jedan hardverski problem

Iron man

Zainteresovan član
Poruka
208
Ne razumem se toliko u hardver pa molim za pomoc. Naime, radi se o sledecem: kada ukljucim racunar, javlja se pistanje iz PC speakera - nije posredi kratkotrajno brzo pistanje, vec se otprilike cuje pistanje jedno 3 puta sa ujednacenim razmakom, od sekundu, dve... Pri svemu tome, bios se ne startuje, jednostavno, nikakav proces se ne odvija...ekran je prazan....nikakvog pomaka dakle....

Zanimljivo je da sam uspeo da startujem Windows, ali iz nekog dvehiljaditog pokusaja...sto me je jos vise zbunilo... Medjutim, nakon toga...kad god ukljucim racunar, ponavljaju se isti simptomi, pc speaker se isto ponasa...nema ni govora o startovanju Windowsa, niti bilo kakvog pomaka sa mrtve tacke. Molim za pomoc. Hvala.
 
Ne razumem se toliko u hardver pa molim za pomoc. Naime, radi se o sledecem: kada ukljucim racunar, javlja se pistanje iz PC speakera - nije posredi kratkotrajno brzo pistanje, vec se otprilike cuje pistanje jedno 3 puta sa ujednacenim razmakom, od sekundu, dve... Pri svemu tome, bios se ne startuje, jednostavno, nikakav proces se ne odvija...ekran je prazan....nikakvog pomaka dakle....

Zanimljivo je da sam uspeo da startujem Windows, ali iz nekog dvehiljaditog pokusaja...sto me je jos vise zbunilo... Medjutim, nakon toga...kad god ukljucim racunar, ponavljaju se isti simptomi, pc speaker se isto ponasa...nema ni govora o startovanju Windowsa, niti bilo kakvog pomaka sa mrtve tacke. Molim za pomoc. Hvala.

Kazes ne razumes se u hardver a trazis objasnjenje... :)

Posto ces verovatno nositi komp negde, kakva je svrha tvog saznanja? :)

Jer onaj ko ti pregleda komp, znace sta je. ;)

PC speaker se javlja iz 3 razloga:

1. Pregrejavanje/kuler

2. Napajanje/Napon/Problem sa strujom

3. Problem sa BIOS-om

U tvom slucaju (tj. po onome sto si opisao) bih rekao da imas virus ili ti treba update/reinstalacija BIOS-a.

Naravno, moguce je da gresim.

Prijatno.

I srecno sa problemom. ;)
 
izvadi ram, graficku, izduvaj slotove, ocisti od prasine, vrati...
moze da bude ram a nije iskljuceno i da je graficka kartica, ili da je chip na matichnoj za budjenje grafichke ili tako nesto.
izvadi ram obrisi (izduvaj) prasinu, isto to uradi i sa grafickom karticom, takodje izduvaj slot graficke kartice i ram memorije.
ne razumem se toliko u to bip bip bip, ali kad je tako nesto, ja ovo uradim i uglavnom resim problem :) srecno.
 
Ne razumem se toliko u hardver pa molim za pomoc. Naime, radi se o sledecem: kada ukljucim racunar, javlja se pistanje iz PC speakera - nije posredi kratkotrajno brzo pistanje, vec se otprilike cuje pistanje jedno 3 puta sa ujednacenim razmakom, od sekundu, dve... Pri svemu tome, bios se ne startuje, jednostavno, nikakav proces se ne odvija...ekran je prazan....nikakvog pomaka dakle....

Zanimljivo je da sam uspeo da startujem Windows, ali iz nekog dvehiljaditog pokusaja...sto me je jos vise zbunilo... Medjutim, nakon toga...kad god ukljucim racunar, ponavljaju se isti simptomi, pc speaker se isto ponasa...nema ni govora o startovanju Windowsa, niti bilo kakvog pomaka sa mrtve tacke. Molim za pomoc. Hvala.

Ukucas na google naziv maticne, potrazis manual i pogledas sta specifican zvuk znaci..
 
