Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

Muškarci žele društvenu reputaciju i, naravno, žele da se osećaju moćnima. Zapravo, tako treba i da bude. To je zakon prirode. Od njih se mnogo više očekuje nego od žena kao slabijeg pola. Ma koliko se žena trudila da bude jača od muškarca, teško će u tome uspeti. Ako uspe ili ako jeste, taj muškarac nije za nju. Vremenom dolazi do zamene uloga gde žena postaje muško u vezi/braku i obrnuto. Znajući da žene ma koliko bile jače od izabranika ipak žele da se osećaju zaštićenim i ušuškanim, a to ne mogu naći u ovakvom izboru. Zato, žene, tražite muškarca jačeg i stabilnijeg od sebe. To ne znači da ste lošije od njih jer svaki pol ima svoje prednosti. Budite ponosne na svog izabranika i pružite mu podršku. To mu mnogo više znači nego mišljenje drugih, mada mu svakako imponuje.

Muškarci uživaju u sexu, i to veoma dobrom. Veoma im je bitan i teško napuštaju osobu sa kojom imaju savršen kontakt u krevetu ali i verbalno. Može se reći da dobar sex i dobru verbalnu komunikaciju ne možemo razdvojiti kao i to da jedno bez drugog ne mogu da funkcionišu. Što se hvale tiče, zavisi od stepena zrelosti muškarca.

Većina ljudi želi da se dokaže u životu. To ih čini sigurnijima u sebe. Tako pokazuju i sebi i drugima svoje vrednosti. Zašto to ne bi radili i muškarci i žene???
 
Ajmo o balkanskim ocekivanjima muskaraca....

Klinci ocekuju lake ribe.
Odrasli cesto ocekuju lake ribe, a kad znaju da su ozenili malo laksu ,onda obracun imaju prema muskarcima u okolini , ne prema njoj.Prema njoj tek kasnije.

Ispada da kod srba najvise ljubomore kod muskaraca ima prema zenama koje nisu njima lake ali su u kontaktu sa lakima.
Projekcija licnog iskustva na sumnju u druge.

I ispada jos jedna stvar, a to je, kod vecine veza u srbiji , jedno mora da bude ljubomorno.
Kad nema ljubomore, nadje se jedno kao kod kokosaka da mu izraste kresta i postaje petao, ili ljubomorko.

Zanimljiv eksperiment je bio kad sam pokusao da budem pickica pickici.
To je muskarac koji je pizdun po karakteru, lici na zensko po karakteru a zene ga obozavaju na prvu loptu zbog toga, a mrze na drugu loptu jer gde ce zena sa zenom da opstane.

I pretpostavka je bila da ce pickica da se osokoli i postane diktator.
I pickica muskarac se osokolio ali nije postao diktator vec narcis i to prilicno slep.
I kod drugih ljudi sam primetio takodje vezanost narcizma i pickica muskarac karaktera ponasanja.
Prikrivenog narcizma i velike frustracije u mladosti.

A zanimljivo je i uloga pickice pickici.
Tj subdominantan biti pickici karakternoj.
Odmah vuce ka podvaljivanju uvaljivanju i jajarstvu.
Znaci kad dominantnog ili normalnog stavis u pozciju da bude pickica pickici , on postaje jajara ili funjara ili prevarant i podrivac.
I zacudo ovakvi eksperimenti i nijanse , nagone koje osetim , pomazu da se bolje uocavaju te nijanse u ostalima i zivotu.
Tako sam kad sam upoznao nacin komunikacije drugara koji je homoseks, video da ih ima mnogo vise nego sto sam i pomislio, i da oni pazljivo prate ko ih cita, misleci da ih i zeli u okolini.

