impresije !

krompir 2.1.

Legenda
Banovan
Poruka
51.826
secam se kada se radio Juzni bulevar koja je golgota bila dok sam dolazio na posao. sada je haos na bulevar + Gazela...

jedva cekam da se zavrse radovi da mogu sa ponosom da konstatujem da je DOBRO LEPO I PRAKTICNO UREDJENO...
koji "veliki radovi" su na Vas ostavili najjaci utisak?
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju impresija nego PRESIJA.

Kad zablokiraju jedan deo grada treba da osmisle alternativu.
Izgleda kao da gradjevinci samo zablokiraju i onda posmatraju kakve ce lavirinte smisliti vozaci. A treba obrnuto.
 
hebi ga ljudi ja Vam pricam o svim prilikama koje nas muce ali KADA PRODJU kakav utisak imate...npr kada se gradila arena imao sam srecu da sam se sunjao po njoj od faze temelja, sive faze kada su namestili krov, radili oko petlje za iskljucenje na autoput....guzva x glavobolja x ludilo x nervozaaaaa....
sada kada je sve zavrseno imamo divnu halu koja moze se reci da je ze ponos svim Beogradjanima a i sire :D
 
Imamo?
Ti naplacujes karte? Ili ubiras neku dividendu?

Po toj logici mi "imamo" i kalemegdan i zvezdano nebo i devet mekdonalds restorana.

Nemamo. Samo ako budemo dobri, mozemo da izbliza posmatramo.
 
Imamo?
Ti naplacujes karte? Ili ubiras neku dividendu?

Po toj logici mi "imamo" i kalemegdan i zvezdano nebo i devet mekdonalds restorana.

Nemamo. Samo ako budemo dobri, mozemo da izbliza posmatramo.

ti me zahebavas ?
reci mi da si iz Bga i da nikad nisi bio u Areni...

i ne naplacujem karte nisam ja Krstic&sin i ako nemas impresije napusavaj me na pp.
nisi skapirao temu, lakse je bilo da ne pises nista

:pivce:
 
pa ono...Nemanjina se radila beskrajno dugo...prosto neverovatno...ne cirkulisem ja tuda on daily bases...pa me nije nesto narocito ometalo....ali...eto...
dok su npr. Savsku odradili u rekordno kratkom roku..

fala :D a evo i da se smajli obraduje :lol:

mitsubishi-logo.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam impresije samo nisam euforican i odusevljen sto mi zuto preduzece uvoznim granitom poplocava trecu zonu parkiranja.
Svaki put kada ugazim u blato prelazeci bulevar shvatim da se to gradi od moje buduce penzije. Zar z to svakog meseca dajem zive pare?

Bolje da su popravili ekg i rentgen nego sto su granitnim kockama zamenili asfalt.
Kozmetika se radi kada imas viska para. Kada je porodica u dugovima, ne menja se parket lepsim.

Rentgen je namenjen meni, a arena dzeju.

Da li tebe neko napusava zaista me ne zanima. Ucestvujem na forumu.
Tvoj pp je tvoja stvar.
Kazes "lakse je da ne pises nista". Lakse je da nemas nerealna ocekivanja kad postavis temu.
Ako ocekujes da ce svi da hvale akcije gradskih vlasti, na pogresnom si forumu. Neki od nas ne gledaju b92 nego imaju svoje misljenje.

...kopaju ulice da bi im licile na zavicaj...
 
Poslednja izmena:
secam se kada se radio Juzni bulevar koja je golgota bila dok sam dolazio na posao. sada je haos na bulevar + Gazela...

jedva cekam da se zavrse radovi da mogu sa ponosom da konstatujem da je DOBRO LEPO I PRAKTICNO UREDJENO...
koji "veliki radovi" su na Vas ostavili najjaci utisak?

kada su iskopali rovove uz trotoare u Svetogorskoj.svaki dan smo se iz skole vracali po sredini ulici kao da smo ratni heroji.
 
Овај Булевар је жешћи утисак...
:mrgreen:

Ваљда зато што на њему живим, па излазим сваки дан, и вијугам између ровова, по прашини, и песку, посебно ових дана по врућинчини, без хладовине. А и кад се не излази, свако мало, нестане те вода, те струја...

