Kreatin?

NiKo7

Početnik
Poruka
34
Bicu kratak:

Da li je kreatin na listi nedozvoljenih preparata?
Voleo bih da odgovor daju strucna lica (sportski sudije, farmaceuti, iskusni takmicari...)

POZDRAV :bye:
 
izbegni. Cim prestanes, ispumpas se.

Ne lupaj gluposti kad ne znas....Naravno da se "ispumpa" sta god to znacilo po tebi ali to voda samo izadje iz misica

Kreatin se ne koristi da bi se vizuelno uvecao vec da bi dobio snagu...

Kada se koristi kreatin on uz adenozin tri fosfat vezuje vodu i unosi u misic kako bi misic vise duze jace i bolje radio....

I savim je normalno da kad ne bude kreatina da ta voda izadje.....Nije to nikakav nezeljeni efekat.....Nisi nista rekao.....Napravio si logicku gresku u razmisljanju...

To je isto kao da si rekao - brate dzabe trcis jer ako jedes kao svinja i nikad vise ne potrcis ugojices se....

I sta sad neko ne treba da trci zbog toga jer je to kao lose i "nezeljena posledica"....

Pa normalno to su prirodni procesi.....

Sta si ti mislio kupis carobnu teglicu necega pojedes i takav budes do kraja zivota????

Toga nema i to ne postoji.....

Inace kreatina imapuno i u crvenom mesu - teletina junetina......
Znaci isti djavo

REzime: Kreatin nije stetan mi ga i prirodno unosimo mesom......Kreatin je sasvim BEZBEDAN

Ja to kazem kao korisnik kreatina,kao 7godisnji bodibilder i i kao najbolji ucenik nekadasnje medicinske skole iz predmeta biohemja
 
Ne lupaj gluposti kad ne znas....Naravno da se "ispumpa" sta god to znacilo po tebi ali to voda samo izadje iz misica

Kreatin se ne koristi da bi se vizuelno uvecao vec da bi dobio snagu...

Kada se koristi kreatin on uz adenozin tri fosfat vezuje vodu i unosi u misic kako bi misic vise duze jace i bolje radio....

I savim je normalno da kad ne bude kreatina da ta voda izadje.....Nije to nikakav nezeljeni efekat.....Nisi nista rekao.....Napravio si logicku gresku u razmisljanju...

To je isto kao da si rekao - brate dzabe trcis jer ako jedes kao svinja i nikad vise ne potrcis ugojices se....

I sta sad neko ne treba da trci zbog toga jer je to kao lose i "nezeljena posledica"....

Pa normalno to su prirodni procesi.....

Sta si ti mislio kupis carobnu teglicu necega pojedes i takav budes do kraja zivota????

Toga nema i to ne postoji.....

Inace kreatina imapuno i u crvenom mesu - teletina junetina......
Znaci isti djavo

REzime: Kreatin nije stetan mi ga i prirodno unosimo mesom......Kreatin je sasvim BEZBEDAN

Ja to kazem kao korisnik kreatina,kao 7godisnji bodibilder i i kao najbolji ucenik nekadasnje medicinske skole iz predmeta biohemja

aj ne lozi se. A kao ne znas sta znaci "ispumpa", a ovamo definises dalje. Aj odluci se, izgledas smesno

Video sam svojim ocima da se moj drug nabio s tim kreatinima kao kretencina, a svi znamo da je u biti mrsav, a posle 4-5 meseci se nabio, i onda je prestao da koristi kreatin i bio je skoro kao na pocetku

ista prica za jos jednog druga. To ti pricam za izgleg.
 
aj ne lozi se. A kao ne znas sta znaci "ispumpa", a ovamo definises dalje. Aj odluci se, izgledas smesno

Video sam svojim ocima da se moj drug nabio s tim kreatinima kao kretencina, a svi znamo da je u biti mrsav, a posle 4-5 meseci se nabio, i onda je prestao da koristi kreatin i bio je skoro kao na pocetku

ista prica za jos jednog druga. To ti pricam za izgleg.

