Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

zaljubljeni muskarac uvek tu zenu dozivljava kao ideal.. bez obzira cega, kao ideal lepote, mudrosti, strasti... nebitno. za razliku od zena koje na slican nacin dozivljavaju muskarce ali ne pojedinicano vec kao celokupnu licnost, muskarac je u pocetku po pravilu rukovodjen da kazem selektivnim osecanjima. znaci imamo induktivni i deduktivni princip spajanja dve duhovnosti... da bi dosegao granice sa zenom treba da je razumes a tesko da bilo koji zivi muskarac moze da kaze da poznaje samu sustinu zene i njenog bica. znaci granice su nedokucive bas kao i kosmos. zene su mnogo racionalnije i vode se drugim pravilima jer ako muskarca posmtraju iz vizure npr. jednog kandinskog mogu da dokuce njegovu pravu prirodu. da bi muskarac razmisljao na takav nacin mora da bude demon....
 
Pre x godina, poznavala sam neobičan bračni par:
on lep, ona ružna; on zabavan, ona dosadna; on vredan, ona lenja; on fakultetski obrazovan, širokog duha, ona praznjikava - sa jedva završenom srednjom školom.
Žena je non-stop zvocala, zahtevala sve i svašta, a on se trudio da ispuni njene želje.
Moram da priznam da nam je svima išla na živce, i da smo se pitali šta je pronašao u njoj. Bio je imun i na razna ženska nabacivanja, i posvećivao joj svaki slobodan trenutak.
I onda su se odjednom rastali: on je otišao u CG, a ona ostala u Beogradu.

Par godina kasnije, kad smo se sreli, rekao mi je da je njemu bila lepa, pametna, zanimljiva, seksi ... ali da je želeo samo malo više poštovanja.
 
Ima tu jos jedna stvar u vezi borcica primera...Finjak, kad ne moze da rastera gamad dok ne postane preko svake mere i inspirator....muskarac koji veruje da svako moze i zeli da postane fin, lep, pametan, napredan...

I finjak i inspirator vuku losu logiku iz sopstvene slike, tj misle da je njihovo razmisljanje racionalno i prihvatljivo , cak i logicno i neodbranjivo potrebno svima..
Jer stvarno , nema sta da se prigovori razmisljanju da je lakse i lepse provoditi dan kad si fin, ljubazan, uredan, nadjes vremena za procitati nesto, jasno ti je nesto iz samog pogleda na stvari , lakse povezujes znanja, prava, pravila.
To medjutim nije upotrebljivo i prakticno ni onim blejacima, niti hijararhijskim igracima, niti smaracima, niti zlobnicima, niti depresivnim lencinama, niti pozerima, niti oportunistima niti masi drugih...

Ova nada u promenu u cistog coveka, koju inspiratori i finjaci imaju je razlicita od zenske nade da promeni svog muskarca koja je potpuno drugacije prirode, i zove se da prilagodi svog muskarca , a u preko 60% slucajeva i da ga slomi...znaci nije cilj da ga prilagodi , vec da ga slomi , ali na cudan nacin...
Da mu ugradi takve uslovljene reakcije da nije bitnije da bude njoj prilagodjen maksimalno , vec da ono malo odstupanja koje namerno forsira bude zbog iscasenja da ne bude prilagodjen nijednoj drugoj....
Ta promisljenost bez primisli, oblikovanja da bi se ne samo hedonisticki vec i operativno muskarac izgrbavio za ostali svet, je nesto em sebicno em prakticno , da ne kazem zlobno lukavo, jer zene ne vole da im pricas lose zvucece stvari...
 
Od onih koje ja poznajem... Najvise zele drustvenu reputaciju i najcesce rade stvari da bih sami sebe dokazali.

Ne uzivaju toliko u sexu koliko u toj informaciji da su ga imali i da se hvale time.

Sve sto rade, mahom rade da bi sebi a i drugima dokazali da su neko i nesto.

Ima onih koji totalno nemaju samopouzdanja i oni ceo zivot zive u nekom odbijanju te dominatnosti, tj. imaju zelju ali svesni su svoje nemoci i onda se feminiziraju ili postanu ravnodusni prema svetu.

Ima, naravno, kao i svugde, onih koji su drugaciji.
reputacija
 
Za zenu je prirodno da muskarac bude dominantan, ona to ocekuje, sva cula su joj kalibrisana da na to reaguje i kad to ne oseti, onda ga i ne gleda kao muskarca.
Moze da joj bude simpatican i zanimljiv ali je ne uzbudjuje i ne oseca da je privlaci.

A ako oseti, sasvim ce prirodno reagovati na to ako je i sama normalna osoba.
Tj nece na to reagovati agresivno, sa zeljom da mu pokaze da je vece musko od njega.
Meni licno takve reakcije uopste ne mirisu na snagu licnosti, nego na nesto suprotno tome

Naravno, pod dominacijom ne podrazumevam neko bolesno potcinjavanje i povredjivanje, nego jaku privlacnost.... onaj osecaj kad zena svakom novom recenicom i svakim novim minutom provedenim pored nekog muskarca, oseca da na tog muskarca "pada", da vidi kako pada sve vise i vise, ali da se tom osecaju prepusta i da oseca da bi se prepustila i njemu.

