Sta Hrvati misle o Srbima

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Komentari u hr novinama na temama o srpsko-hrvatskim odnosima (slucajevima)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.vecernji.hr/komentar/167009/

- Hrvatski turizam ionako nije zamišljen da vi koji ste gori i siromašniji od nas dolazite ovdje jer nemate ni pribijene pare, a korjenje na tuđem pošto-poto volite puštati, zato prste k sebi.

- Ko god ima love za ostaviti u našoj blagajni je dobrodošao!

- Pa da su bili dobri nebi ih mlatili, a što se Istre tiče tamo očigledno jedino hrvati nisu poželjni !

- Logično je da srbi izbjegavaju Dalmaciju, pa njihovi vojvođe su prije 15 godina mlatili od Dubrovnika, preko Šibenika, Zadra... a hrvati itekako pamte nedavni rat i stradanje.
S obzirom da vrla Istra rata nije ni vidjela ni osjetila, a tamo inače imaju srbi i rodbine jer su nakon drugog svjetskog rata naseljavali Istru, logično je da jedino onamo i idu.
Da nisu htjeli velikosrpsku granicu na potezu Virovitica-Karlovac-Karlobag, danas bi komotno ljetovali po Dalmaciji.
Ali ne ljetuju.
Valja opet biti oprezan, pokušao je Pupovac nedavno utrpati u Ustav temelje za novu "Krajinu", srećom nije prošlo. Do idućeg pokušaja, da ne bi bilo zabune. Kad su srbi u pitanju, hrvati su se gadno opekli i sve se mora promatrati s četvere oči otovrene.

- svim srbima od srca zelim sretano i udobno ljetovane u lijepoj nasoj...

- želim svim Srbima kao i svim drugim turistima da se lijepo provedu u Hrvatskoj!
Žao mi je što ove godine ne mogu i ja na more koje mi je tu praktički pod nosom, ali ako će biti turista vjerujem da će doći i vrijeme za mene i moju obitelj.

- Bome jesu vatrene a tek kako šire bratstvo i jedinstvo i to u svim bivšim republikama pa čak kako čujem i na kosovu.

- Pa kad oni toliko dolaze zasto niste objavili sliku Srba kako ljetuju u Lijepoj Nasoj jer ovi na slici sigurno nisu Srbi , previse su produhovljeni , haha

- Pa što se sada ljutiš što nas vole vaše žene. Nismo mi tu ništa krivi nego izgleda da ne radite nešto kako treba pa dolaze u Hrvatsku na popravni.

- Ako ih 1000 uđe, triba pomno pratit dali svi ti i izađu iz Hrvatske.
Da nebi nedao Bog, neki ovdje u HR pustio korjenje

- Pažnja:

East-džeparoši stižu masovno na hrvatski Jadran

Obratite dobro pažnju na svoje novčanike i isobne stvari !!

- Neka dečki i cure,valjda znaju da amnestija ne znači aboliciju od ratnih zločina,tako da će neki od njih dolaskom na ljetovanje postati dostupniji hrvatskom pravosuđu.

- Kako mogu ici na ljetovanje u zemlju u kojoj ih mrze ? ! Pa gdje im je ponos ? !

- Ko o kome , VL o Srbima !! Bem ti , to vise nije ljubav , to je bjesnilo.

- Imam osjecaj da se putem novina sve vise namece taj odnos sa srbijom,
evo danas o Pilicu kao srbskom treneru, Tadicu u Srebrenici, Boljkovac u partizanima a evo sada i srbijanski turisti. O cemu je rijec, moramo li SVAKI DAN
imati bar jednu ili dvije teme koje nas povezuju sa srbijom.
Hajmo malo o Madjarskoj ili hajde da se posvetim malo vise nama.
Ok, ovako se najbrze "izmami" komentar i otvori diskusija, to je jos uvijek najbolja tema da se "upali vatra".
Al priznam da je malkice vec pretjerano. Mislim da nam je skoro svima svejedno gdje ce obitelj iz panceva ici na godisnji odmor ....i....pisu li oni toliko o nama.

