Balkan

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Zasto je Balkan oduvek poznat kao divlji i opasan region?

Istocno, zapadno, severno i juzno od Balkanskih banana su drzave tj. narodi koji su uvek nekako mirniji, pitomiji od nas YU Balkanaca, Slovenci se nakako izdvajaju od ostalih ali izdvajali su se i u vreme SFRJ.

To je jedino mesto u Evropi koje je STALNO izvor problema, a ne mere bit da su bas uvek strani agenti i mracne jevrejsko-masonske sile zakuvavale medju Balkancima.

Evo jedne karte sveta koja tacno pokazuje nas polozaj u svakom a ne samo geografskom smislu

att00034c.jpg
 
Zasto je Balkan oduvek poznat kao divlji i opasan region?

Istocno, zapadno, severno i juzno od Balkanskih banana su drzave tj. narodi koji su uvek nekako mirniji, pitomiji od nas YU Balkanaca, Slovenci se nakako izdvajaju od ostalih ali izdvajali su se i u vreme SFRJ.

Зато што "питоме" земље имају обичај да пројектују своју патологију на сиромашније и слабије земље.
Уосталом колико су балкански људи побили људи кроз целу своју историју, то су те "питоме" и "цивилизоване" земље побиле у само једном рату.

Али погледајмо те "културне" и "питоме" народе:

water-torture.jpg


FrenchRevolution.jpg


Bertier_de_Sauvigny.jpg


ivangorod.jpg


546_h-torture.jpg


torture.jpg


Наравно тој слици "балкана" доприноси ропски осећај инфериорности балканских политичких и културних елита спрам тих "питомих", што је последица дугог живљења под страном чизмом када жртва почиње да презире себе а да се диви бившем господару.


Zapadni susjed:
Jer je tu Srbija, konstantan izvor problema u ovom dijelu svijeta.

Србија је "извор проблема" јер је Србија загорчавала живот свим страним империјама на овим просторима као и њиховим домаћим чанколизима.
Свако ко жуди за Отомаском и Аустријском империјом(сада и "евроатлантском") не може да поднесе Србе нити Србију. :mrgreen:

Зато психички остаци тих империја на овим просторима имају задатак да униште српске "бунџије" да би се балкански народи вратили на "своје место". :per:

The-Good-Soldier-Svejk-279477.jpg


congo1.jpg


pic06.jpg


Serbien-muss-sterbien.jpg
 
Poslednja izmena:
Зато што "питоме" земље имају обичај да пројектују своју патологију на сиромашније и слабије земље.
Уосталом колико су балкански људи побили људи кроз целу своју историју, то су те "питоме" и "цивилизоване" земље побиле у само једном рату.

Bilo bi cudo kad bi samo jednom za promenu pokusao da ne izvrces reci, lepo sam napisao "pitomiji" od Balkanaca, sto definitivno jesu, jer mi imamo kontinuitet u mrznji i ratovima, mrznji pogotovo, sa iznimkom vremena komunizma kad smo svetu stvorili sliku o nama kao o ljudima a ne poludelim zverima, a ko je pobio vise ljudi u jednom ratu pitaj Hrvate, niko to ne zna bolje od njih.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi cudo kad bi samo jednom za promenu pokusao da ne izvrces reci, lepo sam napisao "pitomiji" od Balkanaca, sto definitivno jesu, jer mi imamo kontinuitet u mrznji i ratovima, mrznji pogotovo, sa iznimkom vremena komunizma kad smo svetu stvorili sleiku o nama kao o ljudima a ne poludelim zverima, a ko je pobio vise ljudi u jednom ratu pitaj Hrvate, niko to ne zna bolje od njih.

