Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

]nad njom i iza nje... ne pored, ali moze sa strane

ne razumem?


Da i ono navedeno. Od malena se stvara bice koje ne zna sta je plac,ne zna sta je poraz i iskazivanje osecanja. Sve ostalo su kako se ono kaze... a da pacenistvo.

Nije kolizija. Imas pravo da kazes sta mislis,ali muska je glavna,presudna.:D



nebitno za vezu jer se ne zeni/udaje za matorce
ako zivim sam nece je ubiti da mi pomogne oko domacinstva!:mrgreen:


dzangrizave daju cesce vaginu i ono drugo tj.trece odnosno cetvrto
Ako nece ona ima sa strane ko hoce.:mrgreen:


ovo ti je ustvari odgovor na temu ali za zene... zene zele misterizonog jebaca do smrti koji je istovremeno ajnstajn, jung, bog i bafomet... po trenutnoj potrebi
e pa vas je problem zato sto igrate igre i muskarac treba da bude psiholog da bi ukapirao sta vi ustvari zelite. Kod muskarca je jednostavno,ako ti nesto kaze tako i misli. Nema tu nikakvih caka. Ako ti kaze da si debela,zaista si debela,ako ti kaze da te mrzi zaista te mrzi,a ako ti kaze volim te stvarno te voli jer je to slabost. Kod odraslih ljudi sex moze da se dobije uvek tako da nema potrebe za laganjem,dok kod klinaca je ovo vec diskutabilno.

ako je uspesna ne treba joj muskarac... obratno takodje vazi jer mu treba vise zena

Pa i nije bas prijatan osecaj da ti trebas biti glava porodice,a neko drugi je uspesniji od tebe. Rusi ti kredibilitet i autoritet. E znas ja sam u ovoj kuci gazda,a ona mrs stoko nemas ni srednju skolu,a ja sam direktorka banke. Sta tu da radis osim da se pokupis?:lol:
dokle god je vatra u krevetu i ispunjava mu najskrivenije mastarije bice s njom pa tacno da ima kraste na licu. a to je i ogovor na temu. treba mu q u krevetu dama na ulici i kuvarica u kuhinji... al' obicno se sve pomesa, pa sve naopako.... zato tri komada i mirna kuca.
[/QUOTE]
Pa i jeste tako,ali to nije sve. Msm nasi prohtevi su laksi za ispuniti i realniji. Svaka zena to moze da uradi,ali ono sto vi hocete muskarac svaki ne moze.
 
Meni se svidja kratak prikaz userfrendly korisnika...
I uopste se ne slazem sa komentarima dva svevideca oka....
Nekako mi banalizuje muskarca kao nekog ko vecito visi u kladionici ili na tezgama na pijaci.
Mozda je on u pravu kakvo vreme dolazi, mozda je dominantan takav par, tezgarusa zena i tezgarac muskarac...

Zalosno je sto je zakljucak da zena ne moze biti i razumna i skromna kao muskarac i savetodavna i puna postovanja....vec ako krene da bude savetodavna odmah se omacinje i dominacija i agresija misljenja i na kraju smanjeno postovanje prema zeljama, ne toliko prema intelektu, a odmah tu zatim je i prakticno smanjenje postovanja prema intelektu makakva da je zvanicna procena..."glup si ti za te stvari".....
Tu je priblizno tacna animalna projekcija na fenomen i pojavu biovlasti...

Kad se doda cudna pojava oko ljubomore da ako on nije ljubomoran, onda ona postaje, a ako on jeste ljubomoran , onda se njena ljubomora smanjuje, sto ima samo retke izuzetke, ispada da igrica biovlast nije ni malo naivna ni slucajna...
Iako po meni nelogicna, ako se uzme funkcija zastitnika, a logicna ako se uzme priroda i vecita zelja za moci nad drugome kao poziciji za sopstveno bolje prezivljavanje...
 
Sad ću citirati samu sebe :lol:
Evo malo razmišljanja jednog muškarca:

Zašto žene toliko pričaju o ljubavi? pitao sam se. Koliko sam do tada mogao primetiti, ljubav je bila najčešće spominjana reč. Zar ne shvataju koliko je devalviraju podvodeći je pod sve što ima naznake bilo kakvih odnosa? „Volim jednog momka koga sam prekjuče upoznala“ umesto „Zaljubila sam se“; „Zaljubljena sam u svog doktora“ umesto „Zaljubljena sam u svoju predstavu o nekome, ko mi posvećuje pažnju“; „Šef me ne voli“ umesto, verovatno, „Šef me ne poštuje“.
Jaz između muškaraca i žena je predubok; koren svih međupolnih nesporazuma leži u zabludi o istovetnosti naših misli i osećanja koje samo saopštavamo na drugačije načine. Svaka ljubavna veza je u osnovi zavisnička, odnosno sadomazohistička: jedno je jače (autoritet, organizator, inicijator, tutor), a drugo slabije. U idealnoj kombinaciji slabijem ne smeta da bude slabiji, niti to vidi kao slabost, a jači ne zloupotrebljava svoju snagu. Jednostavno se nadopunjuju; svako traži i dobija ono što mu treba. Nema tu ničeg patološkog, ako je reč o ljubavi. „Zavisim od tebe, ali sam sa tobom u potpunosti slobodan/slobodna. Bez tebe ne mogu biti slobodan/slobodna.“ Fantastičan paradoks – sloboda u ograničenju – koji se zove ljubav.
Jedanput mi je Mare kazala kako je imala desetak velikih ljubavi u svom životu ali se nije mogla setiti imena dvojice – na šta sam ostao zgranut. Ja, recimo, znam da sam imao dve prave ljubavi, a sve ostalo sam precizno mogao definisati kao zaljubljenost, zainteresovanost, zanesenost, seksualnu privlačnost … potrošne, plitke i lako kvarljive emocije, prolazne kao smene godišnjih doba i podložne zaboravu.


