Turbo folk uništava omladinu!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cokomanijak

Zainteresovan član
Poruka
125
Turbo folk uništava omladinu!

Mučnih devedesetih godina, godina rata i bombardovanja, izolacije, nemaštine, i ko zna već čega sve ne, narod se okrenuo muzici. Ali ne bilo kakvoj. Okrenuo se spoju nespojivog, spoju zapadne moderne i domaće narodne muzike. Međutim najveći problem je kakve te pesme šalju poruke omladini:

Blam, blam, blam, panika me hvata, ja zaboravila da sam udata ( Ćana - Blam )
Uljez, uljez mi se uvuk'o u cveće....Lepo, lepo mu je da izađe neće... ( Vendi - Uljez )
Ucena, to je atak na moj lik, ucena, mnogo traži taj bezobraznik, platila bih, ali neće biti gotovo, tražiće da spava sa mnom ponovo.... ( Vendi - Ucena )
Ako imaš petlju, ako imaš herca, pokloni mi bundu od nerca, ako imaš petlju, ako imaš čuku, dijamantski prsten stavi mi na ruku... ( Tina Ivanović - Bunda od nerca )
Nemam noćas ja za hotel,samo, samo neku siću, neću, dobar si u duši,al' neću, neću u jugiću.....( Bojan Tomović i JovanaPajić - Jugić )

A tek kako uče omladinu oblačenju, naša Stoja, Seka, Viki, Ciki, Miki, Reni, i ostale:

433.jpg
Vendi
stoja.jpg
Stoja

No, ni naše susedi nisu izbegli bujicu turbo folka:
Hrvatska: Slađa - Uđi mi duboko
Bugarska i Makedonija, ranije i Srbija: Reni: Bosanac, Mercedes (Sa Erom Ojdanićem)
Bugarska: Cvetelina - Sto mercedesa


Na kraju, ne mogu zaobići i neke od mnogobrojnih parodije na turbo folk:
Anka Crnotravka : Komšija ( serija "Otvorena vrata" )
Turbo Suki: Novčanice ( Branka Katić, film "Rane" )
 
ne, ne, ova tema je revolucionarna.Imamo novog Che Guevaru ovde.

sad ozbiljno-
Sve je to zalosno, svi mi to znamo, u stvari bar onaj deo koji se gnusa svega toga, al' objansi ti masi da je to sund i kic.Dok to sami ne shvate, neki prerastu, ja gledam sebe i meni je lepo.
 
Чија омладина? Јел српска? Пошто се изругујете Хрватима како они то слушају.А то би значило да у Србији ко фол то нитко не слуша.Ради се у оба случаја о психологији масе.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top