Koliko muškarci ozbiljno shvataju žene

Agatha Christie u svojoj biografiji kaže da Kada žena smatra da je uvrijedila muškarca uopšte ne mora da se brine oko toga jer su muškarci toliko umišljeni da tu uvredu sigurno nisu shvatili ozbiljno.
Kako vi shvatate i reagujete na ružne riječi, uvrede svojih djevojaka i žena? ..koliko je A. Christie bila u pravu...?

mislim istina :-)

zena se ne dozivljava kao protivnik, mozda zato ne moze da uvredi.

isto kao sto muskarci ne mrze zene, ali zene su zahebane mrze opasno, mislim jos vise su uvredljive.
 
Znači umišljeni ste :zcepanje:
Ili vi to posmatrate na drugačiji način ?

pa ne znam za druge, ja barem mislim da zena ne moze da me uvredi. jedino da me ne voli ali sta da radim bozemoj ne sekiram se. moze da prica sta hoce, ionako kao muskarac uvek bicu ja kriv. valjda je to tako?

mozda zato sto, ja barem, ne ocekujem od zene nista extra, pa ne moze ni da me razocara. nego zene su te koje ocekuju svasta i onda neispunjene gnevaju se i sikcu i pricaju gluposti.

na primer, opet ne znam za sve, ali nisam cuo da neki muskarac prica znas kao moja riba je bezveze ili ovo ili ono, dok kod zena je redovna pojava da njihov bivsi je kreten. i uvek su nesto povredjene uvredjene.

mislim zene skroz drugacije razmisljaju, nikad ne mogu da shvatim, zato mozda ni ti ne kapiras muskarce :-)
 
pa ne znam za druge, ja barem mislim da zena ne moze da me uvredi. jedino da me ne voli ali sta da radim bozemoj ne sekiram se. moze da prica sta hoce, ionako kao muskarac uvek bicu ja kriv. valjda je to tako?

mozda zato sto, ja barem, ne ocekujem od zene nista extra, pa ne moze ni da me razocara. nego zene su te koje ocekuju svasta i onda neispunjene gnevaju se i sikcu i pricaju gluposti.

na primer, opet ne znam za sve, ali nisam cuo da neki muskarac prica znas kao moja riba je bezveze ili ovo ili ono, dok kod zena je redovna pojava da njihov bivsi je kreten. i uvek su nesto povredjene uvredjene.

mislim zene skroz drugacije razmisljaju, nikad ne mogu da shvatim, zato mozda ni ti ne kapiras muskarce :-)

Pa ne bi sad da pravim generalizaciju između m i ž jer smatram da je to prilično nezrelo..ali nešto me eto zagolicalo povodom ovog pitanja ... jer kojeg kod sam muškarca pitala ..malo se nasmješio i uglavnom potvrdio ...
Pa nije moguće da baš svi tako reagujete ... mora da ima i drugačijih reakcija ..ili to zavisi od ličnog samopouzdanja ...:)
 
Pa ne bi sad da pravim generalizaciju između m i ž jer smatram da je to prilično nezrelo..ali nešto me eto zagolicalo povodom ovog pitanja ... jer kojeg kod sam muškarca pitala ..malo se nasmješio i uglavnom potvrdio ...
Pa nije moguće da baš svi tako reagujete ... mora da ima i drugačijih reakcija ..ili to zavisi od ličnog samopouzdanja ...:)

generalno smo veoma razliciti :-) cak sto zreliji sve vise :-)

a mozda zavisi od samopouzdanja. ako neko je covek zloban, znas ima slabica dosta ipak, on ce da mrzi bilo koga cak koji ga ne prihvati, i mozda u tom smislu i zenu.

plus imas muskih koji u zeni traze svasta, pa onda opet razocarani lako se uvrede i mrze, ali to nisu prave kuronje ybg.
 
Agatha Christie u svojoj biografiji kaže da Kada žena smatra da je uvrijedila muškarca uopšte ne mora da se brine oko toga jer su muškarci toliko umišljeni da tu uvredu sigurno nisu shvatili ozbiljno.
Kako vi shvatate i reagujete na ružne riječi, uvrede svojih djevojaka i žena? ..koliko je A. Christie bila u pravu...?