Pored balkanikusa kao javno smatrano dominantnog oblika , udri pivo , ko te iznervira i ebi sve zivo, varijeteti su mnogo brojniji a samo se pretvaraju da su tipicna slika balkanikusa...
ARHETIP balkanikus je ustvari fama.Ja bih rekao zenska , jer one zele da naprave balkanikusa, po onoj zena i napravi balkanca od deteta.
Tako da je ARHETIP BALKANIKUS ustvari zenski zeljeni pojavni oblik koji se namece muskarcima.
 
Mali intermezzo ... Evo nešto na temu:
Oglas-1.jpg
 
problem sa mushqarcima je uvek samo jedan a to je qad je muskarac senzitivac a mora da izigrava gada... vice versa je nemoguce. sa zenama je opet drugi problem....kad su mlade zele sve al' u sushtini uopshte ne znaju sta zele.... qad porastu nece sve ali opet ne znaju sta zele vise ili manje.... qada jos porastu isqristalisu sta zele a sta ne al' sta im vredi.... globalno gledano zene su uqras nasheg mushkog pohotnog egzogenog qaraqtera i njihovo trpljenje nas im daje onu iskru blazene mudrosti koja im tako cesto isijava iz ociju qada im se probudi vremenom zacementirana unutarnja uspaljenost.

zato i vredi postojati....
 
problem sa mushqarcima je uvek samo jedan a to je qad je muskarac senzitivac a mora da izigrava gada... vice versa je nemoguce. sa zenama je opet drugi problem....kad su mlade zele sve al' u sushtini uopshte ne znaju sta zele.... qad porastu nece sve ali opet ne znaju sta zele vise ili manje.... qada jos porastu isqristalisu sta zele a sta ne al' sta im vredi.... globalno gledano zene su uqras nasheg mushkog pohotnog egzogenog qaraqtera i njihovo trpljenje nas im daje onu iskru blazene mudrosti koja im tako cesto isijava iz ociju qada im se probudi vremenom zacementirana unutarnja uspaljenost.

zato i vredi postojati....
Very good comment sir...
 
Pa definitivno ne vole da se svađaju..bar oni inteligentni...A šta bi sve uradili da do svađe ne dođe je pitanje?
Tata mi je jednom rekao Ako hoćeš da saznaš kakav je ko samo ga isprovociraj - možda bi to bio izvanredan test kad su muškarci u pitanju, posebno u početku veze, ako želite da znate s kim imate posla ... agresivci, primitivci bi odmah izašli na vidjelo..uštedjeli biste mnogo vremena ...
 
...muškarci žele da ih se mazi i pazi, bude sa njima i kraj njih (bar u krugu od 10km) ... tada će možda i pristati na kompromis (ovo se odnosi svakako na one koji nisu u penziji - tada muškarci postanu mnogo popustljiviji)...
Ukoliko se žena otvoreno bori za svoja prava na najboljem je putu da se izbori za samostalnost i pasivnog posmatrača od partnera ... Muškarci izgleda očekuju da im se kao jačem polu tako i prilazi ... Reći mu istinu u lice moglo bi povrediti njegova 'nježna' osjećanja ... tehnike krivudanja, uvlačenja, povlađivanja pa i plakanja su im mnogo bliža ( na našim prostorima turci su svakako opravdanje...)
Vole da smatraju da sve drže pod kontrolom pa žene koje znaju da učine da se muškarac tako osjeća 'su uspjele' (bar u ovom našem balkanskom selu..)
Ukoliko žena želi otvoren i ravnopravan stav ili će smatrati da je istraumatizovana ili će se početi smatrati suvišnim ... jasna uputstva i ogromno strpljenje..(da ne budem baš totalno sarkastična)..tada su neophodni da prohodaju na ovom novom terenu ...(h.e.)
 
Pa definitivno ne vole da se svađaju..bar oni inteligentni...A šta bi sve uradili da do svađe ne dođe je pitanje?
Tata mi je jednom rekao Ako hoćeš da saznaš kakav je ko samo ga isprovociraj - možda bi to bio izvanredan test kad su muškarci u pitanju, posebno u početku veze, ako želite da znate s kim imate posla ... agresivci, primitivci bi odmah izašli na vidjelo..uštedjeli biste mnogo vremena ...
користиш тако умилне речи, не провоцираш никад, само си ти у праву јер слушаш ауторитете...
 
