa kako ti sad mozes biti nesto drugo od onoga sto ti je bio djed,on mi,zamisli.kaze,briga mene za djeda od para se zivi!Ubrzo nakon toga mu je DPS vlast zaposlila zenu u opstini da radi u racunovodstvu!

Deda je bio u zabludi, a brat je izabrao posteno a la crnogorski kako samo vi znate i umete. Zato se ugledaj malo na njega.
 
Иако лично симпатишем пре свега Нову српску демократију, а помало и НС, ДСС, сматрам да је питање опстанка/смене власти унутрашња ствар Црне Горе и да можда не би наш било згодно да јавно говорим о томе.
Закључак- поштоваћу сваку одлуку народа Црне Горе.
 
Ne branim ti da volis Srbiju, ali ti nisi njen deo, niti deo srpskog naroda.
Uopste ti ne mogu verovati da volis Srbe, kad sam svoj narod Crnogorce ne volis.



Tvoji preci su Crnogorci. Zabluda u kojoj se ti nalazis posledica je decenijske torture i okupacije u kojoj je nekada bila CG.



Na tvoju zalost, ta nacija postoji.Na prethodnom popisu u CG najvise se gradjana izjasnilo Crnogorcima.



Deda je bio u zabludi, a brat je izabrao posteno a la crnogorski kako samo vi znate i umete. Zato se ugledaj malo na njega.

1.To je jedan narod,samo ti niko nije javio,tako da si napisao nonsens!

2.Valjda je bila visevekovna tortura,od Njegosa pa na ovamo!:mrgreen::lol::lol:

3.Postoji,postoji,a za uzvrat posao,neka materijalna korist itd,itd!

4.Nije to samo ''a la crnogorski'',i ti bi taj primenio recept,cim porucujes da se ''ugledam''!
 
.To je jedan narod,samo ti niko nije javio,tako da si napisao nonsens!

Ne, to su dva bliska ali razlicita naroda. Gorka je istina, ali vrlo lako dostizna ;)

2.Valjda je bila visevekovna tortura,od Njegosa pa na ovamo!

Izmedju ostalog. :mrgreen:

3.Postoji,postoji,a za uzvrat posao,neka materijalna korist itd,itd!

4.Nije to samo ''a la crnogorski'',i ti bi taj primenio recept,cim porucujes da se ''ugledam''!

Pa ne znam, tesko da bi mogao iz Srbina da se preokrenem ponovo u Srbina da bi dobio neki bolji posao u Srbiji. Ne znam da li je i logicki izvodljivo. :sad2:
Dok je tvoj brat uradio jedinu i ispravnu stvar, gleda covek svoje a ne tudje dvoriste kao ti, u Srbiju.:hvala:
 

Back
Top