Nadala sam se da će neko reći: ne, ovo nije pisao muškarac, muškarci tako ne razmišljaju. Ali, to se nije desilo. :lol:
Citirani pasus je pisala žena, pokušavajući da se stavi u ulogu muškarca.
Da li vi, poštovani muškarci sa ove teme, možete da se stavite u ulogu žene? Jeste li ikad pokušali?
 
Naravno, ali jedno je osecati kao zena, a drugo je samozavaravati se kao zena ,tj drzati stranu kao sto zena cini...

Nisam siguran da je bas dobro dobro osecati zenu, jer zena ipak ocekuje muskarca u vecini ili da ne kazem uvek...
Kad razumes zenu , opet ne mozes uvek da to pokazes.
A da ne govorim da je mnogo bolje pokazati kad zenu razumes na muski nacin...nego kad je razumes na zenski nacin...zaebano je kad spalis oazu iza koje mozes da se krijes, a to je da muskarci ne razumeju zene...

Mozda i zbog osobine srpskog naroda, ona alavost koja je blentava...
Najbolje se vidi sta pricam kad npr kandidat izbora obecava ljudima nemoguce bajke, i ne samo da glasaci poveruju vec pocnu i da lobiraju i agresivno lome svakog ko im "rusi" ideju o obecanoj dobiti.....i m i z
Tako i zene...Obecas im gestom , aktom ili recima kolacic i one te brane ko mutave.

Sto se tice zenskih tumacenja muskaraca, to je tako povrsno i pausalno , nekako uvek animalno , cak i kad nije zenski sovinisticko, uvek naginje ka kamiondzijama i pajserima i izbacivacima...sto je i logicno ako ih takva grupacija vise zadovoljava i interesuje, a vec sam pisao o razlici posmatranja zena i muskaraca u smislu suprotnog pola....skoro sam to radio na temi...
Tesko da ce ti neki ozbiljniji muskarac ulaziti u izjavu, kad je zenski pogled u pitanju, hoce samo ako se zastupa neki stav koji huska zene, a ako ih ostavlja u nekoj lokalnoj zabludi , nece se niko mesati....
Ne zaboravi nedokazivost zena....tj kako se to lepo kaze retoricka nadmocnost...
 
Sad ću citirati samu sebe :lol:


Nadala sam se da će neko reći: ne, ovo nije pisao muškarac, muškarci tako ne razmišljaju. Ali, to se nije desilo. :lol:
Citirani pasus je pisala žena, pokušavajući da se stavi u ulogu muškarca.
Da li vi, poštovani muškarci sa ove teme, možete da se stavite u ulogu žene? Jeste li ikad pokušali?

Pa nisi nista pogresno rekla,nebitno je ko pise,bitno je sta pise.:) Da sam zena,bio bih kao muskarac.:mrgreen: Jednostavan,iskren,racionalan,posten i radan.:) Naravno uvek ima izuzetaka (onih nepostenih i snobova)!
 
Sad ću citirati samu sebe :lol:


Nadala sam se da će neko reći: ne, ovo nije pisao muškarac, muškarci tako ne razmišljaju. Ali, to se nije desilo. :lol:
Citirani pasus je pisala žena, pokušavajući da se stavi u ulogu muškarca.
Da li vi, poštovani muškarci sa ove teme, možete da se stavite u ulogu žene? Jeste li ikad pokušali?

ceo zivot razmisljam na taj nacin i zato su mi zenske reakcije na bilo koju stvar prilicno prepoznatljive

kao musko zainteresujem se samo za zenu cije reakcije ne mogu nikako da predvidim. to nisu obicne zene, to je blago, jer u sebi objedinjuju sve sto neki put nemamo ni mi muskarci a ka tome tezimo. ima samo jedan problem u celoj stvari a to je da takve zene nisu svesne apstraktnog dara koji imaju jer previse racionalno rezonuju dok opet reaguju na neki treci nacin pa ko ih shvati shvati. zato su i valjda nedostupne nama koji namah prepoznamo njihov sjaj a ne znamo kako da dopremo do njega i sami strahujuci da ga nekim pogresnim potezom ne ugasimo
 
Meni se svidja kratak prikaz userfrendly korisnika...
I uopste se ne slazem sa komentarima dva svevideca oka....
Nekako mi banalizuje muskarca kao nekog ko vecito visi u kladionici ili na tezgama na pijaci.
Mozda je on u pravu kakvo vreme dolazi, mozda je dominantan takav par, tezgarusa zena i tezgarac muskarac...

Zalosno je sto je zakljucak da zena ne moze biti i razumna i skromna kao muskarac i savetodavna i puna postovanja....vec ako krene da bude savetodavna odmah se omacinje i dominacija i agresija misljenja i na kraju smanjeno postovanje prema zeljama, ne toliko prema intelektu, a odmah tu zatim je i prakticno smanjenje postovanja prema intelektu makakva da je zvanicna procena..."glup si ti za te stvari".....
Tu je priblizno tacna animalna projekcija na fenomen i pojavu biovlasti...