Slazem se da 3x bip moze da znaci da je RAM crkla ili ispala iz slota pri pomeranju pc-a,to se kod mene desilo na ASUS maticnoj P4b_533e,samo da dodam ako memorija nije dobro legla u slot(na pola)=puca windows.ja sam morao da radim format:c:whistling:
 
Da li je jedan ili više problema, ne znam, no, u poslednje vreme mi se računar ,,iz ničega,, isključuje!!!
Pošto je pod garancijom, nosio saqm ga u servis. Znam da su ga ,,izduvali,, i podmazali kuler. Nikakv efekat,....sve je isto,...nekad ni sat vremena ne može da izdrži pre nego se ugasi!
Konfiguracija:
Socket AM2, NVIDIA nFORCE 430 MCP,
HT 2000 MT/s Dual-Ch, DDR2 800, PCI-E
X16 SLOT, 6-CH HD AudioGIGABIT lan, SATA
3gB/S, vISTA PREMIUM rEADY q-CONECTOR, q-fan2, Green ASUS<ROhs cOMPLIANT>

Isključuje se pri normalnom opterećenju,....3-4 konekcije na net,...eventualno 1 na you tube,....
Ako može neko može da mi da savet šta može biti,...da mi ovi ne pričaju gluposti,....a uskoro i garancija ističe! Unapred hvala!
...inače, imam instaliranu Windows 7,....
 
Ja bih rekao da je problem u grafickoj ili memoriji,pre bi reko u grafickoj i to verovatno se samo pomerila u slotu,treba je izvaditi,gumicom za brisanje olovke prebrisati kontakte i vratiti nazad.Ukoliko ne pomogne isto uraditi i sa memorijom.Iako da je memorija ili procesor culo bi se konstantno prekidajuce pistanje,a ovo 3x bi trebala biti graficka.
 
Poslednja izmena:
Da li je jedan ili više problema, ne znam, no, u poslednje vreme mi se računar ,,iz ničega,, isključuje!!!
Pošto je pod garancijom, nosio saqm ga u servis. Znam da su ga ,,izduvali,, i podmazali kuler. Nikakv efekat,....sve je isto,...nekad ni sat vremena ne može da izdrži pre nego se ugasi!
Konfiguracija:
Socket AM2, NVIDIA nFORCE 430 MCP,
HT 2000 MT/s Dual-Ch, DDR2 800, PCI-E
X16 SLOT, 6-CH HD AudioGIGABIT lan, SATA
3gB/S, vISTA PREMIUM rEADY q-CONECTOR, q-fan2, Green ASUS<ROhs cOMPLIANT>

Isključuje se pri normalnom opterećenju,....3-4 konekcije na net,...eventualno 1 na you tube,....
Ako može neko može da mi da savet šta može biti,...da mi ovi ne pričaju gluposti,....a uskoro i garancija ističe! Unapred hvala!
...inače, imam instaliranu Windows 7,....


A sta su ti rekli ovi u servisu ,sta je kao bio kvar ???
Pa pazi moze da se pregrevaju komponente pa se zato gasi,to bi ovi u servisu trebalo da su proverili (ako u biosu imas zastitu od pregrevanja vidi da nije podesena suvise nisko),mozda su oscilacije napona u napajanju,neka od komponenti riknjava polako,ili je nesto do operativnog sistema.

1.Everestom mozes da pogledas temperature u normalnom radu i pod full opterecenjem
2.Oscilacije napona programom koji se zove OCCT
3.Pokrenes Linux sa cd-a bez instaliranja, i tako vidis ako se nista ne desi posle duzeg vremena onda je do windowsa
4.Ako si nesto klokovao,menjao frekvencije ,napon, vrati u bios-u podesavanja na default

A ako serviseri nisu u stanju da provele koji je kvar, zna se, trazi novu konfiguraciju ,a ne da cekaju da garancija istekne . Prvo pod garancijom je,drugo dok je na popravci ne daju ti nista u zamenu na koriscenje,trece vracaju neispravnu masinu. Kad su jednoj mojoj ortakinji 3 puta vracali laptop koji su kao popravili, cetvrti put je dobila potpuno nov koji je duplo skuplji. Garancija i zastita potrosaca su zakon:rtfm: ,to se mora postovati
 
Ovaj problem obicno uzrokuje RAM.
Ja sam imao problem sa Kingstone memorijom koja je bila rasparena.
Kada je bila u dual-chanel modu sa bilo kojom drugom memorijom, radila je super, medjutim kada je bila sama utaknuta, e tada sam komp startovao iz desetog puta i to sa istim simptomima.
Memoriju sam prodao ortaku kod koga i dan danas radi bez problema, a ja sam stavio Elixir i nemam vise problema.
 