користиш тако умилне речи, не провоцираш никад, само си ти у праву јер слушаш ауторитете...

Ovo podvučeno smatram slabošću ukoliko ima za cilj samo provociranje...ukoliko se želi saznati kakva je osoba i na osnovu toga odlučiti kakav stav zauzeti prema toj osobi, to je nešto drugo ...
Ovo da slušam :lol: ... moji ukućani bi ti rekli da sam se odmalena borila za nešto ..ali zato što sam morala u ovom muškom svijetu .... ukoliko je autoritet osoba koja je pravedna ili se slažem sa njenim stavovima i pogledima na svijet možeš i tako reći
 
Sta zeli hijararhijski muzjak?

Zeli atraktivnu.
Zeli seksi.
Zeli uzbudljivu.
Zeli laku.
Zeli dugotrajnu za potpuno osvajanje.
Zeli drugima nemogucu.
Zeli sebi nejasnu.
Zeli mentalnu gospodaricu.

Zato sto je obicno hijararhijski muzjak u dubini frustriran.
I iskompleksiran.

Ovo napisah, jer sve vise izgleda da je zelja zena da spoznaju recept kako da izadju na kraj sa muzjakom a ne sa muskarcem. Osnovna razlika je sto kod muskarca je seksualnost i muzjak deo licnosti a kod muzjaka je muskarac samo deo uslovljavanja koje mora da zadovolji.
 
Auh! Procitah nekako. Skoro sve. :eek:
Sad ni ne znam sta sam hteo da kazem. :lol:
Ovako, klasicno su zene napravile baraznu paljbu, i skrenule paznju na to sta muskarac sme da ocekuje od zene, a za zivot ce mu vec ona reci. :mrgreen:

Da ne upadam u teoriju, lepo cu da kazem novouvezbani (i vrlo zenstveni :D ) licni stav po dva osnovna pitanja (ako se secam vise koja su :lol:):
Od zivota ocekujem da se ne kaci previse sa mnom, posto sam mnogo gadan protivnik, a imam manje da izgubim. :cool:
Od zene, kao ucesnice istog tog zivota, ocekujem da upamti tacku jedan, i da shvati da ne postoji gradacija u ravnopravnosti. :whistling:

Sto se tice Vasilise (ona je kao neka Kasandra na temi :lol:) - da bi je neko prihvatio, treba nju da prihvati, a ne predstave o njoj kojih ne zeli da se oslobodi.
:hvala:
 
Ajmo o balkanskim ocekivanjima muskaraca....

Klinci ocekuju lake ribe.
Odrasli cesto ocekuju lake ribe, a kad znaju da su ozenili malo laksu ,onda obracun imaju prema muskarcima u okolini , ne prema njoj.Prema njoj tek kasnije.

Ispada da kod srba najvise ljubomore kod muskaraca ima prema zenama koje nisu njima lake ali su u kontaktu sa lakima.
Projekcija licnog iskustva na sumnju u druge.

I ispada jos jedna stvar, a to je, kod vecine veza u srbiji , jedno mora da bude ljubomorno.
Kad nema ljubomore, nadje se jedno kao kod kokosaka da mu izraste kresta i postaje petao, ili ljubomorko.

Zanimljiv eksperiment je bio kad sam pokusao da budem pickica pickici.
To je muskarac koji je pizdun po karakteru, lici na zensko po karakteru a zene ga obozavaju na prvu loptu zbog toga, a mrze na drugu loptu jer gde ce zena sa zenom da opstane.

I pretpostavka je bila da ce pickica da se osokoli i postane diktator.
I pickica muskarac se osokolio ali nije postao diktator vec narcis i to prilicno slep.
I kod drugih ljudi sam primetio takodje vezanost narcizma i pickica muskarac karaktera ponasanja.
Prikrivenog narcizma i velike frustracije u mladosti.