Kad se doda cudna pojava oko ljubomore da ako on nije ljubomoran, onda ona postaje, a ako on jeste ljubomoran , onda se njena ljubomora smanjuje, sto ima samo retke izuzetke, ispada da igrica biovlast nije ni malo naivna ni slucajna...
Iako po meni nelogicna, ako se uzme funkcija zastitnika, a logicna ako se uzme priroda i vecita zelja za moci nad drugome kao poziciji za sopstveno bolje prezivljavanje...

da si rekao ko su dva svevideca oka razbio bi ti ovaj post u paramparacad :lol:
 
Sto se tice zenskih tumacenja muskaraca, to je tako povrsno i pausalno , nekako uvek animalno , cak i kad nije zenski sovinisticko, uvek naginje ka kamiondzijama i pajserima i izbacivacima...

To je zbog toga sto muskarci,pa mogla bih reci generalno, imaju taj nacin prezentacije i razgovora...cesto nam i ne dopustaju da vidimo nista dalje od animalnog...
Pa cak i te kamiondzije i pajseri imaju svoj unutrasnji svet i sigurna sam, vise su od onoga sto dopustaju da se vidi..
Valjda su muskarci tako uslovljeni odgojem, ili hormonima, da decaci ne placu i da se decaci ne zale. Decaci ne pisu dnevnik, i cini mi se kroz zivot ti decaci ne znaju da verbalno oslikaju svoj mikrokosmos. Decaci ne koriste reci poput "strah me je, tuzan sam, nadam se..." i kada odrastu, retko kome odskrinu vrata kako bi bacio pogled na to sto je unutra...
Mi vidimo samo mrak i poneku senku-a sta je unutra? :confused:

Tesko da ce ti neki ozbiljniji muskarac ulaziti u izjavu, kad je zenski pogled u pitanju, hoce samo ako se zastupa neki stav koji huska zene, a ako ih ostavlja u nekoj lokalnoj zabludi , nece se niko mesati.
his bad
pa zasto?
 
ceo zivot razmisljam na taj nacin i zato su mi zenske reakcije na bilo koju stvar prilicno prepoznatljive

kao musko zainteresujem se samo za zenu cije reakcije ne mogu nikako da predvidim. to nisu obicne zene, to je blago, jer u sebi objedinjuju sve sto neki put nemamo ni mi muskarci a ka tome tezimo. ima samo jedan problem u celoj stvari a to je da takve zene nisu svesne apstraktnog dara koji imaju jer previse racionalno rezonuju dok opet reaguju na neki treci nacin pa ko ih shvati shvati. zato su i valjda nedostupne nama koji namah prepoznamo njihov sjaj a ne znamo kako da dopremo do njega i sami strahujuci da ga nekim pogresnim potezom ne ugasimo

Zena Uz Koju Treba Da Ide Uputstvo Za Upotrebu :)
 
To je zbog toga sto muskarci,pa mogla bih reci generalno, imaju taj nacin prezentacije i razgovora...cesto nam i ne dopustaju da vidimo nista dalje od animalnog...
Pa cak i te kamiondzije i pajseri imaju svoj unutrasnji svet i sigurna sam, vise su od onoga sto dopustaju da se vidi..
Valjda su muskarci tako uslovljeni odgojem, ili hormonima, da decaci ne placu i da se decaci ne zale. Decaci ne pisu dnevnik, i cini mi se kroz zivot ti decaci ne znaju da verbalno oslikaju svoj mikrokosmos. Decaci ne koriste reci poput "strah me je, tuzan sam, nadam se..." i kada odrastu, retko kome odskrinu vrata kako bi bacio pogled na to sto je unutra...
Mi vidimo samo mrak i poneku senku-a sta je unutra? :confused:
Ili je ovo ili zenska prakticnost....sto gubiti vreme na pitanja sta svi zele, sta ostali zele , misle...vec samo oni od interesa...
A kad izaberu, e, onda zene ceprkaju i vise nego sto je uljudno , i previse cesto...
Posledica nesigurnosti , neko ce reci......Eeeee, ili izaberem da dodjem kod tebe ili ne, a ne dodjem pa sumnjam kod koga sam dosao , pa ti preturim celu kucu kao gost...

Samo je pitanje opravdanja za to da ucine, a poriv postoji...kod velike vecine...

I onda imamo pitanje, kako to zene poznaju muskarce van polja i teme upravljivost muskaraca tako malo, a na toj temi jako puno , a opet stalno su u modu ponasanja da saznaju sve , a opet kad povuces crtu ne znaju tako puno...

A to je sve logicno i normalno , tragas, jeste ok, brises iz memorije, nije ok, kopas dalje, dobijes sliku, ....pamtis ono sto je vazno za upravljivost, a nekad ni to , zavisi od pameti zene, nagon je to prckanje, ali pamet je odgovorna za upotrebu isprckanog...

I naravno apsurdi tipa "nisi mi to rekao, zatajio si mi....." "ne treba sve reci muskarcu" ,"dizanje guzve ako joj nesto kazes, npr ucim sa koleginicom sa faxa"....

