Organiziranje procesora

ve3bm.jpg
15xkh0j.jpg
 
Aham, ja to nemam, ja imam samo jedan procesor, pa nisam bio upucen u to.

Ma mislim da je to nepotrebna opcija ,pogotovo za procesor sa 4 jezgra,bolje da rasporedi na svaki podjednako zauzece resursa nego da se npr. 2 vise greju jer su dodeljeni odredjenom procesu.
Vise mislim da je pametnija opcija Set Priority nego ova,al svako neka radi kako hoce ja sam samo pruzio informaciju
 

Ma mislim da je to nepotrebna opcija ,pogotovo za procesor sa 4 jezgra,bolje da rasporedi na svaki podjednako zauzece resursa nego da se npr. 2 vise greju jer su dodeljeni odredjenom procesu.
Vise mislim da je pametnija opcija Set Priority nego ova,al svako neka radi kako hoce ja sam samo pruzio informaciju

Prvo, to sam probavao, i uvek kad bi stavio na jedan procesor, opet bi bilo sporo

Drugo, imaš pravo

a jel ima neki program koji bi ograničio postotak nekog procesa (programa)?
 
Poslednja izmena:
e, kad koristim After Effects, koristi samo 25% procesa (pretpostavljam da koristi jedan procesor), kako da to povećam ako je moguće?

Ovde si mislio procesora.I ne ne koristi jedno jezgro ,on uvek uposli sva 4. Treba da shvatis jednu stvar ,on ti radi na 25% zato sto ne treba da radi na vise,posto ne zavisi sve samo od njega vec i od kolicine podataka koja mora da prodje kroz ram,podataka koji se trebaju procitati /upisati na hard,tako da nemoj misliti da procesor treba da radi na 100% ako on za to nema "materijal"(podatke koje ce obradjivati)

Vec sam pomenuo,idi na set priority i dodeli nekom programu vecu vrednost,kod nekih to ne moze windows ce ti sam pokazati a ponekad dodje i do nestabilnosti programa kome se ta vrednost poveca.

t869ue.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovde si mislio procesora.I ne ne koristi jedno jezgro ,on uvek uposli sva 4. Treba da shvatis jednu stvar ,on ti radi na 25% zato sto ne treba da radi na vise,posto ne zavisi sve samo od njega vec i od kolicine podataka koja mora da prodje kroz ram,podataka koji se trebaju procitati /upisati na hard,tako da nemoj misliti da procesor treba da radi na 100% ako on za to nema "materijal"(podatke koje ce obradjivati)

Vec sam pomenuo,idi na set priority i dodeli nekom programu vecu vrednost,kod nekih to ne moze windows ce ti sam pokazati a ponekad dodje i do nestabilnosti programa kome se ta vrednost poveca.

t869ue.jpg

ahaaaaaa, da, ja imam samo 2 GB rama, ali nadogradiću još kad bude bilo jeftinije :)
ma kontam ja taj set priority, nego pitam jel ima limiter, naprimer, da koristi samo 20% CPU-a maksimalno.
 
ne moras ici citate sa sve slikama, obrisi deo sa [IMG] ili samo napisi @fox_87 znacu da je pitanje namenjeno meni :) . Za linux znam da imaju ti limiteri,za windows nisam siguran, [URL="http://lmgtfy.com/?q=limit+cpu"]potrazi [/URL][/QUOTE]

hahaha, potraži, hahaha, tražio sam, ali nisam našao, kad bi dobio novčić za svaki put kad bi mi to neko napisao, bio bi bogatiji od Bil Gejca
 

Back
Top