A zanimljivo je i uloga pickice pickici.
Tj subdominantan biti pickici karakternoj.
Odmah vuce ka podvaljivanju uvaljivanju i jajarstvu.
Znaci kad dominantnog ili normalnog stavis u pozciju da bude pickica pickici , on postaje jajara ili funjara ili prevarant i podrivac.
I zacudo ovakvi eksperimenti i nijanse , nagone koje osetim , pomazu da se bolje uocavaju te nijanse u ostalima i zivotu.
Tako sam kad sam upoznao nacin komunikacije drugara koji je homoseks, video da ih ima mnogo vise nego sto sam i pomislio, i da oni pazljivo prate ko ih cita, misleci da ih i zeli u okolini.

Pored balkanikusa kao javno smatrano dominantnog oblika , udri pivo , ko te iznervira i ebi sve zivo, varijeteti su mnogo brojniji a samo se pretvaraju da su tipicna slika balkanikusa...
ARHETIP balkanikus je ustvari fama.Ja bih rekao zenska , jer one zele da naprave balkanikusa, po onoj zena i napravi balkanca od deteta.
Tako da je ARHETIP BALKANIKUS ustvari zenski zeljeni pojavni oblik koji se namece muskarcima.

Prosto ne mogu da poverujem, ali patak, ja se sa tobom u potpunosti slažem:hahaha: jedino ne bih prihvatila ono: "gde će žena sa ženom da opstane". Znam iz ličnog iskustva naravno a i uopšteno gledajući da žene često opstaju sa ženama, ne mislim na lezbijke, već na prijateljstva.
 
Sta zeli hijararhijski muzjak?

Zeli atraktivnu.
jok
Zeli seksi.
malikice tek da je diskretno ukusna
Zeli uzbudljivu.
da bi to bila mora on da bude uzbudljiviji od nje jer samo tako uzbudjenje moze da izcili iz nje
Zeli laku.
nikako
Zeli dugotrajnu za potpuno osvajanje.
ovo je zanimljivo i trazi ozbiljniji odgovor a na prazan stomak ne mogu da mislim
Zeli drugima nemogucu.
zato sto su takve kurolomke? ili zbog ljubomore?
Zeli sebi nejasnu.
svaka zena je nejasna jer da je jasna svet bi bio jako monotono mesto za zivot
Zeli mentalnu gospodaricu.
:eek:
Zato sto je obicno hijararhijski muzjak u dubini frustriran.
ne znam sta je to hijerarhijski al' znam sta zeli muzjak kad je u toj fazi
I iskompleksiran.
svaki covek ima jedan do dva kompleksa, zene 3 put vise garnirane sa stomacnim i glavinjavim leptirima

Ovo napisah, jer sve vise izgleda da je zelja zena da spoznaju recept kako da izadju na kraj sa muzjakom a ne sa muskarcem.
zavisi od zene
Osnovna razlika je sto kod muskarca je seksualnost i muzjak deo licnosti a kod muzjaka je muskarac samo deo uslovljavanja koje mora da zadovolji.
mozda ako ima 25 god. sa 35 mu je seksualnost ipak sekundarna dok sa 45 muzjak postaje postaje tercijalno zavistan od sekundarnog ali ne seksualnog vec kafanskog i slicnog lagodnog zivota gde su zene ukras na stolu njegove unutarnje pohlepe i koje ga ne doticu u onoj sferi dodira kao dok je bio muzjak... i time ih privlaci... i one lude zbog toga...

