PROBLEM PRIHVATANJA----ili chista 10-ka

bhc33

Domaćin
Poruka
4.383
jer mi smo prognani---iz raja,iz majchine utrobe,sa foruma :lol: ,daleko od sebe,od drugih.

svi zelimo da nas prihvate apsolutno i zauvek.

i bog i roditelji i ljubavi i sami sebe i svi ljudi i mi sve ljude.

ali...uvek ima ali(uslovi,raskorak,razlike)

posvecjeno onima koji su me inspirisali na ovo razmishljanje(divlja,kojot,omenka,jagodica,apotekarka....)

ps.i mojoj prvoj ljubavi,koju sam sanjao i jutros i nisam uspeo da je ubedim da me prihvati kompletno :lol: :lol: :lol:

pricha se nastavlja dok je sveta i veka 8)
 
Kad covek bude postao manje gordo bice, e, onda ce mu biti svejedno da li ga drugi prihvataju, jer zna da radi po svojoj savesti.
A opet – tada ce i drugi ljudi biti manje gordi, i shvatice da ne mogu svi ljudi razmisljati na isti nacin, niti reagovati jednako. I prihvatice medjusobne razlike i postovati ih.
E – to ce se desiti – kada?
Kada budemo ziveli u idealnom svetu. Gde svi prihvataju i svoje i tudje mane, i gde postoji iskonska privrzenost drugim ljudima. Svet o kojem govori Tolstoj u Krojcerovoj sonati. E, tada ce nestati i ljubavi izmedju muskarca i zene, posto ce se svi ljudi voleti jednako, sto znaci da cemo svi mi, ljudi, pocrkati, bez potomstva, sto znaci – na Zemlji ce ostati samo zivotinje i biljke. I tako ce oni ispasti pametniji od svih nas. Jer nisu zahtevali da budu prihvaceni…
:roll:
 
Snezna_kraljica:
Kad covek bude postao manje gordo bice, e, onda ce mu biti svejedno da li ga drugi prihvataju, jer zna da radi po svojoj savesti.
A opet – tada ce i drugi ljudi biti manje gordi, i shvatice da ne mogu svi ljudi razmisljati na isti nacin, niti reagovati jednako. I prihvatice medjusobne razlike i postovati ih.
E – to ce se desiti – kada?
Kada budemo ziveli u idealnom svetu. Gde svi prihvataju i svoje i tudje mane, i gde postoji iskonska privrzenost drugim ljudima. Svet o kojem govori Tolstoj u Krojcerovoj sonati. E, tada ce nestati i ljubavi izmedju muskarca i zene, posto ce se svi ljudi voleti jednako, sto znaci da cemo svi mi, ljudi, pocrkati, bez potomstva, sto znaci – na Zemlji ce ostati samo zivotinje i biljke. I tako ce oni ispasti pametniji od svih nas. Jer nisu zahtevali da budu prihvaceni…
:roll:

Nešto bolje nisam davno pročitala... Nemam šta drugo da dodam, a morala sam da iskažem svoje oduševljenje.
 
Ljudi gaje apsolutno uzaludnu teznju da budu prihvaceni. Zato osecaju prazninu. Kad to ne budu.
Zelimo (npr) da nas neka odredjena osoba prihvati!
Samim tim u njenom prisustvu gubimo slobodu da budemo ono sto jesmo! To dodje kao uslovni refleks. Tako smo programirani.
Toj osobi nesvesno dajemo moc da nas ucini srecnim ili nesrecnim. Cista iluzija. Kada ovoga postanemo svesni, postajemo gospodar nasih odnosa sa drugim ljudima. Nema potrebe da budemo ovisni o drugima. Da im dozvolimo da gospodare nasim emocijama. Coveku nisu potrebne emotivne stake kad je istinski slobodan . To podrazumeva prvenstveno da treba da brinemo o sebi- jeste, to je egoistican stav, ali je zdrav.
ZIVI SVOJ ZIVOT PO SVOJIM PRAVILIMA I PUSTI DRUGE DA ZIVE SVOJ! :P
To znaci i da mi treba da prihvatimo druge , da ne zelimo da ih menjamo!

I da ponovim po stoti put onu Andricevu misao!