Dobro, ovo poslednje je posledica mozda i spoznaje da su same lakome na seks...animalne potpuno...
Ali naravno da tu krecu odmah lazi, a to je da su muskarci uvek laki i prevrtljivi...
A ja vam kazem da ako zena postavi situaciju kao radnu i prijateljsku , tu nema drp za sise....Isto kao kad meni naprave nocnu moru kad odbijem devojku drugara, pa ona naprica da sam je muvao, verovatno da bi bila prva koja ce optuziti...ili samo naglasi da sam zainteresovan , da bi se pripremila odbrana....(obicno muski znaju kakvu zensku imaju pored sebe...ne pita me dzaba poznanik cijoj sam devojci sredjivao diplomski da li sam je napao na pauzi....sto u prevodu znaci da je ocekivao da ona mene napadne flertom na pauzi, sto i jeste ucinila...ali to ne mora on da zna, ima curicu koja obozava kitove pa nek se preseli na kopno....
 
hmmm... nije iso onaj fini post sa onim blesavim nikom. pa da ga ponovimo...


neki put treba banalizovati stvari da bi se kroz apsurd doslo do gole sustine pa tako i ja cesto volim da se igram... sta muskarci zele zapravo? da bi se dobio odgovor na ovo tako filozofsko pitanje sta trebamo uraditi? patak.... jel' kontas?

treba se zapitati sta zene zele zapravo? kada taj odgovor shvatimo onaj prvi banalniji nam je ispred nosa sve vreme. ajmo jedan primer... uzmimo situaciju koju je svaka zena imala u svom zivotu makar jednom. oseca da se strast ili ljubav sa nekim sa kim je u vezi gasi svakim danom polako ali sigurno. sta radi da kazem tipicna zena? takva zena pokusava dijalogom sa partnerom da dodje do izvora svog nezadovoljstva i po pravilu ne uspeva jer da moze tom retorickom analizom njihovog odnosa kroz dijalog doci do resenja ne bi se tako ni osecala pod jedan. kada shvati da je na stranputici sa dijalogom radi dve stvari zavisno od njenog karaktera i slicnih iskustva ako ih je imala ranije. ili napravi kardinalnu gresku pa udje sa nekim totalnim emocionalnim anonimusom u kres semu za par noci da klinom izbije klin one veze iz koje bezi, ili se povlaci u sebe i postaje anksiozno nedostupna ne samo partneru vec svojoj blizoj i daljoj okolini... cesto idu obe ove stvari u kompletu.

sta radi zena koja nije bas tipicna ako tako mogu da se odrazim? paaa, tera stvar do pucanja ako se tako moze reci, gde isprovocira partnera da u afektu uradi ili kaze stvari posle kojih za nju nema vise povratka na staro. to rade zene sa izuzetno jakim karakterom, cesto i libidom, koje su namazane svim poznatim i nepoznatim mastima i uvek razmisljaju prvo o sebi, pa tek onda o partneru i vezi uopste sto je i razumljivo za takav tip zena koje su pomalo kolerckog temperamenta. kada po pravilu istera svoj mak na njegov konac, ona trijumfalno odlazi iz veze znajuci da je pobedila u toj igri ali kada ostane sama vrlo brzo je stigne sve to i onda zna se vec kako ide jer i ona je zena kao i sve ostale, znaci uvek slaba na neke stvari. manje ili vise depresije i stvar vezana za vezu kopni, bledi i odlazi u nepovrat.

postoji i treca vrsta zena a to su one posebne koje sam opisao na nekoj temi ovde da je na trazim sad. one objedinjuju osobine i prvih i drugih ali imaju izuzetnu dozu apstraktne iracionalnosti koju ni same ne znaju kako da kanalisu svojim raciom ali savrseno odradjuju svaki problem na koji naidju sto je za ginisa. kod takvih osoba je samo jedan problem a to je otvaranje karata, a po pravilu kad ih skroz otvore to je uvek i samo fles rojal... kad se tako otvore tad je kasno za onu drugu tragicniju stranu tj. nas muskarce. povratka znaci nema. sta rade takve zene u situaciji koju sam dao kao primer? rade sve i ne rade nista. kupuju savete od drugih, stavljaju na tas vage sve sto ih drzi ili ne drzi u vezi, mere ono nemerljivo, strast i emociju sa koriscu opstanka u vezi, porede sta mozda imaju na nekom drugom mestu u odnosu na ono prvo, razmisljaju o osveti spram partnera ako ih je povredio, unistavaju sebe ljubomorom verujuci da je partner takav sto ima drugu trecu ili desetu, imaju doze optimizma i pesimizma koje se naizmenicno smenjuju ko ovo julsko vreme... znaci citav spektar osecanja koje ih lome iznutra i cine ih jako nesretnim bicima a da ni same nisu svesne promena koje im se ogledaju na licu. traze spas ne pokazujuci da im spas uopste treba jer one znaju da kada rese, a takve zene resavaju jako mudro takve stvari, imale dve ili 200 veza iskustva one seku ko mesarskom testerom i to je finito. posledice ih uopste ne zanimaju bas kao ni bogomoljku zato sto znaju da su u vezi imale sve ono sto ih je drzalo i cinilo im plezir... znaci neki pocetak, neku sredinu i kraj koji bas i nije neki ali je ipak kraj. ali dok dodju do njega to je raspad njihovog nervnog sistema, suicidno razbijanje sopstvenog ega svakodnevno i svakonocno, najlucidnija igra sa sopstvenom podsvescu do granice nenormalnog, ali to je ako mogu tako reci ona prava strast koja i cini takvu zenu onim sto u biti jeste i treba da bude.... zivotinja u ljudskom obliku sa kompjuterom umesto mozga. neko bi rekao, pa to nisu normalne zene one su lude ali ludilo je ipak bozanski poklon samo odabranima.

da se vratimo na temu, sta muskarci zele zapravo? zele tu i takvu zivotinju koja je iskrena u toj meri da ih opcini, koja je erotizovana u onoj meri da ih zaseni, koja je mudra u meri da nam magli misli, koja je cutljiva u meri da nasa filozofija postaje detinje smesna, koja je kao sto ne jednom rekoh devica i qurwa istovremeno, koja je valkira u ocima i pesnikinja u telu a ne obratno mada i to zna bolje no iko, koja je nezna kao pupoljak a surova kao dzelat... kada takvu zenu sretnes u stanju si za nju sve da uradis. apstraktne i one besmislene stvari koje ti nikad ne bi pale na pamet. barem ja bi. za vas ostale ne znam.

eh, zaboravih i ljubav ali o tom fenomenu ne mogu na prazan stomak

p.s da bi bolje razumeli zene i njihovu logiku poslusajte malKo nensi vilson...