A sa kojim to "kreatinima":hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:

p.s. Ko zna sta je to radio.........I mog druga Peru kad pitaju sa cim se "nabio":hahaha: sta god to znacilo on kaze ma samo bre pasulj i punjene paprike i kreatin malo,a ovamo izima metan deka durabolin i sve i svasta od anabolickih steroida i diuretika (sto nisu "proteini" i "kreatini")

Kao sto sam rekao normalno da se vratio na staro.....Nije to kreatin kriv - to je sasvim normalan prirodni proces - LOGIKA UPOTREBE ISICNOG TKIVA - ako telu ne treba tolika misicna masa i ako se ne hranis isto kao i kad si bio najbolji - telo ce sve to istrositi i vratiti da budes kao na pocetku.....Nema tu nista loseg - tako reaguje ljudski organizam i to je normalno

Nego vi deca mislite kupis kreatin u teretanu 2 meseca pred leto i mislite da ce to da traje ceo zivot i da tako treba da bude..A onda kad se dogodi sto se dogodi vi optuzujete da je za to kreatin kriv HAHAHAHA

To sto se tvoj drug "nabio" sta god to znacilo, je zato sto je verovatno pocetnik a tada telo mnooogo brzo radte posle sve sporije i sporije,mozda je izuzetno dobro i kvalitetno trenirao,vodio dobar zivot i dobro jeo sto je nabitnije......

Tako da nemoj da dajes konkluzije za nesto sto nisi kompetentan i ne znas.....

Za sledeci post tek kad mi das hemijsku oznaku i sastav kreatina i njegovu biohemijsku finkciju u telu coveka mozemo da nastavimo ovu diskusiju...

Pa ja kad bi se tak ubedjivao sa svakim neukim na forumu ( a ima vas "malo") trebao bih ceo zivot da provedem kucajuci
 
Kreatin pospešuje kreiranje mišićne mase ali ne svojim sastavom već time što omogućava da organizam dobije više snage čime se cepaju mišići koji se oporavljaju dovoljnim unosom proteina. Tvoj drugar koji se nabio sa kreatinima je po prestanku korišćenja istih trebao da redovno vežba i da i dalje unosi dovoljnu količinu proteina. Sam po sebi kreatin ne izgrađuje mišić kao što ni tegovi ne pumpaju mišiće. Kada kažem pumpaju mislim na njihovu izgradnju. Sportista ne može da dramatično izgubi mišićnu masu po prestanku korišćenja kreatina.
Efekat o kojem ti pričaš (bar po mom znanju) je jedino moguć ako je tvoj drugar koristio stereoide. Oni jesu poznati po tome da sportista izgubi na mišićnoj masi po prestanku korišćenja istog.
Ja nisam bodybuilder, čak sam i protivnik korišćenja suplemenata zato što smatram da mišić treba da se izgrađuje hranom a ne praškom.
 
Efekat o kojem ti pričaš (bar po mom znanju) je jedino moguć ako je tvoj drugar koristio stereoide. Oni jesu poznati po tome da sportista izgubi na mišićnoj masi po prestanku korišćenja istog.
Ja nisam bodybuilder, čak sam i protivnik korišćenja suplemenata zato što smatram da mišić treba da se izgrađuje hranom a ne praškom.
P tvoja saznanja kao sto utvrdismo na drugoj temi su vise nego slaba zato,bolje je da ne pises ono sto ne znas ili sto su kuloarske price.Zar ti mislis da su svi koji koriste nabolike bez mozga i uzmaju da bi posle sve to izgubili?mislis da profesionalni bodybilderi recimo 10 godina pro scene 10 godina neprekidno uzimaju steroide da po prestanku ne bi izgubili svu misicnu masu?:hahaha::hahaha::hahaha:E jesi dobar:hahaha::hahaha:
Bruz ovajti je konkurencija zamsejava me takodje svojim postovima,obrati paznju:hahaha:
 