Колики је тај "континуитет" у мржњи и ратовима када већина балканских држава па чак и новијих народа није старији од 50 година а неки чак ни 20 год?
Хрвати су били у прилици да раде то што раде као такви, тек у задњих 50 година, пре тога су били део стране државе и нису могли да раде ништа самостално.
Више класе су им били Мађари,Немци и Италијани док су они углавном били ово:

50646350.jpg


82092372.jpg

Дакле нисмо ми никада историјски имали већих сукоба са Хрватима, Муслиманима нити Албанцима, него са страним силама чији су ти народи били део.
Пошто смо тим народима уништили империје чији су део били, ти народи настављају политику тих империја према нама као самостални народи и мрзе нас што смо уништили империје са којима су се поистовећивали.
 
Poslednja izmena:
Не стидим се што сам,
како ви велите,
варварин са Балкана,
тла прљавштине и буре.
Чујте сад,
и код нас има неке
вама непознате културе.

Ви прво испитујете и сумњате,
далеки сте и од рођених синова,
за трпезу своју
не посадите сваког туђина;
ви можете да пијете
а да сваком не пружите
чашу вина.

А код нас су још стари обичаји груби:
ми пуштамо сваког под своје слеме,
код нас се још и с намерником љуби,
код нас се подвизи због гостољубља чине;
код нас сваки човек има
читаво племе
пријатеља и родбине.

Ви, доиста, имате
неколико милиона Христових кипова,
на сваког човека по једнога,
имају га друмови и поља, апсане и школе;
а код нас, кад људи верују у Бога,
у себи га носе,
и тихо му се,
скоро у сну, моле.

Ви, истина, за сваки кут живота
имате справа и машина,
све сте срачунали и све знате;
изуми су ваши за дивљење;
а ми још имамо старинске алате,
али све је код нас још здраво
и природно као глина:
и умирање, и рађање, и живљење.

Ви имате читаве збирке
правила и наука о слободи,
о свему се код вас пише и приповеда;
али ми и по неписаним законима
слободно живимо
и неког природног држимо се реда,
слично огњу, ветру, и води.

Код вас је, збиља, све тачно прописано,
како се једе, говори, облачи;
а ми, кад говоримо, вичемо
и машемо рукама,
и чорбу гласно срчемо,
и у рукавицама смо као на мукама.

Све је код нас заиста просто:
обућу носимо од свињске коже,
пуно је код нас сељачких
навика и ствари;
и краљевски преци наши
доиста су били говедари.

Народ наш, збиља, у гневу може да коље,
руши и пали;
али ми нисмо они што смишљено тлаче,
ми не сматрамо да је свет цели
наше поље;
ми не бисмо поднели
ни урођеник прашуски да због нас плаче;
душа нам је пространа,
иако смо бројем мали.



Деса царица :)
 
Bilo bi cudo kad bi samo jednom za promenu pokusao da ne izvrces reci, lepo sam napisao "pitomiji" od Balkanaca, sto definitivno jesu, jer mi imamo kontinuitet u mrznji i ratovima, mrznji pogotovo, sa iznimkom vremena komunizma kad smo svetu stvorili sleiku o nama kao o ljudima a ne poludelim zverima, a ko je pobio vise ljudi u jednom ratu pitaj Hrvate, niko to ne zna bolje od njih.

Mi smo ucili pogresnu Istoriju-zbog toga je tesko objasniti probleme Balkana.
Balkan je kolevka Evrope-prva evropska drzava je nastala na Balkanu.
90% svih Evropljana vodi poreklo sa Balkana..
Balkan je bio naseljen Ilirima-Makedoncima -Tracanima -koji su govorili isti jezik-slovenski ili srpski-jer Sloveni nisu doselili na Balkan u 6 Veku ..
Od 7 Veka nastaju problemi na Balkanu..
Grci su preuzeli Vlast u Vizantiji i glavni cilj Grka je da na Balkanu nasele sto vise neslovenskog stanovnistva i tako ojacaju svoj uticaj.
Posle pada Zapadnog Rimskog Carstva na Balkan su doselili Vlasi-Cincari-od kojih je kasnije nastala Rumunija..
Vizantija je 810 godine preselila Arnaute iz Severne Sirije i Anatolije -doseljeni su Hrvati i Bugari koji su uglavnom od starosedilcakog stanovnistva formirali drzave koje su destabilizovale Balkan.
Posle pada Arapske Italije-doseljeni sa Arbanasi iz Italije.
Od Arnauta i Arbanasa je formirana albanska nacija.
Sa Turcima je na Balkan dosao Islam i nove podele..
1945 je formirana Jugoslavija na principu-Slaba Srbija - jaka Jugoslavija i Srbi su obespravljeni zbog cega je doslo do rata 90-tih godina..
 