A sta su ti rekli ovi u servisu ,sta je kao bio kvar ???
Pa pazi moze da se pregrevaju komponente pa se zato gasi,to bi ovi u servisu trebalo da su proverili (ako u biosu imas zastitu od pregrevanja vidi da nije podesena suvise nisko),mozda su oscilacije napona u napajanju,neka od komponenti riknjava polako,ili je nesto do operativnog sistema.

1.Everestom mozes da pogledas temperature u normalnom radu i pod full opterecenjem
2.Oscilacije napona programom koji se zove OCCT
3.Pokrenes Linux sa cd-a bez instaliranja, i tako vidis ako se nista ne desi posle duzeg vremena onda je do windowsa
4.Ako si nesto klokovao,menjao frekvencije ,napon, vrati u bios-u podesavanja na default

A ako serviseri nisu u stanju da provele koji je kvar, zna se, trazi novu konfiguraciju ,a ne da cekaju da garancija istekne . Prvo pod garancijom je,drugo dok je na popravci ne daju ti nista u zamenu na koriscenje,trece vracaju neispravnu masinu. Kad su jednoj mojoj ortakinji 3 puta vracali laptop koji su kao popravili, cetvrti put je dobila potpuno nov koji je duplo skuplji. Garancija i zastita potrosaca su zakon:rtfm: ,to se mora postovati



Za sada nagađaju, jer je to klasična prodavnica. Obećano mi je da će prvo zameniti napajanje, pa da vidimo da li će se to opet dešavati. Normalno, adekvatno napajanje trenutno nemaju, pa dok dođe,....a vreme ide,...
Kad normalno pratim temperaturu, pokazuje tu negde od 32 do 50 stepeni,....samo kad se ugasi, i tad odem u bios,...jednom je pokazao 105 stepeni. Kuler je namešten da neprekidno hladi,....nije na automatici!Čak sam podigao računar na sto, nadajući se, kao boljem provetravanju.
 
Da li je jedan ili više problema, ne znam, no, u poslednje vreme mi se računar ,,iz ničega,, isključuje!!!
Pošto je pod garancijom, nosio saqm ga u servis. Znam da su ga ,,izduvali,, i podmazali kuler. Nikakv efekat,....sve je isto,...nekad ni sat vremena ne može da izdrži pre nego se ugasi!
Konfiguracija:
Socket AM2, NVIDIA nFORCE 430 MCP,
HT 2000 MT/s Dual-Ch, DDR2 800, PCI-E
X16 SLOT, 6-CH HD AudioGIGABIT lan, SATA
3gB/S, vISTA PREMIUM rEADY q-CONECTOR, q-fan2, Green ASUS<ROhs cOMPLIANT>

Isključuje se pri normalnom opterećenju,....3-4 konekcije na net,...eventualno 1 na you tube,....
Ako može neko može da mi da savet šta može biti,...da mi ovi ne pričaju gluposti,....a uskoro i garancija ističe! Unapred hvala!
...inače, imam instaliranu Windows 7,....

Sve što je pod garancijom ne treba gubiti vrijeme na to.Nosi u servis, neka ga dobro istestiraju.Ostavi ga ako treba par dana ali dok ne bude kako treba ja ga ne bi preuzimao iz servisa.
 
Sve što je pod garancijom ne treba gubiti vrijeme na to.Nosi u servis, neka ga dobro istestiraju.Ostavi ga ako treba par dana ali dok ne bude kako treba ja ga ne bi preuzimao iz servisa.


...upravo to dlučio, ....s tim što ga na servis šalje kuća od koje sam ga kupio,....kažu, to je procedura po kojoj mi se priznaje garancija,...ajd samo da ne potraje 2-3 nedelje,...onda ga komotno mogu i zadržati,...ma smučilo mi se već,...
 

Back
Top