Kako voziti bicikl

zivkoj

Početnik
Poruka
31
Nabavio sam bicikl na brzine e sad mi nije jasno koliko bih trebao da vozim ako mi je cilj da potrosim sto vise kalorija i da malo poboljsam formu, takodje mi nije jasno u kojoj brzini da vozim dali da ubacim u onu brzinu kada moram da okrecem puno a da se sporo krecem ili u onu u kojoj okrenes pedale 2 puta i predjes 30m ali je zato teze okretati, znaci u dilemi sam dali da obrcem vise a lakse ili manje a teze?
 
Nabavio sam bicikl na brzine e sad mi nije jasno koliko bih trebao da vozim ako mi je cilj da potrosim sto vise kalorija i da malo poboljsam formu, takodje mi nije jasno u kojoj brzini da vozim dali da ubacim u onu brzinu kada moram da okrecem puno a da se sporo krecem ili u onu u kojoj okrenes pedale 2 puta i predjes 30m ali je zato teze okretati, znaci u dilemi sam dali da obrcem vise a lakse ili manje a teze?

Pa što duže i teže vrtiš to više trošiš, logično, a evo i dokaz A = F * s, gde je F sila tela, a s pređeni put na kojem deluje ta sila. A - je rad i izražen je u džulima (kalorijama) :super:
 
ma znam to nego akostavim u prvu brzinu onda moram da vrtim kao lud da bih isao malo brze ali je izuzetno lako okretati pedale,a ako ubacim u najvecu brzinu onda cu okretati veoma malo krugova ali je izuzetno tesko okretati pedale pa zato neznam sta je bolje dali vise laksih okreta ili manje tezih
 
Jooooj sve majstori :)

Trening intenziteta od 60% do 70% od Max HR(broj otkucaja srca u minutu) i procenat masnih naslaga se smanjuje.

U ovoj zoni organizam troši mast kao energiju, pa je i zovu "Fat burning Zone". Zapravo oko 85% energije se crpi iz masti. Zato se ova zona preporučuje onima koji žele da skinu kilažu. Da bi se to postiglo treba što duže trenirati u ovoj zoni. U Zoni 2 počinje porast kondicije i izdržljivosti, ali ne bitnije. Osim za mršavljenje ova zona se koristi i za zagrevanje, "hlađenje".

Odlican tekst kako najbolje iskoristiti brzine na biciklu http://www.ciklonaut.com/Kakovako/Kadenca.htm
 
Activity (1 hour) 130lbs 155lbs 190lbs <tezina bicikliste
Bicycling, <10mph, leisure 236 281 345
Bicycling, >20mph, racing 944 1126 1380
Bicycling, 10-11.9mph, light effort 354 422 518
Bicycling, 12-13.9mph, moderate effort 472 563 690
Bicycling, 14-15.9mph, vigorous effort 590 704 863
Bicycling, 16-19mph, very fast, racing 708 844 1035
Bicycling, BMX or mountain 502 598 733
Bicycling, stationary, general 295 352 431
Bicycling, stationary, light effort 325 387 474
Bicycling, stationary, moderate effort 413 493 604
Bicycling, stationary, very light effort 177 211 259
Bicycling, stationary, very vigorous effort 738 880 1078
Bicycling, stationary, vigorous effort 620 739 906
 
Ako imas brzinometar videces da vecina rekreativaca vozi oko 20 na sat..ti za pocetak probaj par km da ne spustas ispod 25..onda malo zapni pa na 30..videces da nije lako dugo odrzavati taj ritam..oko 80 obrtaja u minuti je prava stvar i tesko je doci do te forme ako nisi tako vozio i ako si uvek prebacivao na tezi prenos da bi isao brze..gledaj da ne opterecujes kolena i da ti bude udobna voznja..a ne da se gegas levo-desno narocito uzbrdo
 
Brzine ti pre svega sluze da nebi menjao kadencu, broj obrtaja pedala,ona treba ostati ista ili manje vise slicna kad krenes sa ravnog uz brdo npr. Ako se ritam okretanja naglo promeni ostajes bez daha a nije dobro ni za srce.
 
Brzine ti pre svega sluze da nebi menjao kadencu, broj obrtaja pedala,ona treba ostati ista ili manje vise slicna kad krenes sa ravnog uz brdo npr. Ako se ritam okretanja naglo promeni ostajes bez daha a nije dobro ni za srce.

Ne s e r i bre molim te...Sta nije dobro za srce????

Ljudi bre vuku kamione od ko zna koliko tona i dizu kugle od 600 kila i nista nikom nikad nije bilo a ti nesto s e r e s da ce neko da syebe srce zato sto ce da promeni brzinu sa 13 na 16 umesto sa 13 na 14......

Ajde ne s e r i vise na forumu samoyedes g o v n a a nemas blage veze ni sa jednom temom na kojoj pises

Sto nije dobro za srce???Hm mozda sad si postao i strucnjak sportski kardiolog ha????

Ali bitno je da ne znas kako se pise upitna recenica da li se stavlja JER ILI JEL HAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


Ajde sad pitaj me " A JER si ti mozda kardiolog pa znas da nece biti nista srcu,JEL vidim da dajes savete kako nista ne fali da se to i to radi" .....:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top