INTERVJU... BERGUZAR KOREL, GLUMICA Šeherezada: Doći ću u Srbiju!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
4.285
Lepo je znati da je serija „Hiljadu i jedna noć" popularna kod vas. Halit i ja smo dugo bili veoma dobri prijatelji i jedva smo shvatili da smo stvoreni jedno za drugo. U novom projektu glumim barsku pevačicu.
Glumica Berguzar Korel (28) uspela je da na prečac osvoji srpsku TV publiku ulogom požrtvovane majke Šeherezade u turskoj seriji „Hiljadu i jedna noć". Tokom snimanja serije zaljubila se u kolegu Halita Ergenca (40), a ljubav je krunisana brakom i rođenjem sina Alija. U intervjuu za TV Foks i Press Berguzar priča otvoreno o romansi iz serije koju je nastavila i u stvarnom životu i poručuje da je srećna što se devojke u Srbiji poistovećuju s njom.
- Čula sam da smo gledani u Srbiji, ali nisam znala da seriju ne zovu „Hiljadu i jedna noć", već po mom liku - „Šeherezada"! To je lepo znati. Nažalost, zbog daljine ne osećam popularnost u drugim zemljama, ali bih volela da dođem u Srbiju.
Serija počinje nepristojnom ponudom. Da li je bilo teško da igrate tu ulogu, s obzirom na to da živite u tradicionalnoj sredini?
- Dok smo snimali imala sam 23 godine i prvi izazov sa kojim sam se suočila bio je kako da uđem u lik žene od 30 godina. Nisam bila svesna težine lika.
Otkrijte nam šta će se dogoditi u sledećim epizodama.
- U seriji će se smenjivati dobro i loše, doći će do neočekivanih obrta koje ne možete ni da zamislite!
Imate li sličnosti sa Šeherezadom? Mnogi kažu da izgleda kao da ne glumite, jer prilično uverljivo iskazujete osećanja.
- Možda je uspeh baš u tome što su pomislili da je Šeherezada stvarna. Bilo je divno i izazovno glumiti je tri godine, ali ako bih morala da je uporedim sa sobom, nemamo mnogo zajedničkog. Više se smejem i imam više strpljenja od nje.
Ipak, Šeherezada i vi imate nešto zajedničko - Onura (Halita). Kad ste shvatili da ste stvoreni jedno za drugo?
- Ne mogu da kažem da je to bio trenutak, već proces, i to dug! Poznavali smo se šest godina i dugo mi je bio dobar prijatelj. Na početku smo delili teške trenutke, a na kraju smo shvatili da smo tu uvek jedno uz drugo i da zajednički sve rešavamo. Ali, ni tada nismo mogli da se prepoznamo kao par i da smo stvoreni jedno za drugo. Drago mi je što se sve ovako odigralo jer sad, eto, imamo Alija!
Kako je biti majka?
- Naježila sam se kad ste mi postavili ovo pitanje jer ne mogu da definišem taj osećaj. Iako sam nedavno po prvi put postala majka, osećam veliku, gigantsku ljubav prema Aliju.
S obzirom na to da su vaši roditelji bili glumci, vi ste praktično odrasli na sceni.
- Moji roditelji su bili glumci, ali kada sam se rodila moja majka je prestala da radi i brinula se o meni. Odrastajući u takvom okruženju imala sam uvid u sve dobre i loše strane ovog posla. Iako su roditelji pokušali da me drže podalje od glume, pokazalo se da iver ne pada daleko od klade!
Izjavili ste da su vam roditelji bili autoritativni i da ste prvu ljubavnu vezu imali tek sa 20 godina.
- Bila sam pomalo muškarača i igrala sam odbojku. To je bilo pravo vreme za zaljubljivanje. Verujem da je bolje te stvari raditi sa 20 nego sa 12 godina.
Otac je želeo da studirate menadžment. Kako ste ga ubedili da je gluma vaša ljubav?
- Nije bilo teško ubediti oca da je gluma moja sudbina. Zajedno smo nestrpljivo iščekivali rezultate prijemnog ispita. Uvek me je podržavao.
Na početku karijere niste koristili pravo prezime. Zbog čega?
- S obzirom na to da sam bila mlada glumica koja tek ulazi u tu priču, moj otac nije želeo da me na neki način zaseni i da to što je poznat utiče na tok moje karijere. Kada je umro, prestala sam da koristim lažno prezime, koje je u stvari moje drugo ime, a to je Gukče. Prvi put sam svoje prezime Korel koristila u filmu „Dolina vukova".
Zanimljivo je da ste odbili ulogu u tom filmu.
- Kada su me pitali za ulogu, moj otac je bio u komi i nije mogao da kaže da li se slaže sa izborom. Nisam želela da prihvatim ulogu, ali mi je majka rekla da moram da odem na audiciju jer bi otac to želeo. Samo minut pošto sam prihvatila, moj otac je umro.
Kako izgleda jedan vaš dan? Kako provodite slobodno vreme?
- S obzirom na to da se pripremam za novu seriju, želim da sve slobodno vreme provedem sa sinom. Ujutru sam iscrpljena, jer me budi njegov plač. Pošto spremam novi projekat, sada sam na dijeti i posvećena sam vežbama. Jedino što mogu da kažem za novu seriju jeste da je glavna junakinja sušta suprotnost Šeherezadi. Naime, glumiću barsku pevačicu! Nadam se da će i ta uloga osvojiti Srbiju.
2003.jpg

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/125298/Šeherezada:+Doći+ću+u+Srbiju!.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top