P tvoja saznanja kao sto utvrdismo na drugoj temi su vise nego slaba zato,bolje je da ne pises ono sto ne znas ili sto su kuloarske price.Zar ti mislis da su svi koji koriste nabolike bez mozga i uzmaju da bi posle sve to izgubili?mislis da profesionalni bodybilderi recimo 10 godina pro scene 10 godina neprekidno uzimaju steroide da po prestanku ne bi izgubili svu misicnu masu?:hahaha::hahaha::hahaha:E jesi dobar:hahaha::hahaha:
Bruz ovajti je konkurencija zamsejava me takodje svojim postovima,obrati paznju:hahaha:
Pa ako uzimaš stereoide onda ti definitivno fali koja u glavi (u većini slučajeva). Pošto vidim da ne znaš, posle korišćenja stereoida gubiš na mišićnoj masi zato što proizvodiš više estrogena dok je nivo testosterona koje organizam pravi isuviše mali. Krajnji rezultat je šta? Gubljenje mišićne mase. Kako bi sprečili da izgube mnogo mišićne mase korisnici stereoida uzimaju više čega? Glutamina, kreatina i pro... pro... proteina Cobi majstore. Naravno, ti i dalje možeš da maštaš da će ti mišići posle stereoida ostati na istom nivou. :dash:
Bruz ovajti je konkurencija zamsejava me takodje svojim postovima,obrati paznju
Znaš kako : ako ne kapiraš kome se u društvu smeju onda si to ti.
 
ZAHVALJUJEM SE SVIMA NA ISCRPNIM ODGOVORIMA.

Samo da vas podsetim da je moje pitanje bilo:
DA LI JE KREATIN NA LISTI NEDOZVOLJENIH PREPARATA?
Molio bih vas da se tog pitanja i drzite.

Nisam bodi bilder i zaista me ne zanima da li kreatin radi ili ne radi na ovaj ili onaj nacin. Takodje ne zanima me da saznam ko je od vas veci strucnjak za suplemente, bodi bilding itd.
Ne zelim da citam ni o tome kako se vi medjusobno vredjate, ismevate i svadjate.

Podsecam vas da sam ja pokrenuo ovo pitanje i jos jednom vas sve molim da pokusate da na njega odgovorite.
:bye:
 
ZAHVALJUJEM SE SVIMA NA ISCRPNIM ODGOVORIMA.

Samo da vas podsetim da je moje pitanje bilo:
DA LI JE KREATIN NA LISTI NEDOZVOLJENIH PREPARATA?
Molio bih vas da se tog pitanja i drzite.

Nisam bodi bilder i zaista me ne zanima da li kreatin radi ili ne radi na ovaj ili onaj nacin. Takodje ne zanima me da saznam ko je od vas veci strucnjak za suplemente, bodi bilding itd.
Ne zelim da citam ni o tome kako se vi medjusobno vredjate, ismevate i svadjate.

Podsecam vas da sam ja pokrenuo ovo pitanje i jos jednom vas sve molim da pokusate da na njega odgovorite.
:bye:



PA COVECE REKLI SMO TI 1000 PUTA I TO BUKVALNO SVI - DA KREATIN NIJE NA LISTI NEDOZVOLJENIH SREDSTAVA kao i sve ostalo od suplementacije....U prodavnici gde kupis kreatin mozes kupiti i sve ostalo jer SE TAMO SMEJU PRODAVATI JAVNO SAMO DOZVOLJENI PREPARATI.....Neki su i pregledani kod nas na VMA i pusteni u promet kao potpuno dozvoljeni i neskodljivi

LOCK tema
 
Pa ako uzimaš stereoide onda ti definitivno fali koja u glavi (u većini slučajeva). Pošto vidim da ne znaš, posle korišćenja stereoida gubiš na mišićnoj masi zato što proizvodiš više estrogena dok je nivo testosterona koje organizam pravi isuviše mali. Krajnji rezultat je šta? Gubljenje mišićne mase. Kako bi sprečili da izgube mnogo mišićne mase korisnici stereoida uzimaju više čega? Glutamina, kreatina i pro... pro... proteina Cobi majstore. Naravno, ti i dalje možeš da maštaš da će ti mišići posle stereoida ostati na istom nivou. :dash:

Znaš kako : ako ne kapiraš kome se u društvu smeju onda si to ti.