Poslednja izmena:
pa ono jedan narod, tri religijie, ne zna se ko je gori. el ste videli irce u belfastu kako se peglaju ovih dana,eto iz slicnih razloga. nije zvaka za seljaka. a multinacionalne i multireligiozne sredine ocito sve teze i teze opstaju. jos akd dodas besparicu na sve to, imas balkan.
 
Zasto je Balkan oduvek poznat kao divlji i opasan region?

Istocno, zapadno, severno i juzno od Balkanskih banana su drzave tj. narodi koji su uvek nekako mirniji, pitomiji od nas YU Balkanaca, Slovenci se nakako izdvajaju od ostalih ali izdvajali su se i u vreme SFRJ.

To je jedino mesto u Evropi koje je STALNO izvor problema, a ne mere bit da su bas uvek strani agenti i mracne jevrejsko-masonske sile zakuvavale medju Balkancima.

Evo jedne karte sveta koja tacno pokazuje nas polozaj u svakom a ne samo geografskom smislu

att00034c.jpg

primetio sam da bez uvrede ,ali komunisti nekeko najmanje cene svoj narod ,i stalno pokusavaju da proguraju neko bratsvo ,jedinstvo ....na balkanu zive neprijateljski narodi ,za to su krivi uglavnom turci i to je to ....nema bratstva i jedinstva ,meni je to vise ljigavo ....
 
Mi smo ucili pogresnu Istoriju-zbog toga je tesko objasniti probleme Balkana.
Balkan je kolevka Evrope-prva evropska drzava je nastala na Balkanu.
90% svih Evropljana vodi poreklo sa Balkana..
Balkan je bio naseljen Ilirima-Makedoncima -Tracanima -koji su govorili isti jezik-slovenski ili srpski-jer Sloveni nisu doselili na Balkan u 6 Veku ..
Od 7 Veka nastaju problemi na Balkanu..
Grci su preuzeli Vlast u Vizantiji i glavni cilj Grka je da na Balkanu nasele sto vise neslovenskog stanovnistva i tako ojacaju svoj uticaj.
Posle pada Zapadnog Rimskog Carstva na Balkan su doselili Vlasi-Cincari-od kojih je kasnije nastala Rumunija..
Vizantija je 810 godine preselila Arnaute iz Severne Sirije i Anatolije -doseljeni su Hrvati i Bugari koji su uglavnom od starosedilcakog stanovnistva formirali drzave koje su destabilizovale Balkan.
Posle pada Arapske Italije-doseljeni sa Arbanasi iz Italije.
Od Arnauta i Arbanasa je formirana albanska nacija.
Sa Turcima je na Balkan dosao Islam i nove podele..
1945 je formirana Jugoslavija na principu-Slaba Srbija - jaka Jugoslavija i Srbi su obespravljeni zbog cega je doslo do rata 90-tih godina..

za ovo ide rep.:ok:
 
balkan nije nishta krvaviji nego bilo koje mesto na planeti,bash naprotiv
problem je samo shto se zbog oslobodjenja tek sredinom 19.v. a posebno raznih alturistickih podmetachina 20. situacija nije nacionalno raschistila...a ko i svuda u istoriji to se radi samo na 1 nachin-nasiljem
 
Zasto je Balkan oduvek poznat kao divlji i opasan region?