- Apsolutno razumijem onog Srbina iz ovog teksta koji po našem novinaru "mudruje": Ni ja ne bih odveo obitelj na ljetovanje negdje gdje će me gledati poprijeko! A "mi" Srbe još uvijek gledamo kao - četnike! I baš zato divim se svima koji dođu i apeliram na Hrvate da imaju to na umu i da budu posebno korektni prema gostima iz Srbije...

- Ne želim dolazak srpskih turista u Hrvatsku niti sportske susrete dviju reprezentacija. Ovo je moja država i imam pravo na to, onaj tko se ne slaže sa tim bira srbina radije nego mene i odriće me se

- Doci ce vrijeme kada ce Srbi bez straha dolaziti u Hrvatsku,a i neka ce, neka vide da smo mi hvala bogu ljudi koji znamo oprastati .Sigurno je i da mnogi koji danas dolaze nemaju veze sa onim sto se dogodilo devedesetih.Ako se i dogodi
neki incident netreba ga povezivati sa svim Hrvatima ili kriviti sve Srbe!

- Mislim da mi Hrvati moramo uciniti sve da se gosti iz Srbije, kao uostalom i svi drugi posjetioci osjecaju sigurnim u nasoj sredini i to ne smo u Istri. To je bez sumnje civilizacijski imperativ! No, kako to objasniti onoj saci tugaljivo bespomocnog polusvijeta koji je sklon incidentima!? Da li zapravo ti jadnici znaju da neprimjerenim postupcima najvise stete samoj Hrvatskoj...Jednom ce to ipak shvatiti, ali onda se bjim da niti cemo mi trebati gostima niti oni nama...
 
http://www.vecernji.hr/vijesti/bori...ava-je-otvorena-prijetnja-ratom-clanak-166102

- Beli poglavica svih genocidofila šabanskijeh i jope bi se igro rata,baš bih volio,dugo traje ona nakaradna tvorevina zvana Svrbija.Tako nam NATO pomogo..

- tko je "stvorio" rat u Yugi je danas nevažno.
Ovdje se radi o Kosovu.
Kad Hv. udje u EU pa bude plaćala za Kosovare i njihovih 5-oro djece po obitelji, onda ćemo razgovarat.

- Skenda daj se nemoj preseravat!!Nego kada ti je Kosovo tolko na srcu, pokupi sve svoje shiptare i odi tamo voditi politiku. Svi shiptari na Kosovu je krilatica koja je najbolja za sve, a pogotovu za Hrvatsku.

- S druge strane, Kosovari nek dodju sebi.
Poreskim obveznicima u EU je pun kufer financiranja Kosova.
I kod nas je kriza !

- Mirenje, mirenje!!!

- Buahahaha... vidim da ni ti niti tvoj vrli predsjednik nisu izgubili humora...;-) Koji si ti debil, ma nemogu vjerovati !
I Kosovo i Hrvatska ce ponovo biti u sustavu Srbije ?! Kako ce te taj trik izvesti da nam je znati ?? Samo vi tako nastavite biti ludi do daske, pa ce Srbija uskoro prestati biti zemlja na tom globusu.... ja vec odavno predlazem da vas se stavi pod jedan protektorat UN-a, jer ste stalna prijetnja ca civilizaciju !

- Naprid albanci ako vam triba oruzja tu smo dati ce mo vam .A ovi Srbi zaboravljaju da ste u NATO nesmiju da se zajebaju vise .Mogli bi opet dobit po picki u 7 dana da im naprave miljarde dolara steta. Kao video igrica

- Nije na Hrvatima da se bave Kosovom i mislim da se pretežno i ne bave već uglavnom Šiptari šalju komentare i kao pravi "eksperti " određuju ko na šta ima pravo. Po poslednjoj rezoluciji VS UN-a Kosovo je Srbija i zdravo, do prve prilike kada će biti realno za vojni povratak na Kosovo, a to je narednih 10-15 godina. Srbi o tome ne pričaju i ne polemišu jer se to podrazumeva. A niko ne može da zabrani Šiptarima da ovde pišu svoje viđenje situacije. To je mnogo bitno šta oni misle.

- Kosovo će ponovo biti Srbija , a i Hrvatska će isto ponovo biti Srbija sve do Istre gde će normalno biti granica sa našom braćomj Talijanima !

itd ...