"Ko je zagrejao samocu, taj je OSVOJIO SVET! " :P

ps. USAMLJENI SU OVISNI O DRUGIMA!
ONI KOJI UMEJU DA UZIVAJU U SVOJOJ SAMOCI TO NISU!
A SAMO OVI DRUGI ZAISTA UMEJU DA VOLE!
IZ SAMOCE SE RADJA LJUBAV! VISEG NIVOA! 8)

YEBE mi se za one sto ne mogu da me prihvate, najvaznije mi je da ja prihvatim sebe! :P
 
divlja-u-srcu:
I da ponovim po stoti put onu Andricevu misao!

"Ko je zagrejao samocu, taj je OSVOJIO SVET! " :P

ps. USAMLJENI SU OVISNI O DRUGIMA!
ONI KOJI UMEJU DA UZIVAJU U SVOJOJ SAMOCI TO NISU!
A SAMO OVI DRUGI ZAISTA UMEJU DA VOLE!
IZ SAMOCE SE RADJA LJUBAV! 8)

Nemoj te sad da me razapnete na krst!
[/b]

Ko ce drugi nego ja 8) No, ovog puta se slazemo, nikad mi nisu bili jasni ljudi sa histericnim strahom od samoce. Ali ih naravno ne osudjujem, jer stavise, mnogo manje ima onih koji samocu prihvataju kao nesto sasvim normalno i znaju istinski da uzivaju u njoj. U principu, mi i JESMO sami, shvati se to pre ili kasnije.
 
dobro znamo da smo sami u sushtini :P

ustvari smo jedinstveni sa svojim iskustvom,razmisljanjima,zeljama...ali negde se to sve poklapa sa nekim....a i sve nase je opet neka reakcija na druge...

u principu to je to 8)

treba prihvatiti sebe,onda je i druge mnogo lakshe 8)

sad bi trebala nova tema :lol:

kako uticati na svet ili sta sve nauchiti u zivotu ili kako bi izgledao vash idealni svet....

al to cje da postavi kao temu neko drugi :lol:
 
divlja-u-srcu:
Ljudi gaje apsolutno uzaludnu teznju da budu prihvaceni. Zato osecaju prazninu. Kad to ne budu.
Zelimo (npr) da nas neka odredjena osoba prihvati!
Samim tim u njenom prisustvu gubimo slobodu da budemo ono sto jesmo! To dodje kao uslovni refleks. Tako smo programirani.
Toj osobi nesvesno dajemo moc da nas ucini srecnim ili nesrecnim. Cista iluzija. Kada ovoga postanemo svesni, postajemo gospodar nasih odnosa sa drugim ljudima. Nema potrebe da budemo ovisni o drugima. Da im dozvolimo da gospodare nasim emocijama. Coveku nisu potrebne emotivne stake kad je istinski slobodan . To podrazumeva prvenstveno da treba da brinemo o sebi- jeste, to je egoistican stav, ali je zdrav.
ZIVI SVOJ ZIVOT PO SVOJIM PRAVILIMA I PUSTI DRUGE DA ZIVE SVOJ! :P
To znaci i da mi treba da prihvatimo druge , da ne zelimo da ih menjamo!

I da ponovim po stoti put onu Andricevu misao!

"Ko je zagrejao samocu, taj je OSVOJIO SVET! " :P

ps. USAMLJENI SU OVISNI O DRUGIMA!
ONI KOJI UMEJU DA UZIVAJU U SVOJOJ SAMOCI TO NISU!
A SAMO OVI DRUGI ZAISTA UMEJU DA VOLE!
IZ SAMOCE SE RADJA LJUBAV! VISEG NIVOA! 8)

YEBE mi se za one sto ne mogu da me prihvate, najvaznije mi je da ja prihvatim sebe! :P

PROFI,PROFI,PROFI!!!
 
Još jednom Andrić-''Samoće će uvek biti za one koji su je dostojni.''
A sloboda... Zar ne može baš traženje slobode da bude najveći okov? Odbijamo momke, devojke, veze, bilo kakvu bliskost - da nas Ona (bliskost) ne bi osvojila, da ne bismo postali zavisni od nekoga.
I ostajemo zarobljeni u Slobodi...
 
mackica ns:
Još jednom Andrić-''Samoće će uvek biti za one koji su je dostojni.''
A sloboda... Zar ne može baš traženje slobode da bude najveći okov? Odbijamo momke, devojke, veze, bilo kakvu bliskost - da nas Ona (bliskost) ne bi osvojila, da ne bismo postali zavisni od nekoga.
I ostajemo zarobljeni u Slobodi...


