Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

sve bi to bilo lepo da nije jedne prepreke..zenskog modela podele na prijatelje i ljubavnike..sto ukida svaku pa i teorijsku mogucnost ..kako ti kazes egaliteta..
muskarca koji zenu tretira kao sebi ravnu zena nece nikad videti kao sexualnog partnera..vec kao best frenda

Tako je bilo do sad,( mozda, s cem se ja ne slazem, )ali nece biti i od sad.
 
Tako je bilo do sad,( mozda, s cem se ja ne slazem, )ali nece biti i od sad.

imam 33 a nisam primetio da se ista promenilo na tom planu..sta vise tu promene nema ni u naznakama..
i dalje je zenama potrebno da muskarac igra svoju dominantnu ulogu da bi uopste osecale sexualnu privlacnost prema doticnom..a odnos ravnih casti je iskljucivo prijateljskog tipa..jedino te prijatelj tretira kao sebi ravnog..
think about it..zasto ne osecas sexualnu zelju prema svojim muskim prijateljima i na koji nacin se oni odnose prema tebi..

cinjenica koju sam ja zapazio je da muskarci jesu spremni da zene tretiraju kao sebi ravne al da zene za to nisu spremen ..niti ce biti..u narednih par stotina godina..
 
Eto, il smo pastusi il smo rage :rida:

lav-pivo_300305-2.jpg
 
Odnosno, mislim ja da sam najpametnija, znas vec :mrgreen: , al svoj sam stav vec iznela, a ako cemo iskustveno, stariji si skoro pa duplo, i kazes kako razliku ne vidis u odnosu na ranije, pa ko sam ja da ti to sporim
pa mozes da nacinis razliku ..skratis vreme potrebno za promenu..ozbiljno kazem..vreme brzo prolazi kad je covek mlad..misli .."ima vremena"..a zivot ovakav kakav je iako dobijemo na pocetku..uputstvo za rukovanje njime dobijemo tek na kraju
 
Ja vidim celu vasu pricu ovako...
Navar prica jedno , povremeno priblizavajuci trenutnom stanju i prohtevima i vidjenjima, tj banalizuje da bi bilo vidljivo i shvatljivo..
Zenska grupa prica svoje mastarije, povremeno priblizavajuci trenutnom stanju i prohtevima i vidjenjima...

I u trenucima kad se dotaknu , onda im se cini da se ne razumeju, a u ostalim trenucima im se cini da se razumeju sta pricaju...
To je prisutno kad se pomene moc i muskarac, zena , generalizacije, prijatelji, snovi...

Na kraju to sve izgleda kao propaganda uz ublazavanje stavova...
Tipicni sudar totalno razlicitih svetova...
Kod takvog sudara se cini svima da su u pravu...bas kao i kod modela ljubavi ili MZ ponasanja.
Ona grupa koja propagira i vidi samo svoje stavove, misli da druga grupa propagira i vidi takodje samo svoje stavove....nesto kao onaj primer kad "ljubav je trenje" ljudi vide sve iskljucivo kroz takav vid ponasanja u zivotu i MZ odnosima...
Ili kao kad mangup prica da su sve zene lucidnog pogleda, velike vragolice , dok totalno zanemaruje mutave, one koje nisu seksualni predatori, aseksualne itd...

Pretvorena diskusija u sukob stavova, i verovatno nametanje....pa ce onda biti i hijararhijskog spustanja i svega sto ide uz manipulaciju demagogije...
Ili lepsi izlaz iz situacije ....poigravanje...

Stoga je dobro prekinuti suprostavljanje, i ostaviti na izrecenom...
 
Stoga je dobro prekinuti suprostavljanje, i ostaviti na izrecenom...
Pa je l reko covek lepo laku noc, sta filozofiras( da ne kazem se res) :o
Salim se.

Da budem iskrena, meni je Navar sa svojim postom
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=15020195&postcount=204
pomalo poljuljao, i inace labav stav. Ma koliko da se ja informisem o ovim stvarima i ma koliko da me interesuju, fakat je da ja prejaku iskustvenu potporu nemam a nemam ni godina dovoljno, pa ni ne mogu nista da fanaticki tvrdim. Sve sto sam rekla, rekla sam na osnovu mnogo apstraktnih i nesto malo zakljucivanja iz licnog iskustva.

Tako da
Ja vidim celu vasu pricu ovako...
nista ne vidis. :(
 
Lepo od tebe....

Za navara:
Ne zaboravi slucaj rasne macke....
Nju nema sanse da zainteresuje hijararhijski i ekonomski prosecan momak u mladjim godinama.
Lozi se na maco dominantan stil, pracen ili sa ekstremnom situacijom (brod,jahta, zurke, centar paznje) ili sa ekstremno pogodjenim seksom.Obicno cedi oba......
Tek u kasnijem periodu pocinje da smanjuje zahtevani ekstrem, pa joj i normalno situiran muskarac predstavlja prihvatljiv kompromis,dok odjednom zahteva drugacije postovanje svog tela i kvaliteta....
Dok je kod macoa uvek prisutno poredjenje sa drugim zenama, i to godi samoj zeni, jer dobija etiketu pobednice nad pobednicama, kasnije joj je bitna pobeda nad njim, a ne nad konkurencijom...
Drusna , kako to nas narod kaze....

