Problemi sa misem i scrollom

markoj97

Početnik
Poruka
12
Citao sam ostale teme u vezi sa ovim, ali nisam pronasao resenje... Kod mene je problem u tome sto kada radim scrollom npr. napred on ide malo napred, pa se kalo vrati p tako opet do besvesti... Ali tu postoji i jos jedan problem... Kada udjem na Control Panel i idem mouse setings on mi ne otvara nista... Molim za pomoc!! :dontunderstand:
 
Ovako, mis je zicani, laserski, gamerski. Marka: A4Teach Model: X7. U pocetku je radio scroll, ali sad mee zeza... Uspeo sam da otvorim Mouse Properties... Tamo sam proverio da li je sve u redu, i bilo je... Pomocu programa "Device Doktor", nasao da mi fale neki driveri, i skinuo sam ih... Ali na moju nesrecu nije pomoglo... A da... Mis je posebno (nije u kompletu) i star je oko godinu i po dana... Razmisljam, posto mi je uskoro rodjendan, da trazim da mi kupe nov mis da proverim da nije do toga...
PozzZ
 
14scw0x.jpg


ovde podesavas koliko ce mis ici kada skrolujes,posto kazes da ide "malo". Koji windows koristis,posto ako nece da ti otvori control panel misa onda je on tu problem. Ako znas kako se pokrece linux sa cd-a bez instalacije - pokreni pa vidi dal baguje mis u njemu,tako ces znati dal je mis ispravan ili ne. Moguce i da je crko scrool . Za igre nema spasa,al ako ga koristis za net,word,pdf i tako to, scroll-uje se i tako sto kliknes na scrool i pomeras mis gore ili dole
 
Pa pazi moj moto je : "nije crklo dok kod drugog ne proverim da'l ne radi" . Znaci probaj mis kod nekog i ako daje iste simptome,sta da ti kazem osim :rodjendan: dobices novog misa.
Inace ja koristim neki standardni Logitech,nisam upucen u gejmerski hardver:roll: .Mozes sacetaki da ti neko preporuci neki ili izabrati odavde

Inace taj tvoj misa sada kosta 17e,ovde mozes videti neke komentare
 
To su izdrzljivi misevi,koji obicno dugo traju,bez obzira sto su tako jeftini,a gejmerski.
Uzmi ti prvo skini driver za tog misa sa oficijalnog sajta,pa malo cackaj po podesavanjima,ako imas jos garanciju nosi u servis,ako ne onda nov mis.

Oficijalni sajt:

http://www.x7.cn/en/product.asp?id=14

Ako kupujes novog misa...do 25e ti mogu preporuciti misa koji ja koristim,takodje A4tech...X-748k.Mis poseduje on-board memoriju,svi tasteri osim levog klika mogu da se programiraju,ima tegove za podesavanje tezine i jos neke zanimljive funkcije :)

http://www.x7.cn/en/product.asp?id=40

Mis je opticki,ima i laserska verzija sa oznakom XL-740k,ali mi se nije svidela njegova boja,pa sam uzeo ovaj. Oni kostaju oko 20e i imaju godinu dana garanciju.

Preko 20e imas nesto od ovoga:

Microsoft SideWinder X5--cena oko 25e
http://www.itsvet.com/proizvod/microsoft-sidewinder-x5/comp_comp_mouse/43/855

Logitech MX518 Gaming Grade Optical Mouse...oko 30e(opticki,ali vredi svaki ulozeni dinar :) )
http://www.itsvet.com/proizvod/logi...ptical-mouse-910-000616/comp_comp_mouse/31/15
 
Od juce mi se svaki cas desava da se kursor jednostavno sam od sebe prevuce skroz levo (u redjim slucajevima desno) i sve se zablokira, tj. ne mogu nista da uradim dok ne restartujem kompjuter?
E! Da! U nekim slucajevima posle restarta, ne pojavi mi se opcija za izbor jezika)
 
Poslednja izmena:
Ovako, mis je zicani, laserski, gamerski. Marka: A4Teach Model: X7. U pocetku je radio scroll, ali sad mee zeza... Uspeo sam da otvorim Mouse Properties... Tamo sam proverio da li je sve u redu, i bilo je... Pomocu programa "Device Doktor", nasao da mi fale neki driveri, i skinuo sam ih... Ali na moju nesrecu nije pomoglo... A da... Mis je posebno (nije u kompletu) i star je oko godinu i po dana... Razmisljam, posto mi je uskoro rodjendan, da trazim da mi kupe nov mis da proverim da nije do toga...
PozzZ

Ti softweri kao sto pominjes"Device Doktor" i sl. su mi sumljivi i ja sam skeptik prema njihovim upozorenjima da nedostaje oko 10_tak drivera u mojoj masini a bogu fala radi mi PC super(za sada).Ja nisam gejmer ni profi Adobe creator pa nikad nebih dao 27 ili vise eura za obicni mis,izvinjavam se mnogima i postujem kvalitet i cenu.
Moje misljenje je ili nisi uboo pravi driver ili je mis dosao kod mace!!!
 
Od juce mi se svaki cas desava da se kursor jednostavno sam od sebe prevuce skroz levo (u redjim slucajevima desno) i sve se zablokira, tj. ne mogu nista da uradim dok ne restartujem kompjuter?
E! Da! U nekim slucajevima posle restarta, ne pojavi mi se opcija za izbor jezika)

Bezanje kursora je najcesce zbog neciste ili sarene podloge.Ne verujem da je do misa,posto i kada ga iscupas dok je podignut windows, ne bi trebalo da OS zablokira,tastatura bi i dalje bila u funkciji,i kada ga ubodes on opet radi,nije potreban reset,to je kod ps/2 konektora ,za usb nisam siguran.
Ja bih proverio windows u kakvom je stanju i viruse,a to sto ti nestanu jezici,svaki nasilni restart nosi rizike,zavisi i od OS-a al posle par njih imam osecaj da komp radi kao kad iz 5 brzine ubacis menjac u 2,znaci posledice su neminovne po menjac,tako i win
 

Back
Top