A NE! Ne radi se o odbijanju drugih! Ne radi se o tome da je samoca odbijanje ljudi od sebe da bi ti bio sam. To samo znaci da kad si sam -osecas se dobro i ispunjeno. Ne- prazno, usamljeno. Mnogi ljudi ne mogu da posede sa sobom na miru ni sat vremena. Stalno su u potrazi za desavanjima, spoljnim nadrazajima, samo da bi se osetili zivim. Njima treba neko da bi se osecali dobro, cesto im treba neko i da bi se osecali lose. Naravno ljudi obicno toga nisu ni svesni.
Kad prihvatis sebe i druge bez teznje da ih menjas, bez uplitanja i uticaja da im menjas zivot, bez manipulacije za svoj licni egoisticni interes, onda smo spremni na ljubav i istinsku bliskost.Umeti biti sam ne znaci biti bezosecajan, samo znaci da si svoj gospodar!
:P
 
divlja-u-srcu:
mackica ns:
Još jednom Andrić-''Samoće će uvek biti za one koji su je dostojni.''
A sloboda... Zar ne može baš traženje slobode da bude najveći okov? Odbijamo momke, devojke, veze, bilo kakvu bliskost - da nas Ona (bliskost) ne bi osvojila, da ne bismo postali zavisni od nekoga.
I ostajemo zarobljeni u Slobodi...


A NE! Ne radi se o odbijanju drugih! Ne radi se o tome da je samoca odbijanje ljudi od sebe da bi ti bio sam. To samo znaci da kad si sam -osecas se dobro i ispunjeno. Ne- prazno, usamljeno. Mnogi ljudi ne mogu da posede sa sobom na miru ni sat vremena. Stalno su u potrazi za desavanjima, spoljnim nadrazajima, samo da bi se osetili zivim. Njima treba neko da bi se osecali dobro, cesto im treba neko i da bi se osecali lose. Naravno ljudi obicno toga nisu ni svesni.
Kad prihvatis sebe i druge bez teznje da ih menjas, bez uplitanja i uticaja da im menjas zivot, bez manipulacije za svoj licni egoisticni interes, onda smo spremni na ljubav i istinsku bliskost.Umeti biti sam ne znaci biti bezosecajan, samo znaci da si svoj gospodar!
:P
Uh, naravno! Meni je baš dugo trebalo da budem u stanju da ''posedim sama sa sobom''. Možda ja mislim da je dugo, a drugi još ni ne znaju šta to uopšte znači. A onda je teško dalje postaviti granicu. Kako je meni dobro sa sobom, papirom i olovkom, pa ne želim da menjam to ''naše'' društvo. Pa, se potrudim da se prepustim nekome. Pa, ne mogu onako kako bi trebalo. On/i ne govori i ne razume ono što ja i moja olovka mislimo, onako kako se ona i ja razumemo...
Sve mi je crno ili belo - ili MI, ili OLOVKA I JA(što znači JA).
I, na žalost, ne mogu da nađem sredinu... Mogu ili sama, ili mogu da budem sva u Njemu, a ne mogu i jedno i drugo... :oops: :cry:
 
Mozes ti to, pokloni sebi i iskljucivo sebi bar sat vremena svakog dana. Samoca ti pomaze da bolje upoznas sebe, da oslusnes svoje srce, svoje zelje, strahove, da radis ono sto samo ti volis, da te niko ne smara, da si u svom svetu svoj gazda, da pripadas samoj sebi. Kad volis da volis iz dubine duse, ali nedaj da je iko zarobi, jer zarobljena i posesivna dusa ne moze da voli kao sto moze slobodna.
 
[
A NE! Ne radi se o odbijanju drugih! Ne radi se o tome da je samoca odbijanje ljudi od sebe da bi ti bio sam. To samo znaci da kad si sam -osecas se dobro i ispunjeno. Ne- prazno, usamljeno. Mnogi ljudi ne mogu da posede sa sobom na miru ni sat vremena. Stalno su u potrazi za desavanjima, spoljnim nadrazajima, samo da bi se osetili zivim. Njima treba neko da bi se osecali dobro, cesto im treba neko i da bi se osecali lose. Naravno ljudi obicno toga nisu ni svesni.
Kad prihvatis sebe i druge bez teznje da ih menjas, bez uplitanja i uticaja da im menjas zivot, bez manipulacije za svoj licni egoisticni interes, onda smo spremni na ljubav i istinsku bliskost.Umeti biti sam ne znaci biti bezosecajan, samo znaci da si svoj gospodar!
:P
[/quote]

KAO DA SI MENE PITALA! NEMAM NISTA DA DODAM, 100% SE SLAZEM 8) :D
 

Back
Top