Naravno slicna po izgledu , ali ne i po ponasanju je kokara....Ona ce pre spustiti gard, ali ce uvek ostati tajni agent easy...

Tako da nije losa taktika mudrih i srednjestojecih muskaraca da uoce plen i vremenski taktiziraju....
Bacis oko, skupljas poene u njenim ocima, a ne fermas je 5%, niti si emotivno upleten....
Gradis hijararhijsku karijeru...
To po muskom nacinu razmisljanja jeste po mnogima glupo, ali zene su hijararhijski okrenute, i zasto onda to ignorisati i od zena praviti mentalno muskarce, kad nisu....

Kako ce izgledati iz treceg lica, kao slegla je, ili primirila se, ili spustila se, nije ni tacno ni vazno...
 
ja nemam negativan stav o muškarcima, odakle ti to? :eek:
ovo je trebalo da bude šala na temu :D
ja poštujem muškarce. svi smo ljudi, zašto bih o njima imala loše mišljenje,
kad imam i lepa iskustva sa njima?


ja samo dodjoh da vidim šta smo saznali o muškarcima? :D

Onda izvini, učinilo mi se da to što si napisala ima negativnu konotaciju...
Malo su se svađauckali žene i muškarci na toj strani:D

Ne znam koliko smo saznali, obrni-okreni, muškarci ovde pričaju samo o ženama...dobro većinom.
 
Ovo treba da pomogne na temi, jel da.....
Ovo kao pojasnjava sta to muskarci zele?
Ili je bas to razlog zasto se na ovakvim temama nista i ne kaze o muskarcima...?

Nije problem tih 60% ili 80% devojaka koje zele da sve ostane u njihovoj zamisljenoj "realnosti"....
One to zele, pa zele....
Problem je , da li postoji tih 20% devojaka kojima je uopste postojece pitanje sta muskarci zele...
Ali ne na nacin, sta zele, pa da to iskoristimo kao mamac da na kraju bude sve po zamisljenoj "realnosti" kao sto se ponasa onih 80% gore navedenih...
I to nije problem, ta sargarepa stil, vec to sto se posle pobede objasnjenje trazi od pobednika, pa se onda serviraju razne teorije sta je to ustvari bilo,sta je ustvari istina i sta je pravo stanje stvari....

U ovakvim slucajevima pobeda je nametanje misljenja i neke istine, ono cuveno "to je tako".

Ispada da tih 20% i ne postoji...i naravno onda zapitajte se....ako ne postoji niko kome je u interesu i paznji stvarno istina, sta onda dobijamo....
Pa dobijamo medijsko prepucavanje,dobijamo periodicno utvrdjivanje gradiva, onako kako je zacrtano...nesto slicno kao sto se radi u Srbiji, preko medija i afera....
Medijima vas ubede da ovako treba da se razmislja, a aferama da drugacije ponasanje ne prolazi, tj da je struja moci stabilna na mocnima...
Idealno za odrzavanje postojeceg...

Tako i ova tema, i vecina koje pricaju o muskracima i sta oni zele...
Tu ustvari nema teme o tome, vec se sve pretvori u sta muskarci treba da zele da bi bili fini....a preko toga uspesni , a preko toga i mocni....
To je blizak nacin komunikacije kod zena, pa se ne treba cuditi....sto je dominantan....u svakoj prilici nadji trenutak i nesto da uradis na svojoj stvari...
Poziciona borba osvajanja, glodanja, nagrizanja...
Opsta atmosfera i vecinska atmosfera imaju znacaj i na brojnost i na generisanje novih generacija i odnosa jednih prema drugima.

Zato sta muskarci zele , temu , mozete slobodno podeliti na dve, jedna cisto muska, druga cisto zenska.....i necete pogresiti nimalo....
Tos to ce na zenskoj temi biti muskaraca, ne treba da cudi....uvek je bilo muskaraca kojima je pozicija bitnija i uspesnija od svega sto intelekt ili objektivno moze da pruzi....bukvalno receno , razum je ono sto donosi najobilnije rezultate, sve ostalo je negde pogresno.
 
ja mislim da je svako jedinka za sebe i dok ne pitaš ne možeš da znaš šta želi.
ne volim da se ljudi trpaju u 'koševe' jer smo nekad i koliko slični-toliko i različiti.
znači ono što je većini žena i muškaraca bitno-nije bitno svima.
da je bitno svima ne bi koristili izraz 'većina'.
prema tome, bolje tretirati nekoga kao čoveka nezavisno za pol
i kao čoveka se truditi i da ga/je upoznamo, umesto da gubimo vreme u razmišljanju
o tome šta generalno taj pol/tip ljudi misli, voli itd.
 

Back
Top