Pitanje za ginekologe

miklos11

Početnik
Poruka
1
U toku sexa,pukao mi je kondom,penis je bio u plitkoj penetraciji,odmah sam izvadio,a devojka je isprala vodom...Moje pitanje glasi:da li je moguce da se zatrudni od one tecnosti koja se stvara u toku sexa na ovaj nacin koji sam gore naveo?Da li ima razloga za strah,jer nisam ejakulirao?I da li bi trebala devojka da uzme pilule?Hvala unapred
 
U toku sexa,pukao mi je kondom,penis je bio u plitkoj penetraciji,odmah sam izvadio,a devojka je isprala vodom...Moje pitanje glasi:da li je moguce da se zatrudni od one tecnosti koja se stvara u toku sexa na ovaj nacin koji sam gore naveo?Da li ima razloga za strah,jer nisam ejakulirao?I da li bi trebala devojka da uzme pilule?Hvala unapred

Ne moze se zatrudneti od te tecnosti a i naravno da se ne zatrudnjuje tek tako lako kao sto vi mislite.Nemojte se igrati sa tim pilulama njih treba da prepise lekar kada zaista ima potrebe za tim,u ovoj situaciji mislim da zaista nemate razloga za brigu. :)
 
...imam jedno pitanje..radi se o mojoj ćerki koja je trdunica...nekih 20 nedelja..
...u zadnje vreme ima vrtoglavice a od juče joj se dešava da joj utrne deo tela
ili lica....mnogo sam uplašena a nesmem ništa da kažem, daleko sam..a
doktorka ništa ne preduzima..da li znate od čega to može da se desi...:sad2:
 
U toku sexa,pukao mi je kondom,penis je bio u plitkoj penetraciji,odmah sam izvadio,a devojka je isprala vodom...Moje pitanje glasi:da li je moguce da se zatrudni od one tecnosti koja se stvara u toku sexa na ovaj nacin koji sam gore naveo?Da li ima razloga za strah,jer nisam ejakulirao?I da li bi trebala devojka da uzme pilule?Hvala unapred

Stvari stoje ovako..spermatozoidi se stalno kreću, bez obzira ima li ejakulacije ili ne ..dakle moguće je da je poneki spermatozoid dospio do vagine i do uterusa ..ponekad je dovoljan i jedan da žena zatrudni. Ja mislim da bi bilo dobro da djevojka popije tablete za dan poslije. Također još jedna informacija; naime tablete djeluju i do 72 sata, čak i nakon pet dana s tim da im se djelotvornost smanjuje, svakako, tako da nakon 5 dana opadne na oko 50% vjerovatnoće djelovanja.
Istina je da je prosječnom paru potrebno u prosjeku oko 6 mjeseci da žena zatrudni, ali podaci ukazuju da je dovoljan i jedan spermatozoid. Mislim da ne treba riskirati, ako ne želite potomstvo.Pilule su svakako namjenjene za ovakve slučajeve, a ne kao zamjena za kontraceptive.
Također je tačno da danas ima veliki broj neplodnih parova, pa je kolegica vjerovatno mislila na oba ova faktora kad je spomenula da ne dolazi lako do trudnoće.
Ovakvi slučajevi jesu indikacija za pilulu poslije.
 
...imam jedno pitanje..radi se o mojoj ćerki koja je trdunica...nekih 20 nedelja..
...u zadnje vreme ima vrtoglavice a od juče joj se dešava da joj utrne deo tela
ili lica....mnogo sam uplašena a nesmem ništa da kažem, daleko sam..a
doktorka ništa ne preduzima..da li znate od čega to može da se desi...:sad2:

Vrtoglavice mogu biti posljedica niskog pritiska koji je karakterističan za ovaj period trudnoće, posebno ako je udružen sa anemijom. Veliki broj trudnica pije željezo, anemija u trudnoći je gotovo redovna pojava. Noge ili ruke znaju češće da trnu u trudnoći uslijed pritiska bebe na velike krvne sudove i pomjeranje organa u abdomenu. Ukoliko se jave otoci ili krvarenje iz uterusa mora se javiti ginekologu inače može sačekati redovan pregled na 4 sedmice. Važan je podatak i da li je trudnoća kontrolisana, odnosno da li su redovno rađene pretrage KKS, ŠUK, urin i da li već pije nešto od vitaminskih preparata namjenjenim trudnicama ili željezo za anemiju, odnosno koje ljekove pije u trudnoći. Važno je redovno provjeravati krvni pritisak i tjelesnu težinu tokom svakog pregleda.
 
Vrtoglavice mogu biti posljedica niskog pritiska koji je karakterističan za ovaj period trudnoće, posebno ako je udružen sa anemijom. Veliki broj trudnica pije željezo, anemija u trudnoći je gotovo redovna pojava. Noge ili ruke znaju češće da trnu u trudnoći uslijed pritiska bebe na velike krvne sudove i pomjeranje organa u abdomenu. Ukoliko se jave otoci ili krvarenje iz uterusa mora se javiti ginekologu inače može sačekati redovan pregled na 4 sedmice. Važan je podatak i da li je trudnoća kontrolisana, odnosno da li su redovno rađene pretrage KKS, ŠUK, urin i da li već pije nešto od vitaminskih preparata namjenjenim trudnicama ili željezo za anemiju, odnosno koje ljekove pije u trudnoći. Važno je redovno provjeravati krvni pritisak i tjelesnu težinu tokom svakog pregleda.


...ide redovno na kotrolu, po zadnjoj analizi krvi nije anemična, unosi dovoljno vitamina
i minerala, gvožđe takođe.......doktorka je konstatovala da se to trnjenje pojavilo zbog
ne izbacivanja viška tečnosti koji se zadržao u organizmu, pa je pritisak bio povišen
i organizam je tako reagovao.......ipak će danas ponovo dati krv na analizu, tada ćemo
znati više....:hvala:
 
Imam jedno pitanje za ginekologa. Krajem meseca putujem na more i kako mi ciklus pada krajem boravka tamo, trazila sam od moje doktorke da mi preporuci neke tablete za odlaganje ciklusa. Ona mi je preporucila Primolut Nor i rekla mi da pocnem da pijem 3 dana pre ocekivane menstruacije. Medjutim, u medjuvremenu sam imala nezasticen odnos u vreme ovulacije tako da postoji mogucnost da sam trudna ali to ne mogu jos da utvrdim jer je bilo pre svega par dana. Sada ne znam sta da radim, da li da pijem te tablete i zanima me da li to moze naskoditi detetu ako sam trudna?
 

Back
Top