DINKIC U ZOLOSKOM VRTU

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
Dinkić poklonio traktor ZOO vrtu


7751763004c3b0d2cc61df802441158_450x300.jpg
Beograd -- Ministar ekonomije Mlađan Dinkić uručio je traktor sa prikolicom Beogradskom žološkom vrtu, povodom proslave 74. godine od osnivanja Vrta.


Dinkić je, u u ime Ministarstva ekonomije, uručio direktoru Zoološkog vrta Vuku Bojoviću traktor domaće proizvodnje "IMT 539" i prikolicu nosivosti 3,5 tone.

Namera Ministarstva ekonomije je da pruži doprinos boljoj turističkoj ponudi prestonice.

"Fascinira me kako direktor Zoološkog vrta Vuk Bojović već više od dve decenije uspeva da održi ovako zahtevnu i heterogenu koaliciju stanovnika ovog vrta. Tu moraju da se izvuku neka iskustva i za čovečanstvo, odnosno i za prilike u politici", rekao je prilikom dodele poklona ministar Dinkić.

"On (Bojović) je pokazao i kada ste usamljeni i sami protiv svih možete da uradite velika dela i da treba istrajati", ocenio je ministar.

Direktor Zoološkog vrta Vuk Bojović zahvalio se Ministarstvu ekonomije na poklonu i podsetio na probleme sa kojima se suočavao kao direktor Zoo vrta.

"Žao mi je što se ovo nije ranije dogodilo, ali čovek mora da pokaže neke rezultate da bi skrenuo pažnju na sebe. Mi smo smo skretali pažnju milion puta i uvek smo bili na marginama", rekao je Bojović.

"Nikada nas niko nije pozvao. Nismo ni u jednom "klubu privrednika", a ne znam da li ima od nas boljih. Teško", ocenio je Bojović i dodao "da ko želi da uđe u istoriju i bude upamćen po nečemu mora bez prestanka da se bavi poslom koji mu je poveren".

Na proslavi rođendana Zoološkog vrta predstavljena je i monografija "Beogradski zoološki vrt", u kojoj je Vuk Bojović opisao istorijat Vrta.

Pored ministra Dinkića, svečanosti su prisustvovale brojne javne ličnosti iz kulturnog i javnog života Beograda.

Zoološki vrt u Beogradu osnovan je na Petrovdan, 12. jula 1936. godine, kada je na Kalemegdanu nastanjeno 1.200 životinja i bio je među najvećim u Evropi.

Tadašnji gradonačelnik Beograda Vlada Ilić odluku o osnivanju zoološkog vrta doneo je godinu dana ranije, a za lokaciju je izabrao prostor Beogradske tvrđave.

Danas je Zoološki vrt prepoznatljivo turističko obeležje grada koje obiđe mnogo posetilaca u toku godine. Ovo životinjsko carstvo prostire se na površini od šest hektara i poseduje oko 2.000 različitih životinja.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=07&dd=12&nav_category=12&nav_id=445006
 

Back
Top