Hormonska spirala Mirena

1. кондом
2. хемијска контрацептивна средства
3. дијафрагма

+ неке примитивне методе које не бих помињала :lol:

Даље нема! ;)

Koja hemijska? Misliš na razne spermicide, kreme, gelove i to? Koliko je meni dr rekla, obično se ne koriste samostalno, nego uz recimo kondim ili tako nešto, pošto nisu baš pouzdana, naročito što se moraju aplikovati tačno određeno vreme pre odnosa, pa ako odnos traje duže, onda treba ponoviti itd.... Meni to više liči na dosadan sex nego na siguran sex! :lol:
 
Sa 18 godina sam pila pilulice, godinu dana, malo se ugojila, ali me nerviralo to stalno planiranje kada ih popiti.
Sa 19 ugradila bio cuprum spiralu za žene koje nisu rađale, malo je manja od klasične.
Sa 22 je izvadila, za dva meseca napravili bebu, porođaj i posle par meseci opet ugradim bio cuprum ali klasičnu.
Nakon 3 godine zatrudnim pored nje, na preporuku lekara...abortus, strašno iskustvo.
Ponovo ugradim istu spiralu i tako još koji put, ali, kad mi je pre dve godine krvarenje postalo intenzivnije, odlučim se da je izvadim, računajući, 38 godina, što neko reče, smanjena reproduktivna moć...uzeću čudesni maybe baby aparatić...a i o tome sam pisala temu http://forum.krstarica.com/showthread.php/334625-Maby-baby-pokaze-ili-ne-pokaze
I tako, sada imamo jednu šmizlu od devet meseci, a ja planiram Mirenu
Eto, napisah , pa ako nekome znači nešto moje iskustvo
 
Poslednja izmena:
Koja hemijska? Misliš na razne spermicide, kreme, gelove i to? Koliko je meni dr rekla, obično se ne koriste samostalno, nego uz recimo kondim ili tako nešto, pošto nisu baš pouzdana, naročito što se moraju aplikovati tačno određeno vreme pre odnosa, pa ako odnos traje duže, onda treba ponoviti itd.... Meni to više liči na dosadan sex nego na siguran sex! :lol:

Да, на њих сам мислила.
Јесте, морају да се комбинују са још нечим. :)

Али шта да се ради, нема идеалног решења. ;)
 
1. кондом
2. хемијска контрацептивна средства
3. дијафрагма

+ неке примитивне методе које не бих помињала :lol:

Даље нема! ;)

Pod prve tri tacke sve mi jasno jos odavno...:lol: vise me interesuju te primitivne metode...:P

Све алтернативно.

Pod ovu recenicu shvatih prirodne metode kontracepcije..:rumenko:..:lol:
 
Sad će verovatno većina da me "napadne" ali da li ste razmišljale, bar one koje neće više da rađaju o podvezivanju jajnika? Meni je to sasvim prihvatljivo i manje stresno nego abortus.

Skoro sam sigurna da ne bih...razumem i podrzavam tudje odluke ali ne verujem da bih sama napravila takav izbor iz vise razloga . Verovatno bih pregovarala sa suprugom oko vazektomije.
Sto se teme tice tesko da bih rizikovala reproduktivno zdravlje postavljanjem spirale, moj ginekolog je veliki protivnik i savetuje kondom obzirom na moje godine koji ne samo da stiti od trudnoce vec i od polno prenosivih bolesti i nemilog papiloma virusa. Ulaskom u brak mozda (ali ne verujem) budem razmatrala opciju pilula ili spirale, doduse slabe su sanse da se tako nesto desi u mom slucaju.
 
Ja sam danas dokona na poslu pa sam iščitala celu temu i vidim da ste pisale o iskustvima sa svim spiralama i hoću ja da doprinesem ličnim iskustvom.