šteta...imao sam pozitivno mišljenje o toj spisateljici...:confused:
 
Agatha Christie u svojoj biografiji kaže da Kada žena smatra da je uvrijedila muškarca uopšte ne mora da se brine oko toga jer su muškarci toliko umišljeni da tu uvredu sigurno nisu shvatili ozbiljno.
Kako vi shvatate i reagujete na ružne riječi, uvrede svojih djevojaka i žena? ..koliko je A. Christie bila u pravu...?

pa kad mi zensko kaze nesto za pamet ili neke moje stavove itd...tad me boli uvo.....

ali svakog muskarca veoma uvredi..ako mu zena kaze da mu je mali(ako mu je mali)da je los u krevetu,da je ruzan....moze zena da te uvredi za sve pare....
 
Када ми је жена љута или ме нешто увреди увек сматрам да јој се нешто дешава са хормонима па не доливам уње на ватру. Ако то потраје или се понавља онда се тек замислим.
 
Када ми је жена љута или ме нешто увреди увек сматрам да јој се нешто дешава са хормонима па не доливам уње на ватру. Ако то потраје или се понавља онда се тек замислим.
Tako nešto.Mada su sve drskije i drskije pa kad joj odgovoriš na NJEN u suštini muški način,padnu suze i pozivanja na nežnost njenog ''spola'':roll::roll::roll:
 
Ima i muškaraca koji mrze, pa hajde da kažemo kao žene...i to me svakog dana iznova rastužuje...proživimo čitav život misleći kako smo različiti ( muškarci i žene)...a ja ne mogu uvek da uočim tu drastičnu razliku...mora da je problem u meni
Šta ovo znači:mrgreen:...Anyway mislim da je mnogo nerazumevanja danas posledica izvesnog snobizma i egocentričnosti prisutnog kod mnogih ljudi:neutral:
 
Šta ovo znači:mrgreen:...Anyway mislim da je mnogo nerazumevanja danas posledica izvesnog snobizma i egocentričnosti prisutnog kod mnogih ljudi:neutral:

Goxy, verovatno da me nisi razumeo. Poznata mi je ženska pakost i zloba, samo sam htela da kažem da sam nekada verovala da muškarci nemaju te osobine, ali kao po običaju život nas demantuje....zbog toga sam pomalo razočarana.
A sa druge strane srećem izvanredne žene, bez osobina po kojima smo poznate (zavist, pakost, slabost, kratka pamet...duga kosa itd).
Ne znam da li se sećaš jednom smo se pokačili..bio si u pravu...a ja pa malčic bezobrazna...ovog puta sam ozbiljna...ti i dalje možeš da budeš ironičan prema meni...nema ljutiš sa moje strane:cool:
 
Poslednja izmena:
Agatha Christie u svojoj biografiji kaže da Kada žena smatra da je uvrijedila muškarca uopšte ne mora da se brine oko toga jer su muškarci toliko umišljeni da tu uvredu sigurno nisu shvatili ozbiljno.
Kako vi shvatate i reagujete na ružne riječi, uvrede svojih djevojaka i žena? ..koliko je A. Christie bila u pravu...?

Odem u sobu i plačem al da ne vidi.
Šta mogu da kažem na zlonamernu misao?
Ne mogu sebi da objasnim da mi je stalo do nekog kome moje emocije, briga, ljubav nisu vredne.
Samim tim me je ponizila kao muškarca.
Dešavalo se iz neiskustva gde sebi dopuste da pričaju kao sa svojim ukućanima.
Dešavalo se da više veruje u rekla-kazala ljubomorne drugarice nego meni.
Dešavalo se da ne ume bes dobijen od drugih da kanališe i isprazni se gde ne treba.
Dešavalo se da...
...
Više se ne dešava.
Sam sam kriv što sam birao takve skotove samo fizički lepe jer mi se moglo
 
Poslednja izmena:

Back
Top