Вива Пресиденте!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Кастро опет у јавности

Вођа кубанске револуције Фидел Кастро појавио се на телевизији први пут после 2006. године, када се повукао из јавности, због лошег здравственог стања.

Фидел Кастро појавио се на телевизији после четири године. Током интервјуа, 83-годишњи Кастро говорио је о међународним односима, укључујући питања односа према Северној Кореји и Ирану, пренео је Би-Би-Си.

Учествујући у контакт емисији Округли сто,која је трајала сат и петнаест минута, Кастро је деловао опуштено и на моментне је испољавао стари говорнички дар, али је у неким тренуцима говорио промукло и споро.

Велики део емисије протекао је у читању туђих или Кастрових текстова, наводи Асошиејтед прес, додајући да још није сасвим јасно зашто се бивши кубански лидер одлучио да уживо учествује у програму.

Кастро је,током емисије, упозорио Вашингтон да не напада Иран који, "за разлику од Ирака, није лако војно поразити".

Дописник Би-Би-Сија из Хаване Мајкл Вос сматра да је могући циљ Кастровог појављивања у јавности да покаже да је још укључен у рад владе и да је свестан онога што се догађа у међународним односима.

Која легенда од човека никада се се револуционар не предаје!

ВИВА ПРЕСИДЕНТЕ!

У његовом говору још је може остетити говор ВАТРЕ,пламен који никада не умире!

 
Осети се онај стари говор ватре у његовим речима још можеш да осетиш снагу револуције!

Na mene je duboki utisak ostavio njegov cuveni govor pred stranim studentima1974.povodom blokade Kube....

Tada je rekao toliko istina o DIVLJEM SVETU koji nas okruzuje koliko nikada nisam cuo da je jedan drzavnik i politcar ikada rekao.

Od tada ga izuzetno cenim.
 
Осети се онај стари говор ватре у његовим речима још можеш да осетиш снагу револуције!

Legenda, opet moram reći. Jedan od mojih omiljenih državnika, sjajan orator, neverovatan na polju medhunarodnih odnosa, čovek koji ne odstupa od svog antiglobalističkog, antihegemonističkog, antiameričkog stava. Revolucionar, zavodnik, vizionar. Prijatelj Če Gevare, druge legende.

Nakon Simona Bolivara i Hose Martija, najreprezentativniji primerak borca za kubansku slobodu!

Stvorio je od Kube zemlju u kojoj su svi obrazovani, zdravstvo je na mnogo višem stupnju nego u Americi, ljudi su siromašni, ali vredni i srećni. Preživeo stotine atentata, odupreo se procesima globalizma. Jedan od političkih divova modernog doba, iako predvodi malu ali ponosnu i nepokornu zemlju, poput naše!

Viva Fidel! Viva Che! Viva revolution!
 
Ma stari je budaletina obicna,

i odavno mirise na tamjan.

Он мирише друже мој на револуцију која још траје!

Какакв човек ,преживео стотину атентата ,преживео и још живи !

Он је светлост у овом свету мрачног капитализма и имеријализама!

Он је пред носом Америчких импреијалиста створио социјалистичку државу и револуцију.То може само пресиденте Кастро!
 
Он мирише друже мој на револуцију која још траје!

Какакв човек ,преживео стотину атентата ,преживео и још живи !

Он је светлост у овом свету мрачног капитализма и имеријализама!

Он је пред носом Америчких импреијалиста створио социјалистичку државу и револуцију.То може само пресиденте Кастро!

Tako je! Nisam levičar, ali Fidela obožavam, što sam gore i napisao.
 
Он мирише друже мој на револуцију која још траје!

Какакв човек ,преживео стотину атентата ,преживео и још живи !

Он је светлост у овом свету мрачног капитализма и имеријализама!

Он је пред носом Америчких импреијалиста створио социјалистичку државу и револуцију.То може само пресиденте Кастро!

Jednom je govorio o atentatima koje je preziveo...

Samo o tome bi mogao napisati knjigu...

600 puta su pokusali da ga ubiju!

I ni jednom nisu uspeli!

To ipak nesto govori...

Kastro kaze:"Pre svega imao sam neverovatno puno srece...Drugo,imao sam dobre telohranitelje...I trece - bio sam uvek veoma vest da izbegnem atentatore...Zato sam preziveo"
 
Jednom je govorio o atentatima koje je preziveo...

Samo o tome bi mogao napisati knjigu...

600 puta su pokusali da ga ubiju!

I ni jednom nisu uspeli!

To ipak nesto govori...

Kastro kaze:"Pre svega imao sam neverovatno puno srece...Drugo,imao sam dobre telohranitelje...I trece - bio sam uvek veoma vest da izbegnem atentatore...Zato sam preziveo"

Осим тога он је човек који иза себе има земљу која га воли и поштује!
Куба је пре револуције била Амерички куплерај !
 

Back
Top