 
Ili je ovo ili zenska prakticnost....sto gubiti vreme na pitanja sta svi zele, sta ostali zele , misle...vec samo oni od interesa...
A kad izaberu, e, onda zene ceprkaju i vise nego sto je uljudno , i previse cesto...
Posledica nesigurnosti , neko ce reci......Eeeee, ili izaberem da dodjem kod tebe ili ne, a ne dodjem pa sumnjam kod koga sam dosao , pa ti preturim celu kucu kao gost...
Samo je pitanje opravdanja za to da ucine, a poriv postoji...kod velike vecine...

I onda imamo pitanje, kako to zene poznaju muskarce van polja i teme upravljivost muskaraca tako malo, a na toj temi jako puno , a opet stalno su u modu ponasanja da saznaju sve , a opet kad povuces crtu ne znaju tako puno...

A to je sve logicno i normalno , tragas, jeste ok, brises iz memorije, nije ok, kopas dalje, dobijes sliku, ....pamtis ono sto je vazno za upravljivost, a nekad ni to , zavisi od pameti zene, nagon je to prckanje, ali pamet je odgovorna za upotrebu isprckanog...

I naravno apsurdi tipa "nisi mi to rekao, zatajio si mi....." "ne treba sve reci muskarcu" ,"dizanje guzve ako joj nesto kazes, npr ucim sa koleginicom sa faxa"....

Dobro, ovo poslednje je posledica mozda i spoznaje da su same lakome na seks...animalne potpuno...
Ali naravno da tu krecu odmah lazi, a to je da su muskarci uvek laki i prevrtljivi...
A ja vam kazem da ako zena postavi situaciju kao radnu i prijateljsku , tu nema drp za sise....Isto kao kad meni naprave nocnu moru kad odbijem devojku drugara, pa ona naprica da sam je muvao, verovatno da bi bila prva koja ce optuziti...ili samo naglasi da sam zainteresovan , da bi se pripremila odbrana....(obicno muski znaju kakvu zensku imaju pored sebe...ne pita me dzaba poznanik cijoj sam devojci sredjivao diplomski da li sam je napao na pauzi....sto u prevodu znaci da je ocekivao da ona mene napadne flertom na pauzi, sto i jeste ucinila...ali to ne mora on da zna, ima curicu koja obozava kitove pa nek se preseli na kopno....

Ja mogu samo da kažem na osnovu svog iskustva, da znatiželja ne mora da proizilazi iz nesigurnosti, to može da bude i zbog potrebe za bliskošću...
I onda se postavlja pitanje zbog čega toliko sakrivanje?
Možda zbog izuzetne ranjivosti, kada se spusti štit, izađe iz oklopa?
1201273556.jpg


M:
hmmm... nije iso onaj fini post sa onim blesavim nikom. pa da ga ponovimo...


neki put treba banalizovati stvari da bi se kroz apsurd doslo do gole sustine pa tako i ja cesto volim da se igram... sta muskarci zele zapravo? da bi se dobio odgovor na ovo tako filozofsko pitanje sta trebamo uraditi? patak.... jel' kontas?

treba se zapitati sta zene zele zapravo? kada taj odgovor shvatimo onaj prvi banalniji nam je ispred nosa sve vreme. ajmo jedan primer... uzmimo situaciju koju je svaka zena imala u svom zivotu makar jednom. oseca da se strast ili ljubav sa nekim sa kim je u vezi gasi svakim danom polako ali sigurno. sta radi da kazem tipicna zena? takva zena pokusava dijalogom sa partnerom da dodje do izvora svog nezadovoljstva i po pravilu ne uspeva jer da moze tom retorickom analizom njihovog odnosa kroz dijalog doci do resenja ne bi se tako ni osecala pod jedan. kada shvati da je na stranputici sa dijalogom radi dve stvari zavisno od njenog karaktera i slicnih iskustva ako ih je imala ranije. ili napravi kardinalnu gresku pa udje sa nekim totalnim emocionalnim anonimusom u kres semu za par noci da klinom izbije klin one veze iz koje bezi, ili se povlaci u sebe i postaje anksiozno nedostupna ne samo partneru vec svojoj blizoj i daljoj okolini... cesto idu obe ove stvari u kompletu.

sta radi zena koja nije bas tipicna ako tako mogu da se odrazim? paaa, tera stvar do pucanja ako se tako moze reci, gde isprovocira partnera da u afektu uradi ili kaze stvari posle kojih za nju nema vise povratka na staro. to rade zene sa izuzetno jakim karakterom, cesto i libidom, koje su namazane svim poznatim i nepoznatim mastima i uvek razmisljaju prvo o sebi, pa tek onda o partneru i vezi uopste sto je i razumljivo za takav tip zena koje su pomalo kolerckog temperamenta. kada po pravilu istera svoj mak na njegov konac, ona trijumfalno odlazi iz veze znajuci da je pobedila u toj igri ali kada ostane sama vrlo brzo je stigne sve to i onda zna se vec kako ide jer i ona je zena kao i sve ostale, znaci uvek slaba na neke stvari. manje ili vise depresije i stvar vezana za vezu kopni, bledi i odlazi u nepovrat.

