Sama rec ljubav polako gubi znacenje...

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
"Sama rec ljubav polako gubi znacenje,
to postaje pojam, samo soba i svlacenje
,
sto vise drolja,manje osecanja,
iz dana u dan, cujem svadje i sra**...
On je otkacio nju,jer ga varala sa drugim,
sutra bio sa drugom, jer inat tesko gubi...
On ludi sada, ona se muci,
cemu to ljudi, zar nismo ljudi...

Pre svakog koraka, promisli bar tri puta,
kakve posledice sebi mozes baciti na kicmu,
znam, puno riba te privuce,
mozda 10 posto pravih, 90 posto kucke...
Zivimo zivot gde je osmeh jako bitan,
a zivot je kratak, shvati sada ili nikad...
Predji preko ponosa ako donece ti srecu,
dobro znaj, da se prave ljubavi tesko srecu..."

Mislite da ljubav nije vise ono to je bila, da je sama ta rec i previse iskoriscavana, tj. zloupotrebljavana i izlizana? Na sta se danas svodi veza dvoje ljudi-neverstva, lazi, spletke? Tuzno je sto je prava ljubav danas tako retka, sto su mnogi odustali od tog savrseno nesavrsenog ideala, traganja za svojom drugom polovinom...
 
Poslednja izmena:
Ljudi se jesu promenili, ali u smislu da imaju prevelika ocekivanja i da bi sve da dobiju a da pri tome daju sto manje, ako je moguce nista.
Sve bi odmah i sad i u potpunosti, a onda bi to isto samo odmahije, sadije i potpunije :lol:

Ljubav ipak ne treba idealizovati. Ona nije kljuc za sve brave i resenje za sve probleme koje imamo, niti je tako bezuslovno mocna i nesalomiva. Ali cini da verujemo da zivot ima smisla i da ga vredi ziveti.
 
To svakako da, ali poenta teme je da su prave vrednosti zaboravljene i da su se ljudi zarad nekih svojih, meni nerazumljivih, o-n-s satisfakcija, svesno odrekli da dozive bajku...

Ja ipak mislim da je to tvoje objektivno misljenje i da moras biti svesna da ne mogu svi citati misli... Vec da jasno trebas da definises sve sto mislis, zelis, hoces, osecas... Vremenom. Jer ne moze sve od jednom da se dogodi i iskusi i prozivi... Naravno, ako za to imas priliku, kao i pravu osobu pored tebe. Takodje trebas da mislis i na to do koje mere plasiras nesto u kom trenutku i da budes svesna da nije uvek vreme za sve u kompletnoj svojoj jacini i snazi...

Ljubav nije tu samo da se pominje i poziva, vec mora da se poznaje i dozira uz zivot da bi svoju punu snagu dozivela...

Ko razume, shvatice. ;)
 
Ljubav, kao takva, po sebi divna, uvek postoji, ali je menjaju ljudi i situacije, jer ko ne ume da pazljivo i nezno postupa sa tako krhom emocijom, mora na kraju "izvuci deblji kraj",nazalost...Danasnje veze se svode nazalost samo na puku povrsnost, vezu bez smisla..a ne bi trebalo tako..jer u vezi treba da ti je lepo, da si vedar,nasmejan, opusten..da ti prija necije drustvo i da uzivas u blizini te osobe..danas se svodi nazalost na igrice, proracune,vucenja nekoga za rukav,slusanje glupih fazöna,otrcanih fraza,cekanja da te neko primeti i da odreaguje normalno..ne treba odustajati od trazenja divne i lepe ljubavi.Mucno je i tesko,pogotovo danas..ali je nagrada mnogostruko veca i vredna je te "muke".Treba biti srecne ruke pa "natrefiti" na takve osobe, koje misle slicno.
 
Ja ipak mislim da je to tvoje objektivno misljenje i da moras biti svesna da ne mogu svi citati misli... Vec da jasno trebas da definises sve sto mislis, zelis, hoces, osecas... Vremenom. Jer ne moze sve od jednom da se dogodi i iskusi i prozivi... Naravno, ako za to imas priliku, kao i pravu osobu pored tebe. Takodje trebas da mislis i na to do koje mere plasiras nesto u kom trenutku i da budes svesna da nije uvek vreme za sve u kompletnoj svojoj jacini i snazi...

Ljubav nije tu samo da se pominje i poziva, vec mora da se poznaje i dozira uz zivot da bi svoju punu snagu dozivela...

Ko razume, shvatice. ;)

:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
 
Ljubav je kao energija,neuništiva.
I nije nestala jer ne može da nestane.Tu je,samo se mijenjaju naše projekcije i očekivanja,samo raste naše nepovjerenje i malodušnost jer su ovo neka vremena,zlehuda..
A da bismo je imali,ne treba da je očekujemo kao prirodnu pojavu(jer sama neće doći tek tako)..treba da je dajemo čak i kad je ne primamo..jer ljubav se ipak,ljubavlju vraća...možda ne u tom trenutku ali sigurno se vraća..
 

Back
Top