Osim nekoliko iznimki, uglavnom pakosne izjave ocigledno frustriranih i zivotom nezadovoljnih Hrvata.
 
Iskreno me zabole za mišljenje Hrvata...

I ne vidim razlog za još jednu temu o njima...


Prometni_znakovi_izricitih_naredbi_15.jpg
 
Ljudi koji idu tamo su budale,ja idem na odmor da bih se odmorio,a ne da strahujem da li ce me napasti banda ustasa. Ja bih zabranio turistima iz Srbije da idu u Hrvatsku zbog bezbednosnih razloga...

Не можеш забранити, али би Држава Србија требала да као што то на пример ради држава САД, каже својим грађанима које земље и због чега нису препоручљиве за боравак њених грађана. Можда би ова мера наше државе натерала ЊИХОВУ државу да своје џиброве научи како се понашаш према госту који ти за боравак оставља свој новац!
 
- Hrvatski turizam ionako nije zamišljen da vi koji ste gori i siromašniji od nas dolazite ovdje jer nemate ni pribijene pare, a korjenje na tuđem pošto-poto volite puštati, zato prste k sebi.

Ово је лепо рекао... Ја волим да се опустим на летовању, уместо да размишљам колико сам пара и на шта потрошио. Зато ако сам у могућности одлазим у земље где су цене ниже или барем исте као у мојој.

Ljudi koji idu tamo su budale,ja idem na odmor da bih se odmorio,a ne da strahujem da li ce me napasti banda ustasa.

И са овим бих се сложио. Ако пожелим тучу са локалцима то могу добити у Црној Гори на много цивилизованији начин.
 
Ljudi koji idu tamo su budale,ja idem na odmor da bih se odmorio,a ne da strahujem da li ce me napasti banda ustasa. Ja bih zabranio turistima iz Srbije da idu u Hrvatsku zbog bezbednosnih razloga...


Па не бих им баш ЗАБРАНИО али свакако је држава дужна ДА ИЗДА УПОЗОРЕЊЕ ДА ТУРИСТИ КОЈИ СЕ ОДЛУЧЕ ДА ПУНЕ ЏЕПОВЕ ШОКЦИМА ТАМО ИДУ НА СОПСТВЕНУ ОДГОВОРНОСТ...
 
Komentari u hr novinama na temama o srpsko-hrvatskim odnosima (slucajevima)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.vecernji.hr/komentar/167009/

- Hrvatski turizam ionako nije zamišljen da vi koji ste gori i siromašniji od nas dolazite ovdje jer nemate ni pribijene pare, a korjenje na tuđem pošto-poto volite puštati, zato prste k sebi.

- Ko god ima love za ostaviti u našoj blagajni je dobrodošao!

- Pa da su bili dobri nebi ih mlatili, a što se Istre tiče tamo očigledno jedino hrvati nisu poželjni !

- Logično je da srbi izbjegavaju Dalmaciju, pa njihovi vojvođe su prije 15 godina mlatili od Dubrovnika, preko Šibenika, Zadra... a hrvati itekako pamte nedavni rat i stradanje.
S obzirom da vrla Istra rata nije ni vidjela ni osjetila, a tamo inače imaju srbi i rodbine jer su nakon drugog svjetskog rata naseljavali Istru, logično je da jedino onamo i idu.
Da nisu htjeli velikosrpsku granicu na potezu Virovitica-Karlovac-Karlobag, danas bi komotno ljetovali po Dalmaciji.
Ali ne ljetuju.
Valja opet biti oprezan, pokušao je Pupovac nedavno utrpati u Ustav temelje za novu "Krajinu", srećom nije prošlo. Do idućeg pokušaja, da ne bi bilo zabune. Kad su srbi u pitanju, hrvati su se gadno opekli i sve se mora promatrati s četvere oči otovrene.

- svim srbima od srca zelim sretano i udobno ljetovane u lijepoj nasoj...

- želim svim Srbima kao i svim drugim turistima da se lijepo provedu u Hrvatskoj!
Žao mi je što ove godine ne mogu i ja na more koje mi je tu praktički pod nosom, ali ako će biti turista vjerujem da će doći i vrijeme za mene i moju obitelj.

- Bome jesu vatrene a tek kako šire bratstvo i jedinstvo i to u svim bivšim republikama pa čak kako čujem i na kosovu.

