Hormonska spirala Mirena

Zdravo svima nova sam ovde... Porodila sam se pre 6 nedelje i bas danas bila na kontrolu ginekologu, sve je u redu i zelela bih da stavim tu spiralu morenu, rekla mi je damoram da sacekam 10 nedelja od porodjaja i zakazala mi drugi termin... Ali ja sam u svajcarskoj a ovde je spirala mnogo skupa 400fr. Malo me hvata panika zbog toga sto sam svasta citala o tome i ako mozete da mi kazete vasa iskustva,hvala unapred... Ps.imam sina i cerkicu i ne planiram da imam vise dece.
 
Evo da se javim sa svojim iskustvom..
Stavila sam Mirenu u aprilu, malo neprijatno iskustvo samo stavljanje i par dana posle grcevi..
Sve je bilo ok neko vreme da bi posle par nedelja krenulo krvarenje i ozbiljni grcevi (morala sam da uzmem lek sto je za mene kraaaajnja solucija, tj. trpim dok ne krenem da preznojavam :) )
Odem kod ginekolaoga na UZ, sve stoji gde treba i kaze mi da se moje telo bori sa gostom (Mirenom), hoce da je izbci..kakva nekultura :D
"Strrpljivo" sam cekala da vidim ko ce u toj svadji da pobedi i moje telo je uspelo..Mirena stoji, ciklus su mi par tackica u 2 dana..

Kao neko ko je sa gvozdja 2 i hemoglobina 76 dosao na gvozdje 8 i hem. 126 ( i to za par meseci), toplo je preporucujem.. A i usteda je za kucni budzet-nema vise ulozaka i slicnih upijaca..
 
Vec par godina se kanim da stavim Mirenu i nikako..nekako mi je najproblematicnija cena u svemu tome..mada gledano dugorocno, na pet godina, ona se itekako isplati..ali eto nikako da skrpim za nju, uvek je nesto drugo prece..
A kako imam miomatoznu matericu, velike probleme sa PMS/om, veliki sam kandidat za istu, tj preporucena mi je od strane ginekologa..
 
Ugradila sam spiralu pocetkom decembra 2013.godine zbog preobilnog krvarenja,zbog cega sam imala probleme godinu ipo dana. Posle toga dobila sam menstruaciju nije obilna ali posle 10 dana nece da stane,i dalje krvarim u granicama normale,ali je problem sto nece da stane. Ko ima takve probleme ili iskustva ocekujem odgovor. Dali treba koristiti zbog toga neke tablete ili kapi,da bi stalo?
 

Back
Top