Istocno, zapadno, severno i juzno od Balkanskih banana su drzave tj. narodi koji su uvek nekako mirniji, pitomiji od nas YU Balkanaca, Slovenci se nakako izdvajaju od ostalih ali izdvajali su se i u vreme SFRJ.

To je jedino mesto u Evropi koje je STALNO izvor problema, a ne mere bit da su bas uvek strani agenti i mracne jevrejsko-masonske sile zakuvavale medju Balkancima.

Evo jedne karte sveta koja tacno pokazuje nas polozaj u svakom a ne samo geografskom smislu

att00034c.jpg

od nas krecu svi vetrovi i oluje:mrgreen:
 
Mi smo ucili pogresnu Istoriju-zbog toga je tesko objasniti probleme Balkana.
Balkan je kolevka Evrope-prva evropska drzava je nastala na Balkanu.
90% svih Evropljana vodi poreklo sa Balkana..
Balkan je bio naseljen Ilirima-Makedoncima -Tracanima -koji su govorili isti jezik-slovenski ili srpski-jer Sloveni nisu doselili na Balkan u 6 Veku ..
Od 7 Veka nastaju problemi na Balkanu..
Grci su preuzeli Vlast u Vizantiji i glavni cilj Grka je da na Balkanu nasele sto vise neslovenskog stanovnistva i tako ojacaju svoj uticaj.
Posle pada Zapadnog Rimskog Carstva na Balkan su doselili Vlasi-Cincari-od kojih je kasnije nastala Rumunija..
Vizantija je 810 godine preselila Arnaute iz Severne Sirije i Anatolije -doseljeni su Hrvati i Bugari koji su uglavnom od starosedilcakog stanovnistva formirali drzave koje su destabilizovale Balkan.
Posle pada Arapske Italije-doseljeni sa Arbanasi iz Italije.
Od Arnauta i Arbanasa je formirana albanska nacija.
Sa Turcima je na Balkan dosao Islam i nove podele..
1945 je formirana Jugoslavija na principu-Slaba Srbija - jaka Jugoslavija i Srbi su obespravljeni zbog cega je doslo do rata 90-tih godina..

Ovo boldano mi nije bas jasno. Govorilo se slavenski i prije 6. stoljeca? :mrgreen:


1945 je formirana Jugoslavija na principu-Slaba Srbija - jaka Jugoslavija i Srbi su obespravljeni zbog cega je doslo do rata 90-tih godina..

Evo sada nema jake Jugoslavije i Srbija je samostalna drzavava i sada je bolje nego u Jugoslaviji?
 
Evo sada nema jake Jugoslavije i Srbija je samostalna drzavava i sada je bolje nego u Jugoslaviji?

Питање треба упутити оним републикама које су се одцепљивале од Југославије, и које су се насилно бориле за одцепљење од исте.
Нешто мислим да Србија није једна од њих.;)

Уосталом Србија у задњих 50 година није имала намеру да се осамостаљује, већ је напротив тежила да остане у заједници, док су друге републике исту напуштале.
Самосталност Србије је последица сепаратизма других република, а не жеља Србије и српских елита за самосталном државом.

Стога у Србији има највише Југословена по националности.
Садашња република Srbija стога технички и није Србија него последњи остатак остатака Југославије, и то наставља да буде и даље.
 
Poslednja izmena:
Ovo boldano mi nije bas jasno. Govorilo se slavenski i prije 6. stoljeca? :mrgreen:




Слиди кратко указање од старих краља словинских и догађаји који се у стара вримена згодише у државам словинским, из различитих књига извађени и на свитлост постављени

Први краљ илирички зваше се именом Илирик, од кога се Словињани Илирици прозваше. Посли овога многи владаше, али њиова имена књиге с којим се ја служим, не мећу.

