Stvar koja najvise vredi na ovom svetu!!!

Evo recimo...

gutenberg-bible-posters.jpg


Gutenbergova biblija je bila prva knjiga koja je ikada odštampana,a veruje se da postoji samo
180 originala.
Mnoge od preostalih biblija su pocepane ili im fale neke stranice...
..Veruje se da je netaknutih biblija ostalo oko 21, jedna takva netaknuta biblija vredi između 25 i 35 miliona dolara.
 
Evo recimo...

gutenberg-bible-posters.jpg


Gutenbergova biblija je bila prva knjiga koja je ikada odštampana,a veruje se da postoji samo
180 originala.
Mnoge od preostalih biblija su pocepane ili im fale neke stranice...
..Veruje se da je netaknutih biblija ostalo oko 21, jedna takva netaknuta biblija vredi između 25 i 35 miliona dolara.

bravo!!! Svaka cast... prvi put cujem za ovo---
 
Evo recimo...

gutenberg-bible-posters.jpg


Gutenbergova biblija je bila prva knjiga koja je ikada odštampana,a veruje se da postoji samo
180 originala.
Mnoge od preostalih biblija su pocepane ili im fale neke stranice...
..Veruje se da je netaknutih biblija ostalo oko 21, jedna takva netaknuta biblija vredi između 25 i 35 miliona dolara.

Izuzetno vredna stvar.Biblija je odstampana na najfinijem pergamentu,kakva postoji samo u 3 primerka na celom svetu :)

Po meni, sve sto je Nikola Tesla uradio za covecanstvo je nesto sto najvise vredi na ovom svetu.Zbog njegovog truda,njegovih izuma mi zivimo sada kako zivimo zahvaljujuci njemu:)
 
Izuzetno vredna stvar.Biblija je odstampana na najfinijem pergamentu,kakva postoji samo u 3 primerka na celom svetu :)

Po meni, sve sto je Nikola Tesla uradio za covecanstvo je nesto sto najvise vredi na ovom svetu.Zbog njegovog truda,njegovih izuma mi zivimo sada kako zivimo zahvaljujuci njemu:)

nemoj zaboraviti da nisu svi izumi otkriveni... tj. nisu uspeli da provale danasnji ljudi kako funkcionisu i zassto! To je jos jedan dokaz koliko je čovek bio ispred svog vremena!!!
 
A ja opet o materijalnim vrednostima...:mrgreen:

Izuzetno redak plavi dijamant iz 17. veka prodat je za 16,39 miliona funti na aukciji kuće Kristi. To je svetski rekord u ceni za dijamant ili neki drugi komad nakita ikad prodat na aukciji.

Dijamant "Vitelsbah", od 35,56 karata...kupio ga je jedan draguljar iz Londona.

Plavi "Vitelsbah" je bio deo miraza Margarete Tereze (1651-1673) kada se udavala za austrijskog cara Leopolda Prvog.

v118274p0.jpg
 

Back
Top