Дацентрализација и Србија

Ваш став о децентрализацији ?

  • Треба омогућити децентрализацију, на нивоу општина

  • На нивоу економских региона

  • На нивоу региона, који би поред економских имали и друге функције

  • Подела на федеративне јединице

  • Децентрализација је сувишна


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Какво је Ваше мишљење о овом процесу ?
По којој линији децентрализација треба да се одвија, општинској, регионалној, федералној или је и сама децентрализација сувишна...?
Лично мислим да је давање надлежности општинама, у рецимо градњи инфраструктрурних објеката и другим пројектима и давање могућности да располажу са делом средстава које убирају, сасвим довољно.
Иде и анкета...
 
U isključivoj nadležnosti države ostaviti samo spoljne poslove, odbranu, monetarnu politiku i osnove zajedničkog tržišta, i zaštitu ljudskih prava.

Sve ostalo decentralizovati što više, naravno u onoj meri u kojoj je to ekonomski opravdano i logično. I što bliže direktnoj kontroli građana, koji bi tu kontrolu sprovodili na izborima.
 
Mislim da ce Srbija najverovatnije nastaviti da propada, tako da treba od Srbije odvojiti sve ono sto vredi a ostatak nazvati Srbijom i naslednikom Srbije u medjunarodnim organizacijama ali i sporovima, sudskim procesima, pitanjima drzavnog suvereniteta, tako bi bili reseni mnogi problemi. Dakle treba odvojiti: Vojvodinu, Beograd i eventualno zapadnu Srbiju(Valjevo, Sabac, Cacak i Uzice) a ostalo ostaje u Srbiji. Kada vec mi moramo da propadamo nemoraju i oni koji bi mogli da napreduju. Dakle samostalna: Vojvodina, Beogradi zapadna Srbija, delovi gde ljudi nesto i
vrede, a ovi ostali tj.:mesanci iz pomoravlja, Cigani, Bugari iz Dimitrovgrada i Bosilegrada, juznjaci iz juzne Srbije, janicari iz Novog Pazara i okoline, sve ono sto ima katastrofalno los mentalitet i visok nivo neracionalnosti i nekulture da ostane u Srbiji i propada. Nema drugog resenja.
 
Лош наслов, треба децентрализација, страшно колико грешим...

Imas pogresne uzore, tj. gore od sebe. U Rusiji je mentalitet takodje izuzetno los, razmecu se novcem i pokazuju da ga imaju na sve strane, korupcija i kriminal gde god se okrenes, u vreme putina je samo 5% gradonacelnika smenjeno u odnosu na stanje za vreme Jeljcinjove katastrofalne vladavine. Rusi su jako nekulturan i bahat narod a i mi nismo mnogo bolji ali ipak bolji od njih.
 
Imas pogresne uzore, tj. gore od sebe. U Rusiji je mentalitet takodje izuzetno los, razmecu se novcem i pokazuju da ga imaju na sve strane, korupcija i kriminal gde god se okrenes, u vreme putina je samo 5% gradonacelnika smenjeno u odnosu na stanje za vreme Jeljcinjove katastrofalne vladavine. Rusi su jako nekulturan i bahat narod a i mi nismo mnogo bolji ali ipak bolji od njih.

ne mozes porediti zutu porobljenu banana Srbiju sa Ruskom federacijom. te sistemske probleme ce Putin sabiti za mesec dana, nikakav problem kad ima ceo drzavni aparat pod sobom sa svim sluzbama
 
Какво је Ваше мишљење о овом процесу ?
По којој линији децентрализација треба да се одвија, општинској, регионалној, федералној или је и сама децентрализација сувишна...?
Лично мислим да је давање надлежности општинама, у рецимо градњи инфраструктрурних објеката и другим пројектима и давање могућности да располажу са делом средстава које убирају, сасвим довољно.
Иде и анкета...

Supsidijarno, znaci da se drzava ne mesa u nesto sto bi bilo u nadleznosti opstine.
Sve ostalo smatram da je suvisno, jer je nemoguce uspostaviti saradnju, jer, bez obzira sto je vlastima u opstinama uglavnom cilj da sto vise ukradu, opet nisu iz iste stranke ti predstavnici lokalnih vlasti.
Decentralizacija koja je sada zastupljena je ok.

Federalna decentralizacija? Pojasni mi ovo.
 
Supsidijarno, znaci da se drzava ne mesa u nesto sto bi bilo u nadleznosti opstine.
Sve ostalo smatram da je suvisno, jer je nemoguce uspostaviti saradnju, jer, bez obzira sto je vlastima u opstinama uglavnom cilj da sto vise ukradu, opet nisu iz iste stranke ti predstavnici lokalnih vlasti.
Decentralizacija koja je sada zastupljena je ok.

Federalna decentralizacija? Pojasni mi ovo.
Нешто више од Аутономне Покрајине, а опет мање од државности. Већина надлежности остаје федеративним јединицама. Рецимо, нешто као Хрватска у време СФРЈ. Бар ја тако мислим.
 

Back
Top