Fali tvom tati definitvno kad te napravio tako pametnog pa nam prosipas mudrost ovde.Video sam odmah da ti zapremina mozga jednaka velicini mrava,ali sam prevario tolika je kada je NATEKAO.Izgleda ti dete niko nije rekao da postoji PST ili post steroid tretman,da ubrza sto je moguce vise opravak pitualne zlezde koja proizvodi testosteron.Mximalni gubitak posle ciklusa sme biti do 30%,prema tome idi dete jos u teretanu,vozi biciklu,radi trbusnjake,zanimaj devojcice a mi koji smo nesto uspeli u zivotu i bodybuildingu ostavi da mladima koji su zeljni znanja nesto i prenesemo
 
Fali tvom tati definitvno kad te napravio tako pametnog pa nam prosipas mudrost ovde.Video sam odmah da ti zapremina mozga jednaka velicini mrava,ali sam prevario tolika je kada je NATEKAO.Izgleda ti dete niko nije rekao da postoji PST ili post steroid tretman,da ubrza sto je moguce vise opravak pitualne zlezde koja proizvodi testosteron.Mximalni gubitak posle ciklusa sme biti do 30%,prema tome idi dete jos u teretanu,vozi biciklu,radi trbusnjake,zanimaj devojcice a mi koji smo nesto uspeli u zivotu i bodybuildingu ostavi da mladima koji su zeljni znanja nesto i prenesemo

Ono što sam ja rekao je da je opisani gubitak mišićne mase pre vezani za stereoide nego za kreatin što je, kao što smo videli puno puta, tačno. Znači, čovek je koristio "kreatin" nekoliko meseci a po prestanku je izgubio sve i bio na početku. Takvog efekta kod kreatina nema, koliko ja znam.
Ti si odma zapeo o tome šta ja mislim o ljudima koji koriste stereoide. Negativne efekte stereoida smo videli pa je normalno zašto se postavlja pitanje opravdanosti i zdravlja onog ko konzumira isti.
Mximalni gubitak posle ciklusa sme biti do 30%,prema tome idi dete jos u teretanu,vozi biciklu,radi trbusnjake,zanimaj devojcice a mi koji smo nesto uspeli u zivotu i bodybuildingu ostavi da mladima koji su zeljni znanja nesto i prenesemo
Ako stvarno želiš da pomogneš mladima onda je u redu da im skreneš pažnju na stereoide i propratne efekte koje on nosi sa sobom a ne da im latentno prenosiš kako je : u redu koristiti ih jer nije. Ja stvarno nemam ništa protiv bodybuilding-a ali on je krenuo stranputicom zbog ljudi koji su "postigli nešto" neproverenim metodama koje imaju razorne posledice ako nisu kontrolisane od strane lekara. Suplementi? Stvarno, pravi unos i najveću mišićnu masu donosi kvalitetna ishrana. Koliko ti lično u sebe unosiš Whey-a? 100 grama, 200? Suplement, ako već postoji treba da bude dodatak ishrani a ne hrana po sebi. Misliš da je neko iz dosade napisao koliko grama proteina organizam može da podnese. Kao i svaki sport i bodybuilding može biti zdrav i nezdrav ali nemoj da mi pričaš o tome kako doktori ne znaju a ti znaš.
 
Ma jok bre dete ti znas,rekli ti doktori:hahaha:.Ajde sinko idi vise uci malo pa za par godina minimum dodji da nam objasnjavas sta je i kako je ,vidis da upadas iz rupe u rupu,jer samo trabunjas,a tebi tako pametnom da pisem sve ispocetka sto sam odavno pisao ZASTO se upotrebljavaju steroidi,ZASTO se koristi suplemtacija,za tebe je to viswa matematika,jer koliko vidim do sada NISTA nisi razumeo o koriscenju suplemtacije nego lupets nesto kako je neko stavlja umesto hrane:hahaha:idi bre decko umij se malo,mozda je vrucina problem,pa slabo funkcionises.
Mislim sta ti znas sta su neproverene metode?kako mogu biti neproverene ako su dale rezultate:hahaha:?znaci da su ITEKAKO proverene.Moje znanje za ovih 13 godina NIKADA nije dovedeno u pitanje niti je ikoga ugrozilo upravo zbog toga sto je ZNANJE a ne isrpdjivanje.Kada budes makar pola literature procitao koliko sam ja u svom zivotu a toga sada imas koliko hoces,dok smo mi morali da se snalazimo kako umemo i znamo,nabaljao sm knjige gde god sam stigao i nasao cak sam isao i po 300km da bih dosao do neke knjige u recimo steroidima,sto je dana s dostupno na netu.Idi malo po forumima kojisu specijalozovani za bodybuilding pa citaj malo edukuj se,bolje ti je i to nego stalno da se brukas,to ne valja mlad si navuci ces komplekse i posle ces da kazes krivi ti neki matorci sa foruma
 