postoji i treca vrsta zena a to su one posebne koje sam opisao na nekoj temi ovde da je na trazim sad. one objedinjuju osobine i prvih i drugih ali imaju izuzetnu dozu apstraktne iracionalnosti koju ni same ne znaju kako da kanalisu svojim raciom ali savrseno odradjuju svaki problem na koji naidju sto je za ginisa. kod takvih osoba je samo jedan problem a to je otvaranje karata, a po pravilu kad ih skroz otvore to je uvek i samo fles rojal... kad se tako otvore tad je kasno za onu drugu tragicniju stranu tj. nas muskarce. povratka znaci nema. sta rade takve zene u situaciji koju sam dao kao primer? rade sve i ne rade nista. kupuju savete od drugih, stavljaju na tas vage sve sto ih drzi ili ne drzi u vezi, mere ono nemerljivo, strast i emociju sa koriscu opstanka u vezi, porede sta mozda imaju na nekom drugom mestu u odnosu na ono prvo, razmisljaju o osveti spram partnera ako ih je povredio, unistavaju sebe ljubomorom verujuci da je partner takav sto ima drugu trecu ili desetu, imaju doze optimizma i pesimizma koje se naizmenicno smenjuju ko ovo julsko vreme... znaci citav spektar osecanja koje ih lome iznutra i cine ih jako nesretnim bicima a da ni same nisu svesne promena koje im se ogledaju na licu. traze spas ne pokazujuci da im spas uopste treba jer one znaju da kada rese, a takve zene resavaju jako mudro takve stvari, imale dve ili 200 veza iskustva one seku ko mesarskom testerom i to je finito. posledice ih uopste ne zanimaju bas kao ni bogomoljku zato sto znaju da su u vezi imale sve ono sto ih je drzalo i cinilo im plezir... znaci neki pocetak, neku sredinu i kraj koji bas i nije neki ali je ipak kraj. ali dok dodju do njega to je raspad njihovog nervnog sistema, suicidno razbijanje sopstvenog ega svakodnevno i svakonocno, najlucidnija igra sa sopstvenom podsvescu do granice nenormalnog, ali to je ako mogu tako reci ona prava strast koja i cini takvu zenu onim sto u biti jeste i treba da bude.... zivotinja u ljudskom obliku sa kompjuterom umesto mozga. neko bi rekao, pa to nisu normalne zene one su lude ali ludilo je ipak bozanski poklon samo odabranima.

da se vratimo na temu, sta muskarci zele zapravo? zele tu i takvu zivotinju koja je iskrena u toj meri da ih opcini, koja je erotizovana u onoj meri da ih zaseni, koja je mudra u meri da nam magli misli, koja je cutljiva u meri da nasa filozofija postaje detinje smesna, koja je kao sto ne jednom rekoh devica i qurwa istovremeno, koja je valkira u ocima i pesnikinja u telu a ne obratno mada i to zna bolje no iko, koja je nezna kao pupoljak a surova kao dzelat... kada takvu zenu sretnes u stanju si za nju sve da uradis. apstraktne i one besmislene stvari koje ti nikad ne bi pale na pamet. barem ja bi. za vas ostale ne znam.

eh, zaboravih i ljubav ali o tom fenomenu ne mogu na prazan stomak

p.s da bi bolje razumeli zene i njihovu logiku poslusajte malKo nensi vilson...



Nice...no da li je ovakva žena moguća, bez malo magije sačinjene od iluzije,želje i zaljubljenosti?
I što je važnije..da li je moguća takva zauvek?:zper:
 
Ljudi majku mu sto ga toliko komplikujete.
Prodje vam zivot u razmisljanju. Bacis se u akciju i vidis sta ti pase a sta ne.
Ja sam do sad skonto da treba da se klonim zena koje vole da igraju igrice, tj onih koje nisu otvorene.
Treba da se klonim onih koje ce mi reci da me ostavljaju samo da bi videle moju reakciju i da bi videle koliko mi je stalo, slicne gluposti su mi se desavale.
Zena ima raznih pa trazim onu koja mi odgovara.
Ista stvar je i sa suprotne strane ima nas raznih jedino se razlikujemo sto zmo fizicki jaci(u proseku:))
Kljucni problem je u vaspitanju. Muskarce ceo zivot uce da treba da budu dominantni i da koriste i snagu i pamet. A zene vaspitavaju da koriste sva moguca ne fizicka sredstva da bi se izborile sa kojekakvim naopako vaspitanim muskarcima. Itako u krug. Ako vaspitavas muskarca da se ponasa ko zena dobijes zenskog petka ili pedera. I to je tako u globalu. Ima i izuzetaka. A DA BI STE NAPRAVILI NEKI SABLON MORATE DA ISPITATE OGROMAN BROJ UZORAKA KOJIH JA MISLIM NEMA DOVOLJNO NA OVOM FORUMU. Ako bi vi zene postavljale konkretna pitanja a mi muskarci davali konkretne i iskrene odgovore i to u velikom broju onda bi ova tema imala smisla. Ovako necete nista dobiti osim visoko intelektualnog proseravanja.
 
Da , bas tako funkcionise u zivotu,pa i na forumu....persona publica je iskrena bas bas...

