58% < 40%

gost 94299

Veoma poznat
Poruka
11.312
http://www.mondo.rs/s176217/Info/Svet/RUSIJA-_Osudjeni_zbog_kontroverzne_izlozbe.html

........
Suđenje dvojici umetnika podelilo je rusko javno mnjenje. Istraživanje koje je sproveo centar Levada pokazalo je da 58 odsto ispitanika smatra da ljudi treba da imaju pravo na javnu kritiku religije, dok se 40 odsto ruskih građana protivi objavljivanju dela koja vređaju verska osećanja.
..........

Za sve koji se pitaju sta ce ateisti ovde... iliti cemu njihova javna kritika religije. Evo brojki iz bastiona pravoslavlja.
Sve dok 58% ne bude vecina, sto i jeste, i dok bude ovakvih sramnih presuda, nafilovanih kvalifikacijama, bice i naroda koji nece dati da mu neko pod plastom religije kapu kroji... neoinkvizicija na delu.
A do tada ne vredi pricati-diskutovati-mlatiti praznu slamu...
A ovih 58% ce se rapidno povecavati, budite uvereni... :twisted:

:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo su neki od eksponata:



2ew1bac.jpg



2d6p2t0.jpg



71k64w.jpg



2ypjli1.jpg
 
ко се осетио прозваним па ми је обрисана порука?
зашто мала мањина има већа права од велике мањине?

п.с. ко подржава грех је веће зло од оног ко га чини.
 
Traziti smisao za svoje delovanje u ruskim anketama je ...ako kazem idiotski onda ce neki opet da se zale i kukakju, pa cu samo da kazem da je totalno glupo . Ako neko ima neodoljivu zelju da nesto ili nekoga kritikuje ne trebaju mu ankete iz neke tamo Rusije kao podrska . Naravno , kritika je jedna stvar a ismevanje i uvrede sasvim druga ,a meni se cini da kritizeri religije vrlo tesko , ako uopste, uocavaju razliku izmedju tih pojmova .
 
Traziti smisao za svoje delovanje u ruskim anketama je ...ako kazem idiotski onda ce neki opet da se zale i kukakju, pa cu samo da kazem da je totalno glupo . Ako neko ima neodoljivu zelju da nesto ili nekoga kritikuje ne trebaju mu ankete iz neke tamo Rusije kao podrska . Naravno , kritika je jedna stvar a ismevanje i uvrede sasvim druga ,a meni se cini da kritizeri religije vrlo tesko , ako uopste, uocavaju razliku izmedju tih pojmova .

1. A gde si ti video da se trazi smisao za delovanje u ruskim anketama?
2. Kritiku putem satire nikada spoznao nisi? Ta kritika je najubojitija, jer bas u srz pogadja...

Te su ove odrednice "idiotski" i "totalno glupo" promasile temu...
A i onaj koji ih je plasirao bas i nije najreprezentativniji primer vernika... :mrgreen:
 
Naravno , kritika je jedna stvar a ismevanje i uvrede sasvim druga ,a meni se cini da kritizeri religije vrlo tesko , ako uopste, uocavaju razliku izmedju tih pojmova .
trebalo bi da je normalno da svako moze da kritikuje ili ako hoces ismeva necija uverenja. a uvreda je kada neko napada tvoju licnost. to je presuda u rusiji je sprdnja.
 
trebalo bi da je normalno da svako moze da kritikuje ili ako hoces ismeva necija uverenja. a uvreda je kada neko napada tvoju licnost. to je presuda u rusiji je sprdnja.

Kritika je u redu , ismevanje nije . Uverenja su deo licnosti i ako ismevas njih ismevas licnost samu, a to je uvreda . Tanka je granica ali smo je svi svesni . Na zalost samo retki imaju dovoljno pristojnosti i domaceg vaspitanja da razlozno diskutuju i svoju kritiku zasnivaju na cinjenicama a ne na uvredama pa na je forum ovakav kakav je. Samo trazenje prava da se neko vredja dovoljno govori o osobi koja to pravo trazi, a sta tek reci o osobi koja smatra da joj to pravo pripada po prirodi stvari .
 
Мхммм.
Да ли ти под овим подразумеваш да су верници болесни? Онако, у глобалу?

Ma to je samo figurativno. Imam više prijatelja koji su religiozni ili se takvim osećaju, ali vrlo retko pričamo o tome. Valjda zato što nisu toliko isključivi kao neki sa ovog foruma. Kad ne mislim za svoje prijatelje da su bolesni, ne mislim ni za vas koje baš ne poznajem.
:bye:
 
Ma to je samo figurativno. Imam više prijatelja koji su religiozni ili se takvim osećaju, ali vrlo retko pričamo o tome. Valjda zato što nisu toliko isključivi kao neki sa ovog foruma. Kad ne mislim za svoje prijatelje da su bolesni, ne mislim ni za vas koje baš ne poznajem.
:bye:
Ma nije valjda... figurativno. :roll:
 
Ma to je samo figurativno. Imam više prijatelja koji su religiozni ili se takvim osećaju, ali vrlo retko pričamo o tome. Valjda zato što nisu toliko isključivi kao neki sa ovog foruma. Kad ne mislim za svoje prijatelje da su bolesni, ne mislim ni za vas koje baš ne poznajem.
:bye:
Добро је када се одстране нејасноће и када се лепо разумемо.
 
Imajući u vidu brojne poruke koje su ateisti napisali objašnjavajući razlog svog učešća na ovom podforumu, nisi u pravu.

Koliko god da ti objašnjavam da nisam član nijedne grupe ili organizacije ateista, ti to nećeš ili ne možeš ili ne želiš da shvatiš i uvažiš.
Dakle, sve što sam napisao predstavlja moj stav i mišljenje. Moj stav se samo slučajno može poklapati sa stavom nekog drugog na ovom forumu. Takođe da naglasim, da baš nikoga od forumaša ne poznajem lično.


Od čega to boluju vernici i kakve ih to muke muče? :dontunderstand:

Priznajem da sam kod reči izlečimo izostavio navodnike.
Nemoj svaku moju izjavu tumačiti da je uperena protiv nekoga. Ja sam, između ostalog, optimista i kao takav nisam zloban. Ponekad me iznervira isključivost, ali prođe to.
 
Poslednja izmena:
Ma zna on da postoje dobronamerni ljudi, samo ne veruje da postoje dobronamerni ateisti

Jesi li ti advokat Kaliburna?
Ako bih bio zlurad, čitajući tvoj komentar mogao bih da zaključim da ateisti nisu ljudi. Šta misliš o tome?
Da li postoje dobronamerni ateisti, po tvom mišljenju?
 
Poslednja izmena:

Back
Top