Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

U pozdaini neotkrivanja, zbog sticanja poluga moci, stoji nesigurnost i strah od gubitka dominacije, najverovatnije.
Nemam pojma ni zasto ovo kuckam, obicno se smorim od ovakvih tema.:roll:
zato sto ti se ne svidja ono sto pisem..zato pises..

na vasu zalost i nasu naravno mali broj je danas zena koje razumeju da i ovako imaju dovoljno moci ..
zene vladaju muskarcima putem uticaja..indirektno..one koje to razumeju na konju su ..one koje ne razumeju vec oce muskarca da izvines na izrazu ebu u zdrav razum..obicno zaglave u bolnici sa telesnim povredama
 
zato sto ti se ne svidja ono sto pisem..zato pises..

na vasu zalost i nasu naravno mali broj je danas zena koje razumeju da i ovako imaju dovoljno moci ..
zene vladaju muskarcima putem uticaja..indirektno..one koje to razumeju na konju su ..one koje ne razumeju vec oce muskarca da izvines na izrazu ebu u zdrav razum..obicno zaglave u bolnici sa telesnim povredama

A ne, sve je pocelo sa Vasilisom Prekrasnom i drugim bajkam. Pisem zato sto si mi postavio pitanje, na neki nacin.
Do sada nisam zavrsila u bolnici sa telesnim povredama, mora da postoji jos neka kategorija izmedju.
 
I stigli smo dotle da je mocan muskarac onaj koji ima mocan karakter (znaci ne onaj koji moze da se ebe u zdrav mozak), koji ne puca i koji zna da se postavi kako treba u nezgodnim situacijama i u svakoj prilici i neprilici.

nedavno sam cula jednu simpaticnu podjelu muskaraca
kaze covjek, muskarce mozes posmatrati kroz dvije grupe
u prvoj grupi se dijele na dobre i lose ljude
a u drugoj na muskarce kojima je sve lako i muskarce kojima je sve tesko

mocan muskarac je onaj kojem nista nije tesko, a pri tome se moze smatrati dobrim covjekom
 
možeš ti to i bolje;)
Iako imaš negativan stav prema muškarcima i njihovoj psihologiji,
mogla si da ga izneseš..i to je jedan ugao posmatranja stvari

ja nemam negativan stav o muškarcima, odakle ti to? :eek:
ovo je trebalo da bude šala na temu :D
ja poštujem muškarce. svi smo ljudi, zašto bih o njima imala loše mišljenje,
kad imam i lepa iskustva sa njima?


ja samo dodjoh da vidim šta smo saznali o muškarcima? :D
 
I stigli smo dotle da je mocan muskarac onaj koji ima mocan karakter (znaci ne onaj koji moze da se ebe u zdrav mozak), koji ne puca i koji zna da se postavi kako treba u nezgodnim situacijama i u svakoj prilici i neprilici.

dosli smo dotle da je takav ..pusta zenska zelja;)

u praksi najmocniji..odnosno oni za koje se veruje da imaju najvise moci su i najuplaseniji..vazda im malo obezbedjenja sigurnosnih sistema ulicom ne smeju ni da prodju itd itd..zive kao robovi sopstvene moci i hodajuca su meta..

ili da vam priblizim malo pricu..ko je jos u zivotu od mocnih momaka sa beogradskog asfalta?;)
 
ili da vam priblizim malo pricu..ko je jos u zivotu od mocnih momaka sa beogradskog asfalta?;)

Ti su joste i zivi(mozda ne i zdravi), al oni koji su se okusali u belom svetu nadrljase. Setite se samo Stevice Markovica i Milosa Milosa.
Ali oni i nisu bas neki egzemplar za moc. Kamoli ovi sto su ograniceni na beogradski asfalt.

Mislim da Zlozi prica o drugoj vrsti moci.
 
uostalom meni se cini da su danas i muskarci i zene ..u najmanju ruku dezorijentisani..posto se raspao tradicionalni model muskih i zenskih uloga ..pa se sad trazimo i ne nalazimo i svi smo frustrirani u manjoj ili vecoj meri..danasnji odnos je sve samo ne stabilan.pun je nerazumevanja nerealnih oocekivanja..nepoverenja..itd
 
uostalom meni se cini da su danas i muskarci i zene ..u najmanju ruku dezorijentisani..posto se raspao tradicionalni model muskih i zenskih uloga ..pa se sad trazimo i ne nalazimo i svi smo frustrirani u manjoj ili vecoj meri..danasnji odnos je sve samo ne stabilan.pun je nerazumevanja nerealnih oocekivanja..nepoverenja..itd

Slazem se
Moj deda used to say: "sa zenom se oko svega treba dogovarati, al moja je poslednja" :hahaha:
 
mislim da zlozi pise o imaginarnom gospodinu savrsenom:think:
ili se ti u zlozijevom modelu nikako ne pronalazis pa ti kriiiiivoooo, ih :mrgreen:
uostalom meni se cini da su danas i muskarci i zene ..u najmanju ruku dezorijentisani..posto se raspao tradicionalni model muskih i zenskih uloga ..pa se sad trazimo i ne nalazimo i svi smo frustrirani u manjoj ili vecoj meri..danasnji odnos je sve samo ne stabilan.pun je nerazumevanja nerealnih oocekivanja..nepoverenja..itd

Ma to se slazem.
Ma cekaj, u stvari ne slazem se.

Ma... :)

Odnos izmedju muskarca i zene pozeljno bi bilo, zapravo, TREBA da bude izbalansiran. Ne treba jedan od partnera da prednjaci u svemu i obrnuto. Tradicionalni model muskarca i zene je nevidjeni bulsit i ja kao neko ko se zalaze za kako najopstija a ono i najsitnija zenska a i ljudska prava necu ni da ulazim u besmislenu literarnu peripetiju oko toga.
Ali
Reci cu
bas zbog tog predjasnjeg modela muskarca kao dominantne figure, danas dolazi do naizgled raspada sistema,ali samo trenutnog na srecu, dok se ne naviknu svi(i muskarci i zene) na novi poredak: Komandovanja nema, podredjenosti nema.
Vezu/brak cine egal partneri. Pa posto je nakon nebrojeno godina i par milenijuma zivota u kom zena nema/ima vrlo mala prava iza nas, prelazak na bolji sistem zahteva i malu uzburkanost citave civilizacije, jer to je sok kako za muskarce, tako i za zene.
Ali je apsolutno ispravna stvar. I povoljna za svaciju psihu.
 

Back
Top