@mali mrav
Ja mogu samo da kažem na osnovu svog iskustva, da znatiželja ne mora da proizilazi iz nesigurnosti, to može da bude i zbog potrebe za bliskošću...
I onda se postavlja pitanje zbog čega toliko sakrivanje?
Možda zbog izuzetne ranjivosti, kada se spusti štit, izađe iz oklopa?

Jesi li ti sigurna u to sto pises?
Potreba za bliskosti koja zahteva znatizelju i apsolutno znanje o drugoj osobi?
Meni to izgleda kao pokrivanje svih opcija, iliti zastita.
Da nije tako , osoba bi izgradjivala svoju prisnost sa drugom osobom, sto znaci prepustila da se otvara i intimizira onom brzinom kojom ona moze ili zeli da cini....
Iskreno, ja mislim da ovde malimrav smrducka, tj vrsi racionalizaciju i projekciju ,zamenu uzrok posledica...
Jer znam kad si siguran u sebe ili kad je sigurna u sebe, da osoba pusta drugu osobu da bira tempo intimizacije...a ne ,serlok holms metoda...ah, sad znam sve o tebi, sad smo intimni, sad si hteone hteo podelio sve svoje tajne sa mnom (ovo vise lici na ucenu, znam tvoje tajne utata), i na demagoski razlog (mi mora da smo intimni cim znam sve o tebi) i glupo do bola (znajuci covekovu proslost vi ga postavljate u poziciju da je ne moze promeniti ,tj da ocekujete da bude dosledan u vezi sa njom , a to uopste nije pametno jer da mu odgovara proslost, bio bi sa proslom devojkom ili muskarcem, ljudi se menjaju i razvijaju, ili skupljaju....)

Ovo sustinski izgleda ovako....ako je on bio mangup pa su ga sve devojke zelele....predstavlja alarm za zenu.....
Ako nije, ....onda je normalan......sto je zabluda samo tako.....
A da ne pricam o situaciji da kad zene zele muskarca onda se o njemu siri fama, pa neko sa par veza ispada da je bio sa par hiljada devojaka, dok neki lupez bez ijedne veze jeste bio sa par hiljada devojaka i ostao drolja kao sto je i bio....

Zato smatram da je to kopanje iskljucivo posledica nesigurnosti , dok analiza nije, ali sam samo nekoliko devojaka u zivotu sreo koje koriste analizu i znate sta su mi rekle....
To ne moze da se primeni kod muskaraca.
Zasto.Zato sto zene iz njihovog okruzenja neutralisu i totalno obezvrede analizu...
Muskarac je jedno kad je sam sa odredjenom devojkom, ali ako ga stavite u situaciju okruzenja devojaka, on postaje solver, tj onakav kako se obicno ponasa kad su takve osobe oko njega...
Ako se fina devojka druzi sa torokusama, reakcija muskarca ce biti da i svoju devojku tretira kao torokusu iako nikad nije dala razloga za to, jer bolje spreciti nego leciti...
Znaci da zena sa torokusa drugaricama mora da racuna na security level kod svog muskarca...
To znaci da zena , posto ne moze da nadje toliko prijateljica koje analiziraju muskarca i slicne su njoj , mora da trpi kaznu okruzenja....tj tretman kao za torokusu, iako nije torokusa,ali se druzi sa njima...

To isto vazi i za druge manje uocljive probleme , manje uocljive za zene...
Muskarac nema sanse da odrzi vezu ako kaze zeni nesto sto mu izgleda seljacki u ponasanju kod nje.....narocito ako ona ima osetljivost prema terminu seljacki...
To je kompromis,jer zna da nema idealne zene i to je neka stvorena reakcija na okolinu ili na drugarice.
Ali to znaci da ce tu pojavu i takve situacije izbegavati, sto opet znaci da ce tretirati zenu prema zeninom okruzenju...
A ne prema njoj samoj....

Nisam siguran da li isto vazi za muskarce, osim sto kod zena postoji zahtev da muskarac bude ponekad kao neki muskarci iz zeninog okruzenja, ovo kao mika,ono kao pera, ono kao laza, bukvalno zena bi da napravi supermena od muzeva prijateljica...
 
Nice...no da li je ovakva žena moguća, bez malo magije sačinjene od iluzije,želje i zaljubljenosti?
I što je važnije..da li je moguća takva zauvek?:zper:

ja sam zivi dokaz da je moguca
a nju kad ubijem, dokaz ce biti potvrdjen :mrgreen:

ne postoji nista zauvek mravce. zauvek je nedostizna konstanta necega sto mislimo da moze da traje dok nas secanja sluze. ne postoji zato sto se ljudi menjaju, svako od nas. ne postoji zato sto je svet pun izazova svake vrste a covek je nesavrseno bice da im se odupre ma koliko mislio da je jak.... i ne postoji iz prostog razloga sto svako od nas ne veruje da postoji, jer kad predje onu fazu infantinog adolescenstva kada su fantazija i masta bili osnov postojanja shvati da je izgubio ono nesto sto ga je mladalacki gonilo da posmatra zivot kao bajku sa sretnim krajem.

i dobro je sto je tako. zato takva veza, ili takva zena i muskarac, moraju da prodju fazu onog prvog ludila i zanosa, fazu prave zrelosti tog odnosa, bas kao i fazu bolnog raskida... jer to je prirodan proces. on moze da traje jako dugo, moze da traje kratko ali najbitnije je to da su oni imali vezu i da ce je uvek imati makar u nekom buducem yebenom secanju... a to je itakako vazno za nas duhovni sklad koji cemo pogubiti, bas sami sa sobom, ako budemo koracali kroz zivot strahujuci od svake buduce veze i znajuci da ce i ona mozda imati kraj kao prosla pa ce nas to vizionarsko razocarenje tolko shebati da cemo se okrenuti porocima drugih vrsta a to je bas ono na cemu savremen covek danas puca a korporacije zgrcu gomilu zlata.

al' sam se nakenjo... ybt :lol:
al' dobro 6 sati je i tramvaji su krenuli....
 