- Pa kad oni toliko dolaze zasto niste objavili sliku Srba kako ljetuju u Lijepoj Nasoj jer ovi na slici sigurno nisu Srbi , previse su produhovljeni , haha

- Pa što se sada ljutiš što nas vole vaše žene. Nismo mi tu ništa krivi nego izgleda da ne radite nešto kako treba pa dolaze u Hrvatsku na popravni.

- Ako ih 1000 uđe, triba pomno pratit dali svi ti i izađu iz Hrvatske.
Da nebi nedao Bog, neki ovdje u HR pustio korjenje

- Pažnja:

East-džeparoši stižu masovno na hrvatski Jadran

Obratite dobro pažnju na svoje novčanike i isobne stvari !!

- Neka dečki i cure,valjda znaju da amnestija ne znači aboliciju od ratnih zločina,tako da će neki od njih dolaskom na ljetovanje postati dostupniji hrvatskom pravosuđu.

- Kako mogu ici na ljetovanje u zemlju u kojoj ih mrze ? ! Pa gdje im je ponos ? !

- Ko o kome , VL o Srbima !! Bem ti , to vise nije ljubav , to je bjesnilo.

- Imam osjecaj da se putem novina sve vise namece taj odnos sa srbijom,
evo danas o Pilicu kao srbskom treneru, Tadicu u Srebrenici, Boljkovac u partizanima a evo sada i srbijanski turisti. O cemu je rijec, moramo li SVAKI DAN
imati bar jednu ili dvije teme koje nas povezuju sa srbijom.
Hajmo malo o Madjarskoj ili hajde da se posvetim malo vise nama.
Ok, ovako se najbrze "izmami" komentar i otvori diskusija, to je jos uvijek najbolja tema da se "upali vatra".
Al priznam da je malkice vec pretjerano. Mislim da nam je skoro svima svejedno gdje ce obitelj iz panceva ici na godisnji odmor ....i....pisu li oni toliko o nama.

- Apsolutno razumijem onog Srbina iz ovog teksta koji po našem novinaru "mudruje": Ni ja ne bih odveo obitelj na ljetovanje negdje gdje će me gledati poprijeko! A "mi" Srbe još uvijek gledamo kao - četnike! I baš zato divim se svima koji dođu i apeliram na Hrvate da imaju to na umu i da budu posebno korektni prema gostima iz Srbije...

- Ne želim dolazak srpskih turista u Hrvatsku niti sportske susrete dviju reprezentacija. Ovo je moja država i imam pravo na to, onaj tko se ne slaže sa tim bira srbina radije nego mene i odriće me se

- Doci ce vrijeme kada ce Srbi bez straha dolaziti u Hrvatsku,a i neka ce, neka vide da smo mi hvala bogu ljudi koji znamo oprastati .Sigurno je i da mnogi koji danas dolaze nemaju veze sa onim sto se dogodilo devedesetih.Ako se i dogodi
neki incident netreba ga povezivati sa svim Hrvatima ili kriviti sve Srbe!

- Mislim da mi Hrvati moramo uciniti sve da se gosti iz Srbije, kao uostalom i svi drugi posjetioci osjecaju sigurnim u nasoj sredini i to ne smo u Istri. To je bez sumnje civilizacijski imperativ! No, kako to objasniti onoj saci tugaljivo bespomocnog polusvijeta koji je sklon incidentima!? Da li zapravo ti jadnici znaju da neprimjerenim postupcima najvise stete samoj Hrvatskoj...Jednom ce to ipak shvatiti, ali onda se bjim da niti cemo mi trebati gostima niti oni nama...



blink_2.gif
Pa zar tako o nama, prosto ne mogu verovati...
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
... pa odeš na neku temu ode na krstarici i vidiš kako svaki srbin mrzi sve hrvatsko. i na mišljenju patriota koji ne vide dalje od nosa zaključuješ šta srbi misle o hrvatima???:rumenko:
daj hektore budi ozbiljan



Na "Krsti" su 80% forumasa vadikali i DSS-ovci, a oni zajedno imaju 10% birackog tela u Srbiji. Koliko HDZ ima biraca u Hrvatskoj?:think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top