Али, важно је да су они већ нека нова паркинг места на парној страни од Вука до Средачке посадили, а платане, ко хебе...
:mrgreen:
 
Bice utisak kad srede Gazelu... Gradonacelnik nije govorio, nego je vec vikao da se strpe, dok ne zavrsimo Ada-most, pa nek rade sta hoce, ali nema ko da slusa...

Inace, kazu da ovo sad nije nista - od 28og ce da potpuno zatvore Gazelu... :whistling:
 
Можда по први пут импресије нису негативне, што се тиче ровокопања по Београду, сада ме фасцинирају стубови будућег моста на Ади и баш му се радујем. Нећу га користити често, али биће прелеп ;)
 
Evo ja sam impresioniran !

30. jul 2010. | 00:07 | Izvor: Politika
Beograd -- Beogradske zanatlije i preduzetnici plaćaju visoke namete zbog kojih je većina stavila katanac na radnje. Ipak, ove godine ne mogu se nadati smanjenju taksi.

Gašenje 42 odsto beogradskih malih preduzeća u proteklih godinu dana
, što je četvorostruko više u odnosu na glavne gradove u okruženju, Čučković objašnjava smanjenjem tražnje i padom kupovne moći stanovništva.
"Pokrenuo sam na gradskom veću tu temu jer živim u Obrenovcu i obraćali su mi se mnogi vlasnici preduzeća. Jedan pečatorezac koji ima kiosk od osam kvadrata plaćao je firmarinu 20.000 dinara godišnje, a sada treba da plati 30.000 dinara kvartalno. To znači da će mu taj namet, koji iznosi 120.000 dinara, biti šest puta veći na godišnjem nivou", navodi Čučković i objašnjava da je to posledica novog zoniranja.
Od najavljenog uvođenja sedamnaeste takse – naknade za rasvetu, Čučković kaže da neće biti ništa. I bez nje nameti su izuzetno visoki, kažu privrednici. Vlasnik agencije za promet nekretnina u Ulici srpskih vladara samo za dve takse – naknadu za uređenje zemljišta i isticanje firme – treba da plati 900.000 dinara.
"Da bi izbegli svakodnevne posete inspekcija koje ih kontrolišu da li su zaboravili da plate PDV i koje im izbiju iz džepa 20.000 dinara ako se radnik spotakne o prag, jednostavnije im je da pobegnu u sivu zonu" smatra Stevanović.[/B]

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=30&nav_id=448748
 
Evo ja sam impresioniran !

30. jul 2010. | 00:07 | Izvor: Politika
Beograd -- Beogradske zanatlije i preduzetnici plaćaju visoke namete zbog kojih je većina stavila katanac na radnje. Ipak, ove godine ne mogu se nadati smanjenju taksi.

Gašenje 42 odsto beogradskih malih preduzeća u proteklih godinu dana
, što je četvorostruko više u odnosu na glavne gradove u okruženju, Čučković objašnjava smanjenjem tražnje i padom kupovne moći stanovništva.
"Pokrenuo sam na gradskom veću tu temu jer živim u Obrenovcu i obraćali su mi se mnogi vlasnici preduzeća. Jedan pečatorezac koji ima kiosk od osam kvadrata plaćao je firmarinu 20.000 dinara godišnje, a sada treba da plati 30.000 dinara kvartalno. To znači da će mu taj namet, koji iznosi 120.000 dinara, biti šest puta veći na godišnjem nivou", navodi Čučković i objašnjava da je to posledica novog zoniranja.
Od najavljenog uvođenja sedamnaeste takse – naknade za rasvetu, Čučković kaže da neće biti ništa. I bez nje nameti su izuzetno visoki, kažu privrednici. Vlasnik agencije za promet nekretnina u Ulici srpskih vladara samo za dve takse – naknadu za uređenje zemljišta i isticanje firme – treba da plati 900.000 dinara.
"Da bi izbegli svakodnevne posete inspekcija koje ih kontrolišu da li su zaboravili da plate PDV i koje im izbiju iz džepa 20.000 dinara ako se radnik spotakne o prag, jednostavnije im je da pobegnu u sivu zonu" smatra Stevanović.[/B]