A može li se desiti da jedna, sasvim obična žena za jednog muškarca, bude Ž.U.K.T.D.I.U.Z.U. za drugog?

postoji i treca vrsta zena a to su one posebne koje sam opisao na nekoj temi ovde da je na trazim sad. one objedinjuju osobine i prvih i drugih ali imaju izuzetnu dozu apstraktne iracionalnosti koju ni same ne znaju kako da kanalisu svojim raciom ali savrseno odradjuju svaki problem na koji naidju sto je za ginisa. kod takvih osoba je samo jedan problem a to je otvaranje karata, a po pravilu kad ih skroz otvore to je uvek i samo fles rojal... kad se tako otvore tad je kasno za onu drugu tragicniju stranu tj. nas muskarce. povratka znaci nema. sta rade takve zene u situaciji koju sam dao kao primer? rade sve i ne rade nista. kupuju savete od drugih, stavljaju na tas vage sve sto ih drzi ili ne drzi u vezi, mere ono nemerljivo, strast i emociju sa koriscu opstanka u vezi, porede sta mozda imaju na nekom drugom mestu u odnosu na ono prvo, razmisljaju o osveti spram partnera ako ih je povredio, unistavaju sebe ljubomorom verujuci da je partner takav sto ima drugu trecu ili desetu, imaju doze optimizma i pesimizma koje se naizmenicno smenjuju ko ovo julsko vreme... znaci citav spektar osecanja koje ih lome iznutra i cine ih jako nesretnim bicima a da ni same nisu svesne promena koje im se ogledaju na licu. traze spas ne pokazujuci da im spas uopste treba jer one znaju da kada rese, a takve zene resavaju jako mudro takve stvari, imale dve ili 200 veza iskustva one seku ko mesarskom testerom i to je finito. posledice ih uopste ne zanimaju bas kao ni bogomoljku zato sto znaju da su u vezi imale sve ono sto ih je drzalo i cinilo im plezir... znaci neki pocetak, neku sredinu i kraj koji bas i nije neki ali je ipak kraj. ali dok dodju do njega to je raspad njihovog nervnog sistema, suicidno razbijanje sopstvenog ega svakodnevno i svakonocno, najlucidnija igra sa sopstvenom podsvescu do granice nenormalnog, ali to je ako mogu tako reci ona prava strast koja i cini takvu zenu onim sto u biti jeste i treba da bude.... zivotinja u ljudskom obliku sa kompjuterom umesto mozga. neko bi rekao, pa to nisu normalne zene one su lude ali ludilo je ipak bozanski poklon samo odabranima.

Ovakva je za svakog Ž.U.K.T.D.I.U.Z.U.
 
Mnogo se maskira situacija, to sigurno nekome jeste jasno.
Zene su izgubile bitku protiv onih pripadnica koje imaju droljast stav prema vezi i ljubavi.
Tako da je trenutan rezultat, sve pametne i nepametne su droljaste, jer tako je uzivanje i nije naporno.
One koje nisu one nisu pametne, vec ili se foliraju da nisu ili su zatucane.

Na zalost cak i ja , kao muskarac koji prezire droljasto kao emotivni ili gradivni element veze, cak i kad kao i nekolicina shvata da nije bitno 200 devojaka ni 1mil vec samo jedna , mora da promeni pristup gro planu zenske populacije...
To vise nema veze sa MZ odnosima i seksualnoscu vec sa socioloskim odnosima, poslovnim , hijararhijskim i ostalim drustvenim odnosima...
Pobeda vezivanja emancipacije i seksualnog droljastog koja je izvrsena krajem XX veka nece biti u skorije vreme neutralisana.
A to vezivanje daje vrlo nestabilnu situaciju za emotivno koje je razlicito od pomenutog...
Jer ekvivalencija vazi i obrnuto, tj vrlo cesto a to postaje drustveni model ponasanja , droljasto postaje uslov za emancipovano.

Ali o tome pricati na balkanu , mislim da je neprimereno kao o nuklearnoj fizici na pijaci, ali stvarno...
Mali , ali izuzetno mali broj zena ce nesto i shvatiti,ali to je samo vrh brega, kilo snega sa lednika od milion tona...
Da li je to mera njihove gluposti?
Muskarci se zeznu pa misle da jeste, a nije....ipak je to previse....
To je samo opsta osobina svake osobe da ako ga ne interesuje, ako je ubedjen da nesto nije dobro i ne moze, on to i ne razmislja...
 
Ovakva je za svakog Ž.U.K.T.D.I.U.Z.U.

Ja ipak mislim da to mnogo zavisi od toga ko posmatra..
Mislim, to je odraz jedne žene u nečijim očima, a odraz zavisi od površine i materijala onoga u čemu se reflektuje...
Teško da bi jednu (takvu) ženu baš svaki muškarac doživeo kao takvu,
i teško da bi takva žena baš sa svakim muškarcem mogla da dosegne takve granice...
 

Back
Top