MUZIČKA AKADEMIJA - upis

-Marko-

Početnik
Poruka
11
Imam pitanje vezano za upis na FMU u Beogradu. Znam da je već bilo sličnih pitanja, ali poslednji odgovor na jedno od takvih je postavljen pre dve godine pa nema smisla tamo da pišem.

Naime, nisam završio muzičku školu ali vidim da na sajtu fakulteta piše da je u tom slučaju potrebno polagati neke dopunske ispite, pa je upis svejedno moguć. Svirao sam gitaru sa privatnim profesorom od sedme do četrnaeste godine, a klavir od pre dve godine, tako da ne bih morao da krećem baš od nekih krajnjih osnova tipa učenje nota... Inače, interesuje me upis na klavirski odsek.

Pa ako bi znao neko da mi kaže kako ide to u vezi dopunskih ispita... I ko bi mogao da me spremi? Je l’ dovoljno samo raditi sa privatnim profesorom iz oglasa? Moja profesorka klavira je malo zakržljala po pitanju pevanja (za solfeđo), pa čak i sviranja... tako da bi mi verovatno trebao neko sa malo više ’’kondicije’’...

Ako bih odlučio da konkurišem to bi bilo tek za neke dve godine. Znam da do tad mogu da se promene uslovi, ali bar mislim da je to i dovoljno vremena za pripremu.

Hvala unapred.
 
Cao svima,
mene takodje interesuje upis na FMU, sa zavrsenom nekom drugom srednjom skolom, kakve su sanse da se upise odske za kamernu muziku? I sta se polaze za prijemni?

Odsek za kamernu ne postoji na osnovnim studijama, nego tek na masteru. Ako nemas zavrsenu srednju muzicku, moras da polazes diferencijalne, s tim da ne mozes da upises nijedan odsek ako ne sviras nista-za instrumentalne odseke moras da imas pozamasno iskustvo sa odredjenim instrumentom, a za tzv. naucne (muzikologija, etnomuzikologija, teorija muzike, muzicka pedagogija itd) moras da znas klavir+kompletno gradivo srednje muzicke skole.
 
Nema sanse da se spremi prijemni za 4 meseca, a da nemas predznanje. To ne bi uspeo ni Mozart. A ispitno gradivo je tako reci, cela srednja skola, a to je O G R O M N O za nekog ko nema nikakvo predznanje. Izvini ako sam te razocarao, ali to je realnost. Ako si super talenat, racunaj jedno dve godine da se pripremas. Srecno!
 
Imam jedno pitanje vezano za FMU. Trenutno sam 3. godina farmacije i jedino sto imam veze sa muzikom jeste 8 godina u osnovnoj i jedna godina (ono standardno :D ). Voleo bih da se bavim muzikom u buducnoti (tacnije pevanjem), ali mislim da je u mom slucaju gotovo nemoguce upisati FMU. Je l' ima neko neki predlog sta da radim posle srednje a da ima veze sa muzikom, tj. pevanjem? Verujem da jos neko ima slicno iskustvo kao i ja. :)
 
Једно питање. Ја идем у средњу музичку и медицинску и на сајту фму сам прочитао да се бодује и просек из "општеобразовне средње школе". Да ли то значи да ће ми се бодовати и општи успех у медицинској или нешто друго, пошто у нашој музичкој не делимо наставу на ООН и музичку, већ часове имамо у једној смени мешовито и музички и оо предмети. Може ли неко да ми то детаљније објасни шта је општеобразовна средња школа када је музичка у питању.
 

Back
Top