Masna koza lica

Djonetova

Zainteresovan član
Poruka
323
Ee ovako, susrecem se sa masnom kozom lica, kao i, pretpostavljam, vecina tinejdzera. Pitanje je jednostavno. Sta zaista pomaze, kakvi su rezultati i kako da se borim protiv masne koze? Prije sam imala problema sa mitiserima i aknama, ali sam ih se rijesila 80%, sad imam samo pokoju aknu i mitiser.
 
@jole-ja imam suvu kozu cela(:lol:),pa bas nemam licnog iskustva,ali sto se mitisera tice garnier 3in1 je bas dobar,normalno,redovno ga koristis,i cena je bas pristupacna-500 dinara,a to ti je i gel za umivanje i piling i maska u jednom.
sad,ako redovno cistis lice, ta poneka akna ne bi trebalo da nastane:)
i evo neke prirodne maske,imam 300 takvih cuda u kompu.
Čišćenje masne kože

Prvo se lice čisti od prljavštine i ostatka šminke a nakon toga sledi masaža i piling. Umivajte lice toplom ili vrućom vodom i odgovarajućim sapunom kako biste sprečili nagomilavanje masnoće u porama. Izbegavajte preparate koji isušuju kožu jer time se gubi prirodna masnoća a lojne žlezde se još više podstiču da rade. Gel od aloje je odličan za čišćenje masne kože.

Maske

Maske za lice pripremajte sami. Glinu koja je bez hemikalija i mirisa lako se priprema i koristi a možete je naći u apoteci.

Maska od krastavca za masni kožu

- 1/2 krastavca,
- 1 belance
- 1 kašičica limunovog soka,
- 1 kašičica nane

Izmiksajte sve i ostavite da se ohladi 10 minuta. Stavite masu na lice i ostavite da stoji 15 minuta. Nakon toga skinite masku i isperite lice toplom a zatim hladnom vodom.

Maska od paradajza

Oljuštite jedan zreo paradajz, odstranite semenke i izgnječite. Nanesite na lice i ostavite 15 minuta. Dok držite masku na licu legnite i opustite se. Isperite lice mlakom vodom. Ova maska je pogodna za masnu kožu sa proširenim porama.

Losion od ruže

U posudu staviti latice crvene ruže i preliti destilovanom vodom. Ostaviti da stoji 2 dana, procediti i dodati malo jabukovog sirćeta. Ovim losionom masirajte lice pokretima od brade prema jagodicama. To poboljšava cirkulaciju i prija koži a ne oduzima mnogo vremena.
 
@jole-ja imam suvu kozu cela(:lol:),pa bas nemam licnog iskustva,ali sto se mitisera tice garnier 3in1 je bas dobar,normalno,redovno ga koristis,i cena je bas pristupacna-500 dinara,a to ti je i gel za umivanje i piling i maska u jednom.
sad,ako redovno cistis lice, ta poneka akna ne bi trebalo da nastane:)
i evo neke prirodne maske,imam 300 takvih cuda u kompu.

jel pomazu? ako ne da se ne mucim dzaba? nane skuvanog caja ili..nane iy kutije...
 
Poslednja izmena:
hahah.. nije to tako lako..ponekad se osjecam kao da imam reflektore na licu...hjm..da bar nestane struje..:hahaha:

ma ozbiljno
znam, imam i ja isto suvu kozu, probala milion krema i ni 1 ne pomaze..
na kraju mi doktor reko da ne mazem nista z:hm:
samo da se umivam sa dove sapunom, ali to nemoj nikako, jer ce jos vise da ti osusi kozi, ima da ti se peruta lice veruj mi :lol:
 
Ee ovako, susrecem se sa masnom kozom lica, kao i, pretpostavljam, vecina tinejdzera. Pitanje je jednostavno. Sta zaista pomaze, kakvi su rezultati i kako da se borim protiv masne koze? Prije sam imala problema sa mitiserima i aknama, ali sam ih se rijesila 80%, sad imam samo pokoju aknu i mitiser.

Za sve tvoje odgovore jedna osoba moze da ti pomogne a to je....
BozenKrema.jpg
Bozen kozmetika xaxaxa
 
izbaci brasno, secer i mlecne proizvode, i jedi hranu sa niskim glikemijskim indeksom, u umerenim kolicinama (tj. samo kad si gladna), ako te vise zanima potrazi na netu INSULIN RESISTANCE and ACNE, pa procitaj
ja vec sest meseci se tako hranim, i skoro da vise i ne izlaze, osim ponekad, mada verujem da ce i to prestati (treba vremena da se povrati osetljivost na insulin).
Sto se tice mazanja lica kojekakvim preparatima, to nema veze ni sa cim, mozda nesto i pomogne, ali nikad nece skroz ocistiti kozu, jer to nije pravi uzrok, pravi uzrok je u metabolizmu. Ja se ni sa cim ne mazem vec sest meseci, pa mi je lice cistije nego sto je bilo svih ovih godina kada sam mazala kojecim.
u pocetku ce ti mozda biti tesko da se odreknes te hrane, ali veruj mi, ja uglavnom jedem voce, i to vecinom banane, i povrce, i zaista deluje.
 

Back
Top