Poslednja izmena:
I šta si naučio iz tih knjiga po koje si išao 300km? Da treba koristiti stereoide? Čitao si pogrešne knjige, verovatno one koje je napisao Arnold :hahaha::hahaha::hahaha:
Ma jok bre dete ti znas,rekli ti doktori
A tebi rekli doktori da koristiš stereoide? Kaži mi molim te kako se doziraš. Ima li neka naučna metoda o korišćenju stereoida ili to ide otprilike.
Moje znanje za ovih 13 godina NIKADA nije dovedeno u pitanje
Sam si svoje znanje doveo u pitanje. Ja sam jedva malo pomogao. Raščisti sa sobom šta i kako u vezi stereoida a ne da ideš okolo i pričaš kako je to dobro i PAMETNO. Otišao si u krajnost pa se ljutiš što ti neko skreće na to pažnju.
idi bre decko umij se malo,mozda je vrucina problem,pa slabo funkcionises.
Mene je vrućina možda sada udarila u glavu ali zato kod tebe duva jaka promaja i to odavno.
 
sinko,ajde da ne balvis vise ovde sa provalama tako kaze cika doktor,daj nam jedan primer osobe koja je stradala od steroida.dozoljavam ti da cak navedes i profesinalne bodybuildere,ali pazi ne od diuretika i dehidracije vec iskljucivo od steroida.Ince ono sto sam ja naucio,ocigledno je momce da ti neces nikada.Ti samo ruckaj soju,kao sto ti je rako ujka i bices njegov naslednik:klap:
 
sinko,ajde da ne balvis vise ovde sa provalama tako kaze cika doktor,daj nam jedan primer osobe koja je stradala od steroida.dozoljavam ti da cak navedes i profesinalne bodybuildere,ali pazi ne od diuretika i dehidracije vec iskljucivo od steroida.Ince ono sto sam ja naucio,ocigledno je momce da ti neces nikada.Ti samo ruckaj soju,kao sto ti je rako ujka i bices njegov naslednik:klap:

Naučiti je lako, očigledno. Rekao si da navedem jedan primer : Patrick Antonecchia i Kenneth Wheeler .
``It's really sad and ironic,'' said Wheeler, who lives in East San Jose with his wife and their two children. ``I've come to a point in my life where I don't want to take steroids anymore, yet I have to just to live.''

Wheeler said his kidney disease is hereditary. But he also believes his prolonged steroid use probably accelerated its onset. He also thinks the mind-altering effects of steroids -- mood swings with fits of aggression -- were far greater than any physical toll.

Oba "takmičara" imaju problema sa bubrezima koji su rezultat dugogodišnjeg konzumiranja stereoida.
Problem sa anaboličkim stereoidima je taj što se za količinu koju treba uneti pita lokalna sveznalica. Ne postoje kontrolisani uslovi korišćenja istih i niko ti ne garantuje za kvalitet istih. Ono što imaš koristiš.
nego lupets nesto kako je neko stavlja umesto hrane
Nisi mi odgovorio koliko whey-a stavljaš u sebe. Tvoji profi uzori idu do 500g proteina dnevno. Dokle si ti dogurao?
sinko,ajde da ne balvis vise ovde sa provalama tako kaze cika doktor
Aha, znači ti kažeš da doktori ne znaju. Preporučujem ti da odeš do medicinskog fakulteta da ih malo obrazuješ. Kaži im lepo da si ti bre pročitao knjige, i da znaš a da oni nemaju pojma. Kaži im u lice da ti znaš i da imaš dokaze i otvori oči ovin neukim profesorima koji završiše fakultete da neznaju osnovne stvari o stereoidima. Bićeš medijska ličnost brzo kao prvi čovek na planeti koji je svo znanje pokupljeno u teretani pretočio u nauku.
Ti samo ruckaj soju,kao sto ti je rako ujka i bices njegov naslednik
Ajd daj nešto originalno za promenu. Mislim, svo vreme nešto pokušavaš .....
 