poz

:mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
ovo patkovo za dugotrajno osvajanje... to je tradicionalsiticki princip i sto je covek zreliji i imao vise veza iza sebe oseca unapred da li nesto vredi truda ili ne... ako oseti da vredi, trudice se i on se trudi jer kod zena uvek vredi trud koji ima ipak granicu koju ako predjes samo stvaras kontraefekat truda i odbijas je sto dalje od sebe... kao sto svaku zenu ne mozes zavesti ignore nacinom isto tako ni svaka zena ne pada na dugotrajno zavodjenje ma kako ono njoj delovalo romanticno, iskreno, knjizevno, filmski ... taj preterani tradicionalizam moze da je ugusi u toj meri da ode u drugu krajnost bezeci od tebe a posle bezeci i od same sebe... znaci umerenost je mudrost, ali ko da bude patak umeren ako ti igra zeludac na njenu pojavu, na njene oci, na njen glas, il na njen osmeh... nema tu dugotrajnosti vec se prelazi na iracionalno....

odok da edem ravijojle con funghi jer mi igra zeludac od same pomisli na nju :lol:
 
To sta zele, ne znaju ni oni...Kazu nece devojke slobodnijih shvatanja za vezu, a takve ih jedine i ukrote... Kad zavode onda si lepa k'o Kasandra, a kad ga odbijes tad si i luda i sponzorusa...Pa sad vidite od Kasandre do sponzoruse za par minuta...Ko ih moze razumeti... Mislim da zele devojku sa stavom, koja ume da kaze NE, a da u isto vreme podrzava svako njegovo misljenje, i ubedi ga da je za nju BOG...(a u sebi da zna ko diktira pravila ustvari)...Niko ne voli one stidjive, povucene, smotane bez stava...Ni devojke ne vole takve momke. Npr. da bi decko bio frajer iskustvo vodi glavnu rec...To vazi i kod devojaka...Nazalost ili srecu tako je.
 
Kakvih gluposti sam se ovde nacitao. Vi zene zasto generalizujete stvar? A to rade vidim ovde i musakrci. Kako moze umetnik i neki automehanicar da imaju iste emotivne zelje htenje sto se tice zena?! Ja sam naveo primer sada. Ako kazete : pa oboje su muskarci, to ne pije vodu. Oni jesu oboje muskarci ali drugcije intelegencije. A vi ovde postavljate neki sablon po kojem funkcionisu muskarci kao jedna celina. A znate u koliko pravaca ide intelegencija?? U bezbroj . Znate da postoji bezbroj finesa u covekovom mozgu koji nas cini razlicitima i jednoinstvenim, ne znate! Zato pisete gluposti i konstatacije koje nisu za 21 vek! Ja se ne slazem sa vama, i za mene je svet nesto potpuno drugcije,lepse. A ne musko-zenski, gde je jedan pol ovakav drugi onakav. zZ
 
mogu...

moj drugar je radio ko vulkanizer a ja snimao neke spotove sa manekenkama i oboje smo se naprzili na jednu od njih ... imali smo ama bas iste emotivne zelje spram nje.. a bila je da ne kazem kaka.... dva faksa imala i manekenstvom se bavila iz zezanja.... i nes verovati on ju je smuvao a ja izvisio... ja bio mudrac i fin spram nje a drugar imao prljave ruke ko sam djavo al' je navalio na nju sirovo i dok se ona osvstila vec je bila njegova... eto vis da moze
 
mogu...

moj drugar je radio ko vulkanizer a ja snimao neke spotove sa manekenkama i oboje smo se naprzili na jednu od njih ... imali smo ama bas iste emotivne zelje spram nje.. a bila je da ne kazem kaka.... dva faksa imala i manekenstvom se bavila iz zezanja.... i nes verovati on ju je smuvao a ja izvisio... ja bio mudrac i fin spram nje a drugar imao prljave ruke ko sam djavo al' je navalio na nju sirovo i dok se ona osvstila vec je bila njegova... eto vis da moze

LOL
LOL
LOL
tj
SISG - Smejem se iz sveg glasa...

Prvi fax je megatrend a drugi fax je visa poslovna ili novinarstvo i mediji :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Sve se plasim da je prvi zavrsila Nuklearnu fiziku a drugi elektrotehniku :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top