Da ti zakljucim, mislim da strah od nadmoci zene, imaju muskarci koji nisu dovoljno izgradjeni ili dovoljno sigurni, pa dominaciju probaju da dobiju agresijom. Zene koje bi pak zelele da se predstave kao jake i dominantne cesto su jednako uplasene i nesigurne, pa to nadomescuju opet agresijom.... i eto nevolje.
reputacija
 
u vezi moci..
moc je sirova i po difoltu destruktivna..
moc i zelja za jos moci je dovela drustvo coveka i civilizaciju na ivicu samounistenja..
zene reaguju kako reaguju zato sto su 10 000 godina uslovljavane da pozitivno reaguju na moc..zene su 10 000 godina obucavane temeljno da budu robovi mocnih..i 50 godina emancipacije nije nista promenilo..osim sto su zene postale jos dostupnije mocnima
a da li moram da potenciram cinjenicu da se jos od izlaska iz prvobitne ljudske zajednice moc nasledjivala ..te moc prelazila na pojedince koji svojim licnim sposobnostima nisu bili kadri da je steknu..

uostalom bil gejts je danas najbogatiji covek na planeti KOJI JE SAM STEKAO PARE a nije ih nasledio a nije ni na jednoj listi ..privlacnih muskaraca..iako je objektivno jedan od najmocnijih i najuticajnihih POJEDINACA na planeti
 
Ako ne glorifikujes zenske prednosti, neces biti glorifikovan.
Da je Bil gates svaler i da ga je lako zavesti, itekako bi bio proglasavan za sexy muskarca, a ima slucajeva da jeste i ovako....samo nije u tabloidima...

Usput, nije sam dosao do novca, vec je itekako povezan sa mafijom....plus je mufljuz...
Pa i danas njegove donatorske akcije su uvek sa pozadinskom namerom..
Usput takodje, u januaru ove godine je javno proklamovao da je u pokretu 500miliona....to je pokret koji se zalaze da se celokupno stanovnistvo zemlje radi civilizacijskog digniteta slisti na 500miliona, po 100 miliona rusa, amera, spanaca, jevreja i jos jednih, da li kineza ili tako nesto...
Ima na youtubeu snimak njegovog govora....
 
Posto niko nije pozurio da otvori ovu temu,a deluje kao odlicna ideja....

Ovo je komplement teme : Psihologija zena-Sta zene zele zapravo?"

Gde cemo, nadam se, da iskristalisemo principe po kojima muskarci funkcionisu,
ono sto ih pokrece i dozivljaj musko-zenskog odnosa iz njihovog ugla...

Ne sumnjam da cemo iskristalisati i sve njihove mane:zper:
Ali zato su tu muskarci da nam pomognu u traganju:heart: i da nas razuvere svaki put kada pogresimo.

Mozda cemo na taj nacin da rascistimo neke dileme i olaksamo komunikaciju....
Evo..izvolite...

Ako su muško-ženski odnosi u pitanju, tu se čini mi se mnogo ne razlikuju jedni od drugih. I muškarci i žene se zaljube u nekog takvog kakav/a je pa posle čine sve da ga/je promene, to su nažalost činjenice koje nikad neću razumeti da živim 100g.
A ako gledamo uopšteno, imam muža i sina i solidnu kilometražu iza leđa, hoću reći, dosta sam toga videla, doživela i proživela. Mislim da dobro poznajem muškarce, ali ih i dalje ne razumem. Mislim da su muškarci večita deca, vole da ih se hvali, da im se povlađuje, da im se na mnogo načina podilazi. Navešću samo jedan primer, a mogla bih milion, ali se sve svodi na isto.
Kad sam davno mužu rekla da mi strašno smeta da nam njegova mati bane u kuću kad i kako joj se prohte, da mi smeta kako pravi planove šta, kad i kako će se raditi i time naravno njega prvenstveno uključuje ne pitajući da li mi kao porodica imamo bilo kakve planove, uhhh, tada je znao da se naljuti i da danima samnom ne komunicira. Kasnije kad sam se malko opametila, isto to sam mu znala reći na drugačiji način, kao: ti si dušo toliko zauzet, toliko se trudiš i radiš za porodicu da mi načisto dođe žao što nisam snažnija da umesto tebe odradim za "mamu" neke stvari. Jes' da ne bi moralo sve kad i kako ona zamisli, ali šta da se radi, žena je stara, majka ti je, verovatno te i dalje doživljava kao klinca kome treba i mora zapovedati, ma sve je to u redu, samo je meni tebe žao, stvarno se mučiš da sve postigneš. E, tada je umeo da reaguje kako treba, sledeći put kad je mama došla u recimo Nedelju pred ručak sa planom rada za taj i nekoliko sledećih dana, uh, odmah joj je rekao da to tako ne može, on će njoj uvek pomoći ali mora da poštuje i njegovo vreme i naravno njegovu porodicu ;):hahaha:
 

Back
Top