ja jos ne vidoh primer koji sam trazio a to je da je NEKO umro,
je li Flex medju mrtvima,nisam znao:hahaha:covek posle 20 godina sa steroidima dobio dete.Toliko o tome,sta ondas reci za amatere koji uzmu 2-3 ciklusa eventualno godisnje i to ne konstantno
 
ja jos ne vidoh primer koji sam trazio a to je da je NEKO umro,
je li Flex medju mrtvima,nisam znao:hahaha:covek posle 20 godina sa steroidima dobio dete.Toliko o tome,sta ondas reci za amatere koji uzmu 2-3 ciklusa eventualno godisnje i to ne konstantno

Aj sad. Mik Džeger koristi kokain 30 godina pa nije umro. Po tvojoj logici kokain ne ubija. Ne ubijaju ni stereoidi ali ni kontraceptivne pilule ne ubijaju (nigde na bočici to ne piše) pa žena može da dobije srčani od njega. Tako? tako je.
Ne znam da li ti ime Džon bosli nešto znači. Pogledaj od čega je umro.
 
Evo sad nađoh interesantnu listu pro-rvača koji zbog nečeg stradaše :
Chris Von Erich - 21 Suicide
Mike Von Erich - 23 suicide
The Renegade - 23 suicide
Louie Spiccoli - 27 Somas (sleeping pills)
Gino Hernandez - 29 murder
Jay Youngblood - 30 Heart Attack
Buzz Sawyer - 32 Heart Attack
Crash Holly - 32 Painkillers and alcohol
Kerry Von Erich - 33 suicide
D.J. Peterson - 33 Heart Attack
Eddie Gilbert - 33 Heart Attack
Owen Hart - 33 accident
Chris Candido - 33 blood clout
Adrian Adonis - 34 accident
Gary Albright - 34 Heart Attack
Bobby Duncum Jr. - 34 Drug OD
Yokozuna - 34 Heart Attack
Brian Pillman - 35 Heart Attack
Pitbull #2 - 36 oxycotin
The Wall/Malice - 36 Heart Attack
Leroy Brown - 38 Heart Attack
Eddie Guerrero - 38 Heart failure
Davey Boy Smith - 39 Heart Attack
Johnny Grunge - 39 sleep apnea
Vivian Vachon - 40
Terry Gordy - 40 Heart Attack
Bertha Faye - 40
Larry Cameron - 41 Heart Attack
Rick Rude - 41 Heart Attack
Randy Anderson - 41 cancer
Bruiser Brody - 42 murder
Miss Elizabeth - 42
Big Boss Man - 42 Heart Attack
Earthquake - 42 Bladder cancer
Dino Bravo - 44 murder
Curt Hennig - 44 Heart Attack
Junkyard Dog - 45 accident
Hercules - 45 Heart Attack
Andre The Giant - 46 congestive heart failure
Big John Studd - 46 Liver cancer
Chris Adams - 46 Murder
Hawk - 46 Heart Attack
Dick Murdoch - 49 Heart Attack
Rocco Rock - 49 Heart Attack
Uncle Elmer - 54 Heart Attack
Eddie Graham - 55 suicide
Gene Anderson - 58 Heart Attack
Dr. Jerry Graham - 58 suicide

@cobi63
Bez filozofije o stereoidima. AIDS takođe nikoga nije ubio direktno ali AIDS prouzrokuje pad imunog sistema koji omogućava oboljenja koja se nikad ne bi ispoljila da ga nosilac nema. Isto je i sa stereoidima koji NIKADA nisu istestirani do kraja. Ono što imamo je statistika koja radi protivu korićenja istih. Gore pomenuti gospodin treba da ima prvenstvo kada se govori o stereoidima i njegovim štetnim dejstvima. Korišćenje stereoida nije zdravo i nije PAMETNO kao što ti pričaš.
 
@cobi63
Bez filozofije o stereoidima. AIDS takođe nikoga nije ubio direktno ali AIDS prouzrokuje pad imunog sistema koji omogućava oboljenja koja se nikad ne bi ispoljila da ga nosilac nema. Isto je i sa stereoidima koji NIKADA nisu istestirani do kraja. Ono što imamo je statistika koja radi protivu korićenja istih. Gore pomenuti gospodin treba da ima prvenstvo kada se govori o stereoidima i njegovim štetnim dejstvima. Korišćenje stereoida nije zdravo i nije PAMETNO kao što ti pričaš.