Pre svega, svaka vam čast na informisanju, ja slepo verujem mom doktoru i nisam se puno raspitivala.
Inače sam imala loše iskustvo sa alternativnim metodama zaštite od neželjene trudnoće. Dva puta je pukao kondom za vreme odnosa, pa sam uzimala pilulu za dan posle.:roll:
Onda sam prešla na antibebi pilule i pre nekoliko godina sam imala neželjenu trudnoću iako sam ih redovno koristila pa mi je dr preporučio abortus. Ja sam bila slomljena zbog toga, ali je on tvrdio da je bolje da na vreme sklonimo plod jer postoji velika mogućnost da dođe do anomalija jer sam bila pod hormonskom terapijom.:sad2:
To iskustvo me je toliko slomilo da sam izbacila antibebi pilule zauvek (koristila sam ih nekoliko godina) i želela sam da mi ugradi spiralu. Međutim, imala sam jedno dete i pitao me je da li planiram još dece pa mi je rekao da sačekam sa spiralom.
Mesec dana posle drugog porođaja sam tražila spiralu, ali je rekao da sačekam dok ne prestanem da dojim.
I onda konačno, obavimo sve moguće analize i ugradi mi spiralu. Nemam pojma koja je, znam da nije Mirena, neka nemačka je, on mi je objašnjavao kakva je spirala u pitanju, ali ja sam bila jako nestrpljiva i ništa nisam slušala. Možda mi je i rekao da će mi krvarenja biti obilnija, ali ni to nisam čula, a da jesam, dobro bih se zamislila jer su mi inače krvarenja bila obilna i duga.
Mene sama intervencija nije ništa bolela, tad dan sam imala manji bol u stomaku, ali više iritirajuć nego bolan i to je bilo sve. Posle toga nisam nikad više ništa osetila, a imam spiralu već 3 meseca.
Jedino što su mi menstruacije jako obilne i duge, obilan sekret i ponekad i slabo krvarenje dan-dva. Bila sam na kontroli mesec dana posle ugradnje, dr me je pregledao i sve je bilo u redu. Za obilna krvarenja mi je rekao da su uobičajena i da pijem Metilergobrevin (da li sam dobro napisala?) za skupljanje materice tih par dana tokom ciklusa kad je najobilnije krvarenje.
Intervenciju i spiralu sam platila 6.000 dinara i kontrolu posle mesec dana, kao redovan pregled još 2.000 dinara. Za mene je to prava investicija i to je jedini razlog što se dvoumim da je ne izvadim inače bih odmah izbacila napolje (osim što nemam sreće sa drugim oblicima kontracepcije)...baš me muči. :dash:

cekaj, jesi li sigurna da si ih u to doba pila na vrijeme, nisi ih mjesala sa anibioticima ili nekim dr ljekovima sto im umanjuju dejstvo?

ja ih pijem vec dugo i uvjek razmisljam necu bas ja biti ta u onih 0,1% :(
 
MM je razmišljao o vazektomiji, i verujte da su nas lekari vrlo čudno gledali kad smo za to pitali...između redova je rečeno da to baš i nisu radili i ako baš insistiramo, biće to na njegovu odgovornost, delovalo je kao da ne preporučuju pa je odustao.
A što se tiče podvezivanja jajnika, mislim da zakon dozvoljava tek nakon trećeg deteta i da se i onda nešto mnogo plaća.
 
Vazektomija je u svetu sasvim rutinska operacija i prihvaćen vid kontracepcije (da tako kažem). Naši su izgleda po tom pitanju još u 16 veku. Opet kažem mnogo manje traumaticno nego sam abortus koji takodje nosi rizik. Koliko sam puta čula ja idem 2 puta godišnje na abortus i ostala u šoku, aman mislite li vi na sebe i svoje zdravlje...Jesam pristalica abortusa ukoliko par ne želi više dece ali kao vid kontracepcije, ne, nikako.
 
MM je razmišljao o vazektomiji, i verujte da su nas lekari vrlo čudno gledali kad smo za to pitali...između redova je rečeno da to baš i nisu radili i ako baš insistiramo, biće to na njegovu odgovornost, delovalo je kao da ne preporučuju pa je odustao.
A što se tiče podvezivanja jajnika, mislim da zakon dozvoljava tek nakon trećeg deteta i da se i onda nešto mnogo plaća.

da..i jos moras da imas preko 35 godina i da imas medicinske indikacije za to..
 
Koja hemijska? Misliš na razne spermicide, kreme, gelove i to? Koliko je meni dr rekla, obično se ne koriste samostalno, nego uz recimo kondim ili tako nešto, pošto nisu baš pouzdana, naročito što se moraju aplikovati tačno određeno vreme pre odnosa, pa ako odnos traje duže, onda treba ponoviti itd.... Meni to više liči na dosadan sex nego na siguran sex! :lol:

Јао, кад се сетим патентекс овула..:roll:....ми смо их звали шне-нокле! :lol: Ем мораш да је ставиш 10 минута пре односа (убија сваку спонтаност:confused:), ем се пенуша ко шне-нокле па ништа не осећаш, ем мало пецка после неког времена...:confused: А тек АБ филм- исто 10 минута раније, као не пенуша се тако, али развијеш га, ставиш на прст, завучеш унутра - а он ти се залепи на прсту и неће да остане унутра...:zcepanje:...Јао кад се сетим само тих комичних ситуација! :rotf:
Да не кажем да се уз њих обично комбинује кодом или прекинут однос - ебо такву контрацепцију!:roll:
 
Pod prve tri tacke sve mi jasno jos odavno...:lol: vise me interesuju te primitivne metode...:P



Pod ovu recenicu shvatih prirodne metode kontracepcije..:rumenko:..:lol:

Ма ту ти спадају све варијанте испирања вагине након односа. :lol:

Некад су жене испирале вагину лимунадом, јер је сперма базна и да би се сперматозоид кретао потребна му је та базна средина, па кад додаш лимунаду, онеспособиш их.

Али нема никакве вајде ако то не урадиш одмах након односа, пошто сперматозоиди продру у материцу за максималних 90 секунди.
 

Back
Top