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=07&dd=30&nav_id=448748

Nazalost tacno... ali i prilicno prihvatljivo. Mnogi ljudi koji otvore firmu znaju da rade neki posao - ali velika vecina nema pojma sa vodjenjem firme.
Nisam cuo da kod nas postoji neki salter pri privrednoj komori koji bi posluzio za obavestenja onima koji zele da otvore firmu. Da im neko kaze da li je neki kraj vec zauzet ili nije, sta je u tom nekom prostoru pre bilo, da li ima mnogo prometa...
Ovako se oslanjamo na srecu - a to i nije neka garancija u poslovnom svetu.
 
secam se kada se radio Juzni bulevar koja je golgota bila dok sam dolazio na posao. sada je haos na bulevar + Gazela...

jedva cekam da se zavrse radovi da mogu sa ponosom da konstatujem da je DOBRO LEPO I PRAKTICNO UREDJENO...
koji "veliki radovi" su na Vas ostavili najjaci utisak?
Ja sam pod utiskom radova na Bulevaru Kralja Aleksandra.:confused:
Gazelom idem redovno, ali nešto ne ne frapira.
 
Nazalost tacno... ali i prilicno prihvatljivo. Mnogi ljudi koji otvore firmu znaju da rade neki posao - ali velika vecina nema pojma sa vodjenjem firme.
Nisam cuo da kod nas postoji neki salter pri privrednoj komori koji bi posluzio za obavestenja onima koji zele da otvore firmu. Da im neko kaze da li je neki kraj vec zauzet ili nije, sta je u tom nekom prostoru pre bilo, da li ima mnogo prometa...
Ovako se oslanjamo na srecu - a to i nije neka garancija u poslovnom svetu.
Netačno!
Radi se o tome da država ne podržava razvoj malih i srednjih preduzeća već forsira monopolizam. Jednostavno, nisi konkurentan na tržištu i to ne svojom krivicom.
 
Netačno!
Radi se o tome da država ne podržava razvoj malih i srednjih preduzeća već forsira monopolizam. Jednostavno, nisi konkurentan na tržištu i to ne svojom krivicom.

Moze da bude. Znam da nasa drzava cesto ne radi objektivno i moralno...

Ali opet - koliko malih privatnika u pokusaju znas, a da su osim posla koji znaju uzeli da procitaju par knjiga o menadzmentu?

I drugo, mislim da je priroda privatnika da se siri. Ako ostane na 2-3 zaposlena, ima da pukne kad tad. A dobra vecina ne predje taj deo i ne postane firma sa 20-50-100 ljudi.
Znam mnogo privatnika koji moraju da imaju bukvalno sve pod kontrolom - i zato propadaju. Delegiranje mora da nastupi kad tad.
 
Moze da bude. Znam da nasa drzava cesto ne radi objektivno i moralno...

Ali opet - koliko malih privatnika u pokusaju znas, a da su osim posla koji znaju uzeli da procitaju par knjiga o menadzmentu?

I drugo, mislim da je priroda privatnika da se siri. Ako ostane na 2-3 zaposlena, ima da pukne kad tad. A dobra vecina ne predje taj deo i ne postane firma sa 20-50-100 ljudi.
Znam mnogo privatnika koji moraju da imaju bukvalno sve pod kontrolom - i zato propadaju. Delegiranje mora da nastupi kad tad.
Ma ne propadaju male firme zbog toga što vlasnik nije izučio menadžment.:lol:
Već zbog forsiranja monopolizma i kumovsko- burazerskih kombinacija.
Npr. ako si geometar i hoćeš da imaš svoj privatni biro, prvo, da bi otvorio firmu imaš nametnute neke uslove i to je sasvim u redu- npr. poslovni prostor, automobil, pa ne znam tačno koliko zaposlenih pored tebe kao vlasnika...pa na to ide određeni porez...a ti ne možeš da namakneš posla sebi toliko da daš plate, platiš kiriju za lokal i plus da platiš porez...jer svi poslovi odlaze ''burazerima'' i ''kumovima''...nameštaju tendere, sve se radi nelegalno....
Da bi mala i srednja preduzeća funkcionisala, monopol mora da se raskrinka, makar većina monopolista...i naravno, da se radi po zakonu.
A mi imamo monopola u višku i sprovođenja zakona u manjku.
To je suština.
 

Back
Top