Iako sam imao raspravu sa thunderom,sa ovim sto je rekao apsolutno se slazem i naprosto tako je.....To je jedina istina:rtfm:


Ja bih samo pitao Cobija posto je on u penziji zasto tek sada ima devojcicu a posto je u penziji treba vec da ima unuku......
I posle kao steroidi dobri.........
 
Steroid deaths:

“I'm sick, and I'm scared. Ninety percent of the athletes I
know are on the stuff. We're not born to be 300 pounds
or jump 30 feet. But all the time I was taking steroids,
I knew they were making me play better. I became very
violent on the field and off. I did things only crazy
people do. Now look at me. My hair's gone, I wobble
when I walk and have to hold on to someone for support,
and I have trouble remembering things. My last wish?
That no one else ever dies this way.”

– Lyle Alzado (1949-1992), NFL Football Player

––Some people contend that there is very little evidence that steroids actually cause death. Well the truth is – they are just plain wrong! Anabolic steroids along with the whole panoply of other performance-enhancing drugs really do kill.

––Bear in mind that the many of steroid-linked deaths never make it into the news since those who have died are not well known or high profile professional athletes. They’re just every day people who bought the lie that anabolic steroids and other performance-enhancing drugs are safe and relatively harmless to use.

––Here are just some of the heart-breaking stories of athletes who have paid the supreme price for their drug usage.

Preuzeto sa sajta atlete protiv steroida.....Ovde inace mozete procitati sve o steroidima bez namernog skrivanja istine kako bi dileri prodavali na crno i zaradjivali
http://www.athletesagainststeroids.org/pgs/steroiddeaths.php
 
Kreatin

Osnovno

Kreatin je nitrogena,organska kiselina koja postoji kod kicmenjaka I pomaze pri snabdevanju misicnih celija energijom.Otkrio ga je 1832. Michel Eugene Chevreul kao sastavni deo skeletnih misica.Ime potice od grcke reci Kreas (eng Flesh - ljudsko meso).

Funkcija

Kreatin funkcionise kao deo sistema koji je zasnovan na argininiu/fosfoargininu.Pomaze da kolicina slobodne energije,u vidu molekula ATP-a i smanjuje gubitak nukleotida adenozina na minimum.

Sinteza

U ljudskom organizmu kreatin se sintetise uglavnom u jetri ucestvovanjem tri razlicite vrste aminokiselina-arginina,glicina i metionina.95% stvorenog kreatina se ,kasnije,skladisti u skeletnim misicima,dok se ostatak deponuje u srce,mozak i testise.

Izvori

U nasem organizmu,polovina kolicine kreatina je uneta hranom,uglavnom iz mesa i ribe.Za neke normalne potrebe je dovoljna ona kolicina kreatina koja je sintetisana u jetri.
Ovu tezu dokazuje cinjenica da kod vegeterijanaca ne postoji nedostatak kreatina,iako ne konzumiraju pomenute namirnice.


Tretman bolesti musculature

Kreatin kao suplement-vodjena su istrazivanja na ovu temu tj da li je moguc tretman muskularnih,neuroloskih i neuro-muskularnih oboljenja kreatinom (misicna distrofija,Hantingonova bolest,artritis itd).

Kreatin kao suplement

1912. godine je otkriveno da oralno unosenje kreatina moze znacajno povecati njegov nivo u misicima.Krajem 20-ih naucnici su stvorili kreaatin fosfat I otkrili da je upravo on kljucan za metabolizam skeletnih misica.Dosta je primenjivan od strane profesionalnih sportista kao dodatak njihovoj ishrani u cilju poboljsanja performansi na nastupima.Do 1993. godine bio je dostupan samo u Britaniji,a od te godine firma EAS ga je uvela na ostatak trzista.Bodibilderi su jedni od sportista koji koriste kreatin kao deo suplementacije.Postoje brojni oblici ovog proizvoda,ali najcesci je kreatin na bazi monofosfata.
 

Back
Top