На 3522. по створењу свита Фарани Далматини населише оток Вис.

На 3606. по створењу свита владаше словинским државам краљ Брадилио, Словинац, који имаде жесток рат с Филипом, краљем од Мацедоније, кога Брадилио доби и под харач подложи.

На 3629. Глауцио и Клито, син реченога краља Брадилија, краљеваше у држави словинској, и ове Александро Велики, син краља Филипа, јако облада и придоби.

На 3655. Деметрио гласовити би учињен краљ од словинских бановина.

На 3685. Влахаху словинским државам Брем и Болг, херцези олити дуке, Словинци, и ови поробише грчку земљу.

На 3726. Агран, Плеуратов син, би учињен краљ словински. Ови краљ пуно снажан бише и зато подложи многе бановине. Имадише сто нава од боја, с којизим оде против Етолом, разби и пороби њиову државу, пак напунивши речене бродове свакога богатства, славодобитник поврати се у земљу словинску.

На 3732. Умри краљ Агрон, и његова жена Теута поче владати словинским државам.

На 3733. Биху послани римски поклисари Луциос и Кајо краљици Теути, да је моле нека би покарала своје подложнике који чињаху много зла Латином по мору; али пуна женске охолости чинила их је погрдно смакнути.

На 3734. Краљица Теута послала је војску на Скендерце, освоји град Драчево, Корчулу и многе друге. Ђенера прид војском бише Димитар Фаранин, који се изневири Теути и са свом војском придружи Римљаном, који поробише сву Далмацију и освојише краљество Теутино.

На 3743. Димитар Фаранин, владалац од војске словинске, војева је по мору и поробио грчке државе. Ови је имао за жену Тритеуту, Пине, краља словинскога, матер.

На 3744. Римљани освојише Фар на отоку и Димал, мисто јако у Далмацији.

На 3745. Сердилаида, краљ словински, диже војску и пороби Мацедонију, да му није платио Филип, краљ мацедонски, потрошке за помоћ коју му је био послао супрот Етолом и Лацедемоном.

На 3762. Филип, краљ мацедонски, хотијући придобити Сердилаиду, краља словинскога, и његово краљество подложити, би од реченога Сердилаиде придобивен и истиран из земље словинске.

На 3773. Краљева је у словинским државам Плеурат, Словинац, и ови пороби грчку земљу до Коринта.

На 3781. Краљева је над Словинцим краљ Генцио.

На 3784. Генцио, краљ словински, по наговору Персеја, краља мацедонскога, учини се непријатељ Римљана, који с великом војском дођоше у Далмацију тер му многе градове освојише, најпосли Скадар у кога се бише затворија. И тада краљество словинско и мацедонско под област Римљана паде.

На 3840. Други Словињани, звани Ардијеји и Палари, ударише на Словинце далматинске, који се биху Римљаном подложили, тер их непријатељски поробише.

http://www.rastko.rs/rastko/delo/11389#_Toc182403031
 
Hehe



Ti si pravi doktor nauke. Ne nego su doselili u 1. vijeku

Gundulicev Osman-izvod iz Pevanja III -Aleksandar Makedonski je Lehsandar Srbljanin..

Tim u njih se još začina
što se u pjesan stavi odavna
od Lehsandra Srbljanina
vrh svijeh cara cara slavna.
U njih svud se vitez hvali
koga krunom kopje obdari:
Stjepan Uroš i ostali
od Nemanjić kuće cari.

http://www.ffzg.hr/infoz/dzs/html/Gunduli1.htm
 
Zato sto svi misle da su u pravu i da im je Balkan dedovina...

Има случајева када се побију два брата за дедовину(имовину).Е сад замисли када имовина треба да се дели на 6-7 брата а ниједан нече да попусти.И када на то долазе да ти суде корумпиране судије долази катастрофа.Судије напуне џепове а процес траје вечно.
 

Back
Top